-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[quote name='Asti']Mam pytanko: Jeśli ktos zrezygnuje (nie mówię o sobie) przed 31 marca to i tak musi wpłacić połowę zaliczki?[/quote] Jeśli zrezygnujesz przed wpłaceniem zaliczki, to nic nie płacisz. Jeśli zrezygnujesz po wpłaceniu zaliczki, to tracisz zaliczkę.
-
[quote name='Anisha']Nienormalna jakaś jestem, czy gdzie się podziały airedale i inne? :hmmmm:[/quote] Admin nam chyba chciał życie ułatwić i powydzielał nowe działy, chyba nie do końca tak, jak byśmy sobie tego życzyli... Probuję cos działać - zobaczymy, czy to coś da... :roll:
-
bosik, dzisiaj to tu chyba tylko Ty i ja - może jeszcze OMM? Bo zadziorny już w pracy, a reszta, mam nadzieję, na spacerkach z pieskami w taki piękny dzionek! :-) :multi:
-
OMM, drugie zdjęcie ("A tak wyglądam obecnie") mi sie nie otwiera, ale i tak widziałam już dosyć, żeby z innymi nalegać - wstaw ją koniecznie do topiku Metamorfozy! :-) Gratuluję nowej domowniczki - to super, że udało Ci się dopiąć swego, czyli dwóch psiaków w domu. I jeszcze przy okazji podarować życie suni. :-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica'][B]Coztego, Flaire[/B]-Euphrasie kupicie w każdej aptece, kóra handluje lekami homeopatycznymi firm Boiron albo DHU. [/quote]Dzięki, niedźwiedzico, spróbuję nawet dzisiaj to znaleźć, a jak się nie uda, to jutro. :-) Ja też chyba dzisiaj coś upiekę... Ale marzy mi się coś łatwego, może te rożki z różą wg sirion, bo chyba mam w zamrażalniku ciasto francuskie i różę w cukrze też mam... :-) A poza tym muszę chyba trochę potrymować. U nas dzień cudowny, ani jednej chmurki na niebie, ale Lotki jeszcze boję się spuszczać bez smyczy ze względu na tę cieczkę. Wygląda na wykończeniu, ale to dopiero dzień 18, czyli dzień, w którym kryliśmy Misię gdy zaszła w ciążę... :roll: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Uff... No myśmy się wyspały! :-) Co prawda z godzin naszych postów wynika, że cierpimy na insomnię, ale to tylko pozory... Z malutka przerwą troszkę po północy, spałyśmy 14 godzin... :roll: Chyba byłyśmy troszkę zmęczone... :-) -
[quote name='Fritz']kazdy kto zna Swojego psa potrafi mu dobrac odpowiednia.[/quote]Wbrew pozorom, nie jest to aż takie proste ;-)... [quote name='Fritz']ona nie akceptuje klatek i zamkniecia i [B]ja to rozumiem..nie dziwie sie jej...[/B][/quote]No i wszystko jasne... ;-) Ja bym jednak uważała z tym "zdrowym rozsądkiem". ;-) Odrobina to świetna sprawa, ale poleganie na nim w kwestiach skomplikowanych często wyprowadza w maliny... W końcu osoby twierdzące, że ich suczka musi miec co najmniej jeden miot "dla zdrowia" też twierdzą, że zdrowy rozsądek tak nakazuje, że przeciez oni znają swoją sucz najlepiej, i że "rozumieją" jej "potrzebę macierzyństwa". ;-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='coztego']A gdzie to się kupuje? :razz: [/quote]No właśnie, borsaf, ja też pytałam, czy to w normalnej aptece? Z Lotką bez zmian, tzn. teraz dostaje metronidazol tylko raz dziennie, na noc i co za tym idzie, śniadania następnego dnia nie je, ale kolację już zjada. Po kolacji kolejna dawka metronidazolu. :-( Żeby to świństwo chociaż na oczko pomagało... :-( Ale nie - oczko bez zmian, cały czas cieknie. :placz: Natomiast cieczka już w zasadzie na wykończeniu. Dzisiaj poszłyśmy już normalnie na trening. Lotka biegła trzy krótkie torki: pierwszy poszedł super, trzeci jeszcze lepiej, a za to drugi - tragicznie. Ale i tak się cieszę, bo suka robi postępy. :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Ludwik ma co rano gluty w kącikach oczu, Hugo też ale mniejsze. Mi się wydaje, że to normalne. Jak kiedyś mu się zapyliły oczy na gruzie i miał zaczerwienione to mu wpuszczałam kropelki. Póki są to same gluty, ale wszystko ładnie różowiutkie to tylko usuwam je co rano. W ogóle z wiekiem coraz mniejsze gluty mu się robią, ostatnio to już nawet nie glut ale mała zaschnięta grudka :roll:[/quote]U mnie z Misią jest dokładnie tak samo. A Lotka nigdy żadnych glutów/śpioszków nie miałą, tylko cały czas od października to nieszczęsne łzawienie. :placz: :placz: :placz: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Minio']Jeju a co sie Lotce stało? :crazyeye: Znowu wypadłam z obiegu.:razz:[/quote]Lotce został przepisany metronidazol na cieknące oczko i odkąd go bierze - dostała jadłowstrętu... :-( Więc wczoraj na noc znów podałam jej ten metronidazol no i dzisiaj rano o śniadaniu nie było mowy. :shake: Wygląda coaraz bardziej na to, że to właśnie ten lek powoduje u niej - tak jak u mnie - brak apetytu. Wiedziałam, że psy upodobniaja się do właścicieli, ale żeby nawet skutki uboczne leków były te same ? :niewiem: -
[quote name='Kardusia']No ;) - tu na welshach porządni ludzie już nie śpią :loveu:. Psy wyprowadzone, nakarmione :eviltong::eviltong::eviltong:... A erdelowcy jeszcze w betach :mad::mad::mad: ;).[/quote]Bo mają psy przyuczone do własnych, kulturalnych zwyczajów. Po ciężkim tygodniu pracy należy się odpoczynek! :evil_lol:
-
[quote name='Anisha']Ach, to to cudo, które chciałam mieć dla Szagulca w obroży... :fadein: Śliczny wzór, ogromnie mi sie podoba! :multi:[/quote] Tak, jest cudny! Oczywiście jak raz założyłam tę smycz Lotce, to zaraz była utytłana w błocie - a to przecież jest Misina smycz! - ale na szczęście bardzo ładnie się uprała! :-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A ja chcę się pochwalić! :multi: :multi: :multi: Lotka dzisiaj rano nie dostała metronidazolu (pan doktor kazał dawać tylko na noc) i po raz pierwszy od poniedziałku (czyli zanim zaczęła to świństwo brać) samodzielnie zjadła calusieńką michę kolacji! :multi: To jeszcze za mało, żeby być pewnym, że to właśnie przez to lekarstwo przestała jeść i dzięki przerwie - zaczęła, ale ja na to stawiam. Lecę pisać maila do doktora Garncarza. :-) -
Gosia, nie wiem, jakie są ich obroże, ale moje psy pod choinkę dostały od Św. Mikołaja [COLOR=white]Mokki [/COLOR][COLOR=black]smycze Lupine i te sa śliczne i bardzo fajne. Misia dostała [URL="http://www.pelna-miska.pl/sklep/image_func.php?img=gfx/ce285dfd7d00b4eddcbe9a1cda6a6b1f.jpg&maxwidth=300&lang=pl"]taką w listki[/URL], [/COLOR][COLOR=black]a Lotka - w łosie.[/COLOR] Dieta wegetariańska na wysuszenie to nie moja zasługa, tylko mojego weta. Ja bardzo lubię jego podejście, potrafi leczyć bardzo agresywnie gdy sytuacja tego wymaga, ale z natury jest bardziej konserwatywny niż ja, więc dobrze mi pasuje. Ta dieta to właśnie przykład takiego konserwatywnego podejścia - przyszłam do niego po Galastop, a wyszłam z przepisem na dietę. :-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Raider`s Antania']aga..... i sup swarili :evil_lol: [IMG]http://keep4u.ru/imgs/b/070202/0c6aa10913cdada127.jpg[/IMG][/quote] "Nóżki" będą... Tylko czy galareta zastygnie? :evil_lol: -
[quote name='Saba']Ostatnio chyba na każdych zawodach stoją 2-3 hopki na rozgrzewkę gdzies z boku więc ja też mam nadzieję że organizatorzy sie o to postarają :razz:[/quote] Więc z tym tutaj może być troszkę problem, bo te zawody są na hali, a ta hala nie jest dostatecznie duża, żeby poza torem zmieściły się jeszcze jakieś hopki... :-( Jeśli aura dopisze, to może możnaby ewentualnie wystawić jakieś hopki z tyłu za budynkiem, ale w przeszłości na tych halowych zawodach tego nie było, więc ja bym zbytnio na to, niestety, nie liczyła. :-( Z drugiej strony, o ile się nie mylę, są to obecnie jedyne zawody w Polsce, gdzie można zdobyć troszkę doświadczenia na hali, więc cieszmy się chociaż tym! :-)
-
[quote name='jovanna']proza zycia mnie dobija...[/quote]jovanna, no co Ty? Spójrz tylko na swojego piecha i od razu będziesz wiedziała, że życie to sama poezja! (W końcu po to te psy mamy! :lol: )
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='coztego']A ja mam się przejmować tymi smużkami czy nie :placz: :cool3:[/quote]coztego, a z czego te smużki? Jeśli to oczka ciekną, to ja bym się przejęła. -
Ja polecam sprzątanie kup na bieżąco... ;-) To ma rozmaite zalety, m. in. nigdy nie ma tego tak dużo, że jest się czym dołować. No, chyba że ma się do sprzątnięcia cały kennel, co mi się już w życiu zdarzało... :roll:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Mokka']No właśnie, co wet, to obyczaj. Mnie dla odmiany mówili, że nie ma nic takiego, jak "śpiochy", które pojawiaja się "naturalnie" u zdrowego psa. Jeśli jest śpioch, to znaczy, że z okiem jest coć nie tak i żeby tego nie ignorować :niewiem:[/quote]Mokka, wszystkie moje psy zawsze miały "śpiochy" (ja zresztą sama też je miewam). Lotka jest pierwszym moim psem, który ich nie ma. Wniosek niech się nasunie sam ;-). -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
niedźwiedzica, :kciuki: ! Anisha, zrób zdjęcia tym śpioszkom i wstaw. Misia też ma śpioszki, ale takie normalne, więc wcale się nimi nie przejmuję. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='swallow']Jesli ma ktos z Was jakies doświadczenia w tym temacie, to bardzo prosze o podzielenie się nimi ze mna[/quote] Z cukrzycą - zero doświadczeń. Natomiast Misia ma bardzo niski poziom glukozy - często mocno poniżej norm. Przeprowadzaliśmy jej na to w pewnym momencie rozmaite dosyć skomplikowane badania, ale w końcu doszliśmy do wniosku, że "ten typ tak ma". Czasami myślę, że to jest powiązane z jej stoickim spokojem (no bez przesady, wszystko jest względne ;-) , ten spokój jest stoicki jak na Airedale'a, moja przyjaciółka z nowofundlandami ma ją za nadzwyczaj żywiołowego psa). Tak czy siak, powtórzcie badania co najmniej jeszcze raz! Jeszcze co do oczka - kanaliki miała udrażniane już dwa razy. Na ostatnim przeglądzie u dra Garncarza, on jej zaglądał w te kanaliki i powiedział, że wyglądają dobrze... Ale ja nie jestem przekonana, bo mnie to jakoś wygląda właśnie na niedrożny kanalik. A "próby zielonego nosa" dr Garncarz nie zrobił... Wydzielina z jej oczka to łezki, ewentualnie - teraz - zmieszane z braunolem. Nigdy nie ma i nie było żadnych śpiochów ani ropy. Cieknie tylko jedno oczko - drugie, które ponoć miało podobne problemy z rzęsami, nigdy nie ciekło i nie cieknie. Z takimi cieknącymi oczami, problemy często miewają psy małych ras i pszy ras ze spłaszczonymi nosami... Podobno u takich psów, te kanaliki mają tendencję do zatykania się. I tutaj nasuwa mi się jeszcze jedna myśl. Lotka jest pierwszym AT jakiego znam, który "chrumka". Nie wiem, jak to inaczej określić - wydaje takie dźwięki przez nos jak to często robią buldożki i inne psy ze spłaszczonymi nosami (pomimo że jej nos nie jest spłaszczony - wręcz przeciwnie ;-) ). I ja się zastanawiam, czy jedno z drugim nie ma coś wspólnego - czy u niej nie ma jakiejś anatomicznej predyspozycji do zatykania się tych kanalików... Wspomnę o tym doktorowi Garncarzowi przy następnej okazji. coztego, żadnego wymazu nie było, dr Garncarz twierdzi, że w takich przypadkach winne są E. coli, które pies wprowadza do oczek, gdy je łapami przeciera (co Lotka robi, niestety, każdego poranka, chociaż ostatnio jakby mniej). -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
borsaf, dzięki, właśnie myślę dokładnie tak, jak mówisz. Czy Euphrasia officinalic C30 kupuję w normalnej aptece? Zmiękłam i zastosowałam nowy sposób karmienia Lotki... Obie sucze u mnie na łóżku, ja sobie obok nich siadłam z Lotkowa miską i zaczęłam jej podawać po kuleczce, a Misia się z uwagą przyglądała (gdyby nie szacunek dla mnie, Misia pochłonęła by zawartość tej miski samym wzrokiem :evil_lol: ). Jeśli Lotka odwróciła nos, to kuleczkę dostawała Misia... i wtedy Lotka następną kuleczkę już zjadała! :evil_lol: I tym sposobem zjadłyśmy z pół miski, po czym Lotka zasygnalizowała, że ma dość wstając z łóżka i przenosząc się na legowisko. Misia była w tym momencie pełna nadziei, która niejstety okazała się płonną ;-). Chcę tylko zapewnić Was, że gdyby nie ten metronidazol, to w życiu bym się z nią tak nie cackała... Ale moje zalecenia dotyczące stawiania misek i zabierania ich po 15 minutach dotyczą tylko zdrowych psów, a nie psów dostających metronidazol. :shake: Szczególnie po moich własnych doświadczeniach z tym lekiem. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf'][B]Flaire,[/B] napisz jak Lotka?, czy już przeprosiła się z miską?[/quote]Dzięki za troskę :buzi: . Wczoraj zmieniłam jej karmę na High Performance, czyli bardziej kaloryczną (zamierzałam to zrobic już od jakiegoś czasu, bo ona ma sporo ruchu, ćwiczy agility i posłuszeństwo) i wczoraj na kolację zjadła tak z pół porcji, może 2/3. Więc już byłam dobrej myśli, ale dzisiaj na śniadanie - znów nic. :-( Nawet z ręki nie chciała. Na zlecenie doktora Garncarza zmniejszę jej więc ten metronidazol do połowy dawki, którą będzie dostawać tylko wieczorem... Zobaczymy, czy to coś pomoże. Póki co, oczko jak ciekło, tak cieknie. :-( Muszę przyznać, że jestem dosyć tym załamana. Obecna diagnoza to przewlekłe zapalenie spojówki, choć przyznaję, że nie jestem pewna, czy w tę diagnozę do końca wierzę. :niewiem: Ja w homeopatię nie wierzę, ale jestem gotowa spróbować, szczególnie w takiej sytuacji. borsaf, czy możesz coś polecić na taką przypadłość? :-( Ona teraz dostaje ten metronidazol doustnie, będzie 100 mg raz dziennie, oraz braunol 1 kropla do każdego oczka dwa razy dziennie (chociaż cały czas łzawi tylko lewe). -
[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]No aparat to ja wezmę, bo w piatek mam zaplanowane British Museum, ale na wystawie pewnie głównie będę skye focić. Ale może i co szorstkiego mi w obiektyw wpadnie.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote] sirion, jakby wpadły Ci w obiektyw jakieś duże szorstkie, to byłabym wdzięczna... :-)