-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
Flaire replied to PIKA's topic in Sterylizacja
[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Moja vetka radziła mi robić sterylkę, jak idzie wiosna. Chciałam robić późną jesienią, ale tak mi właśnie doradziła. Uzasadnienie nawet logiczne. Suki po sterylce mają zwiększoną tendencję do tycia (moja ma to i bez). Zimą, gdy dzień krótki, organizm , a konkretnie niski poziom melatoniny mówi, że trzeba się objadać na zapas i gromadzić tłuszczyk. A ku wiośnie dni dłuższe i tego efektu nie ma.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]A ponieważ apetyt wzrasta sukowm na skutek braku hormonów, a żeby ten brak odczuć, potrzeba ok. dwóch miesięcy, to wychodzi na to, że właśnie teraz najlepszy czas na sterylkę. ;-) Ale tak na poważnie, to ja w to uzasadnienie nie wierzę. Suki tyją po sterylce bo za dużo jedzą (bo wzrasta im apetyt), względnie za mało się ruszają. Bez względu na to, kiedy sukę wysterylizujesz, będziesz musiała to kontrolować, a dni są krótsze [B]każdej[/B] zimy. To nie jest tak, że jak się sterylkę zrobi na wiosnę, to do zimy juz sucz nie będzie głodna, albo nie będzie potrzebować ruchu ;-) - problem nie umknie, tylko przesunie się w czasie. A z tego co tu na dogomanii czytam, odkładanie terminu do "optymalnego" po prostu kończy się tym, że sterylka się nie odbywa, bo zawsze jest powód, dla którego jeszcze trochę należy termin odłożyć. A to z kolei zbyt często kończy się niechcianą ciążą. :-( -
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
Flaire replied to PIKA's topic in Sterylizacja
[quote name='myszol88']Czekam tylko na cieplejsze dni i idę do weta zapisać malutką.[/quote]Po co czekać??? Nie ma przeciwwskazań, żeby sterylizację wykonywać, gdy jest chłodno. A jak będziesz czekać, to zaraz zrobią się upały i wtedy właśnie lepiej jest nie męczyć psa zabiegami... -
Wielki konkurs "Zdjęcie roku 2006" ! -NAGRODY JUŻ SĄ - STR. 48 :-)
Flaire replied to Behemot's topic in Foto Blogi
[quote name='Behemot']Głosujemy do końca stycznia (do północy z 30 stycznia na 1 lutego). [/quote]Styczeń ma 31 dni... ;-) -
[quote name='Dalmatynkaa']Rozumiem, że miejsca już zajęte ? Szkoda, chętnie bym się załapała :([/quote] Zapisz się na listę rezerwową. W ostatniej chwili często zwalniają się miejsca.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha']No OK, tak już lepiej :p Bo zasugerowałam się tym: [quote name='Flaire'] [I]A już na topiku o obozie agility, na który jadę latem to [U]chyba nikt nie jest pełnoletni[/U]! :evil_lol: [/I][/quote] Ale jeśli chodzi tylko o "również", to nie ma sprawy :lol: .[/quote] Anisha, [B]na topicu[/B] o obozie są chyba same małolaty. Na obozie - będą i dorośli. :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha']Domyślam się... ;) A przy okazji zastanawiam się, czy ja bym pojechała na taki obóz dla małolatów i mam poważne wątpliwości.... :hmmmm: Chyba jestem jakaś nieprzystosowana, bo od razu bym założyła, że "to se nie uda" :shake: . Dziwna jakaś jestem, czy co? :roll: :confused:[/quote]To nie jest pbóz dla małolatów, tylko obóz, na którym są również małolaty. W tym roku wygląda na to, że będzie ich sporo, ale trochę zawsze jest. A czy się udaje? No ja myślę, że bardzo! :-) Ale spytaj zachraniarki, bo ona też w zeszłym roku była! :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha']Zauważ tylko, że mówiłam (to znaczy pisałam :lol: ) nie o pisaniu w necie, tylko o spacerze "na żywo", takim "face to face" [/quote]Anisha, mój obóz agility też nie będzie wirtualny... ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha']Słuchajcie, czy mnie się zdaje, czy jesteśmy wątkiem o jednej z najwyższych średnich wiekowych? :cool3: My tzn. czaprakowi? Pytam, bo zajrzałam na dogomaniackie spacery z Gdańska, gdzie ekipa forumowiczów umawiała się na zeszłą niedzielę na spacer do lasu i nawet chciałam dołączyć, ale ostatecznie urodziły się inne plany, więc nie zgłosiłam swojej chęci udziału w spacerze i teraz nawet się cieszę :lol: , bo jak obejrzałam zdjęcia pospacerowe to wyraźnie widać, że byłabym tam jako z lekka stetryczała nestorka :p :cool3: . Grupa liczna, średnia wieku ok. 20 lat :crazyeye: - nawet gadać by ze mną dziewczyny nie chciały :roll: :shake: .... Jakże więc się cieszę, że tutaj jestem "w normie"! :multi: :evil_lol: :loveu:[/quote]Anisha, dla mnie moca forum jest to, że wiek nie ma tu znaczenia! ;-) Gdybym się tym przejmowała, to nawet na topiku geriatrycznym nie mogłabym pisać, bo z mojego punktu widzenia - tam też udzielają się same małolaty! ;-) A już na topiku o obozie agility, na który jadę latem to chyba nikt nie jest pełnoletni! :evil_lol: Więc pamiętaj: [IMG]http://www.epatric.com/funstuff/dog/internet_dog.jpg[/IMG] -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Qrcze, chyba jestem przemęczona... Zrobiłam sobie małą przerwę w pracy i położyłam się na króciutką drzemkę, bo oczy mi sie kleiły. No i sen mnie zmożył na mur. Gdy się obudziłam jakieś pół godziny później, byłam przez dłuższy czas przekonana, że to juz jutro, i że zaspałam... Nie mogłam sobie przypomnieć, jaki to ma być dzień tygodnia i co w związku z tym mam robić. W końcu oprzytomniałam na tyle, że uzmysłowiłam sobie, że jeśli to jutro, to mamy środę, a w środę ja nie muszę się zrywać przed świtem, więc może jeszcze nie jestem spóźniona... Zaczęłam szukać zegarka (jest niewielki i potrafi się chować), a gdy go znalazłam, przez długi czas byłam przekonana, że się zepsuł, bo pokazywał 2:45. Więc zdecydowałam, że tak czy siak muszę się ubrać, żeby iść do pracy i dopiero wtedy zorientowałam się, że już jestem ubrana... Wtedy zaczęłam się zastanawiać, jak to się stało, że poszłam spać w ubraniu i dopiero na tej podstawie doszłam do wniosku, że jednak jeszcze musi być wtorek! :roll: Mam rację? ;-) -
hmmm bogula zdecydowanie za rzadko tu ostatnio bywa, a gugu to chyba tylko na offie buszuje... A ja właśnie zyskałam godzinkę, bo mi uczennica skasowała lekcję w momencie, gdy wychodziłam na nią z domu... :angryy: Co zrobić z tak mile rozpoczętym porankiem? :niewiem:
-
[quote name='Ibolya'][COLOR=blue][B]zadziorny[/B] możesz zmniejszyć tę moją fotę? pliiiiizzzzz :lol: modów siem bojem :angryy: [/COLOR][/quote] Ibolya, zawsze możesz póki co wstawić linka do zdjęcia zamiast samego zdjęcia... ;-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Kardusia']Ciekawe :roll:...suczy znacznie zmniejszyło się pragnienie. Te warzywa chyba w dużej części pokrywają potrzebę nawodnienia organizmu :roll:. Mało pije. A warzywa pochłania jakby to najsmaczniejsze mięcho było ;). Na razie widać, że chudnie w oczach (niezawodna dieta wyszczuplająca), ale pokarm jeszcze jest :shake:. Cyce na razie (po 5-ciu dniach) jakby bez zmian. Flaire - czy wsio OK z tym piciem. Nie potrafię jej zmusić do picia. Nie chce i tyle :shake:. [/quote]Kardusia - z piciem wszystko ok. Te warzywa to prawie sama woda... Więc dodatkowej wody zbyt wiele nie potrzebuje. NB, niektórzy w ramach "wysuszania" przestają również dawać wodę (a w każdym razie mocno ograniczają do niej dostęp), ale ja się boję tego podejścia (na szczęście mój wet tego mi nie polecał). Co do efektów, to ja bym się jeszcze efektów nie spodziewała. Mój wet zapisał mi tę dietę na dwa tygodnie, ale efekty u Misi były po 8-10 dniach. Jeśli u Ciebie nie będzie, mogę się go spytać, co by polecił dalej, czy też jak długo mozna taką dietę stosować. Czy Dolka miała nadwagę? Bo jeśli tak, to na mój rozum, na efekty diety na mleko musiałabyś czekać dłużej niż bez nadwagi - organizm zacząłby od tego, że spalałby na produkcję mleka własny tłuszcz, a dopiero potem zacząłby tę produkcję ograniczać - tak myślę. [quote name='Minio'][B]Flaire[/B] skąd bierzesz tyle energii?? Mnie i szczeniarowi formy brak.[/quote] No więc właśnie energii mi trochę brak... :-( Już nie te lata, a ja się nie mogę przyzwyczaić, że wszystko zajmuje mi dłużej, niz nawet kilka lat temu i planuję tyle samo - a potem po prostu się nie wyrabiam. :-( A jak Vani ma apetyt po treningu !!!;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='rita60']ale nie byłabym za radykalnymi srodkami jak schronisko,przeciez to nie wina psa,ze ma takich włascicieli,a schronisko ............sama wiesz,ze nie jest to sanatorium:-([/quote] Ja nie proponuję tego jako pierwsze podejście, ale zakładam (może źle), że Gosia próbowała już innych sposobów... A odwiezienie psa do schroniska miałoby na celu nauczenie czegoś jego właścicieli, którzy - zakładam - by go stamtąd odebrali. A jeśli by go nie odebrali, to chyba lepiej by mu było w schronisku niż włóczenie się po osiedlu. :roll: Ja miałam podobną sytuację u siebie. Były dwa psy, które przesiadywały pod moim blokiem gdy Misia miała cieczkę i na nas czekały. Jeden przestał przychodzić, gdy rezebrali rozwalająca się kamienicę na mojej ulicy, więc myślę, że tam mieszkali jego właściciele, i że się przeprowadził. Ale drugi nadal był problemem. Kiedyś przyuważyłam, kto jest jego właścicielem (to był taki starszy dziadek) i z nim pogadałam. I muszę powiedzieć - o dziwo! - że sytuacje znacznie się poprawiła. Co prawda pies nadal biega luzem, ale już nie biega sam - gdy go widzę, to wiem, że jego Pan lub Pani są gdzieś w pobliżu i jak ja albo Lotka (częściej Lotka ;-) ) narobimy rwetesu, to go odwołają. :-) A dziadkowi powiedziałam, że pies nie ma prawa biegać bez nadzoru, a jak próbował protestować, to po prostu powiedziałam, że jeśli złapię psa luzem bez nadzoru, to go odwiozę do schroniska. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='rita60'][B]Gosia[/B] nie dziw sie czarnemu,to silniejsze od niego[/quote]rita, to nie jego wina, tylko właściciela. Pies nie powinien luzem biegać po osiedlu bez nadzoru. :angryy: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Gosia, ja bym czarnego odwiozła do schroniska... :roll: My, pomimo pogody, ostro trenujemy! :-) Wczoraj zaczęłyśmy od rana z treningiem posłuszeństwa Lotki. (Przyszłyśmy troszkę wcześniej, żeby zobaczyć Minio i Vani, które też tam zaczynają posłuszeństwo). Misia była z nami i czekała w samochodzie, ale pod koniec je zamieniłam i Misia też sobie trochę poćwiczyła, a co ;-). Po treningu pojechałyśmy przewozić przeszkody z naszego placu na halę, gdzie w przyszłym tygodniu mamy seminarium z angielskim trenerem agility. Potem, na innej hali - trening agility Misi, a na koniec - trening agility Lotki. Z domu wyszłam o 8:30 żeby wrócić po 20, umorusana po pachy, bo cały dzień padało, a nasza hala agility nie jest prawdziwą halą, tylko końską ujeżdżalnią... więc gdy pada, podłożem jest błotko, co prawda trochę suchsze niż to pod gołym niebem, ale za to zmieszane z końskim g... A gdy wróciłam, to i tak musiałam jeszcze raz wyjść, aby podwieźć Behemot do weta (sucz jej dostała wirusa żołądkowego). Ostatecznie wróciłam do domu po 22 i natychmiast padłam. Za to rano wstałam na Lociny trening posłuszeństwa. k tóry zaczynał się o 9:30. Dzisiaj pdało mocniej, więc wróciłyśmy równie bródne po dwóch godzinach jak wczoraj po całym dniu... A teraz przespałabym się, ale mam tyyyleee pracy... :placz: Lotka zaczyna ostatnio ćwiczyć całkiem ładnie, dzisiaj nawet zostałyśmy pochwalone! :oops: Nareszcie może zaczyna dorośleć! :-) A w ogóle, to taki trening stanowi świetną motywację, by wyjść z psem w taką pogodę, bo ie wyobrażam sobie, żebym to zrobiła sama, z własnej woli, gdybym nie musiała jechać na trening... :evil_lol: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha']Hmmm, czy od tamtego czasu te zdjęcia aby nie zniknęły? :hmmmm: Jakoś nie widzę żadnych linków ... :help1:[/quote] No ewidentnie zniknęły... Niestety, stare topiki znikają po jakimś czasie. Wstawię więcej zdjęć, ale już nie dzisiaj - pewnie dopiero w poniedziałek, niestety. NB, one chyba są też gdzieś w tym topiku, ale nie pamiętam, gdzie... -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Gosia_i_Luka']Dobre kagańce to te w kształcie [URL="http://www.pelna-miska.pl/sklep/index.php?cat_id=151&PHPSESSID=750ae1f365f50b30e7a4706510a3a686"]kosza[/URL]. [/quote]Taki chyba właśnie jest nowy kaganiec Leona. Ja nie jestem przekonana do metalowych kagańców, szczególnie jeśli pies ma zwyczaj ocierać się pyskiem po nogach... Również w starciu z innym psem metalowy kaganiec nie wydaje mi się bezpieczny. Ale na Leonie, który nosi kaganiec niemal zawsze gdy jest poza domem, po prostu zbyt często niszczyły się te plastikowe i chyba dlatego Mokka kupiła mu właśnie chyba taki. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Anisha']a'propos, jakich kagańców używacie dla swoich serdeli, bo chyba pora mi kupić na okazję jazdy komunikacją publiczną :cool1: )[/quote] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=554617#post554617"]Tutaj [/URL]masz początek jednej z wcześniejszych dyskusji w tym topiku na temat kagańców. Jest tam też link do zdjęć Misi w jej kagańcu. Api i Lotka używają takich samych, a Leon (który jest honorowym AT, ale też jest chyba na tamtych zdjęciach) właśnie dostał na gwiazdkę nowy, całkiem inny kaganiec. Ale chyba woli ten stary... bo gdy mu Mokka kazała na ostatnim przynieść swój kaganiec (który zdjęła na sesję aportowania), to z uporem próbował przynieść jej Misiny! :evil_lol: -
OMM, odpisałam Ci na Weterynarii. Ja się trochę pogubiłam - nie rozumiem, jaka jest diagnoza, co dolega Twojemu psu, co spowodowałoby, że "za pół roku nie byłoby co leczyć". Piszesz, że oczy ma leczone od dwóch lat - na co? Również piszesz, że ma zapalenie jąder i odbytu, a ja nie bardzo ozumiem, jak się ma to zapalenie jąder i odbytu do wizyty u okulistów, o których pisze borsaf. A może Twój wet posłał Cię do innego typu specjalisty? :niewiem:
-
[quote name='Sabina1'][B]Lekarz, powiedział, ze jest to częsty przypadek po sterylce [/B][/quote]Nietrzymanie moczu może być skutkiem sterylizacji, bo to się rzeczywiście zdarza, ale na pewno nie można powiedzieć, że jest to "częsty" skutek - zdarza się u ok. 2% suk (czściej u suk ras dużych i molosów). Nietrzymanie moczu również pojawia się z wiekiem u niektórych suk niewysterylizowanych. Ponieważ suczka Twojej koleżanki jest już, jak na ONka, w podeszłym wieku, trudno powiedzieć, czy jej nietrzymanie moczu ma związek ze sterylizacją - na pewno może tak być - czy też po prostu z jej wiekiem.
-
[quote name='jaszczurka'] [IMG]http://terrarystyka.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=16097.0;attach=4433;image[/IMG] [/quote]jaszczurka, a nie trzeba małej pazurasów obciąć przypadkiem? :cool3:
-
[quote name='Mokka']Cieszę się, że wracacie.[/quote] Ja również i to bardzo! Właśnie niedawno o Was rozmawialiśmy! :-) Fajna dzidzia! A jak psu się mała podoba?
-
Misia Błyskawica też już zgłoszona! :multi: A Locia... :niewiem: Wiekiem takim kalendarzowym to niby będzio się kwalifikować do zerówek (ledwo-ledwo co prawda), ale rozumkiem chyba jeszcze nie za bardzo... No i póki co Lotka skacze mediumki i tak jeszcze chcę zostawić do ukończenia 15 miechów właśnie. Więc zobaczymy... :-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wojtek']Posmatrim, uwidim... :cool3:[/quote] Aha... :niewiem: ;-)