Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. Ja chcę tylko podziękować za filmiki i zdjęcia mojej chrześniaczki, Magic Spell. Śliczny dzieciak! :-)
  2. [quote name='Malta-GD']ja też chce....:(:( Ale z moim psem to raczej sie nie da..:|[/quote] A to dlaczego? Z każdym zdrowym psem się da... :-)
  3. [quote name='zachraniarka']No i jest jeszcze kwestia linii. Mnie uczono, że nie rodzice psa są najważniejsi tylko linia jaką prowadzą, że to zmniejsza ryzyko przy zakupie szczeniaka. A ponieważ dażę dużym szacunkiem osoby, które mi to mówiły, więc wierzę w to. Także to jest dodatkowy problem znaleźć linię która od pokoleń ma wyniki w szkoleniu.[/quote]Wszystkie linie kiedyś się zaczynały... ;-) Nie jest wielka sztuką wziąć cudze osiągnięcia i je po prostu kontynuować, poprzez kontynuację cudzej linii. Większość hodowców stara się założyć własne linie, a dobrzy hodowcy robią to z konkretnym celem i planem, jak do tego celu dotrzeć. I ja właśnie tak staram się działać.
  4. [quote name='Kardusia']Nie wiem tylko czy Dolce by się podobało tyle edukacji podejmować :evil_lol::evil_lol::evil_lol:? W końcu w imię czego :niewiem:?[/quote] :niewiem: Moje psy pracę uwielbiają... Misia - w imie parówek. Locia - w imię piłeczki. Obydwie - w imie radości pańci i tego specjalnego związku, który tworzy się - w moim doświadczeniu - tylko podczas pracy z psem.
  5. [quote name='Kardusia'][B]Flaire [/B]- co Ty na to? To brzmi prawie jak nasze wyzwanie :cool1:...[/quote]Apcia pewnie mogłaby tu co nieco pokazać, tyle że jej właściciele robią "sport dla sportu", a nie dla zawodów. Ja osobiście IPO robić nie będę z żadnym moim psem, bo gryzienie jako sport mi się nie podoba. A ponieważ we wcześniejszych dyskusjach, każde inne sportowe działanie z psem poza IPO było odrzucone jako dowód jakiejkolwiek użytkowości, to niestety, na mnie tutaj liczyć nie można. ;-) Natomiast uprawiam z moimi psami posłuszeństwo i agility i tego zaniechać nie zamierzam. I w moich planach hodowlanych zawsze figuruje i uroda, i sport - chcę hodować psy, które są od swoich rodziców i piękniejsze, i lepsze w sporcie. A co do konkretnych planów.... Hmmm... Narazie nic nie powiem, bo jeszcze sama nie jestem pewna. :-) Ale jeśli coś będzie, to z Lotki - Apciszonki zdecydowały się Apci nie kryć.
  6. Martini***, gdy piszesz o komendzie "podtrzymującej" - przemawia przez Ciebie klikerowiec ;-). Dla mnie - nieklikerowca ;-) - pochwała czy nagroda NIE KOŃCZY ćwiczenia. Ćwiczenie kończy tylko komenda zwalniająca. Tak więc w danym przez Ciebie przykładzie slalomu - i nie tylko - ja psa jak najbardziej chwalę i nagradzam podczas ćwiczenia. Ale to dla moich psów nie znaczy "koniec ćwiczenia". Jeden z problemów, który ja mam z metodą klikerową to jest właśnie ten brak odpowiedniego sposobu na dodanie niepewnemu psu pewności siebie... Klikerowcy jednak powiedzą Ci, że jeśli potrzebujesz w ten sposób "dodawać otuchy" to znaczy, że zrobiłaś zbyt duży skok naprzód. Klikerowcy uczą slalomu zaczynając od jednej tyczki, potem dwóch, potem trzech - stopniowo, powoloutku. Tym sposobem teoretycznie nie musisz nagradzać psa w środku ćwiczenia - po prostu powolutku, powolutku wydłużasz to ćwiczenia i oddalasz moment nagrody. Kto widział Misię na torze ten być może zauważył, że ona włącza turbo, gdy na torze słyszy "dobrze!" I między innymi dlatego ja nie lubię używać pochwały jako komendy zwalniającej.
  7. [quote name='Wojtek']No i jak wyszły? :diabloti:[/quote]Jeszcze nie wiem - do Babci ide na 5. I nie mam pewności, czy uda się zrobić te placki, bo moja Babcia ostatnio bardzo zapomina... Jeśli zapomniała, że miałyśmy robić placki, to mogła zużyć te piersi kurczaka na coś innego...
  8. [quote name='zachraniarka']Test żeby był dobry musi być jak najprostszy, także można założyć te minimum 2 piętro bez opcji parter :lol: :lol: ;)[/quote]Qrcze, nawet nie wiedziałam, jakie mam inteligentne psy! ;-)
  9. [quote name='niedzwiedzica']Tylko powiedzcie, czy mądry jest ten, który wyskoczy, czy ten który zostanie :diabloti::diabloti:bo mam parter w domu też :evil_lol:[/quote] niedźwiedzico - mądry ma być chyba ten, który wyskoczy za piłeczką z parteru, a nie wyskoczy z piętra. :-) Czyli Lotka jest według tego testu mądrzejsza od Misi, bo Misia za piłeczką to nawet z parteru nie poleci, szczególnie jeśli w domu znajduje się parówka... :evil_lol: Co zresztą było dla mnie zawsze świadectwem jej inteligencji. ;-) :eviltong:
  10. [quote name='zachraniarka']Test jest prosty- rozbawiasz psa piłką, wyrzucasz ją za okno i patrzysz na reakcje psa.[/quote]No to ja mam jednego psa wybitnie inteligentnego. A i drugi najgłupszy nie jest - tak myślę. ;-) Ale testować, na wszelki wypadek, nie będę. :eviltong:
  11. [quote name='Gosia_i_Luka']łatwość odreagowywania nieprzyjemnych sytuacji...[/quote]Tutaj szczególnie - w moim przekonaniu - AT powinien błyszczeć. To miały wszystkie moje psy, nawet Lotka. Ostatnio pokazała to u okulisty - jak Pan Doktor zakraplał oczka świństwami, świecił i grzebał w nich, to niezbyt jej się podobało, ale jak tylko przestał, dosłownie w sekundzie, w której przestał, ogon znów poszedł w ruch i Lotka miziała się z nim, ku jego zdumieniu. Żaden z moich psów nigdy nie bał się weterynarza, nawet jeśli - jak Misia - samych zabiegów (w przypadku Misi - kłucia łap) bardzo nie lubiły. Odreagowywały to natychmiast i nie przekładały złego doświadczenia ani na miejsce, ani na osobę weta. Bardzo mi się ta cecha podoba! :loveu:
  12. [quote name='Nitencja']Flaire w Polsce zdecydowanie na dloni :)[/quote]Dobrze, to powim Misi i Lotce, żeby sobie serduszka z rękawów do dłoni przełożyły. ;-)
  13. Flaire

    FORT Cup

    [quote name='Folka']czyli traci sie punkty , jak sie nie wystartuje w teamie ? bo raczej druzyny nie znajdziemy ;)[/quote] Folka, indywidualnych punktów nie tracisz - tyle że drużynowych nie zdobywasz. Czyli oczywiście tracisz szansę na osiągnięcia drużynowe, a szanse na osiągnięcia indywidualne pozostają bez zmian. Ale dlaczego mówisz, że nie znajdziesz drużyny? Myślę, że sporo osób będzie w Twojej sytuacji i jakoś się podobieracie! :-)
  14. [quote name='Magicnesca'][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images11.fotosik.pl/31/efbbfd4da740e3c8.jpg[/IMG][/URL][/quote]O, jak ślicznie moja chrześniaczka uszka i ogonek nosi! :loveu:
  15. [quote name='zachraniarka']łał nie wiedziałam o czymś takim, ja zawsze znałam tylko powiedzenie "serce na dłoni", a teraz przeczytałam (a bardzo lubię takie historie) i jestem mądrzejsza :D[/quote] zach, jest całkiem prawdopodobne, że to powiedzenie nie jest do końca po polsku... :oops: i że po prostu przetłumaczyłam z angielskiego. Ale po angielsku "to wear one's heart on one's sleeve" na pewno to właśnie znaczy. A Airedale'owi to już nie wiem, czy lepiej nosić serce na dłoni, czy na rękawie. ;-)
  16. [quote name='zachraniarka']Ale ja myślę, że moje psy trafnie oceniam, a jak ktoś nie wierzy to mam prosty test, po którym wychodzi że mam racje :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote]zach, dawaj ten test - zaraz zapodam moim suczom. ;-)
  17. [quote name='zachraniarka']Na rękawie??? :-o ale jakim takim od IPO??? :evil_lol:[/quote]Nie, [URL="http://www.kurierplus.com/issues/2001/k336/kp336-09.htm"]takim średniowiecznym[/URL]. ;-)
  18. [quote name='zachraniarka']Ja tam uważam, że w szkoleniu mądrość nie jest najważniejsza.. czasem nawet może sprawiać problemy. [/quote] No więc to właśnie najlepiej ilustruje, że nie wszyscy to samo rozumieją przez inteligencję. ;-)
  19. A ja tak sobie myślę, że jednym problemem w dyskusjach o inteligencji, nie tylko zresztą psiej, jest fakt, że to pojęcie nie jest zbyt dobrze zdefiniowane... Wśród zwierząt, na przykład, dla niektórych koty są zwierzętami wybitnie inteligentnymi, a fakt, że trudno je nauczyć reagować na komendy - tylko świadczy o tej inteligencji. A dla innych to właśnie prędkość uczenia się komend oznacza inteligencję. Tak więc być może porównując inteligencję np. szkota do AT - każdy mówi o czym innym. ;-)
  20. [quote name='Nitencja']A co do gryzacego At...... znalam kilka takich ... :razz:[/quote]Nie zapytam, bo chyba wolę nie wiedzieć...
  21. [quote name='zadziorny']A dokąd się wybierasz? :roll:[/quote]Więc właśnie do nikąd, częściowo dlatego, że nie ma z kim... :-(
  22. Hihi, Gosiu, pisałyśmy o Lotce w tym samym czasie i napisałyśmy to samo! ;-)
  23. Ja jeszcze dodam, z wzroca, jaki AT być powinien: [quote] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][B]TEMPERAMENT[/B] - Outgoing and confident, friendly, courageous and intelligent. Alert at all times, not aggressive but fearless. [/FONT][/quote]Podkreślam: "friendly", "intelligent", "not aggressive". Wiem, że zdarzają się inne - takie są prawa genetyki - ale hodowle, w której ta inność przeważa, nie mają, moim zdaniem, racji bytu. Jeszcze co do Lotki - narzekam tak na jej brak rozumku ;-), ale cały czas wierzę, że to kwestia tempa jej rozwoju. W końcu ona dopiero teraz, w wieku 14 miesięcy, ma pierwszą cieczkę... Czyli jeśli chodzi o rozwój fizyczny, jest na etapie wielu 8-miesięcznych (lub nawet młodszych)szczeniąt. I myślę - a w każdym razie, mam nadzieję - że jej rozwój psychiczny idzie z tym w parze. Czego znaki juz zaczynam widzieć. :-)
  24. [quote name='Nitencja']Niedzwiedzica z moich ogladow hodowli i obserwacji to niestety takie sa AT malo rozgarniete... niektore jeszcze niedotykalskie i jak sie im nie podobalo to gryzly a innym znow w oczy nie wolno patrzec bo tez gryza . [/quote]Nitencja, bluźnisz ;-). Nawet nie chcę wiedzieć, jakie hodowle oglądałaś, bo AT nieprzyjazny dla człowieka to jakieś nieporozumienie... A już używanie psa gryzącego człowieka w hodowli - to tragedia bez względu na rasę. Typowy AT swoje serce nosi na rękawie - może dla niektórych to zbyt mało głębokie czy skomplikowane, ale ja jestem taka sama (bez komentarzy, pliiiiz ;-) ), więc mi to odpowiada.
  25. [quote name='Nitencja']Nie obrazcie sie .......ale mi sie wydaje ze airedale kocha sie glownie ze ten szczegolny optymizm i za brak rozumku ........[/quote]Ja się nie obrażę, tylko się nie zgodzę z tym. ;-) Optymizm to rzeczywiście cecha rasy (chociaz u Lotki - szczególnie wyrobiona :-) ), ale większość AT, które miałam, to były mądre psy. Chyba dlatego też były tak popularne jako psy pracujące w tak wielu dziedzinach. U mnie, Lotka jest dopiero drugim wyjątkiem od tej reguły.
×
×
  • Create New...