Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. [quote name='Sajko']Flaire, ale nie ma w dokumencie definicji, czym są punkty karne w rozumieniu tego dokumentu:lol:[/quote] I moim zdaniem, nie ma potrzeby, żeby była, jeżeli nie różni się od standardowej - dla mnie fakt, że jej nie ma znaczy, że dokument zakłada standardową definicję z regulaminu agility.
  2. [quote name='Sajko']Mamy 2 psy, Iksia i Igresia. Na wszystkich zawodach miały bezbłędne przebiegi zarówno jumping jak agility, sumiennie jeździli na zawody więc nie mają nieobecności, nie złapali detek, nie mają punktów karnych za czas, czyli oba po 30pkt. Obaj na co najmniej 1 zawodach mieli średni czas powyżej ustalonej normy. I teraz proszę mi pokazać, [B][U]według którego punktu w regulaminie [/U][/B]dokonuje się wyboru między nimi:evil_lol: sytuacja zaczyna być zabawna, jak psów takich mamy 10, już to widzę oczami wyobraźni:evil_lol:[/quote] I to jest bardzo dobre pytanie (zresztą słyszałam je już od kogoś innego... :evil_lol: ), na które, o ile dobrze wszystko rozumiem, w tym dokumencie nie ma odpowiedzi...
  3. Powtórzę po raz ostatni i zmykam do Babci na obiad: W CAŁYM DOKUMENCIE NIGDZIE NIE MA NIC O ŻADNYM ODEJMOWANIU!!! Więc przestańcie odejmować!!! Porównajcie liczbę "punktów" zdobytych tak, jak jest opisane w doumencie. Jeśli nie ma remisów, to nic dalej się nie robi. Natomiast jeśli jest remis, to PORÓWNUJE SIĘ (NIC NIE ODEJMUJĄC!!!) liczbę punktów karnych u zremisowanych zawodników i jedzie ten, który ma ich mniej. Tylko broń Boże nie myślcie, że fakt, że wydaje mi się, że ja ten pomysł rozumiem znaczy, że uważam go za dobry pomysł!!!
  4. [quote name='Sajko']No i własnie, na mocy tego dokumentu, to co? Bari i Misia mają równą liczbę duzych punktów, powiedzmy po 10pkt. Ale Bari na jednych zawodach miał zrzutkę, raz na nie było, no i raz przekroczyliśmy czas za co dostaliśmy 10pkt. to co- Misia ma dumne 10pkt. a Bari- 10 - 25pkt (nieobecność)= -15pkt.[/quote]Sajko, NIE!!! nie odlicza się "punktów karnych" od "punktów" - to są DWA RÓŻNE POJĘCIA. Nigdy nie ma żadnego odejmowania. Czyli, w podanym przykładzie, Misia i Bari mają równą liczbę "punktów", więc, żeby rozwiązać remis, porównuje się liczbę "punktów karnych". Jeśli Bari ma nieobecność (25 punktów karnych), zrzutkę (5 punktów karnych) i 10 punktów karnych za czas, to Bari ma w sumie 40 punktów karnych. Jeśli Misia w swoich przebiegach miała więcej punktów karnych, to jedzie Bari, a jeśli mniej - to jedzie Misia. :multi: :multi: :multi:
  5. [quote name='zachraniarka']Jak ja lubię takie dni jak dziś.. Rano wymyśliłam sobie, że trochę przeskubię Ludwika, bo kudłaty taki, że szok. No i zabrałam się za łopatkę, zrobiłam ją na łyso, bo oczywiście pod sierściuchami nic nie było i teraz odechciało mi się robić reszte. I co mnie podkusiło by się w ogóle tych kudłów dotykać.. ech idę na spacer :wallbash: :wallbash: :wallbash:[/quote] zach, Ty mnie nie przerażaj... On ma być skubaną torpedą za 4 tygodnie...
  6. [quote name='Sajko']Ha, widzisz, za odmowy i błędy nie masz punktów karnych według dokumentu[/quote]Sajko, pojęcie "punktów karnych" jest zdefiniowane w regulaminie agility, więc moim zdaniem nie trzeba go znów tutaj definiować. Natomiast tutaj zostało (niestety) zdefiniowane nowe pojęcie "punktów", które z "punktami karnymi" ma niewiele wspólnego. Jedno pojęcie, to punkty karne, które definiuje regulamin agility, a drugie pojęcie to "punkty", które definiuje ten dokument. :niewiem:
  7. [quote name='Sajko'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]W zdaniu wyżej mianem punktów karnych określone zostały punkty za przekroczony czas, czyli należy je jeszcze doliczyć do powyższych i dopiero otrzyma się ostateczny wynik psa czy już nie?[/SIZE][/FONT][/quote]Sajko, to są po prostu punkty karne, czyli za czas, odmowy i błędy razem wzięte, ze wszystkich przebiegów. Ale to się zaczyna liczyć dopiero w przypadkach remisowych, więc spoko, można biec truchcikiem.
  8. [quote name='Sajko'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]czyli innymi słowy, mogę na jednych zawodach musimy wyrobić się na 3,8m/s i czysto, na wszystkich kolejnych biec do limitu czasu standardowego ale na czysto, i to mnie promuje na MŚ mimo, że w normalnych regułach agility byłabym daleko przez punkty karne za czas, git:evil_lol: [/SIZE][/FONT][/quote] No przeca pisałam, że siem z Misią już pakujemy! :evil_lol:
  9. [quote name='LALUNA']To punkty mi się odpiszą do O czy do minusa? Bo jak dostane z dwóch biegów dyske to juz nie bedzie od czego odpisywać. To skończe na 0 pkt czy bedziemy liczyc minusowe pkt czyli kto ich mniej nazbiera. Bo jeśli bedzie wiecej takich psów to znaczy ze jada te co maja najmniej minusowych , czy wogóle nie jada?[/quote] LALUNA, jednak chyba zanim się zacznie zadawać pytania, to warto te reguły chociaż raz DOKŁADNIE przeczytać, bo inaczej to zaczyna się zadawać bardzo dużo pytań zupełnie bez sensu... :roll:
  10. [quote name='Aluzja']p.s z wiadomych przyczyn wycielam nazwe lecznicy i nazwisko lekarza.[/quote] Aluzja, nie do końca... Nazwisko lekarza tam jest...
  11. A ja dzisiaj upiekłam rożki francuskie z różą według przepisu sirion. Wyszły super!!! Już za dużo ich zjadłam! :evil_lol: Nie wiedziałam, jak duże je robic, więc pokroiłam tak ok. 6 na 6 czy może 7 na 7 cm. Z jednej paczki ciasta wyszło ich 30. Piekłam na dwie raty, pierwszą 15 minut, a drugą 13 (bo blacha była już gorąca), w piecu 190 stopni z termoobiegiem. :-)
  12. [quote name='Sajko']Magda, ale w zasadach kwalifikacji, a więc oficjalnym jak mniemam dokumencie, nie ma o tym ani słowa. [/quote] Sajko, jest... Przeczytaj, tam jest tak: [quote name='"Magda i Saga"'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]W[B] przypadku zawodników o tej samej liczbie punktów[/B] o zakwalifikowaniu decyduje mniejsza ilość punktów karnych zdobyta we wszystkich biegach kwalifikacyjnych. W tym wypadku za każdą dyskwalifikację nalicza się 50 pkt karnych, a za nieobecność na każdym biegu kwalifikacyjnym - 25 pkt karnych. [/quote][/SIZE][/FONT]
  13. Czy ja dobrze rozumiem, że [B]czas przebiegów nie liczy się nic a nic pod warunkiem, że jest jeden przebieg dostatecznie szybki?[/B] :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Czyli, jeśli z Misi-Błyskawicy ;-) udałoby mi się wycisnąć JEDEN przebieg na 3,8, to poza tym może sobie biegać w swoim normalnym, misiowatym tempie i jeśli uda mi się zapamiętać torki, żeby nie naprowadzić jej na złą przeszkodę ;-), to mamy niezłe szanse na to, żeby się zakwalifikować do drużyny? :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Kurcze, lecę się pakować! :roll: [SIZE=1]Ludzie, to przecież chore jest...[/SIZE]
  14. Zapodziałam go gdzieś, więc nie moge sprawdzić, ale wydaje mi się, że moja ciocia, która robiła najlepsze faworki na świecie, używała przepisu podanego przez sirion. Natomiast ja, jako zwolenniczka technologii ;-), ulepszyłam go nieco... Chodzi o ten zapis:[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Wałkować najcieniej jak można.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote] i [quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Najsilniejsz osoba wałkuje[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote] Więc ja wymyśliłam świetny sposób na wałkowanie ciasta na faworki: używam takiej włoskiej maszynki do makaronu na korbkę! Bardzo łatwo, bardzo szybko, bardzo równo i dowolnie cienko. W mojej maszynce, ustawienie najcieńsze jest na faworki zbyt cienkie - używam tego następnego. Taką maszynkę można dostać w Polsce za ok. 60 zł - ja lubię domowy makaron, więc moja przyjechała ze mną z USA... Ale przyjaciele, gdy poczęstowałam ich robionymi na niej faworkami, natychmiast polecieli na targ i kupili taką maszynkę specjalnie do faworków! :evil_lol:
  15. [quote name='Sajko']Flaire, uprzedziłaś mnie z dopiskiem:lol: [/quote]:lol: A ja, z kolei, w pierwszej wersji mojego postu, miałam coś a la ten dopisek: [quote name='Sajko']i dlatego jakże się cieszę, że mam psy z którymi na MŚ startować nie będę, więc nie muszę się denerwować takimi drobiazgami:evil_lol:[/quote]
  16. Magdo, bardzo pięknie napisałaś o Dexiu!
  17. Ale jaja!!! :evil_lol: Znów kwalifikujemy zawodników na MŚ wedle innych reguł od tych obowiązujących w tym sporcie... :roll:
  18. [quote name='niedzwiedzica']Zazdroszczę zakończonej cieczki Lotki a jeszcze bardziej komfortu psychicznego w kwestii, co z tą cieczka zrobić :evil_lol:;)[/quote]No tak to jest z pierwszą cieczką - nie ma się nad czym zastanawiać, w końcu suka jeszcze nawet 15 miechów nie ma [SIZE=1][COLOR=white]skończy dopiero za tydzień... ;-)[/COLOR][/SIZE]
  19. [quote name='niedzwiedzica']Heśka wczoraj zaczeła cieczkę :cool3:...[/quote]A Lotka - skończyła. :-)
  20. [quote name='zadziorny']Obawiam się że "to se uż ne wrati" :shake: :mad: :angryy:[/quote] Może masz rację, ale ja ciągle nad tym pracuję i jeszcze nie dałam za wygraną. Wygląda na to, że jakiś podział być musi, ale staram się załatwić taki, który miałby troszkę więcej sensu niż obecny... I tu nie chodzi o sprawy techniczne - mnie też wsio rawno, czy AT są osobno, czy nie. Tylko wtedy pytanie, gdzie mają iść topiki wspólne, takie jak kulinarny, czy o trymowaniu - w obecnym układzie nie ma sensownego miejsca. Pewnie, że można wpakować byle gdzie i jak już wiesz, gdzie to jest - to nie ma problemu. Ale jak jesteś nowy i musisz to znaleźć to powodzenia... ;-)
  21. Uff - dotarłam tu wreszcie... żeby życzyć chłopakom na D sto lat i wszystkiego, co najpsiejsze, a dziewczynie na D pogratulować wystawowego zwycięstwa! :-)
  22. [quote name='coztego']Powiedzcie mi, o co chodzi z tymi szkotami? :hmmmm: Ja rozumiem, że Szkocja piękna, zielona... ale skąd ten powszechny wybuch miłości do terierów na krótkich nóżkach? :razz:[/quote]Łatwo dostępne gadżety! :ylsuper: Nawet na dogo: :Dog_run:
  23. [quote name='zachraniarka']A jak apetycik Lotki?[/quote]Bez zmian, tzn. wsuwa kolacje, potem dostaje na noc metronidazol i rano ignoruje śniadanie... Doktor Garncarz napisał mi dzisiaj, że ona jest jak dotąd jedynym w jego doświadczeniu psem z takim skutkiem ubocznym i powiedział, żeby w związku z tym odstawić ten metronidazol... a on wspólnie z naszym wetem wymyślą coś zamiast. Ale ja chyba jednak pociągnę z metronidazolem jeszcze dzień-dwa, skoro wygląda na to, że są jakieś efekty. Dzisiaj jest ósmy dzień leku, a w oryginalnym założeniu, miała go dostawać 10 dni.
  24. [quote name='zadziorny']Jeśli je zamroziłaś, to spróbuj teraz odmrozić w mikrofalówce (odmrażanie, czas 4 minuty). Są jeszcze lepsze :cool3:, gorące[B] i chrupiące[/B] :loveu: :multi:.[/quote]Ale jak można zrobić, żeby z mikrofalówki były chrupiące? :niewiem: Bo ja niedowiarek jestem i na podstawie doświadczenia z mikrofalówką oraz bardzo pobieżnego zrozumienia procesu, w jaki ona podgrzewa - nie wierzę, że można z mikrofalówki uzyskać chrupiące pieczywo... :-( Z na pewno ja tego osiągnąć nie potrafię (chyba że po odmrożeniu w mikrofali wrzucę na chwilę do tradycyjnego piekarnika, aby "uchrupić" ;-) ). A z zupełnie innej beczki, bardziej psiej i mniej kulinarnej :cool3: , to spieszę donieść, że Locine oczko już od 24 godzin suche, nie łzawi! Mocno pukam w niemalowane panele ;) pisząc to... Trzymajcie mocno kciuki, żeby ten stan się utrzymał!
  25. [quote name='2Monika2']Ale zawsze można się dogadać z osobą z listy rezerwowej... żeby ona przesłała zaliczkę osobie rezygnującej z obozu...i tylko zmienić nazwisko uczestnika :cool3:[/quote] Czy tak można, czy nie - to już nie ode mnie zależy. Trzebaby zapytać Magdę.
×
×
  • Create New...