-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
O, wojtuż, widzę, że plany na szczeniaka podążają całą parą! Będzie nowy szczyl na serdelach! :loveu: Kiedyś wspominałeś, że interesują Cię psie sporty - zdecydowałeś już, jaki sport toto będzie uprawiać? A propos sportów, to my wczoraj późno wieczorem byliśmy na kolejnym treningu agility, gdzie sucze wymęczyły się na maksa. (Lotka dodatkowo została pogryziona przez koleżankę, ale to osobna historia :angryy: ). Dzisiaj rano, gdy musiałam je budzić na wczesny spacer przed wyjściem do pracy, obydwie powiedziały mi -chyba zwariowałaś!. Przez okres świąteczny przyzwyczaiły się do póżnego wstawiania, france jedne! Ale i tak wywlekłam na siusiu... Potem cały dzień przespały! :evil_lol: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Minio'][B]Flaire [/B]Jak dojechac na to szkolenie??:placz:[/quote] Zaraz napiszę Ci priwa. -
Musiało mi chyba wciąć posta, bo jestem pewna, że dzisiaj około południa wstawiłam fotki... :angryy: A więc próba druga: [IMG]http://www.std.org/~hania/schronisko/boksia3.jpg[/IMG] [IMG]http://www.std.org/~hania/schronisko/boksia5.jpg[/IMG]
-
[quote name='coztego']Zapomniałam się pochwalić, wszystko wskazuje na to, że będę pracować w tym roku :p[/quote]I z tego się cieszysz? :eek: ;-) To powiedz chociaż, co będziesz robić... :knuje:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Kardusia'][B]Mokka[/B] - dokładnie tak jak piszesz. Moja w ogóle nie chce ze mną gadać. Leży nieżywy placek, nawet spacery ją nie bawią :shake:. Idzie na smyczy jak osioł. A jak ją spuszczam i zachęcam do zabawy, to stoi w miejscu - też jak osioł. [/quote]No Misia właśnie też taka była... :-( Mokkę to chyba dobiła, gdy byłyśmy razem na obozie tropienia. Warunki cudowne, piękny, otwarty last sosnowy dla psów do biegania, świetne warunki do tropienia - a Misia kocha tropić... I co? I nic. Chodziła jak osioł, stała jak osioł, w ogóle była do d... . Jak nie moja Misia. :-( [quote name='Kardusia']Wiem, że to stan przejściowy, ale obawiam się zastoju pokarmu, guzków (itp..) bo cyce naprawdę jej wiiiiszą. [/quote]U Misi nigdy aż tak strasznie dużo mleka nie było i zazwyczaj po prostu mogłam przeczekać. Ale któregoś razu ciągnęło się to bardzo długo i w końcu zamiast mleka w gruczołach pojawiła się ropa... Wtedy poradziłam się weta i on zalecił właśnie powyższą dietę. Wtedy udało nam się zwalczyć tę ropę tą właśnie dietą :-o , a przy następnej ciąży urojonej stosowałam już dietę na samym początku i pozbyliśmy się jej w tydzień. -
No ja już przy herbatce! Skończyła się świąteczna sielanka! :-(
-
Mam już kilka zdjęć tylko nie mam siły dzisiaj wstawić... Jutro (czyli dzisiaj :placz: ) wstaję o 5 rano do pracy; zdjęcia wstawię jak wrócę ok. południa.
-
[quote name='la_pegaza']Ma już jakieś imię?? ;)[/quote] "Hej Ty Pies"? :evil_lol:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Kardusia']Na późny deser dostanie jabłuszko ;). [/quote]Ja bym jabłuszka nie podawała... Ma dużo cukru... ;-( Tu naprawdę chodzi o maksymalną deprawację. Może pomidorka, skoro lubi? :-) [quote name='Kardusia']Ciekawe jakie będą jutro "stor(l)czyki"?[/quote]No Misia, u której z tym na "domowym" bywa różnie, po tej diecie akurat kupy miała super. :niewiem: [B][quote name='Kardusia']Flaire[/B] - dziekuję :Rose:, myślę, że powinien być efekt.[/quote]Trzymam kciuki. Tylko naprawdę musisz być super-konsekwentna! :-) -
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
Ja tam żadnego zarazka, co się Salmonellą zwie w moim domu bym nie chciała!:eviltong: Poza tym, SANEPID by go zeżarł, a jak nie SANEPID, to Szpital! :evil_lol: -
Spytałam o ten tatuaż. Sunia była sprawdzana i obecnie nie ma nic, co mogłoby być tatuażem. A czy kiedyś miała - to już nie gwarantuję, bo wiem z doświadczenia, że tatuaże znikają. Zdjęcia są, powinnam je mieć dzisiaj lub jutro.
-
[quote name='joaaa']Ma tatooo, sprawdzałyście?[/quote]Na pewno była sprawdzana (przy mnie) czytnikiem, więc wiemy, że nie ma czipa. Ja jej tylko pobieżnie spojrzałam do uszu i tatuaża nie zauważyłam, ale trzeba by sprawdzić dokładniej i w pachwinie. Chociaż sunia nie wygląda na jakąś super-rodowodową. ;-) Dharma, ja będę dzisiaj wieczorem blisko Ciebie (teren PGR-Bródno), to mogłabym wpaść na chwilkę na zdjęcia.
-
Musimy się chyba umówić na sesję zdjęciową... Ona miała już robione zdjęcia, ale to nie ja robiłam i nie wiem, czy jeszcze istnieją... Postaram sie je uzyskać. A wczoraj przygotowałam aparat i... zostawiłam w domu! :oops: Dharma już Wam wszystko o suni napisała. Potwierdzam, że dla ludzi jest wyjątkowo miła - super całuśna i tyłek jej chodzi cały czas. Jak na psa zagubionego - wyjątkowo kontaktowa. Ale z psami nie jest najlepiej. Na początku wydawało się, że będzie ok. Psy poznały się bez problemów na dworze, "nowa" była trochę onieśmielona "napadem" ;-) Dharmy i Stafanka, ale dawała sobie radę i była grzeczna. Na smyczy nie zaczepia innych psów. W domu też była na początku grzeczna i przez pierwsze 15 minut pieski chodziły sobie luzem bez problemów. A potem "nowa" ewidentnie poczuła się u siebie, a Monikę uznała za swoją pańcię - no i zaczęła burczeć, niestety. Monika, czy przydałby Ci się dla niej kaganiec?
-
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
[quote name='Magicnesca']Miot bożonarodzeniowy bedzie na litere "S"[/quote]To musi być Santa Claus ;-). Fritz, jeszcze będziesz nas dłuuuugo wkurzać ;-), bo borelioza to bardzo nieprzyjemna choroba i potrafi być trudna w leczeniu, ale na to się nie umiera. Miałam sporo znajomych, które to przechodziły, bo w USA, niestety, tego badziewiea jest sporo. :-( Dużo zdrowia życzę! Oby Twój przypadek był z tych najłatwiejszych! -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Kardusia'][B]Flaire - :modla:[/B]jeżeli czytałaś wczorajszą moją pisaninę o składzie "mieszanki warzywnej" w ramach diety, napisz co sądzisz o innych składnikach żarełka. Czy ogórki mają być surowe :-o? Bo dzisiaj zabieram się do dzieła ;).[/quote]Wszystko może być surowe albo gotowane (oczywiście tylko na wodzie, żadnych rosłków) - jak psinka woli. Misia uwielbia gotowany kalafior i suorowe pomidory. Ogórki niespecjalnie lubi, ale też zjada. Buraki bym odpuściła - za dużo węglowodanów mają. A co do brukselki czy kapusty, to nie jestem pewna, musiałabym sprawdzić. Wszystko może być mrożone. Moga byc też brokuły, których teraz jest dużo. Ja trochę dawałam, ale nie za dużo, bo gdzieś kiedyś przeczytałam, że dla psa są szkodliwe. Niespecjalnie w to wierzę, bo to w sumie to samo co kalafior, ale na wszelki wypadek z brokułami nie przesadzałam. Jeżeli nie będzie chciała tego specjalnie jeść, to jeszcze lepiej, bo tak naprawdę, najlepszym lekarstwem na ciążę urojoną jest głodówka... ;-) Ale oczywiście nikt nie chce zbyt długo psa głodzić, a tym sposobem, jednak głodzimy w dużym stopniu... :-( Ale tylko przez tydzień-dwa. :-) -
Magicnesca, oni swoje kawki wzięli na AT, ale może jedną nogą na szkoty też wstąpią ;-)
-
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
[quote name='Magicnesca']:cunao: :laola: Huraaa!!!!!!!!! MAGIC SPELL pójdzie w ręce następnych zarażonych i przeciagniętych na ciemną stronę mocy:loveu: :cunao: :cunao: :Cool!: :sweetCyb: :angel: i cudownych nowych właścicieli :iloveyou: :iloveyou: :iloveyou: [/quote]Przepraszam bardzo, ale możesz przybliżyć mi coś więcej co do nowego domu MOJEJ CHRZEŚNICZKI? :angryy: Dokąd, dokładnie, ją wysyłasz? :diabloti: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
borsaf, mnie najmniej sie plączą jak mam obie na jednej smyczy, takiej tzw. "regulowanej", czyli z karabińczykami na obu końcach... -
Ja zgadzam się z MARSEM w prawie wszystkim, z wyjątkiem pozwolenia Spajkowi zdominowania CZEGOKOLWIEK, w tym, obecnie, również Maksa. Jeśli pozwolisz mu zdominować Maksa, to nieunknienie dajesz mu sygnał, że wygrał sobie wyższa w stadzie pozycję, że nie jest w stadzie na samym spodzie, i że ma szanse wspinać się wyżej dominując innych. W takiej sytuacji, wcale bym się nie zdziwiła, gdyby kontynuował próby zdominowania Zuzi, Ciebie, itd. - jeśli raz (z Maksem) się uda - on tego nie zapomni i będzie próbował dalej. Moim zdaniem, on powinien być stawiany, cały czas, na samym spodzie stada. Sorry, ale ja bym mu taką terapię szokową wlepiła, że prędko by nie zapomniał. Ja toleruję w swoim stadzie wiele rzeczy, ale nie agresję w stosunku do kogo czy czegokolwiek.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Ma ktoś może numer kontaktowy do coztego? Jeśli tak, to mogę prosić na priw? Pliiiizzz.... -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue][B]Kardusia[/B], a poproś u veta o preparat Gala stop. To niehormonalny srodek na hamowanie laktacji i ciąży urojonej.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]Tak, ale zdecydowanie nie jest to środek dla organizmu obojętny, a u niektórych suk wywołuje ostre wymioty. W każdym razie mój wet woli spróbować diety, albo nawet - jeśli objawy nie sa badzo mocne - odczekać, zanim zastosuje Galastop. Ogólnie rzecz biorąc, ciąże urojone obecnie uważa się za stan normalny raczej niz chorobowy, więc lekami traktuje się tylko naprawdę uciążliwe przypadki. -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to Carianna's topic in Foksterier
[quote name='Petra_']A Latulka dziś do Garncarza jedzie.. [/quote]A na którą? Bo ja tam dzisiaj będę na 20... :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='coztego']Ktoś ostatnio wspominał o :crazyeye:jakimś wirusie atakującym przewód pokarmowy piechów :hmmmm:[/quote] U nas były mocne wymioty ze dwa tygodnie temu, potem wszystko już dobrze, ale przedwczoraj znalazłam trzy ślady zwymiotowanej śliny - tym razem nie było źle - tylko trzy razy i tylko ślina - ale ewidentnie jakiś tam wirus się kręci (albo nawet i dwa). -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Kardusia, na "odmleczenie", mój wet zaleca dietę "kalafiorową", czyli złożoną TYLKO I WYŁĄCZNIE z niskokalorycznych warzyw. Może być kalafior, cukinia, brokuły, pomidory, ogórki. Ale już nie np. marchewka, bo to ma sporo węglowodanów i nie jest tak samo niskokaloryczne, jak te powyżej. Taką dietę możesz stosować przez tydzeń-10 dni. Ograniczeń ilościowych nie ma. Ale zero wszystkiego innego. Możesz też zacząć od 24-godzinnej głodówki. Tym sposobem ją wysuszysz, a zachowanie powinno się poprawić jak zniknie mleko. Ja niestety miałam z Misią spory kłopot, bo moja wesoła, zabawowa suczka po prostu w okresie tych ciąż urojonych była bez życia. O tej diecie dowiedziałam się podczas jej przedostatniej ciąży urojonej, która ciągnęła się w nieskończoność... Zadziałała bardzo szybko i wtedy, i następnym razem.