Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. Flaire

    FORT Cup

    [quote name='OlaAB']Ok Haniu ale zgłaszanie psów w czasie zawodów daje dodatkowe zamieszanie, - kto? z kim? jaka nazwa? - a trzeba to jeszcze wpisać do pliku, ustalić kolejność startów itd.[/quote]Ja nie proponuję zgłaszania nikogo w czasie zawodów. Proponuję tylko, żeby nie było konieczności zgłaszania drużyn w tym samym czasie, co zawodników - czyli, mogę sobie zgłosić moje psy indywidualnie (żeby zaklepać im miejsce - w końcu będzie limit zgłoszeń) jeszcze zanim wiem, z kim będą w drużynie. Potem, jak już będę wiedziała, kto jest zgłoszony, mogę szukać wśród tych psów reszty drużyny. Drużynę zgłoszę przed samymi zawodami - a żeby było łatwiej ze strony organizatora, można ustalić termin, np. tydzień przed zawodami, do kiedy mogę tę druzynę zgłosić.
  2. [quote name='Aluzja']Lotka nie daj sieeeeeeeeeeee....:eviltong:[/quote] Aluzja, lepiej ją przekonaj, że jak będzie jadła śniadanie tak, jak to zrobiła dzisiaj, to nigdy nie nadgoni! :angryy: Chyba przez tę cieczkę... :-( Ale Lotka ma swoje zalety. Pogodę ducha ma jak mało który pies. :-) Zaczynam myśleć, że to ma coś wspólnego z brakiem... no już wiecie, czego ;-). A żeby nie było - to Lotka ostatnio zaimponowała naszej trenerce agility... Nie będę wchodzić w techniczne szczgóły, co takiego zrobiła, ale zaskoczyła mnie również i byłam z niej dumna! [SIZE=1][COLOR=white](Tyle że w tym przypadku, to chyba właśnie brak rozumku jej pomógł! ;-) )[/COLOR][/SIZE]
  3. [quote name='Kardusia']Polecam klasyczne trymery - do wyciągania podszerstka i włosa okrywowego (też nie mogą być ostre). A najlepsze są paluszki :lol:.[/quote]Generalnie, ja również, ale o ile dobrze pamiętam włos jagi (wooly coat), to w jej przypadku to nie jest zbyt realne i nie za bardzo ma sens...
  4. [quote name='Kardusia'][B]Flaire[/B] - no pięknie ... :crazyeye: w tym wieku jeszcze smoka ciągnąć...:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]No ja wiem... :oops: Ale przecież ciągle piszę, że ona trochę... opóźnona w rozwoju jest... :roll:
  5. [quote name='Aluzja']Stetson pe lewej po prawej Ingo.[/quote] Aluzja, dzięki! :-)
  6. [quote name='kasia&jaga']Czy używanie trymera King Coat jest właściwe czy nie u airedale'a. Pytam ponieważ zakupiłam sobie takowy i jestem bardzo zadowolona w ciągu 2 dni z wielkiego Jagowego niedziwiedzia zrobiłam super psiaka, co prawda daleko mu do standardu ale dopiero się uczę.;)))[/quote] Kasiu, to narzędzie nie tylko usuwa martwy włos, ale również tnie - i z tego powodu nie jest właściwe do trymowania szorstkowłosych psów. Ale z tego, co pamiętam, to Jaga ma miękką sierść i do takiej sierści Coat King może być najlepszym rozwiązaniem. Ale tak na pewno to nie wiem, bo AT z taką sierścią nigdy nie miałam okazji "obrabiać", a i Coat Kingów nie używałam.
  7. Flaire

    FORT Cup

    [quote name='OlaAB']tzn. jeżeli nie wpiszecie to pewnie nic się nie stanie [/quote]Myślę, że to jest ważne - tzn. Żeby można było zgłaszać drużyny również później. Chodzi o to, żeby osoby, które nie mają możliwości (z takich czy innych powodów) zorganizować się w drużyny zawczasu, mogły potem zorganizować się w drużyny tych psów, które są zgłoszone, ale jeszcze nie są członkami żadnej drużyny.
  8. [quote name='Aluzja']Teraz kupuje sie psy ze stron internetowych wygrywa wiec ten kto zawsze aktualna stronke,,,ten kto lepiej w photoshopie fotki obrobi....[/quote]Hihi, od siebie mogę tylko powiedzieć, że hodowla Lotki strony internetowej nie posiada ;-). [quote name='Aluzja']Flaire..co do zagranicznego pochodzenia....jest jeszcze kwestia linii hodowlanej.:diabloti:[/quote]Ano właśnie!!! :-) Raider's Antania niedawno spytała mnie (na priw) jak wybrałam hodowlę Lotki. Pełna odpowiedź na to pytanie jest długa i złożona i sięga wczesnych lat osiemdziesiątych (a może nawet późnych siedemdzisiątych - skleroza :roll:)... Ale jednym z elementów wyboru był fakt, że hodowczynię i hodowlę (a więc i linię i większość rodowodu Lotki) znam od wielu, wielu lat. A z tej strony rodowodu, którą znam mniej, jest pies, którym chciałam kryć Misię, dopóki nie okazało się, że dostał zapalenia prostaty, którego nie wyłapano na czas i nie jest już płodny :-( Oczywiście ze szczeniakiem to ruletka i co wyrośnie z Lotki to się jeszcze okaże. Natomiast o słuszności wyboru jej linii niech świadczą osiągnięcia jej wujka (które nastąpiły juz po odbiorze Lotki, więc to nie nimi się sugerowałam). Tak więc ja wybieram spośród tego, co znam najlepiej. Czego i Wam życzę. ;-)
  9. [quote name='gonpak']ale to też psy z pochodzeniem z Bilorusi częściowo przynajmniej[/quote]Właśnie to najlepiej ilustruje, dlaczego ta dyskusja nie ma sensu. WSZYSTKIE AT w Polsce mają zagraniczne pochodzenie, bo to nie jest Polska rasa... :roll: Na przykład miot Misi, urodzony w Polsce, po zagranicznych rodzicach - to miot polski, czy zagraniczny? :roll: I czy ma to jakiekolwiek znaczenie??? Otwarte granice znaczy między innymi wolnośc wyboru - i chwała temu. [quote name='Aluzja']Flaire jesli chcesz mam fajne zdjecie Stetsona ,,,jak uda mi sie go zeskanowac i wkleic tutaj (to trudniejsze niz zeskanowanie) ...zobaczysz ,ze Locia z wyraziu dzioba podobna do niego -chocia znie wiem czy maja cos wspolnego:smile:))))))[/quote]Aluzja, bardzo byłabym ciekawa Stetsona!!! Lotka nie ma go ani odrobiny (zupełnie inne linie), ale Misia ma go po obu stronach!
  10. [quote name='Aluzja']A u nas w Polsce to juz szczeniat nie ma???????? Trzeba kupowac az na Litwie np??albo w Bratyslawie??? Nic z tego nie rozumiem.Lepiej kupic nieznane bo "zagraniczne" niz umowic sie z jakims hodowca w Polsce? To taka mala szpilka...w te dyskusje.[/quote]Aluzja, nikt tu nie polecał, początkowo, żeby kupować psa za granicą - po prostu ludzie odpowiadali na pytanie, gdzie są szczeniaki blisko wschodniej granicy. I tak się składa, że szczeniaki są po obu jej stronach... Ja nie widzę tu problemu - każdy ma prawo wyboru, czy chce kupić w Polsce, czy woli np. ryzykować walki z celnikami (o których to walkach pisała gonpak), żeby próbować przewieźć młodego szczeniaka przez granicę. Myślę, że polscy hodowcy nie potrzebują próbować tworzyć sobie monopolu poprzez ograniczanie wiedzy, gdzie jeszcze sa szczenięta. [quote name='gonpak']a co psy z zagranicy to jakies gorsze są , bo uważam że lepsze.:shake:[/quote]gonpak, masz prawo oczywiście do swoich przekonań, ale chyba właśnie takie stereotypowe stwierdzenia działają jak płachta na byka na niektórych hodowców, w tym na Aluzję, której psy niejednokrotnie wygrywały z tymi ponoć "lepszymi" psami zza granicy. Nie wiem, na jakiej podstawie twierdzisz, że za granicą sa psy "lepsze" - cokolwiek to znaczy... Bo prawda chyba jest taka, że za granicą są psy i "lepsze od polskich", i gorsze... Ja proponuję skończyć tę - dla mnie bez sensu - dyskusję. Niech każdy sam decyduje o tym, gdzie chce nabyć szczeniaka, na podstawie wszystkich dostępnych mu informacji. :niewiem:
  11. [quote name='zadziorny']Wolę narty i rower :cool3: :loveu: :multi:[/quote] zadziorny, a gdzie i kiedy jedziesz na narty? Może mnie ze sobą zabierzesz? :cool3:
  12. coztego, STO LAT! [IMG]http://www.freefever.com/animatedgifs/animated/birthday33.gif[/IMG] Tak sobie pomyślałam, że może najlepiej by było umówić się, że życzenia składamy tylko w topiku urodzinowym? W ten sposób uniknęłoby się m. in. powtórek np. [quote name='INA'][B]coztego [/B]- życzonka z rozpędu umieściłam na bracich mniejszych:lol: [/quote] Co o tym myślicie?
  13. [quote name='Jura']Słodkie słonko. Dziękuję za dedykcję. Czy ukrywa się w tym może jakaś sugestia, że serdelki nie musza wyglądać jak miśki? ;) :loveu:[/quote]A skąd! Po prostu ten smok jest prezentem od Ciebie dla maleńskiej wtedy Loci - pamiętasz? Do dzisiaj, nadgryziony zębem czasu oraz Apci, jest Lotki ulubiona zabawką - ciągle znajduję go u siebie w pościeli! :loveu: W Warszawie piękny dziń, niestety ja się coś marnie czuję, chyba mnie jakieś choróbsko bierze. :-( Ale jak patrzę na moje śpiące aniołki to zaraz mi się humor poprawia.
  14. Coś na dobranoc (z dedykacją dla Jury): [IMG]http://www.std.org/~hania/lotka/senzesmokiem.JPG[/IMG]
  15. [quote name='zadziorny'][I]Nikawo niet[/I] :shake:[/quote]No co Ty! :evil_lol:
  16. Moje psy ciągle jeszcze chyba odsypiają wczorajszy trening... Co prawda wstały chętnie, żeby iść na spacer i zjeść kolację, ale potem natychmiast znów hop na moje łóżeczko i lulu... A swoją drogą, na spacerku fajnie było: biało i mroźno. Chodzimy późno wieczorem, coby unikać adoratorów cieknącej Lotki - no i dzisiaj się udało, psa z kulawą nogą żeśmy nie spotkały. Ani nawet pełnosprawnego. ;-) Szkoda mi ich trochę, widzę, że chętnie by po śniegu poganiały, ale ja jestem twarda i w czasie cieczki ze smyczy Lotki nie spuszczam... :-(
  17. No więc jutro jest Wielki Dzień: zadzwoniła Babcia i zaprosiła na obiad, a że powiedziała, że ma w zamrażalniku piersi kurczaka, to zrobimy (po raz pierwszy) Wojtkowe placki! :-)
  18. [quote name='Terry']Witajcie! Mam jedno pytanie, czy orientujecie sie moze kto ma szczeniaki w okolicach , Bialegostoku, Warszawy, Brzescia , Lublina.? Lu tak czarowala jednwgo goscia , ze jest chetny na szczeniaka.:p .[/quote]Wiem, że u Elizy sa szczeniaki. To co prawda w Poznaniu, ale ona ewentualnie dowozi - chociaż nie wiem, czy aż tak daleko. W każdym razie mozna zadzwonić i sie dowiedzieć. :-)
  19. Flaire

    FORT Cup

    [quote name='2Monika2']a ja nie wiem już co z sobą zrobić, bo teraz chcę być jeszcze w zerówkach, a za kilka miesięcy może bym wskoczyła do jedynek :roll: i teraz jak tu pakować się komuś do drużyny, żeby potem zmienić poziom trudności[/quote] Monika, niech Magda się wypowie dla pewności, ale tak na rmój ozum, to mi sie wydaje, że to w drużynie nic nie zmieni - tam wszyscy biegną ten sam tor... Tylko Tobie indywidualnie popsuje szanse wygranej w Top Cupie, bo w każdej klasie będziesz zbierała punkty osobno...
  20. zach, jak Ludwik będzie niewyskubany, to może być Niewyskubane Skubańce... Tylko to jakoś tak nudno. Moje właśnie wyskubałam, a poza tym, pierwsza edycja Fort Cupu jest dwa tygodnie przed wystawą w katowicach, więc przynajmniej Lotka powinna raczej wyskubana być... :roll: A co do głosowania, to sprawdźcie dokładnie regulamin konkursu, bo kiedyś była planowana zmiana: że będzie można głosować dopiero po zakończeniu przyjmowania zdjęć...
  21. [quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff][B]Flaire[/B], co ty na to, bo marshmallows to chyba też amerykański słodycz ?[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]Tak, amerykański, obrzydliwy, fuj i z pańską skórką mający niewiele wspólnego - chyba tylko białka, cukier no i moze jeszcze żelatynę... :roll:
  22. [quote name='Magicnesca']Ja się lubuję w polskich imionach :razz: ,moje chłopaki to Olek, Robert, Kubuś ,Maciuś i oczywiście Agatka [/quote] No ja mam Misię (od Michaliny) i Lotkę (Leokadię :loveu: ). Jak Lotka była malutka i raczyła wszystkich ząbkami, to przyszła do nas koleżanka (asher), która próbowała jej tego oduczyć, mówiąc do niej czule "Leokadio, nie gryź!" :roflt:
  23. Tak mi Skubańce jakieś czy Skubane cos chodzi po głowie... :niewiem:
  24. [quote name='zachraniarka']Dla Szorstkie Dzikuny, Szorstkie Huzary hej hej! Bardzo ładne nazwy! Ja myślałam o nazwie "Piękne i Bestia" :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: [/quote] No to może powinnyśmy ogłosić konkurs na nazwę? W końcu ja tak zrobiłam z Lotką i wyszło superowsko! :-) coztego, :buzi:
  25. [quote name='zachraniarka']Przeczytałam i wpadłam na dokładnie ten sam pomysł, tylko nie śmiałam proponować :oops: [/quote]No to co, zgłaszamy? Tylko jakąś fajną nazwę musimy wymyślęc. Wyrwipióry już zajęte. :mad: [quote name='zachraniarka']Wiesz my nie trenując to przy trzech terminach mamy szanse na trzy dyskwalifikacje, pierwszą w marcu :lol:[/quote]Ale te dwa ostatnie terminy sa po obozie, więc WYMIECIEMY [SIZE=1][COLOR=white]tyczki. [SIZE=2][COLOR=black]! Poza tym, Lotka też na pewno będzie miała detkę - żebyś ją widziała wczoraj na treningu :shake: . Jedna Misia ma szanse zdobyć nam jakieś punkty za czysty przebieg... chociaż tu jej pańcia może napsuć, bo torki w przebiegach drużynowych będą trudne. :-([/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]
×
×
  • Create New...