Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. borsaf, przyklejam ten topik, żeby Cię zmotywować do stworzenia obiecanej listy... Najlepiej poprzez edycję pierwszego postu.
  2. No i zgłosiłam szczyla do Katowic, i to do klasy pośredniej, a co. ;-) Tak naprawdę to ona ciągle jeszcze na takie wystawy się nie nadaje, będzie terierem szafowym jeszcze przez jakiś czas, ale co tam, będzie miała te 15 miechów, więc zgłoszę ją i a nuż się uda... :roll: A jak nie, to schowamy do szafy. :-) Tylko najpierw jeszcze gdzieś w młodzieży muszę ją pokazać, żeby ten młodzieżowy championat spróbować zakończyć... Myślę o Legionowie w marcu, bo blisko, albo o Lublinie w kweitniu, bo tam mam rodzinę - tylko oddział Lublin jeszcze żadnych informacji o tej wystawie nie udostępnił... :angryy:
  3. [quote name='Ibolya'][COLOR=blue]tylko nie chrapcie tak głośno , bo się, kurka, wystraszyłam :cool3::lol::lol: [/COLOR][/quote]To Majka tak chrapie! ;-) Dzień doberek, pora wstawać!!!
  4. [quote name='Behemot']Flaire, to dawaj najpierw te 3 pierwsze miejsca, resztę doślesz później :lol: Ciekawa jestem Twojego wyboru :lol:[/quote] A proszę bardzo, już posyłam. Tylko później nie pokręć... ;-)
  5. A ja, póki co, wiem na pewno, kto będzie na pierwszych trzech miejscach. Resztę listy chyba też znam, ale jeszcze nie jestem pewna kolejności. No i oczywiście wielu faworytów się na tej liście nie mieści... :-(
  6. [quote name='Raider`s Antania']WOW! Ladna suczka! A Ti mam link web-site "MORANE?"[/quote]Nie, to stara hodowla, której właścicielami są farmerzy z Wisconsin. Komputer wprawdzie mają, ale strony internetowej - nie. [quote=Raider's Antania]Jaki na Twoi wyglad glawnie HODOWLI w USA?;)[/quote]A to jest trudne pytanie, bo jest z czego wybierać... Więc odpowiem na inne, łatwiejsze. :-) Psem, który obecnie bije wszystkie erdelkowe rekordy w USA jest wujek Lotki, Evermay's High Performance. To jest miotowy brat mamy Lotki - pół jego rodowodu to linie Moraine i Terrydale, a druga połowa to Timberwyck Maximum Overdrive, o którym nie wiem zbyt dużo... :oops:
  7. [quote name='jovanna']O termitach cos wiem . Moj kumpel z Florydy [...] w koncu to klimat podzwrotnikowy[/quote]No więc właśnie... Jakoś nie bardzo mi się przekładają doświadczenia z Florydy na Warszawę. ;-) Bardziej Chicago czy Boston, chociaż tam też jest dużo więcej wilgoci.
  8. [quote name='Wind']To wlasnie najwiekszy plus, czyli szybkosc budowy. Czytalam wypowiedzi specjalisty (czy taki jest to nie wiem, bo dowodow brak, wazne dla sprawy ze Polak z pochodzenia i chyba troche malkontent ;)) ktory takie domy stawia w USA i twierdzi, ze ich najwieksza zmora jest wilgosc, grzyb, insekty i kiepskie wlasciwosci akustyczne (czy one dudnia?) ... [/quote]Od końca: co do właściwości akustycznych, to wszystko zależy, co się zrobi w środku ścian. Jeśli zostawi się je puste (czyli, ściany tworzy z dwóch stron płyta kartonowo-gipsowa, z pustą przestrzenią pomiędzy), to rzeczywiście z pokoju do pokoju wszystko słychać. Oczywiście z zewnątrz - nie, bo ściany zewnętrzne muszą zawierać izolację termiczną, która również służy jako izolacja dźwiękowa. Ale aby ściany wewnętrzne też były bardziej "dźwiękoszczelne", należy je wypełnić odpowiednią izolacją. Insekty - chodzi chyba o termity i rodzaje mrówek, które jedzą drewno. Nie wiem, co z tego występuje w Polsce i na ile stanowi zagrożenie. W USA jest to, owszem, problem, szczególnie na południu, gdzie temperatury w zimie są znacznie wyższe, niż w Polsce. W miejscach, gdzie te insekty są zagrożeniem, istnieją najrozmaitsze sposoby zabezpieczania domów przed nimi - w końcu w USA jest wiele domów drewnianych z 18 wieku... ;-) Grzyb - z tym się nie spotkałam. Wilgoć - to jest problemem tylko w źle zainstalowanych łazienkach, ale rzeczywiście jest stosunkowo często spotykanym problemem. No, jeszcze oczywiście cieknący dach może też stworzyć problem. Tak czy inaczej, wilgoć nie jest problemem, jeśli wszystko jest poprawnie zbudowane i nic nie cieknie... Z zalet, poza tym, jak szybko dom staje, jest jeszcze łatwość późniejszych zmian, bez potrzeby np. kucia ścian, gdy chce się dodać kontakt, czy też zawiesić lampę gdzie indziej. :-)
  9. [quote name='saJo']Tzn raczej czy na pewno?[/quote]Jeśli chodzi o te konkretne zawody, to "na pewno" musi Ci powiedzieć ktoś upoważniony, czyli nie ja. Natomiast znając Magdę, postawiłabym sporą sumę, że "na pewno". :-)
  10. [quote name='Aluzja']A wiecie,ze nie pamietam ,ktory byl pierwszy Stetson czy MORE BURNT???? Chyba jednak MORE BURN ,,,sprowadzony przez p.Szczepanska....potem p.Swieton sprowadzila Stetsona.[/quote]Ja mam kopie rozmaitej korespondencji na ten temat pomiędzy Ginny Koser a Paniami Supronowicz i Świętoń (dostałam od Ginny, gdy jej powiedziałam, że Misię biorę do Polski), ale o ile pamiętam, nie do końca wynika z niej, kto był pierwszy. Swoją drogą, sa to ciekawe materiały historyczne ;-).
  11. [quote name='Aluzja']Tak wiec wydaje mi sie jedynie MORE BURNT TOAST miala zdolnosc przekazania tego genu.[/quote]Musze spojrzeć w rodowód Misi, żeby zgadnąć, skąd się wzięła jej mahoniowa siostra - oczywiście nie była to MORE BURNT TOAST, ale może jakiś jej przodek. :niewiem: Natomiast Misia ma w swoim rodowdzie Stetsona po obu stronach, i to jest jedyny element "bliskiego" pokrewieństwa w jej rodowodzie, więc dlatego założyłam, że i ten pies jakiś taki gen niósł. Ale może się mylę, bo tylko zgadywałam - nie jest znany mechanizm przekazywania tego genu.
  12. [quote name='Flaire']została tu sprowadzone mahoniowa suczka, Piccadilly's MORE BURNT TOAST, jak również pies, który sam nie był mahoniowy[/quote]Tak naprawdę to chyba tu trochę wprowadziłam w błąd, bo to chyba było tak, że najpierw przyjechał do Polski Stetson, a gdy był odbierany, to osoba go odbierająca zobaczyła w hodowli te mahoniowe psy i dopiero potem zdecydowała się sprowadzić do Polski również mahoniową suczkę. Ale tutaj to już jacyś "tubylcy" powinni zweryfikować te informacje.
  13. [quote name='borsaf'][B]Flaire[/B], wybacz,:oops: zapomnalam, ze ty jestes obeznana bardzo dobrze w tych liniach amerykańskich[/quote] borsaf, za to w żadnych innych... :-( No, może trochę w niektórych angielskich. :-)
  14. [quote name='saJo']Czy psa biegajacego w openach mozna zglosic do zerowek z innym przewodnikiem?[/quote]Teoretycznie tak, ale raczej nie na tych samych zawodach.
  15. [quote name='borsaf']Niedźwiedzica by wiedziała skąd toto sie wzięlo, z jakich linii...[/quote]Ja co prawda nie jestem niedźwiedzica, ale znam nieco historię mahoniowego umaszczenia. Ten mahoniowy kolor po raz pierwszy w USA (przynajmniej w liniach wystawowych) pojawił się w hodowli Piccadilly, tej, z której pochodzi moja Misia. Właścicielka tej hodowli, Ginny Koser, wystawiała tam kilka psów z takim umaszczeniem, z różnymi wynikami... Nikogo innego w USA do tego koloru nie przekonała ;-), ale spodobał się on hodowcom z Polski, i została tu sprowadzone mahoniowa suczka, Piccadilly's MORE BURNT TOAST, jak również pies, który sam nie był mahoniowy, ale prawdopodobnie niósł jakiś konieczny gen - Piccadilly's STETSON. Mahoniowe AT w Polsce pochodzą właśnie od tych psów - do niedawna, chyba tylko z hodowli Prima, a od niedawana, także z Poezji Ruchu. NB, w miocie, z którego pochodzi Misia, też była jedna mahoniowa suczka.
  16. Tak sobie myślę, że może znajdę jakieś cuda do wystawienia na sprzedaż na dogomaniackim Bazarku z przeeznaczeniem na Dziadka. Pomyślcie o tym, szczególnie ci z Was, którzy sa utalentowani i mogą zaoferować tam coś niepowtarzalnego... To, co ja wynajdę u siebie zarobi najwyżej kilka groszy, ale zawsze będzie to o te kilka groszy więcej.
  17. Aluzja, jak to dobrze, że on trafił do Ciebie!!! Mam już nr konta od Kardusi. Przelew będzie dzisiaj lub jutro, ode mnie i Mokki razem. Trzymam kciuki za Dziadka, w Dzień Dziadka! :-)
  18. Terriermania, wedle regulaminu, wklejane zdjęcia mogą mieć co najwyżej 500 na 500 pixeli. Twoje sa za duże... Zmniejsz je, proszę, albo zamień na linki! Dzięki! :buzi:
  19. Raider's, ta suczka z hodowli Moraine, to moja Lotka (Moraine Flaire HIGH FLYER). Jaka jest? Baaaardzo powoli dojrzewająca - jeszcze szczeniak, pomimo że ma 14 miesięcy. Kilka dni temu zaczęła pierwszą cicczkę. Dzisiaj ją wyskubałam (jeszcze nie skończyłam), więc jest goła... Najnowsze zdjęcie jakie mam jest z zeszłego weekendu, to: [IMG]http://www.std.org/~hania/lotka/lociakladkaianfordogo.jpg[/IMG]
  20. Aluzja, ale czy Ty się z dziubą rozliczyłaś i teraz mamy wpłacać tylko Tobie, czy tez musimy się osobno z dziubą rozliczyć?
  21. [quote name='Raider`s Antania']:evil_lol: Ja pamiętam dobrze język przodków, ale pisać trudno.Po Angielski lepiej:eviltong:[/quote]Raider's - dla mnie też! ;-)
  22. Aluzja, STO LAT! :-) [quote name='Raider`s Antania'][B]Flaire[/B] JA bardzo w sposób zrozumiały JA nie pisze? [/quote]Raider's piszesz super, ja troszkę żartowałam ;-). Fotki z yorkiem - sama słodycz! Wojtek, NIE MA MOTYWACJI??? :crazyeye: Pewnie, że jest - coby sucz pieknie wyglądała i coby wszyscy Twój talent podziwiali ;-). Ja dzisiaj odkudłaczyłam Lotkę i odkryłam, że pod tą sierścią jest jednak erdelek! :-)
  23. Aluzja, brawo! Jak rozmawiałam z dziubą, to wsponiałam, że ten pies jest pewnie starszy, na podstawie tego, co mi powiedziała o jego zachowaniu... :-( Wymiziaj Staruszka ode mnie... Czy dobrze myślę, że dziubie musimy też zwrócić za benzynę? dziuba, skrobnij coś...
  24. [quote name='jovanna']wiec domow uzywanych tez nie nalezy kupowac bo nie wiadomoc na co sie trafi...:evil_lol:[/quote]jovanna, może jakiś zameczek czy dworek z 18 wieku? Bo jak już przestał te kilka stuleci, to i te kilkadziesiąt lat, na które go potrzebujemy, tez pewnie jeszcze postoi. ;-)
  25. [quote name='Wojtek'][IMG]http://img249.imageshack.us/img249/7917/dsc040745dc.jpg[/IMG][/quote]Wojtuś, Fu jak zwykle pieknie wystrugana, ale ja wiem, że Ty dążysz do perfekcji... :-) Na polikach troszkę za dużo jej zostawiłeś. Wyobraź sobie linię prowadzącą od zewnętrznego kącika oka do kącika paszczy. Wstecz od tej linii wyskubujesz, a wprzód - zostawiasz, oczywiście cieniując odpowiednio, żeby nie było nagłego przejścia. No i troszkę na łokciach za dużo zostawiłeś, bo takie bufki ma, powinienes wycieniować, żeby ramię (łopatka) i łapa tworzyły patrząc z przodu linię prostą. :-) Jednak pomimo tych drobnych uwag, jak zawsze jestem pełna podziwu dla Twojego trymowania!
×
×
  • Create New...