Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. [quote name='rita60']Czy ktos moze mi odpowiedziec na pytanie:oops: dlaczego niektore wyrazy w postach wyswietlaja sie na niebiesko i sa podkreslone:shake:[/quote] rita60, to nowatorska forma reklamy. :roll: Jak najedziesz myszą na takie słowo to zobaczysz, że jest ono zlinkowane do jakiejś stronki. System sam wybiera, które słowa w ten sposób linkuje i próbuje zapewne dostosować ten wybór do konktekstu i upodobań indywidualnych użytkowników. Tak czy inaczej, nie mamy na to specjalnie w żaden oczywisty sposób wpływu...
  2. [quote name='Asti']Ale chodzi mi o codziennie wykonanie takich zabiegów ;) Mam codziennie podawać Kulce tabletkę na odrobaczenie i codziennie sprysikwać sprayem na pchły (na którym pisze "nie używać częściej niż raz na 2 tygodnie)? Bez przesady ;)[/quote] Bez przesady to kluczowe słowa w tej wymianie... Asti, jeśli Twój pies jest regularnie odrobaczany, to przez zabawę z psami, które mają robaki - robaków magicznie nie "złapie". To samo z pchłami - jeśli jest traktowany preparatem ochronnym (np. Frontline) z przedłużonym (miesięcznym bądź dłuższym) działaniem m- to od zabawy z zapchlonymi psami pcheł nie złapie, bo wszystkie natychmiast na nim wyginą... Podczas wyjazdy na wieś, moja Misia zaprzyjaźniła się z tamtejszym powsinogą, bardzo miłym pieskiem, który codziennie o tej samej porze przychodził ją odwiedzać. Początkowo bał się wejśc na naszą działkę (ewidentnie był w przeszłości goniony), ale z czasem sie oswoił, przychodził na godzinkę dwie na harce i (maleńki) poczęstunek :loveu: , po czym szedł dalej, a następnego dnia znowu przychodził. Taki wakacyjny romans. ;-) I pomimo że pies nie był ani kompany, ani odpchlany - to Misi nic się nie stało poprzez zabawę z nim, poza tym, że zyskała psiego przyjaciela. Tak że ja bym nie przesadzała z próbami odizolowania Twojego pupilka od psów, które są "kąpane (jesli w ogóle) w rzece szamponem dla ludzi". Szczególnie że, tak nawiasem mówiąc, to moje psy nie są kompane w ogóle... No, może raz do roku...
  3. [quote name='Ali26762']Bery w ogóle nie widział klatki na oczy i jakoś 12,5 roku z nami przeżył[/quote]Nie ma sprawy - każdy pies może żyć bez klatki i nikt nie twierdzi inaczej. Ale Bery na np. wystawy nie jezdził... [quote name='Ali26762']Co do ekspertów to byłabym ostrożna - po pierwsze Deryl jest większy niż większość walijczyków.[/quote]Ależ nikt Cię nie namawia do klatki dopasowanej do większości walijczyków, tylko do Deryla ;-) [quote name='Ali26762']Poza tym kiedyś eksperci twierdzili, że psy nie widzą kolorów, dopiero teraz czytałam, że owszem, ale nie wszystkie.[/quote]No to nie wiem, jakch ekspertów Ty cytujesz, bo ja od dziecka czytałam, że psy najprawdopodobniej widzą kolory, ale niewątpliwie inaczej, niz my - bo anatomia oka jest inna. [quote name='Ali26762']nie wierzyłam w słowa ekspertów w tej sprawie. Okazało się, że to ja mam rację, a nie eksperci.[/quote]Jakoś powątpiewam, zeby zdanie ekspertów na temat optymalnego rozmiaru klatek miało się zmienić na większe, ale może się mylę i tak właśnie będzie. ;-) [quote name='ali26762']Tak samo może być z wymiarami klatek, więc kieruję się zdrowym rozsądkiem. [/quote]A mnie się zdaje, że emocjami i uosobnianiem... ;-)
  4. [quote name='nikit1']No dobra, to teraz przejdżmy do konkretów :evil_lol: bo myśmy z Jurą chciały wiedzieć co wygrałyśmy?[/quote]zach kuje do jutrzejszego egzaminu, więc o Waszej nagrodzie zdecydujemy w późniejszym terminie. [quote name='nikit1']Rozumiem, że zawodnicy będą "tor-pedowały" tor w koszulkach z podobiznami naszych boskich liczek :p[/quote]Faktycznie, jakieś koszulki by się przydały, ale czy z Waszymi podobiznami? :crazyeye: :eviltong:
  5. [quote name='Ali26762']jeśli zajdzie kiedyś potrzeba, aby zamknąć Derysia na dłużej, to nie będę miała obaw, że psu jest niewygodnie, czy że nie może nawet swobodnie stanąć.[/quote]No słowo honoru, tak piszecie, jakby klatka dopasowana do wymiarów psa była dla niego męką... :roll: Oczywiscie, że pies powinien móc w klatce stanąć, i obrócić się, i położyć, i wyciągnąć. Ale niby dlaczeo koniecznie musi się móc położyć w poprzek??? Ja mam klatkę dopasowaną do rozmiarów psa - nie za małą, ale też nie za dużą (zresztą robioną na wymiar, więc mogłam zrobić w dowolnym wymiarze) - z dwóch powodów: 1. Używam jej jako transportera i tak jest bezpieczniej, oraz 2. psy z reguły, a jak dotąd wszystkie moje psy bez wyjątku w szczególności, wolą małe pomieszczenia. Co Misia często okazywała, próbując ładować się do klatki, którą używałam dla Lotki-szczyla, do której właził jej tylko łeb... :roll: Rozmiar klatki polecany dla danego psa nie jest przypadkowy, nie jest czyimś widzimisię, nie jest najmniejszym, do jakiego pies się zmieści. Jest rozmiarem, który wielu ekspertów uznało za optymalny - i moje obserwacje wielu psów te rozmiary potwierdzają. Oczywiście każdy może mieć własne teorie i przekonania, ale trzeba sobie w tym przypadku zdawać sprawę, że odrzuca się nie czyjeś widzimisię, tylko doświadczenie wielu ekspertów.
  6. [quote name='OMM'][B]Flaire[/B]- a co to za konkurs?[/quote]OMM, zachraniarka i ja, wraz z naszymi terierami, czyli Lordem Ludwikiem, Misią i Lotką, zgłosiłyśmy sie jako drużyna na zawody aglity Fort Cup i ogłosiłyśmy konkurs na nazwę dla tej drużyny. :-)
  7. UWAGA, UWAGA!!! Konkurs na nazwę serdelkowej drużyny na zawody agility Fort Cup ogłaszam za zakończony! Zwycięzcami są Jura, nikit1 i ja, a zwycięska nazwa to [SIZE=4][COLOR=darkorchid][B]The Terrierators: Skubane Torpedy[/B][/COLOR][/SIZE] Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i oferujemy nagrody pocieszenia. [IMG]http://www.gbbandm.com/images/candy%20bar%20basket.jpg[/IMG]
  8. zach zaakceptowała nazwę The Terrierators: Skubane Torpedy Tak więc konkurs zakończony, a wygrywają wspólnie Jura, nikit1 i JA! :-)
  9. [quote name='nikit1']Dal mnie bomba, tylko czy prowadzący imprę dobrze Was wyczyta :evil_lol:[/quote]Spoko, u mnie prawie cały klub jest wybitnie anglojęzyczny... :-) [quote name='nikit1']a jak filmowo to moze Atak Klonów :evil_lol:[/quote]Też dobre - żeby one jeszcze podobne do siebie były ;-) :evil_lol: Dla inspiracji, inne nazwy drużyn od nas to: Przyczajone Harpagany, Ukryte Wyrwipióry DEATH WISH VI - Ostateczna Demolka SpeeD: Niebezpieczna Prędkość
  10. [quote name='zadziorny'] (na dodatek gizd nie ma nic wspólnego z robactwem :diabloti:).[/quote]No to dobra, to się zapytam - co to jest gizd? :niewiem:
  11. Ja zauważyłam wśród zgłoszonych już drużyn pewien trend do wieloczłonowych nazw opartych na kinie... Więc mam taki pomysł: The Terrierators: Skubane Torpedy Co wy na to?
  12. [quote name='Kardusia'][B]Flaire [/B]- a moją propozycję do konkursu widziałaś ???Nie podoba się??? :-(:-(:-([/quote] Chyba ją nie do końca rozumiem... :-( Skąd te "Czipsy"?
  13. [quote name='nikit1']to "zapomnij" na balkonie sąsiadów... :evil_lol:[/quote] Też masz pomysły! :roll: Chcesz, żeby mi pies przez okno wyskoczył? :mad:
  14. [quote name='Gosia_i_Luka']Flaire - jak nie wiesz, co to dzikun, to proponuję kupić latem kawał mięsa i o nim zapomnieć. :evil_lol:[/quote] To w moim domu nie przejdzie. Nawet jak Lotka nie ma apetytu, to Misia zapomnieć nie pozwoli. ;-)
  15. [quote name='Gosia_i_Luka']Ali, jaki rozmiar ma ta Twoja? Dla Luki musiałaby być taka o rozmiar mniejsza? Czy o dwa? [/quote]Gosia, Ty się Ali nie sugeruj, bo Deryl ma klatkę na doga niemieckiego. Albo dwa. ;-) W każdym razie, klatka Deryla jest większa od klatki Misi. A dlaczego Ty chcesz klatkę raczej niż taki plastikowy kennelek? Dla małych piesków takie się chyba lepiej sprawdzają...
  16. Jeszcze może być "Pieruny Skubane" ;-).
  17. [quote name='nikit1']Flaire? No i jak się nazwa podoba? Czy ja i Jura będziemy matką i ojcem chrzestnym "tego związku" ? :evil_lol:[/quote] Skubane Torpedy? Dla mnie - może być. Ale jeszcze zach się musi wypowiedzieć. Błyskawice raczej odpadają, bo to ksywa Misi :cool3: .
  18. Flaire

    przeszkody

    [quote name='anea']Priytetem jest sterylizacja (niedługo pierwsza cieczka)anea, w marcu jest zazwyczaj akcja tanich sterylizacji, organizowana przez ARKĘ. Jeśli będzie również w tym roku, to może się załapiesz? (NB, suczki zdrowiej sterylizoać PRZED pierwszą cieczką, o czym możesz przeczytać np. tutaj. )
  19. [quote name='Ibolya'][COLOR=blue]Kiedy :confused: gdzie :confused: [/COLOR][/quote] Ibolya, na małej hali Klubu Sportowego "Znicz", czyli w miejscu, w którym się poznałyśmy już prawie rok temu :loveu: , Klub Agility Fort organizuje w najbliższym czasie aż trzy imprezy! 25 lutego - zawody. 3-4 marca - seminarium z holenderskim trenerem. 11 marca - kolejne zawody, pierwsza edycja Fort Cup, z udziałem Terrier Terror Team (nazwa robocza), czyli zachraniarkowego Ludwika i moich dwóch panien. :-)
  20. [quote name='nikit1']Flaire - ostatnio galopuje jakiś wirus - psy nie jedzą, wymiotują...[/quote]Lotka już to miała, nawet dwa razy... Ale tym razem - zero wymiotów, kupy też wzorcowe (dopóki były - dzisiaj rano nie było, bo już jelita puste :-( ), samopoczucie doskonałe. Jeszcze jej gorączkę zaraz zmierzę - bo u mnie, brak apetytu u piesa uruchamia termometr w doopcię. :-)
  21. [quote name='coztego']Nic a nic, ani troszku? A próbowałaś jej dogodzić jakimiś pysznosciami :roll: [/quote]Samodzielnie z miski - nic a nic odkąd zaczęłam podawać metronidazol... :-( Smakołyki z ręki zje, po głebokim namyśle. :roll: [quote name='nikit1']Także moze zadzwoń do dr. Garncarza, czy po tym leku mogą być takie objawy.[/quote]Chyba rzeczywiście wyślę mu maila... Ja miałam takie właśnie skutki uboczne, ale to nie znaczy, że takie same muszą być u psów. [quote name='nikit1']A czy próbowałaś na oczka podawać traumel w ampułkach? Borysowi np. wyleczył grudkowe zapalenie 3 powieki...[/quote]Albo samo mu przeszło, bo z tego się w 90% wyrasta... ;-)
  22. [quote name='coztego']Przecież nikt nie wie co to są dzikuny, wszyscy będą myśleli, że to dzikusy :lol:[/quote]No, tutaj ewidentnie WSZYSCY wiedzą! :evil_lol: Ale mnie w sumie pasują obrzydliwe robale. Szkoda tylko, że białe... :roll: Sprawdziłam dzikuny w słowniku - pudło. Sprawdziłam w necie i rzeczywiście, w większości przypadków odnosi się to do robaków na ryby. Ale również są jakieś drużyny piłkarskie o tej nazwie (czyli wychodzi, że to nie aż tak oryginalna nazwa, jakby się mogło wydawać :roll), no i jeszcze widziałam to słowo używane w odniesieniu do dzikusów i dzikich kotów (takich domowych, nie lwów i tygrysów). Więc w sumie nie wiem... :Help_2: :terazpol:
  23. Qrcze, szczeniak przestał jeść. :-( Od wtorku nie zjadła NIC! Ja zgaduję, że to z powodu metronidazolu, który jej podaję na to cieknące oczko - gdy ja sama brałam to świństwo, to też mi apetyt odjęło, bo wszystko smakowało jak zardzewiałe gwoździe. Ale martwi mnie szczeonior. :-(
  24. [quote name='nikit1']Mam jeszcze jeden super pomysł! Jakbyś już tak się na tym Twoim transporterku nr. 6 transportowała to mogłabyś mieć taki drugi malutki transporterek do transportowania kubeczka z kawką i byś sobie tak transportowała siebi i kawkę robiąc mały pociążek :p [/quote]Ciepło, ciepło, jeszcze cieplej...! Ja, gdy poruszałam się o kulach, używałam w domu stoliczka na kókach, na którym stawiałam to, co musiałam przeniść z miejsca na miejsce. Chodziłam sobie o kulach, a przed soba popychałam stoliczek. Transporterek nr 6 z przykręconymi kółkami świetnie by robił za taki stoliczek. :evil_lol:
  25. [quote name='nikit1']Główny problem z kawą i zepsutą nóżką polega na tym, ze jak się "strzela zająca" to kawka się wylewa zapewne [/quote]Ooo, moja droga, widać, żeś nigdy o kulach nie chodziła! :evil_lol: Główny problem z kawą i zepsutą nóżką jest taki, że jak się w jednej dłoni ma kulę, a w drugiej dłoni z kolei ma się... drugą kulę, to już rączek nie starcza, żeby cokolwiek - chociażby taki kubeczek z kawą - dzierżyć w dłoni. O czym Mokkę uczciwie przestrzegałam, zanim pozwoliła sobie ten gips założyć! :evil_lol: A co do zdejmowania poprzez moczenie w jeziorku - to też, w przypadku Mokki, PUDŁO! Bo ona ma gips hi-tech, w wodzie się nie rozpuści! :cool3: Trzeba go pilarką rozcinać i baaaaardzo przy tym uważać, coby prawidłową głębokość zastosować, bo inaczej... :cool3: :shake: :-(
×
×
  • Create New...