Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. [quote name='Mokka'] Zgłosiłam Leona i Misię, każde na jeden dzień. Ale potem przemyślałam sprawę i zdecydowałam, że mogą pobiegać jednak w oba dni. Dopisałam ich i się wzięli sklonowali[/quote]Spoko, dam Ci jeszcze Leokadię, sporo osób uważa, że to klon Misi, więc będzie jak znalazł! :lol:
  2. [CENTER][SIZE=3][B]80.[/B][/SIZE] [/CENTER] [B]autor: ŁukaszK model: Misia [/B][CENTER][SIZE=3][B]Chwila zadumy nad poprzeczką... [/B][/SIZE][/CENTER] [CENTER][IMG]http://img407.imageshack.us/img407/8422/img7277bv1.jpg[/IMG][/CENTER]
  3. Dla mnie nie jest jasne, czy w ogóle podkomisja ma podstawy, aby takie ograniczenia wiekowe dla zerówek wprowadzić... :roll: No bo tak: zerówki nie są regulowane żadnym oficjalnym regulaminem. Stanowią niejako "imprezę towarzyszącą", tak jak na przykład na wystawach konkursy rysunku dla dzieci. Nie wiem, czy w przypadku takich imprez towarzyszących, Związek (tu - podkomisja) w ogóle musi być konsultowana, ale jeśli tak, to raczej tylko w temacie, czy się zgadza, czy nie, a nie w temacie, w jakim wieku dzieci muszą być, żeby brać udział. ;-) Tyle że tutaj oczywiście wszyscy się boimy, że jeśli nie dostosujemy się w organizacji naszych zawodów do widzimisię podkomisji, to ktoś się postara, żebyśmy następnych zawodów już w ogóle nie mogli zorganizować... To już przerabialiśmy, więc dostosowujemy się do rozmaitych dziwacznych wymagań. Może to jest i jakiś sposób... :roll:
  4. Flaire

    Wnętrostwo!!

    [quote name='Alcazar']to były jeje pierwsze szczeniaki sama ma kaca moralnego z tego powodu, że oddała go wcześnie. pochodzi on z bardzo dobrej hodowli w której niewystąpiły wnętry (chyba nie bynajmniej ona nic o tym niewie )[/quote]To ja już nic nie rozumiem - na jakiej podstawie ta hodowla jest "bardzo dobra" jeśli to są jej pierwsze szczeniaki? Tym bardziej powinno im zależeć na tym, żeby wiedzieć, czy zaczynają od wnętra. :roll:
  5. Flaire

    Wnętrostwo!!

    Jeśli hodowca już przeszłości miał wnętry z tego skojarzenia, albo choćby po tej samej matce lub ojcu, to wie, że jest spora szansa, że i ten pies będzie wnętrem. Lepiej opłaca się doradzić naiwnemu właścicielowi wczesne sprowadzenie jądra - to hodowcę nic nie kosztuje - niż czekać, aż jądro nie zejdzie i wtedy być może dostać żądanie zwortu części pieniędzy za szczeniaka... :niewiem:
  6. Flaire

    Wnętrostwo!!

    [quote name='Toller-Fox'][quote name='Alcazar'] w porozumieniu z wetem i hodowcą doszliśmi do wniosku...[/quote] Trzeba było poczekać- wtedy byłoby wiadomo na 100 %.[/quote] A dla mnie sytuacja robi się coraz jaśniejsza... Ewidentnie hodowca nie chciał wiedzieć - radził jądro sprowadzić... nasuwa się komuś wniosek podobny jak mnie? :cool3: Bo np. gdybym ja była hodowcą, to bardzo bym chciała wiedzieć, czy z mojego skojarzenia może urodzić się wnętr. Dlaczego temu hodowcy taka informacja nie była potrzebna? :cool3:
  7. [quote name='stereo']Chciałabym zobaczyć waszą drogę powrotną pociągiem :diabloti:[/quote]Spoko, mieliby cały przedział dla siebie! :diabloti: :evil_lol:
  8. [quote name='Tulip']A jesli chodzi o zabranie drugiego psa, to w jakim charakterze? I kto z nim bedzie gdy wlasciciel bedzie cwiczyl z "pierwszym" pieskiem? [/quote] Tulip, ja również będę miała ze sobą dwa psy - niemal zawsze mam je obie ze sobą i jeszcze nigdy nie było to problemem. Misia będzie w charakterze "osoby towarzyszącej" ;-) - nikt z nią nie będzie gdy ja będę ćwiczyć, będzie sobie po prostu spała, tak jak to ma miejsce, gdy ja jestem w pracy. ;-) Ewentualnie może się przyglądać, tak jak to ma miejsce, gdy mam oba psy ze sobą na treningu albo na innym seminarium. ;-)
  9. [quote name='Mokka']Mało tych zerówek[/quote]No, ja zaczęłam zgłaszać Lotkę do zerówek, ale potem zauważyłam to, co Rauni tutaj napisała o wielu... Lotka będzie miała tylko 17 miesięcy, nie 18, więc z tego planu nici. Więc limit wiekowy 18 miesięcy może być powodem mniejszej ilości zerówek... W zerówkach są obniżone przeszkody i brak tych trudniejszy, aby młodsze psy mogły startować - jak pies ma 18 miechów to już w A1 może iść. ;-)
  10. Flaire

    Zawody 2007

    [quote name='Magda i Saga']Jednak te dane powinny się znależc w protokule i trudno organizatoroi wyciągac je od ZK. Co nie zmienia faktu, ze przy centralnym rejestrze protokoły mozna by uprościć i juz. Narazie jednak mamy co mamy.[/quote]Ale mamy też naszą Podkomisję, która to Podkomisja mogłaby się zająć takim centralnym rejestrem dla agility, żeby nam wszystkim umilić życie - bo chyba po to ją mamy. :-) To jest dużo prostsze zadanie niż centralny rejestr dla całego Związku i dotyczy nieco innych psów, więc nawet gdyby Związek miał centralny rejestr wszystkich rodowodowych psów, to i tak nie pomogłoby to tym nierodowodowym, które startują w agility. A centralny rejestr dla agility mógłby pomóc [B]wszystkim[/B] agilitowcom.
  11. Flaire

    Wnętrostwo!!

    [quote name='Alcazar']po co się wypowiadasz skoro to cię niespotkało!!!!!!!!!!!!!!!![/quote] Po pierwsze, co mnie spotkało, a co nie - to Ty nie wiesz, a po drugie, wypowiadam się, bo mam coś na ten temat do powiedzenia. Gorzej jest z Tobą, bo Ty nie masz nic do powiedzenia, a i tak się wypowiadasz. ;-)
  12. Flaire

    Wnętrostwo!!

    [quote name='Alcazar']inni też sprowadzają operacyjnie i wszystko jest ok[/quote]Głupota ludzka nie ma granic. :roll: Tylko szkoda, że płacą za nią zwierzęta.
  13. Flaire

    Wnętrostwo!!

    [quote name='Alcazar']a czemu odrazu zakładasz że będzie miał raka[/quote]Nie zakładam, że będzie miał raka, ale wiem, że będzie miał zwiększone prawdopodobieństwo raka. Jak wybiegnie na jezdnię to też nie koniecznie przejedzie go samochód, ale prawdopodobieństwo, że tak się stanie jest większe, niż jeśli będzie chodził tylko po chodniku. Dlatego większość rozsądnych osób stara się nie wypuszczać swoich psów na jezdnię i większość rozsądnych psób kastruje wnętry. [quote name='Alcazar']na coś i tak kiedyś umrze.[/quote]No to jest naprawdę super podejście. :roll: Może przestań go karmić - co prawda wtedy szybko umrze z głodu, no ale w końcu na coś i tak kiedyś umrze. :niewiem:
  14. Flaire

    Wnętrostwo!!

    [quote name='Alcazar']to wcale niejest widzimisie[/quote]Tylko CO??? Wytłumacz, dlaczego narażacie psa na chorobę i dodatkowe cierpienie, bo dokładnie to robicie ściągając chirurgicznie jądro - i jak nie dla widzimisię, to ja nie rozumiem, dlaczego. :shake:
  15. Flaire

    Wnętrostwo!!

    [quote name='Alcazar']uczymy się na błędach, niekażdego spotyka to co ciebie.[/quote] No pewnie, że nie każego. I wszyscy mamy nadzieję, że Twojego psa nie spotka. Ale musisz sobie zdawać sprawę, że dla własnego widzimisię narażasz psa na zwiększone ryzyko nowotworu - cierpienia, operacji i przedwczesnej śmierci. Mnie po prostu nasuwa się pytanie - PO KIEGO DIABŁA??? I tak musiał mieć operację - nie lepiej od razu zrobić operację, która GWARANTUJE, że powtórki nie będzie, niż zostawiać psa z tym zwiększonym ryzykiem? :niewiem:
  16. Ja będę z Lotką. :-)
  17. Flaire

    FORT Cup

    [quote name='ŁukaszK'][SIZE=1](no chyba ze z nastepnych zawodow... ;) )[/SIZE][/quote]Łukasz, KONIECZNIE! :-) Szczególnie, że następne zawody będą pod gołym niebem! :-)
  18. [quote name='Mokka']Jak nas ktoś będzie transportował po całej malowniczej okolicy. Właśnie sobie uświadomiłam, na co się porywam z trójką psów, klatkamy i manatkamy... A zawody w różnych miejscach. Help!!! Sajko - nie obiecuj nikomu miejsca w aucie, bo zginę bez Ciebie :loveu: .[/quote]Misia mówi, że choćby miała o własnych łapach z Warszawy do Płocka człapać, to zawodów belguni nie przepuści! :lol:
  19. No to chybaśmy zakli wyjaśnili! :lol:
  20. [quote name='zakla']Tego nie 'rozkminiam':lol: Wybaczcie mojej tępości:eviltong:[/quote]Chyba wyniki z soboty liczą się do kwalifikacji MŚ, a wyniki z niedzieli liczą się do PPA. ;-) A Misia mówi, że Pańcię i ślub jej brata ma gdzieś i na zawody do Płocka jedzie z Mokką, bo zawodów belguni nie przepuści i już! :-)
  21. Flaire

    FORT Cup

    [quote name='stereo']W zerówkach tak.[/quote] A w konkurencjach drużynowych - dla psów zerówkowych można, a dla openowych - nie można.
  22. [quote name='Renfri']Flaire, zmieniłaś odpowiedź i nie wiadomo na co odpowiadam ;)[/quote]Sorry, moje zgadywanie nie miało sensu, gdy OlaAB wstawiła konkrety. [quote name='Renfri']W podkomisji są pierwsze 4 osoby, poza tym jest osoba z Płocka i ze Szczecina. Akurat dosyć to rozumiem, bo głupio jakby całe środowisko polskie reprezentowały osoby z Warszawy i Wrocławia. Jak dla mnie widać wyraźnie efekt głosowania.:lol: [/quote]No, i to jest optymistyczne spojrzenie na sprawę. I tego musimy się trzymać. ;-)
  23. A mnie serce pęka, bo nie mogę być :-( - brat się żeni w USA. A zawody belguni lubię najbardziej i Misia również.
  24. [quote name='Renfri']jakby przypadkiem ogłoslil następne, przypadkiem nie pokrywające się z ważnymi imprezami to trzeba walić drzwiami i oknami:lol: [/quote]To na pewno. :-)
  25. [quote name='Renfri']I błagam nie licytujmy się teraz kto miał ważny powód by nie pojechać, a kto nie, tylko może pomyślmy o kolejnym spotkaniu :)[/quote]Sęk w tym, że to nie my decydujemy o tych spotkaniach, ani o ich następstwach... i to właśnie, a nie żadna licytacja ;-), miało być sednem mojej wcześniejszej wypowiedzi.
×
×
  • Create New...