-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Minio']eee .. ja zrozumiałam :lol: tylko bywały przypadki , że borelioza po paru latach się rozwinęła .[/quote] No niewątpliwie, ale to zazwyczaj nie jest chyba zbyt częste. Częściej się zdarza, że objawy są już wcześniej, tylko niekoniecznie ostre i przypisywane czemu innemu. Ale masz rację, że to w sumie na jedno wychodzi. :roll: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Minio']Witam Kleszcz wcale nie musiał być w tym roku :roll: borelioza długo się rozwija ale faktycznie objawy podobne.[/quote]Sorry, nieprecyzyjnie się wyraziłam - mnie nie chodziło o rok kalendarzowy, bo ten się dopiero zaczął. Powinnam była napisać "w tym sezonie", czy jakoś tak. Ten sezon kleszczowy jakiś dziwny teraz jest, obecny trwa od ubiegłej zimy. :roll: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
zach, kleszcza żadnego z siebie w tym roku nie wyjmowałaś? -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='D0minika']W ogóle tak piszecie o tych rogalikach, że się zastanawiam czy się w poniedziałek za takie nie zabrać :cool3:[/quote] Ja nawet już drożdże kupiłam, ale dzisiaj chyba nie dam rady, bo muszę psy trymować... :-( -
[quote name='Nitencja']Flaire a ty sie wybierasz ??[/quote] Do Jarosławia? Nie, ja nie mogę, ale chciałabym może Lotkę z kimś posłać...
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica']Flaire-fajnie,że oczko ok. tak tzrymac :multi:[/quote]No więc ja się czegoś nauczyłam przez to doświadczenie... Lotka od maleńkości rano, gdy się budziła, tarła sobie pysio przednimi łapkami. Wkurzało mnie to, bo wycierała sobie w ten sposób sierść, co zresztą widać np. na tym portrecie ze światówki w moim podpisie (autorstwa niedźwiedzicy) - pod oczami jest jakby wklęsłość... :-( No a teraz się okazało, że ona cały czas tak oczy tarła, bo te rzęsy jej tam przeszkadzały! Biedny maluszek cały czas czuł się, jakby w oczku było jakieś obce ciało - bo było! A głupia pani tego nie wymyśliła, aż oczko nie zaczęło cieknąć! Ale teraz już jest wszystko dobrze i w ostatni poniedziałek, po raz pierwszy, odkąd ją znam, Lotka nie tarła sobie rano tych oczek! :multi: Więc może i sierść odrośnie. :-) -
Słuchajta, jedzie ktoś z Warszawy do Jarosławia? Kliwia, Ibolya?
-
dolika, zasuwaj do wątku kulinarnego z przepisem na tort!!! :-) bosik, jeśli pomiędzy gify wstawisz spację, to nie będzie Ci się tak okienko rozjeżdżało... Bo bez spacji to komp uważa, że 10 ciasteczek pod rząd to jedno "słowo" i rozdzialać go nie nada... Mokka, przyjechać podać kawusię? ;-) Dzieńdoberek wszystkim!
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A ja spieszę donieść, że byłam dzisiaj z Lotką na wizycie kontrolnej u jej okulisty i oczko ogłosiliśmy za wyleczone!!! :multi: :multi: :multi: -
[quote name='coztego']Stary i tłusty to ja mam na biurku ;) teraz chcę nowy i chudy :lol:[/quote]No to bez łaski - ja mojemu grubaskowi znajdę jakiś lepszy domek! :eviltong:
-
[quote name='rekus']a w takim celu by byl z niego zdrowy, normalny pies.[/quote]Jeżeli psiak rzeczywiście jest wnętrem (w wieku 5 miechów to jądro może jeszcze samo zejść, chociaż z każdym dniem jest to coraz mniej prawdopodobne), to zdrowym, normalnym psem nigdy nie będzie. U wnętrów występuje dużo większe niż normalnie niebezpieczeństwo nowotworów - i to w obydwu jądrach, i w tym, które zeszło, i w tym, które nie zeszło. Najlepsze, co możesz zrobić z psem wnętrem to go wykastrować. [quote name='rekus']a kwestie rozmnazania zostawiam wlascicielce.[/quote]Ty możesz zostawiać właścicielce, natomiast weterynarz z poczuciem etyki zawodowej - nie powinien.
-
[quote name='coztego']Za to potrzebuję monitora do kompletu :p[/quote]Ja pewnie będę miała monitor na zbyciu w maju... Tylko taki stary, tłusty, nie nowy, płaski... ;-)
-
[quote name='Davie']Za rok w Helsinkach będzie to samo: "1996 - FINLAND has banned all dogs with docked tails or cropped ears from competing in dog shows, as they were concerned that exhibitors may try to bend the rules by exporting their stock to countries where docking is still allowed, and then re-importing them to show."[/quote]Tak, tylko to się kupy nie trzyma, bo norweskie przepisy, o których ja kiedyś słyszałam (prawdopodobnie nieprawdziwe, a w każdym razie niedotyczące tych zawodów) dotyczyły kraju POCHODZENIA psa, inaczej mówiąc, kraju, w którym pies się urodził. Te przepisy dopuszczały do udziału w wystawach psy, urodzone w krajach, gdzie cięte ogony były dozwolone, a zabraniały udziału psom urodzonym w Norwegii lub innych krajach, gdzie cięte ogony nie były dozwolone. Więc aby popełnić sugerowane wyżej oszustwo, norwescy hodowcy musieliby najpierw zrejestrować matkę szczeniąt w innym kraju, potem spełnić dla niej tamtejsze warunki hodowlane, a potem zgłosić i zarejestrować krycie i miot w tym innym kraju, wszystko w imię obcięcia ogonów. :roll: Raczej wydaje mi się mało prawdopodobne.
-
[quote name='belgunia']Informacja ta pochodzi od organizatorów MŚ :([/quote]Powiedziałam Misi i jest załamana! Już miała swoją miskę spakowaną, paszport gotowy, a tu takie nowiny! :shake:
-
[quote name='Tiramisu']Chyba podzielę z Wami przepisem na pyszną zupę pomidorową, którą ostatnio jadłam u koleżanki. [/quote]Tiramisu, a gdzie przepis na tiramisu? ;-)
-
[quote name='rekus']jadro mozna sprobowac sprowadzic do moszny operacyjnie[/quote] Tylko w jakim celu? :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Żeby można było rozmnażać wnętry? :crazyeye: Wet, który przeprowadziłby taką operację wydaje mi się wyjątkowo nieodpowiedzialny.
-
[quote name='umok']to ja sie osmiele zadac pytanie pt. ile kosztuje wejscie na hale bez psa ;)? Bo jade ale bez psa ;)[/quote] Dokładnie 0 zł i 0 gr. :-) Jeśli to wydaje Ci się zbyt tanio, to zawsze możesz przynieść coś smakowitego do jedzenia w charakterze wejściówki! :-)
-
[quote name='belgunia'][COLOR=red][B]W Norwegii [COLOR=blue]NIE MOGĄ[/COLOR] wystartować psy z kopiowanymi uszami i ciętymi ogonami !!!![/B][/COLOR] Pozdrawiam Dorota[/quote] Dorotko, a skąd pochodzi ta informacja - i jak wiarygodna jest?
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Mokka']A ja se siedzę wygodnie, nóżka w górze, pifffko popijam,[/quote]Nnno, tego pifffka to ja Ci zazdraszczam... Ja nie mogę, bo muszę autem na Bródno. :-( Ale zdrowego kopyta bym za to pifffko nie oddała. ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']a dziś mimo sniegu w Gdańsku powiedziałam sobie koniec zimy, paszcza prawie już całkiem OK to koniec sportowej laby. No i zabralam Ludwika na trening, ale mu dałam wycisk!! Wracaliśmy szczęśliwi jak skowronki. Jutro powtórka z rozrywki :cool3: :cool3: :cool3: :multi:[/quote] A my wczoraj trenowaliśmy sobie agility prawie do północy! :loveu: A dzisiaj powtórka z rozrywki! :loveu: :loveu: :multi: [quote name='zachraniarka']myślałam że mi niektóre słowa elegancko wykropkują się, a tu teraz patrzę i na jaką wulgarną ja wyszłam.. [/quote]zach, sama możesz wykropkować ;-). -
[quote name='Dharma']Haniu, czas myslec o sterylce ;) Pogadasz z doktorem?[/quote] Dzisiaj z nim rozmawiałam - on jest gotów w każdej chwili... :-)
-
Słowo honoru, że nie ja. Admini. :-( Na nasze moderatorskie apele i próby porozumienia się z nimi nadal nie odpowiadają. Czyli pomysły, jak lepiej podzielić forum, jeśli taki podział jest rzeczywiście konieczny ze względów technicznych, są skutecznie ignorowane, a wątki po prostu przenoszone.
-
[quote name='Saba']Bez przesady chyba na MŚ agility nie patrzą czy pies ma ciete uszy albo ogon :roll:[/quote] A mnie się wydaje, że to zależy od tego, gdzie te MŚ się odbywają... Np. w Danii psy z ciętymi uszami albo ogonami nie moga brać udziału w zawodach. W Czechach, cięte ogony są dopuszczane do udziału w zawodach, ale cięte uszy - już nie. Myślicie, że na MŚ zrobiliby wyjątek z racji wagi takich zawodów? Doświadczenie dyktuje inaczej - na Światowej Wystawie Psów w Dortmundzie, psy z ciętymi uszami albo ogonami nie mogły występować. Więc ja się tylko pytam, czy ktos wie, jak to jest w Norwegii i jak to będzie na tych zawodach... I nie chodzi mi o gdybanie, tylko o rzetelną informację.
-
Tylko że pisząc tutaj w topiku pt.Airedale Terrier stawiacie mnie w troszkę niezręcznej sytuacji... Bo teoretycznie powinnam po prostu przerzucić ten topik do działu AT... :-( Ja ciągle jeszcze nie straciłam nadziei, że ten podział da się naprawić. Do tej pory, admini niestety nie odpowiadają na nasze apele, ale mam nadzieję, że w końcu odpowiedzą. Więc proponuję, żeby narazie pisać w starym topiku, a ja, jak tylko będę wiedziała coś więcej - to dam znać... OK?
-
[quote name='Sajko']Smacznego Flaire, niektórym to dobrze, obiad jedzą...:p[/quote]I to jeszcze gotowany przez własną Babcię! Rosołek z makaronem, sztuka mięska z sosem chrzanowym, kartofelki, buraczki... A na deser faworki! :loveu: [quote name='Sajko']Tylko że w standardowej nie ma czegoś takiego, jak punkty karne za dyskwalifikacje i nieobecności, więc już jest to niestandardowe użycie:lol: [/quote]Dlatego właśnie w tym dokumencie było o tym napisane... Punkty karne sa liczone normalnie, tyle że są również naliczane w dwóch nowych sytuacjach (nieobecności i detki), obydwu wyszczególnionych w dokumencie. [quote name='Mokka']Przecież wiadomo, że będą się liczyć tylko 2 - Bari i Misia :evil_lol:. [/quote]:loveu: Na wszelkie wypadek ;-) zaszczepiłam dzisiam Misię na wściekliznę :cool3: ... [SIZE=1][COLOR=white]Spoko, to jej normalny termin, ostatnie szcepienie miała 10.2.2006.[/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=#ffffff][/COLOR][/SIZE] [COLOR=black]A jak już wybraliśmy reprezentację i składa się ona z Misi i z Bariego ;-), to wie ktoś może, jak wygląda sprawa ciętych ogonów czy uszu na tych MŚ?[/COLOR]