-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']To czy pies ma 2 tryby to zależy w dużej mierze od tego jak jest prowadzony. Są psy które prezentują wysoki poziom sportowy, a są normalnymi psiakami w domu, śpią w łóżku i chodzą na spacerki do parku.[/quote]Ja jeszcze dodam, że są poważani szkoleniowcy, którzy twierdzą, że to niemożliwe. Że pies sportowy, aby prezentować najwyższy poziom, musi być trzymany w kojcu, i że taki pies nie ma wersji on-off, jest tylko wersja on. Słyszałam między innymi (od osób powołujących się na poważanych szkoleniowców - więc z drugiej ręki - trudno zgadnąć, na ile powtarzali ze zrozumieniem) że psy, które trenują posłuszeństwo na najwyższym poziomie muszą, gdy są "na luzie", ciągnąć na smyczy... Dla mnie osobiście pies ciągnący na smyczy jest nie do przyjęcia (szczególnie na śliskich warszawskich chodnikach... :roll:), więc wierzę, że nie musi tak być. Ale póki co, moim psom daleko do tego najwyższego poziomu. -
[quote name='Wind']A teraz lece po Martini :-) [/quote] Jakbyś miała problemy, to u mnie jest jeszcze ta trzylitrowa butelka od Mokki - może Ci pożyczy... :evil_lol:
-
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
[quote name='Tiramisu']:lol: To dzieli nas praktycznie tylko Królikarnia i teren nad stawami przy Warszawiance - piękne tereny na spacery!! ;) :lol:[/quote]Te stawy to oficjalnie chyba nazywa się Park Arkadia. Tak czy inaczej, je tam kiedyś bywałam codziennie :-) . Teraz rzadziej, bo w dni treningowe z psami nie spaceruję, a i w normalne dni zdarza się nam nie wyjść, albo pójść gdzie indziej. Niemniej nadal lubimy to miejsce. :-) -
czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??
Flaire replied to Murak's topic in Terier szkocki
[quote name='Tiramisu']Ja mieszkam na Dolnym Mokotowie, dokładnie jeden przystanek przed Stegnami. Może jest ktoś na tym forum, kto mieszka niedaleko ?? :razz: [/quote]Ja na Mokotowie Górnym, przy stacji metra Wilanowska. :-) Ale do psiego przedszkola (a teraz szkoły) chodzimy aż na Bemowo. :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']W ogóle właśnie zobaczyłam, że już jesteśmy zgłoszeni z Ludwikosem do zawodów agility. Mamy mega konkurencje, nadal nie wiem co my tam robimy. Dobrze naszą sytuację oddaje to co mamy wpisane w rubryce nazwa klubu: "Inne". No i to wszystko tłumaczy :evil_lol:[/quote]zach, ja Was zgłosiłam, bo Ty miałaś się do egzaminu uczyć, a nie w necie siedzieć! :mad: :mad: :mad: -
Wstawać śpiochy! Robota czeka! Komu herbatki darjeeling? Kawy też mogę zrobić, specjalnie dla kawoszy. :-) Rozpuszczalnej niestety nie mam w domu... :-(
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']hi hi w ogóle ten start w zawodach po tym jak ćwiczyłam raz pół roku temu przez tydzień na 10 cm tyczkach to trochę świrnięty pomysł.[/quote]Pomysł świrnięty więcej jak trochę ;-), ale te tyczki były na 20 cm, nie 10 :eviltong: . -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Kardusia']poza tym [B]Flaire [/B]- proszę napisz jaki jest skład Waszej drużyny : jakie ludzie i jakie psy :lol:. Też podumam jak Was ochrzcić ;).[/quote] No jak to? Ludzie to zach i ja, a psy - Misia, Lotka i Lord Ludwig! :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Kardusia'][B]Flaire [/B]- pytalam Ciebie co sądzisz o przyczynach śmierci Keirusi ? Czytałaś to co Tobie wysłałam ??? [/quote]Kardusia, czytałam i nie mam pojęcia. Nadal mi na ukąszenie węża pasuje... Szczególnie, że miejsce ukąszenia jest typowe dla węży (pies poluje na węża i zostaje ukąszony w fafla). Podpytam się mojego weta, ale teraz jest na urlopie... -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zadziorny']Dokładnie :cool3: :loveu: :multi:. Nie było lepszej nazwy :mad: :evil_lol: :eviltong:[/quote] Może dotychczas - nie. Ale konkurs trwa. Skąd inąd mam zgłoszone do konkursu: Erdejlaki-Druciaki. :-) Nie wiem, jak zach - ale mnie jak dotąd najbardziej pasuje Team Serdel. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='coztego'] i już wygrały konkurs :lol:[/quote]Nie siej plotek, coztego - nic jeszcze nie wygrało! :mad: :mad: :mad: Czekamy nadal na tę super nazwę, która zniewoli nasze serca i wyobraźnie! :cool3: zach, dobra, zgłoszę Cię. 50 cm ma tę zaletę, że Ludwik musiałby się mocno schylić, żeby pod tym przeleźć - więc jeśli zna komendę HOP, czy jakąś podobną - to będzie skakał! ;-) Tor zerówkowy powinien być łatwy, ok. 14 przeszkód i jedna, max dwie zmiany stron... Dacie radę! :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']hi hi mój znajomy zapodał taką nazwę[/quote]No to, hihotko, niech znajomy teraz zapoda nazwę dla Team Serdel! :diabloti: Bo jakoś erdelowcy się lenia i mało nazw zgłaszają do konkursu. Gdyby tak samo zareagowli onegdaj na wybór imienia dla mojego psa, to Lotka ciągle jeszcze byłaby Papisią... ;-) Czwórki na naszych przeszkodach są na wysokości 50 cm. Hopki można łatwo wykonać z rurek PVC - koszt jednej tak zrobionej hopki to ok. 30 zł. Nawet na jednej hopce można trochę potrenować. Jutro w południe otwierają zgłoszenia - mam Cię zgłosić, czy sama to zrobisz? -
zadziorny, tutaj nie wystarczy samo zdjęcie - musisz teraz przepis podać! :-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='coztego']Podejrzewam, że w Kaliforni nie mają o tym pojęcia ;) [/quote]Po pierwsze, to ja nie w Kalifornii się wychowałam, tylko na wschodnim wybrzeżu, w Bostonie (w Kalifornii mieszkałam od 1985 roku). Ale po drugie, zgadnij, gdzie znajduje się miasteczko, które najczęściej ma najniższą temperaturę ze wszystkich miast Stanach, często mróz nawet w letnie noce, a zimą mrozy takie 25-stopniowe? Właśnie w Kalifornii! :-) Bo Kalifornia, poza słonecznym wybrzeżem na zachodzie, ma jeszcze wysokie, bardzo śnieżne i niebezpieczne góry - Sierra Nevada. I miasteczko, o którym piszę, mieści się w kotlinie wśród tych gór, a ja mieszkałam w tym miasteczku w zmiowe weekendy poczynając od 1988. :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Powinnam jeszcze dodać, zanim ktoś mnie do TOZu poda ;-), że suki myję w letniej, nie gorącej, wodzie, że u mnie w mieszkaniu jest stosunkowo ciepło (ale nie gorąco) i że oczywiście nie wyprowadzam ich na mróz dopóki nie wyschną (co jednakże przy ich sierści dzieje się dość szybko). -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf'][B]Flaire[/B], jakos tak do końca nie jestem przekonana...Biorąc rano prysznic nie siedzisz po dnim pół godziny az Ci skóra namieknie, otworza sie wszystkie pory skórne. To jest poprostu rodzaj mycia porannego. Kapiel to zupełnie inna bajka. wg mnie. I to samo troszke jest z psami. Prysznic wodą letnią im nic nie zaszkodzi natomiast kapiel, kiedy używasz szamponu pozbawia skóre warstwy ochronnej i dlatego wyjście po takiej kapieli bez dokładnego wysuszenia suszarką (z daleka, letnią) jest ryzykowne. Ot, tak ja sobie tlumaczę:evil_lol:[/quote]borsaf, ja się na fizjologii nie znam zupełnie, więc nie mogę "naukowo" komentować. Mogę tylko powiedzieć, że ja wychowałam się gdzieś, gdzie teoria, że można się "przeziębić" czy zachorować z powodu wyjścia na zimno po gorącej kąpieli jest nieznana. :niewiem: I może z tego powodu ;-) mnie się to nigdy nie przydarzyło, pomimo że nagminnie wychodzę na zimno po gorącej kąpieli, czy to krótkim prysznicu, czy to dłuższym przebywaniu w wannie czy jaccuzzi. I tak samo moje psy nigdy nie były przeziębione, pomimo że suszarką ich nie suszę (fakt, że kąpię je bardzo rzadko - już częściej taplają się w wodzie same). [quote name='borsaf']Dwa psy to już jest niemała robota. Na sniegu sie nie wyczyściły? [/quote]One nie są nawet brudne, tzn. nie są utytłane w żaden sposób, ale trochę podśmierdują, szczególnie Lotka. Może to trochę z powodu cieczki, chociaż póki co, śmierdzi bardziej psem niż cieczką. Tak więc właśnie skończyłam ją trochę obrabiać (włoski między opuszkami, pazury), teraz wrzucę ją do wanny, a potem zabiorę się za Misię. Minio, to przykre, że nie wiedziałaś o terminarzu zajęć... :-( Nie dostałaś sms-a od Małgosi? Lepiej do niej zadzwoń, bo następne zajęcia chyba dopiero 11. (Gdybym wiedziała, mogłybyśmy się spotkać we dwie i poćwiczyć!) Zdjęcia piechów cudne!!! -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='coztego']Lepszy smrodek niźli chłodek :evil_lol: (nie boisz się, ze się przeziębią? ;) )[/quote]Wiesz, ja w życiu nie miałam "przeziębionego" psa i tak naprawdę, do końca nie wiem, co to znaczy... :roll: Wiem, że wyziębiony organizm jest bardziej podatny na rozmaitego rodzaju wirusy, ale po pierwsze, od krótkiej kąpieli w wannie, w mieszkaniu, organizm się nie wyziębi, a po drugie, nie zamierzam ich zaraz po kąpieli prowadzić między zarazki. Moje psy zawsze taplały się w śniegu, w zimnej wodzie, wytrymowane na łyso zostawały w mrozie na "waruj-zostań", żarły śnieg i lód - i jakoś nigdy nic im nie było... Ja sama też, ku zgrozie polskich znajomych, wychodzę z domu zaraz po kąpieli nawet w zimie (prysznic biorę zazwyczaj rano) i też jakoś nic mi nie jest... NB, amerykańskim znajomym nie przyszłoby do głowy, że to może byc niezdrowe, więc myślę, że wszystko to kwestia przyzwyczajeń. Oj, tylko leń mnie złapał... I jakoś mi się nie chce brać za kąpiel dwóch psów... :roll: -
Wielki konkurs "Zdjęcie roku 2006" ! -NAGRODY JUŻ SĄ - STR. 48 :-)
Flaire replied to Behemot's topic in Foto Blogi
[quote name='Behemot']To konkurs dla amatorów, więc IMHO jakość zdjęcia nie jest najważniejsza :cool3:[/quote]To co, że dla amatorów? Amatorzy też potrafią robić zdjęcia doskonałe jakościowo, jak ten konkurs potwierdza. Dla mnie, nie miało sensu głosować na zdjęcia kiepskiej jakości, bo po prostu przyjemniej się ogląda te dobre jakościowo. Zresztą moja metoda głosowania (czyli - wybranie zdjęć, które wbijały mi się w pamięć) poskutkowała natychmiastowym odrzuceniem zdjęć kiepskich jakościowo - ich po prostu nie pamiętałam. :niewiem: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Kardusia']Podałam pełne info Niedźwiedzicy (prosiła) - więc ciekawa jestem co Ona na to. [/quote]To ja tez poproszę na priv... -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='gonpak']Raider's trochę ten twoj [URL="http://ad2.eurobb.net/please/redirect/140/1/1/32/!hash=2208322122;h4r=28374081;p4r=305423480;uwi=800;uhe=600;uce=1;param=2804/37633_5?"]polski[/URL] jezyk dla mnie niezrozumiały nie za bardzo wiem o co ci chodzi:lol: [/quote]Mnie to wygląda automatycznego tłumacza, albo kiepski słownik... "Hodowla" wychodzi "uprawa rolnicza" :-) Raider's ja nie mam fotografii Stetsona - to Aluzja wstawiła tę fotkę. -
[quote name='borsaf']Co oznacza skrót pbgv? i jak wygląda?:oops:[/quote] Petit basset griffon vendeed: [IMG]http://images.google.com/images?q=tbn:KRcOUJKDslIElM:www.dog.com/breed/docgrafx/petbasgr.jpg[/IMG] Najśmieszniejsze dla mnie jest jak się nazwę tej rasy wymawia po angielsku: pibidżiwi :lol: (tak się czyta ten skrót literowy).
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf'][B]Flaire[/B], podziwiam Ciebie za to bieganie. Fakt, to jest fantastyczna zabawa ale kondycje masz na 6![/quote]Nnnno... z kondycja to u mnie tak sobie, przydałby się jakiś regularny trening kondycyjny... Ale ja po prostu nie potrafię przyjąć do wiadomości, że się starzeję... Jakoś tak myślę, że póki tego nie akceptuję, to to się nie dzieje... :cool1: Natomiast trening z psami, czy to agility, czy to posłuszeństwo, czy tropienie - to świetna zabawa i naprawdę owocuje zupełnie specjalną więzią z psem. Tylko problem w tym, że to wszystko jest strasznie czasochłonne. Z więcej jak dwoma psami nie dałabym rady - nawet z dwoma jest problem ćwiczenia wszystkiego, co bym chciała. Więc kończy się na tym, że łobuzy niedouczone są, Misia na śladzie nie była od ponad roku, a Lotka - raz w życiu. :-( -
[quote name='Ibolya'][COLOR=blue]Heyka :multi:[/COLOR] [COLOR=blue]Co z Wami jest :confused: śpiom wszyscy :confused: [/COLOR][/quote][COLOR=black]No ja - tak![/COLOR] [B][COLOR=blue][quote name='Ibolya']Ślijcie w Jego stronę dobre fluidy :iloveyou: bo od wczoraj biedaczek w szpitalu leży :grab: na laryngologii :angryy:[/quote][/COLOR][/B][quote name='Ibolya'] [B][COLOR=blue]vigorku[/COLOR][/B][COLOR=blue] wracaj szybko do zdrowia i na dogo :thumbs::thumbs::thumbs:[/COLOR][/quote]vigorku, zdrowiej nam szybciutko!
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A my wczoraj mieliśmy fajny trening - najpierw bardzo proste ćwiczenia przyspieszające, a potem trudny torek. Misia jako jedyna w grupie pobiegła torek bezbłędnie, tylko niestety trochę wolniej, niż bym chciała. Więc pobiegłyśmy jeszcze raz i tym razem było i bezbłędnie, i szybciej. Ale tak naprawdę, to najbardziej byłam zadowolona... z siebie, bo ja, niestety, mam trudności z zapamiętywaniem takich trudnych torków i często psuję przebieg, gubiąc się na torku. A tym razem, pomimo wielkich obaw, wszystko sie udało! Dzisiaj chyba wykąpię moje burki, bo troszkę pośmierdują... :cool1: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf'][B]Kardusiu,[/B] cały czas myslałam o tej suni. Wymyśliłam karkolomną rzecz...zakażenie fafli, a potem piorunujące objawy z krwotokiem....to na ukąszenie węża pasuje. [/quote]Borsaf, miałam dokładnie to samo skojarzenie... W Kalifornii to byłoby ukąszenie węża na bank.