-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
Ja chcę tylko podziękować za filmiki i zdjęcia mojej chrześniaczki, Magic Spell. Śliczny dzieciak! :-) -
[quote name='Malta-GD']ja też chce....:(:( Ale z moim psem to raczej sie nie da..:|[/quote] A to dlaczego? Z każdym zdrowym psem się da... :-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']No i jest jeszcze kwestia linii. Mnie uczono, że nie rodzice psa są najważniejsi tylko linia jaką prowadzą, że to zmniejsza ryzyko przy zakupie szczeniaka. A ponieważ dażę dużym szacunkiem osoby, które mi to mówiły, więc wierzę w to. Także to jest dodatkowy problem znaleźć linię która od pokoleń ma wyniki w szkoleniu.[/quote]Wszystkie linie kiedyś się zaczynały... ;-) Nie jest wielka sztuką wziąć cudze osiągnięcia i je po prostu kontynuować, poprzez kontynuację cudzej linii. Większość hodowców stara się założyć własne linie, a dobrzy hodowcy robią to z konkretnym celem i planem, jak do tego celu dotrzeć. I ja właśnie tak staram się działać. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Kardusia']Nie wiem tylko czy Dolce by się podobało tyle edukacji podejmować :evil_lol::evil_lol::evil_lol:? W końcu w imię czego :niewiem:?[/quote] :niewiem: Moje psy pracę uwielbiają... Misia - w imie parówek. Locia - w imię piłeczki. Obydwie - w imie radości pańci i tego specjalnego związku, który tworzy się - w moim doświadczeniu - tylko podczas pracy z psem. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Kardusia'][B]Flaire [/B]- co Ty na to? To brzmi prawie jak nasze wyzwanie :cool1:...[/quote]Apcia pewnie mogłaby tu co nieco pokazać, tyle że jej właściciele robią "sport dla sportu", a nie dla zawodów. Ja osobiście IPO robić nie będę z żadnym moim psem, bo gryzienie jako sport mi się nie podoba. A ponieważ we wcześniejszych dyskusjach, każde inne sportowe działanie z psem poza IPO było odrzucone jako dowód jakiejkolwiek użytkowości, to niestety, na mnie tutaj liczyć nie można. ;-) Natomiast uprawiam z moimi psami posłuszeństwo i agility i tego zaniechać nie zamierzam. I w moich planach hodowlanych zawsze figuruje i uroda, i sport - chcę hodować psy, które są od swoich rodziców i piękniejsze, i lepsze w sporcie. A co do konkretnych planów.... Hmmm... Narazie nic nie powiem, bo jeszcze sama nie jestem pewna. :-) Ale jeśli coś będzie, to z Lotki - Apciszonki zdecydowały się Apci nie kryć. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Martini***, gdy piszesz o komendzie "podtrzymującej" - przemawia przez Ciebie klikerowiec ;-). Dla mnie - nieklikerowca ;-) - pochwała czy nagroda NIE KOŃCZY ćwiczenia. Ćwiczenie kończy tylko komenda zwalniająca. Tak więc w danym przez Ciebie przykładzie slalomu - i nie tylko - ja psa jak najbardziej chwalę i nagradzam podczas ćwiczenia. Ale to dla moich psów nie znaczy "koniec ćwiczenia". Jeden z problemów, który ja mam z metodą klikerową to jest właśnie ten brak odpowiedniego sposobu na dodanie niepewnemu psu pewności siebie... Klikerowcy jednak powiedzą Ci, że jeśli potrzebujesz w ten sposób "dodawać otuchy" to znaczy, że zrobiłaś zbyt duży skok naprzód. Klikerowcy uczą slalomu zaczynając od jednej tyczki, potem dwóch, potem trzech - stopniowo, powoloutku. Tym sposobem teoretycznie nie musisz nagradzać psa w środku ćwiczenia - po prostu powolutku, powolutku wydłużasz to ćwiczenia i oddalasz moment nagrody. Kto widział Misię na torze ten być może zauważył, że ona włącza turbo, gdy na torze słyszy "dobrze!" I między innymi dlatego ja nie lubię używać pochwały jako komendy zwalniającej. -
[quote name='Wojtek']No i jak wyszły? :diabloti:[/quote]Jeszcze nie wiem - do Babci ide na 5. I nie mam pewności, czy uda się zrobić te placki, bo moja Babcia ostatnio bardzo zapomina... Jeśli zapomniała, że miałyśmy robić placki, to mogła zużyć te piersi kurczaka na coś innego...
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Test żeby był dobry musi być jak najprostszy, także można założyć te minimum 2 piętro bez opcji parter :lol: :lol: ;)[/quote]Qrcze, nawet nie wiedziałam, jakie mam inteligentne psy! ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']Tylko powiedzcie, czy mądry jest ten, który wyskoczy, czy ten który zostanie :diabloti::diabloti:bo mam parter w domu też :evil_lol:[/quote] niedźwiedzico - mądry ma być chyba ten, który wyskoczy za piłeczką z parteru, a nie wyskoczy z piętra. :-) Czyli Lotka jest według tego testu mądrzejsza od Misi, bo Misia za piłeczką to nawet z parteru nie poleci, szczególnie jeśli w domu znajduje się parówka... :evil_lol: Co zresztą było dla mnie zawsze świadectwem jej inteligencji. ;-) :eviltong: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Test jest prosty- rozbawiasz psa piłką, wyrzucasz ją za okno i patrzysz na reakcje psa.[/quote]No to ja mam jednego psa wybitnie inteligentnego. A i drugi najgłupszy nie jest - tak myślę. ;-) Ale testować, na wszelki wypadek, nie będę. :eviltong: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Gosia_i_Luka']łatwość odreagowywania nieprzyjemnych sytuacji...[/quote]Tutaj szczególnie - w moim przekonaniu - AT powinien błyszczeć. To miały wszystkie moje psy, nawet Lotka. Ostatnio pokazała to u okulisty - jak Pan Doktor zakraplał oczka świństwami, świecił i grzebał w nich, to niezbyt jej się podobało, ale jak tylko przestał, dosłownie w sekundzie, w której przestał, ogon znów poszedł w ruch i Lotka miziała się z nim, ku jego zdumieniu. Żaden z moich psów nigdy nie bał się weterynarza, nawet jeśli - jak Misia - samych zabiegów (w przypadku Misi - kłucia łap) bardzo nie lubiły. Odreagowywały to natychmiast i nie przekładały złego doświadczenia ani na miejsce, ani na osobę weta. Bardzo mi się ta cecha podoba! :loveu: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']Flaire w Polsce zdecydowanie na dloni :)[/quote]Dobrze, to powim Misi i Lotce, żeby sobie serduszka z rękawów do dłoni przełożyły. ;-) -
[quote name='Folka']czyli traci sie punkty , jak sie nie wystartuje w teamie ? bo raczej druzyny nie znajdziemy ;)[/quote] Folka, indywidualnych punktów nie tracisz - tyle że drużynowych nie zdobywasz. Czyli oczywiście tracisz szansę na osiągnięcia drużynowe, a szanse na osiągnięcia indywidualne pozostają bez zmian. Ale dlaczego mówisz, że nie znajdziesz drużyny? Myślę, że sporo osób będzie w Twojej sytuacji i jakoś się podobieracie! :-)
-
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
[quote name='Magicnesca'][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images11.fotosik.pl/31/efbbfd4da740e3c8.jpg[/IMG][/URL][/quote]O, jak ślicznie moja chrześniaczka uszka i ogonek nosi! :loveu: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']łał nie wiedziałam o czymś takim, ja zawsze znałam tylko powiedzenie "serce na dłoni", a teraz przeczytałam (a bardzo lubię takie historie) i jestem mądrzejsza :D[/quote] zach, jest całkiem prawdopodobne, że to powiedzenie nie jest do końca po polsku... :oops: i że po prostu przetłumaczyłam z angielskiego. Ale po angielsku "to wear one's heart on one's sleeve" na pewno to właśnie znaczy. A Airedale'owi to już nie wiem, czy lepiej nosić serce na dłoni, czy na rękawie. ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Ale ja myślę, że moje psy trafnie oceniam, a jak ktoś nie wierzy to mam prosty test, po którym wychodzi że mam racje :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote]zach, dawaj ten test - zaraz zapodam moim suczom. ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Na rękawie??? :-o ale jakim takim od IPO??? :evil_lol:[/quote]Nie, [URL="http://www.kurierplus.com/issues/2001/k336/kp336-09.htm"]takim średniowiecznym[/URL]. ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Ja tam uważam, że w szkoleniu mądrość nie jest najważniejsza.. czasem nawet może sprawiać problemy. [/quote] No więc to właśnie najlepiej ilustruje, że nie wszyscy to samo rozumieją przez inteligencję. ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A ja tak sobie myślę, że jednym problemem w dyskusjach o inteligencji, nie tylko zresztą psiej, jest fakt, że to pojęcie nie jest zbyt dobrze zdefiniowane... Wśród zwierząt, na przykład, dla niektórych koty są zwierzętami wybitnie inteligentnymi, a fakt, że trudno je nauczyć reagować na komendy - tylko świadczy o tej inteligencji. A dla innych to właśnie prędkość uczenia się komend oznacza inteligencję. Tak więc być może porównując inteligencję np. szkota do AT - każdy mówi o czym innym. ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']A co do gryzacego At...... znalam kilka takich ... :razz:[/quote]Nie zapytam, bo chyba wolę nie wiedzieć... -
[quote name='zadziorny']A dokąd się wybierasz? :roll:[/quote]Więc właśnie do nikąd, częściowo dlatego, że nie ma z kim... :-(
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Hihi, Gosiu, pisałyśmy o Lotce w tym samym czasie i napisałyśmy to samo! ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Ja jeszcze dodam, z wzroca, jaki AT być powinien: [quote] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][B]TEMPERAMENT[/B] - Outgoing and confident, friendly, courageous and intelligent. Alert at all times, not aggressive but fearless. [/FONT][/quote]Podkreślam: "friendly", "intelligent", "not aggressive". Wiem, że zdarzają się inne - takie są prawa genetyki - ale hodowle, w której ta inność przeważa, nie mają, moim zdaniem, racji bytu. Jeszcze co do Lotki - narzekam tak na jej brak rozumku ;-), ale cały czas wierzę, że to kwestia tempa jej rozwoju. W końcu ona dopiero teraz, w wieku 14 miesięcy, ma pierwszą cieczkę... Czyli jeśli chodzi o rozwój fizyczny, jest na etapie wielu 8-miesięcznych (lub nawet młodszych)szczeniąt. I myślę - a w każdym razie, mam nadzieję - że jej rozwój psychiczny idzie z tym w parze. Czego znaki juz zaczynam widzieć. :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']Niedzwiedzica z moich ogladow hodowli i obserwacji to niestety takie sa AT malo rozgarniete... niektore jeszcze niedotykalskie i jak sie im nie podobalo to gryzly a innym znow w oczy nie wolno patrzec bo tez gryza . [/quote]Nitencja, bluźnisz ;-). Nawet nie chcę wiedzieć, jakie hodowle oglądałaś, bo AT nieprzyjazny dla człowieka to jakieś nieporozumienie... A już używanie psa gryzącego człowieka w hodowli - to tragedia bez względu na rasę. Typowy AT swoje serce nosi na rękawie - może dla niektórych to zbyt mało głębokie czy skomplikowane, ale ja jestem taka sama (bez komentarzy, pliiiiz ;-) ), więc mi to odpowiada. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Nitencja']Nie obrazcie sie .......ale mi sie wydaje ze airedale kocha sie glownie ze ten szczegolny optymizm i za brak rozumku ........[/quote]Ja się nie obrażę, tylko się nie zgodzę z tym. ;-) Optymizm to rzeczywiście cecha rasy (chociaz u Lotki - szczególnie wyrobiona :-) ), ale większość AT, które miałam, to były mądre psy. Chyba dlatego też były tak popularne jako psy pracujące w tak wielu dziedzinach. U mnie, Lotka jest dopiero drugim wyjątkiem od tej reguły.