Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. [quote name='Kardusia'][B]Flaire[/B] :evil_lol:- bystra tzn. szybka. (Bystriej - szybciej). [/quote]Kardusia, ja po ruski panimaju ;-) , no ja nie bystra i pro tamu nie paniała, szto Raider's Antania napisała. ;-) A tiepier ja podumała i dalsze nie panimaju. ;-)
  2. jovanna :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: . Nieźle. :shake:
  3. [quote name='Wind'][B]Mokka[/B], bidna Ty, bidne Twoje psy :-( Jestesmy z Toba i Twoja noga :cool: Kuruj sie bo sezon hopkowy tuz, tuz ... [/quote]Tia... Począwszy od zawodów w Czechach za tydzień, na które Mokka jest (była?) zgłoszona... :roll: [quote name='Wind']Rozne pomysly kotluja sie w mojej glowie ... Ciekawe jak to jest, ze sa kraje w ktorych ponad 90% budownicytwa to domy szkieletowe (kanadyjskie), a u nas jedynie 4-5% i co najmniej 90% przeciwnikow tej technologii ...[/quote]Dlaczego przeciwnicy to nie wiem, ale myślę, że to częściowo przynajmniej kwestia dostępnych materiałów. Dodatkowo, w niektórych częściach świata (np. w Kalifornii), domy murowane sie nie sprawdzają, że względu na małą wytrzymałość na drobne trzęsienia ziemi, których tam jest sporo. Szkielety drewniane sa giętkie, a mury - nie, więc mury w czasie takiego trzęsienia się kruszą. Dodatkowo, z moich obserwacji wynika, że domy szkieletowe budują sie znacznie szybciej, niż murowane, ale ponieważ obserwacje jednych były prowadzone w USA, a drugich - w Polsce, to może wchodzą w tej prędkości budowania czynniki inne, niz technologia konstrukcji. :niewiem:
  4. [quote name='Kardusia']Wsio poniała :evil_lol: ja oczeń bystra ;):evil_lol::eviltong:...[/quote]A ja - nie poniała i nie bystra... :-(
  5. [quote name='zachraniarka']W ustaleniach z gospodarzami padła data 15 sierpnia.. Nie wiem czy dałoby się przedłużyć, bo terminy bardzo napięte. Myślę jednak, że trzy dni to tak akuratnie na taki zjazd :roll: Jak uważacie?[/quote]Ja uważam, że to jest absolutnie perfekcyjna data! :-)
  6. INA, ja myślę, że zrobimy więcej, jak pokazy - ja mam nadzieję, że sobie razem potrenujemy... :-)
  7. [quote name='Aluzja']jeszcze ich nie ma.[/quote]Aluzja, :buzi: .Daj znać, jak będą i napisz coś o nim. :-)
  8. [quote name='Mokka']:crazyeye: :crazyeye: A niby dlaczego jako kibic? Zawody są za miesiąc i tydzień, a ja kontrolę (i może nawet zdjęcie gipsu :lol: ) mam za 4 tygodnie...[/quote]Mokka, ja przewiduję, że jeśli Ty pobiegniesz w tych zawodach 25.02, to 26.02 gips Ci z powrotem założą... :roll: Nie wiem, czy miałaś kiedys wcześniej gips, ale po zdjęciu kończyna jest słabiutka i chudziutka i jeszcze nie do końca zdrowa... Szczególnie w Twoim przypadku, gdzie poza uszkodzeniem kości doszło jeszcze uszkodzenie miękkich tkanek stawu.
  9. [quote name='Kardusia'] [B]Flaire [/B]- mam kanalizę i wszystko przygotowane do podłączenia, lecz z tych najbardziej dostępnych cenowo i tzw. znanego producenta - markowe "Franke" są okrutnie głośne - jak na móg gust :roll:. Właśnie szukam producentów i opinii na temat tych cichszych.[/quote]Kardusiu, gdy wybierałam zmywarkę, to również szukałam jak najcichszej - kuchnię mam otwartą na salon, więc było to szczególnie ważne. No i udało się - mam zmywarkę Siemens, baaaardzo cichutką, w ogóle jej nie słychać. Można spokojnie siedzieć w salonie gdy myja się naczynia. Natomaist co do młynka, moim zdaniem głośność nie jest szczególnie ważna, bo to działa jak błyskawica i to się włącza dosłownie na kilka sekund. Tak więc w młynkach ja bym się nie przejmowała zbytnio głośnością (wszystkie, z którymi miałam do czynienia w USA, gdzie jest to standardowe wyposażenie kuchni, były głośne okrutnie), a raczej mocą. :niewiem:
  10. [quote name='OMM']Teraz do mnie dotarło co napisałaś, jak to nogę złamała? Gdzie? Jak?[/quote]Niech sama napisze, ja nie będę za nią kłamać! :shake: Oficjalna wersja jest taka, że źle stąpnęła. :evil_lol: Nogę złamała w kostce. To jest takie skomplikowane zwichnięcie, ale połączone ze złamaniem - z tego, co rozumiem, oderwała sobie torebkę stawową łącznie z kawałkiem kości. :-( Doktor mówił, że niestety takie rzeczy często długo się goją. Jej psy rzeczywiście mają przechlapane, szczególnie Leon, bo z nim mało kto może bez smyczy spacerować.
  11. T.A. Scotties, napisz cos więcej o swoim amerykańskim championie! W której części Stanów mieszka? Jak sie nazywa? Kto go wystawia? Ja co prawda na szkotach sie nie znam, ale jestem ze Stanów i bywam tam stosunkowo często, równiez na wystawach, więc może mu pokibicuję bądź go ufocę jak będzie jakaś okazja! :-)
  12. [quote name='Klaudia :-)']Mokka będziesz w Pruszkowie jako kibic???[/quote]A wiesz, że to jest pomysł... Mokka, może chciałabyś pomóc z organizacją?
  13. [quote name='OMM']Ach, kurcze jak mi brakuje towarzystwa do dłuuugich spacerów.[/quote]Mnie też! :-( Lotka ma cieczkę, a na dodatek Mokka, z którą czasem razem spacerujemy, złamała nogę. :mad: :mad: :mad:
  14. [quote name='Klaudia :-)']Mokka w takim razie życzymy dużo zdrówka i szybkiego powrotu na torek z Monią i Leonem:-)[/quote] Spoko, Mokka jeszcze wczoraj odgrażała się, ze z tydzień do Czech na zawody jedzie i nawet zaordynowała sobie w tym celu leciutki, sportowy gipsik w kolorze niebieskim i bardzo hi-tech kule, regulowane na rozmaite sposoby - chyba nawet prędkość można na nich regulować ;-) :evil_lol: Ale jak już ten gips miała założony, to trochę jej mina zrzedła i chyba za tydzień do Czech jednak nie jedzie! :lol!:
  15. [quote name='Mokka']przyda się trochę wsparcia :lol: .[/quote] Do wsparcia to masz kule. :evil_lol: My będziemy się tylko nabijać z kuternogi, coby Ci humor poprawić! :evil_lol:
  16. Kardusiu, odnośnie młynków: ja mam młynek w domu w USA. Od lat ten sam, nie psuje się. Wydaje mi się, że młynek każdego znanego producenta sprawdzi się dobrze... W Warszawie nie instalowałam, bo mieszkam w bloku, a to podobno niezbyt dobre dla wspólnych rur. Inny problem to szambo - jeśli masz szambo, to młynek tez nie jest polecany, bo musisz częściej pompować. To by było wszystko jeśli chodzi o moją wiedzę na temat młynków. :-) Moje urodzinki 5.04 :-)
  17. No chłopak już pewnie w drodze do Aluzji! Czekamy na wieści!
  18. [quote name='Mokka']A ja dziś złamałam nogę :wallbash:[/quote] O, właśnie tu weszłam, zeby się za Ciebie pochwalić, a tu już nie muszę! :evil_lol:
  19. Aluzja, dziuba, Fuka - jesteście wielkie! :-) :calus:
  20. [quote name='Kardusia']Ponownie się odzywam. [B][SIZE=2][COLOR=blue][SIZE=3]Aluzja[/SIZE] prosi [SIZE=3]Flaire lub Dziubę[/SIZE] o kontakt telefoniczny w sprawie jutrzejszego dowiezienia Znajdusia do niej. Telefon do Agi przesyłam na prv.[/COLOR][/SIZE][/B] [/quote] Ja nie mam nr. tel. dziuby, ale właśnie dzwoniłam do Fuki, która właśnie skończyła rozmawiać z dziubą i miała dzwonić do Aluzji. Więc chyba wszystko jest pod kontrolą...
  21. [quote name='Kardusia'][COLOR=red][SIZE=2][COLOR=red]Dotychczas oprócz mnie jest jeszcze INA. [/COLOR][/SIZE][/COLOR][/quote]No chyba żartujesz... :roll: Myślisz, że ja proponowałam zrzutkę mając zamiar sama nic nie wpłacić? A tuz po mojej propozycji, o ile dobrze pamiętam, pierwsza zgłosiła się Jura. Dzisiaj rozmawiałam z Mokką i ona też powiedziała, że się dołoży. Numeru do dziuby nie mam, ale może Fuka ma - zaraz do niej zadzwonię.
  22. [quote name='rita60']Witajcie,ale namieszaliscie z tymi urodzinami:mad:to jakies skomplikowane działania matematyczne.[B]zadziorny[/B] moze uporzadkujesz kolejnosc:roll:bedzie łatwiej.........[/quote] Jakby co, to ja też jestem kwietniowy baran... A właściwie, baran to jestem okrągły rok, tylko w kwietniu mam urodziny. ;-)
  23. [quote name='lamia2']Nietrzymanie moczu po sterylce to chyba nie jest aż tak częsta przypadłość generalnie. W swoim życiu miałam kilkadziesiąt suk (zawsze sterylizowane), a spotkałam się z tym po raz pierwszy u Soni.[/quote]Zgadza się- występuje u przeciętnie 2% suk, czyli jak Ty masz jedną na kilkadziesiąt, to jesteś książkowym przykładem tych statystyk. :-)
  24. [quote name='coztego']No uważaj... :evil_lol: Kiedyś w lecznicy spotkałam pana z labradorką, bardzo spokojnie czekała w kolejce, wszyscy się zachwycali jaka grzeczna. Pan opowiadał, że z każdą cieczką się zmienia, po pierwszej przestała szaleć, po drugiej zrobiła się spokojna i taka dorosła[/quote]Spoko, tak "źle" to chyba nie będzie - właśnie mnie dziabnęła w nos! :mad:
  25. [quote name='lamia2']Z tego co wiem, nietrzymanie moczu po sterylizacji występuje tylko u dużych suk[/quote]To nieprawda, u małych też się zdarza, tyle że rzadziej. Natomiast nie słyszałam, żeby kotki cierpiały na tę przypadłość, ale tu pewna nie jestem.
×
×
  • Create New...