Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. No ja mam kilka, ale jakość fatalna, bo nie dość, że sala ciemna, to jeszcze ja się chyba nie dogadałam z moim fleszem. :-( Więc niemal każde zdjęcie muszę delikatnie ręcznie w photoshopie rozjaśniać, żeby przynajmniej było widać, kto na nim jest - jakość jest fatalna. :-( Póki co obrobiłam zdjęcia, które Justyna zrobiła moim psom, jak również kilka zdjęć Watażki. Nadal pracuję nad resztą - ale z góry uprzedzam, że większości psów nie mam w ogóle, a reszta jest bardzo kiepskiej jakości. Edit - oo, dopiero zobaczyłam, że trochę fot już jest! SUPER!!!
  2. Flaire

    FORT Cup

    Aby zachęcić zawodników do zgłaszania się wcześnie :-), chce Wam powiedzieć, że będziemy mieli na sprzedaż koszulki z logiem Fort Cup - ale nie mamy ich zbyt wiele, więc aby być pewnym, że uda się kupić koszulkę, należy zgłaszać się WCZEŚNIE! Koszulki kosztują 35 zł, są zielone z nadrukiem na plecach i wyglądają tak: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/fort-cup-koszulka.jpg[/IMG] Koszulka + startowe = 50 zł więc i zapłacić łatwiej. :-) Tych, którzy nie chcą koszulek, prosimy o odliczone 15 zł na startowe, żeby usprawnić poranne odhaczanie zawodników bez potrzeby wydawania reszty!
  3. Flaire

    filmiki

    [quote name='OlaAB']ale jaki jest cel tej latarki?[/quote] Pieski gonią świetlne "zajączki" :-). Gdy Lotka była u Garncarza z cieknącym oczkiem, to też tak się z nią bawił. :-)
  4. zakla, PIĘKNA Misia nad murkiem, wysokoLotka i jeszcze wyLotka z tunelu! Czy mogę przekopiować na inne forum?
  5. [quote name='Rauni']Natomiast za złą drogę uważam, że chcemy mieć tych sędziów szybko, więc niech sobie rozszerzają uprawnienia, byleby byli. [/quote]Rauni, z tego co rozumiem (a Ty jesteś bliżej oficjalnych źródeł, więc pewnie możesz wiedzieć lepiej) oni te uprawnienia JUŻ mają rozszerzone, więc JUŻ mogliby być zapraszani. I ja JUŻ słyszałam, że co poniektóre oddziały mruczą, że po co mają płacić sędziom z za granicy, skoro mamy uprawnionych polskich... :roll: W takiej sytuacji chyba najlepszą drogą jest pomóc im stać się najlepszymi możliwymi sędziami. A czy ktoś ich będzie zapraszał na sędziowanie oficjalnych zawodów, czy nie - to już inna sprawa. NB, torki też były ich własne - i chyba tu nienajgorzej się spisali. Nie perfekt, ale chyba lepiej, niż np. ja bym potrafiła. :oops: A co do biegania, to ja osobiście mam cichą nadzieję, że sport, atmosfera i MY spodobamy się im na tyle, że sami będą chcieli pobiegać. I słyszę plotki, że to wcale niewykuczone. :-)
  6. [quote name='OlaAB']swoją drogą, po co przyjechałaś na te zawody skoro wiedziałaś kto będzie sędziował?[/quote]Bo na zawody jeździ się nie tylko dla sędziów. A już na nieoficjalnych zawodach o pietruszkę (bo nawet nie o tabliczkę czekolady ;-) ), kto wygra, a co za tym idzie, kto i jak sędziuje - wydaje mi się naprawdę mało ważne... Na takie zawody przyjeżdża się, bo to świetna okazja, zeby poćwiczyć na innym terenie, na hali, na innych przeszkodach, żeby oswoić młode psy z atmosferą - powodów jest mnóstwo! A tutaj, dodatkowym powodem mogli być właśnie sędziowie - ponieważ mają uprawnienia i nie jest wykluczone, że będą zapraszani na "prawdziwe" sędziowanie, więc może niektórzy przynajmniej chcieli się na własnej skórze przekonać, jak to sędziowanie będzie wyglądało. ;-) Natomiast ja osobiście chciałam wszystkim podziękować za to, żeście przybyli i swoim udziałem przyczynili się do udanej imprezy - bo świetnie zdaję sobie sprawę, że bez Was, taka impreza w ogóle nie mogłaby się odbyć! :-) Przyznam się też, że byłam dosyć przerażona, gdy okazało się, że jest aż tyle zgłoszonych psów... (I chyba nie ja jedna! :-) Dlatego ograniczyliśmy liczbę zgłoszeń w Fort Cup). Ale to właśnie dzięki Wam nie było przestojów i wszystko poszło w miarę sprawnie. Więc wielkie brawa należą się też wszystkim uczestnikom!
  7. [quote name='OlaAB']nie rozumiem przytyku "Fort im pomaga" [/quote]Ja odebrałam to nie jako żaden przytyk, tylko stwierdzenie niezaprzeczalnego faktu...
  8. [quote name='Rauni']W przypadku Cira sędzia detki w ogóle nie zasygnalizowała w jakiś czytelny sposób (chyba, że mi to umknęło? ma ktoś nagranie?), a detka na tablicy była, tak jak powinna być. [/quote]Rauni, ja mogę tylko powtórzyć to, co powiedziała OlaAB - sekretariat nie podejmował sam ŻADNYCH decyzji. Zdarzały się przypadki (nie tylko Cira), gdzie sędzia z takiego czy innego powodu nie sygnalizował detki, ale wtedy następowała konsultacja z Magdą i po ustaleniu, czy detka miała być, czy nie, sekretariat reagował odpowiednio. Magda czuwała nad sędziowaniem i niestety zdarzało się, że musiała poprawić to, co sygnalizował sędzia. (Najczęściej były to błędy sygnalizowane jako odmowy albo na odwrót). Ale zapewniam Cię, że takie decyzje nigdy nie były podejmowane przez sekretariat bez konsultacji! [quote name='Rauni']To co napisałam, wynika z tego, że jakoś brak mi wiary w to, że posędziowawszy w ten sposób dowolną ilość zawodów nieoficjalnych, ci sędziowie będą w stanie sędziować samodzielnie i dobrze. Moim zdaniem, po prostu doświadczenia w bieganiu nie jest w stanie nic zastąpić.[/quote]Też tak myślałam, ale z tego, co rozumiem, w wielu krajach są sędziowie, którzy sami nigdy nie biegali! :crazyeye: Może dlatego nie wszyscy zagraniczni sędziowie nas zachwycają... ;-)
  9. Jeśli ktoś ma filmik z Lotkowego ([SIZE=1]zwycięskiego![/SIZE] :-) ) przebiegu w Agility 0 - byłabym bardzo wdzięczna... Interesuje mnie między innymi co spowodowało, że z tunelu miękkiego wyślizgnęła się na ryju:niewiem:
  10. [quote name='limnolka']Po pierwsze nie jest zwyciezca swiata, bo zwyciezca swiata byla jego kolezanka z hodowli. On byl najlepszym psem w rasie. [/quote]Oj, limnolka, chyba musisz przeczytać uważnie i ze zrozumieniem, komu przyznawany jest tytuł Zw. Świata i ile ich jest w każdej rasie przyznawanych... Podpowiem, że nie jeden. ;-) [quote name='limnolka']Wg mnie nie mial on uprawnien do krycia w Polsce i juz[/quote] Na szczęście o tym, czy on ma uprawnienia do krycia w Polsce, czy nie ma - decydujesz nie Ty, tylko przepisy Zw. Kynologicznego. A te warto Tobie również przeczytać raz jeszcze (zakładam, że skoro się na ten temat wypowiadasz, to już kiedyś je czytałeś). Harry jest psem zarejestrowanym poza Polska, a jako taki, jeśli ma prawo kryć w swoim kraju, to w Polsce też ma. Nie jest on ani pierwszym, ani ostatnim psem, który kryje na takich zasadach - wręcz przeciwnie, zdarza się to dość często. Fakt, że mieszka obecnie w Polsce jest tu mało istotny. [quote name='limnolka']nie mowiac o wystawianiu go w Polsce bez odpowiednich papierow jako wspolwlascielami z Polski.[/quote]Że co proszę??? Od kiedy to nie wolno wystawiać psa w Polsce jeśli nie ma Polskich papierów? :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Gdy sprowadziłam suczkę z USA i chciałam ją wystawić zanim miała polskie papiery, zadzwoniłam do Związku, żeby się zapytać czy i jak mogę to zrobić. I odpowiedź była - Oczywiście, wystarczy wpisać hodowczynię jako współwłaścicielkę i moja suka może być wystawiana na amerykańskich papierach. Jest to więc nie tylko dozwolone, ale wręcz polecane przez Związek. [quote name='limnolka']Szybkosc tym razem nie dala zamierzonego efektu - a wrecz odwrotnie, narazila Hodowle Fox - Klan na dziwna sytuacje, jak wiem nie zamierzona przez wlascicielke. Zreszta w tej rasie, mimo tak malej liczby hodowcow i osobnikow krajowych, to nie pierwsza tego typu atrakcja papierowa? Tylko po co to?[/quote]A ja się zastanawiam, po co te insynuacje, pełne błędnych "informacji"? Nie znam sytuacji - dostrzegam po prostu w tym co piszesz raz po raz oskarżenie o "przewinienia", które w rzeczywistości "przewinieniami" nie są. Nie wiem, kim jesteś, nie wiem, o co Ci chodzi, ale przypominam Ci, że na dogomanii obrażanie innych nie jest dozwolone, a Ty kroczysz bardzo blisko właśnie tego.
  11. [quote name='14ruda']Pies z HD/C (wg weta)chyba powinien jakoś to manifstować klinicznie?Szybko sie męczyć,kuleć po wielkim wysiłku,nie wiem,jakieś sztywności przy wstawaniu?Może jest za młoda żeby było widac objawy?[/quote]Pies z HD/C może nigdy nie okazywać żadnych objawów. Ale ja bym powtórzyła zdjęcia, bo niestety błędne diagnozy się zdarzają i to niestety nie rzadko.
  12. [quote name='asia40']Zastanawiam się czy nietrzymanie moczu nie jest spowodowane terminem wykonania sterylizacji? Czy ktoś prowadził takie badania? [/quote]Jeśli chodzi Ci o wiek, czy też przed czy po której cieczce jest sterylka - to tak, badania były prowadzone, i to nie robi różnicy (z wyjątkiem zwiększonej szansy u szczeniąt sterylizowanych w wieku poniżej 3 miesięcy - ale w Polsce nikt tak wcześnie nie sterylizuje). Natomiast jeśli chodzi Ci o to, kiedy w czasie cyklu hormonalnego wykonana jest sterylizacja - to nie wiadomo mi o takich badaniach. Dla mnie - ciekawe pytanie.
  13. [quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Pocieszczie mnie. Niestety Jasmina nie jest w ciąży. Dziś była na USG i pusto...:placz: :placz: :placz: A jej zachowanie wskazywało, że zaszła:placz: :placz: :placz: [/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote] sirion, bardzo mi przykro.. :-( Ja miałam to samo w zeszłym roku z Misią, więc wiem, jak to boli. I do tego jeszcze kryłam mrożonką nieżyjącego już psa, więc jedna dawka bardzo cennego nasienia poszła na marne. :-(
  14. Ach, no i oczywiscie ogromniaste gratulacje dla wszystkich dogomaniackich zwyciezcow!!! :-) Czeska, Deryl, Agapa, Lucky - brawa dla Was i Waszych rodzinek, ludzkich i psich!
  15. Dziendoberek wszystkim w walentynkowy poranek! :-) Nie bylo mnie tu przez kilka dni, bo probowalam zajmowac sie naszymi sprawami organizacyjnymi. Jak widac, dotad nic nie wskoralam, ale jeszcze nie dalam za wygrana... Przepraszam Was bardzo ze te zamieszania - niestety, nie ode mnie to zalezy i jak sie okazuje, niewiele mam w tym do powiedzenia. Tak czy siak, poki co biore herbatke i uciekam do pracy. Walentynkowe buziaczki dla wszystkich ode mnie i moich suczynek. :loveu:
  16. Hihi, potrzebna nowa ankieta - halti - za czy przeciw? ;-) Bo ja, na ten przykład, na temat kolczatki się nie wypowiedziałam, ale halti mówię zdecydowanie NIE! Powiem prosto z mostu: dla mnie, to okrutna forma przemocy wobec psa.
  17. [quote name='Flaire']Fizycznego bólu - rzeczywiście nie.[/quote] Dodam jeszcze, że to odnośnie większości psów. Spotykałam też psy, które miały tak ogromny problem z dostosowaniem się do używania haltera, że zadawały sobie fizyczny ból.
  18. [quote name='Marta i Wika']Halter (oczywiście właściwie dopasowany i używany zgodnie z przeznaczeniem) przede wszystkim nie zadaje psu bólu[/quote]Fizycznego bólu - rzeczywiście nie. Ale powoduje, że pies, który - gdyby miał wybór - wybrałby ciągnięcie na smyczy i właśnie fizyczny ból - takiego wyboru nie ma. Więc teraz należy się chyba zastanowć właśnie nad tym bólem psychicznym...
  19. [quote name='Marta i Wika']Myślę, że halti nie uczy psa chodzic na luźnej smyczy - tylko umożliwia prowadzenie dużego psa osobie, która jest od niego słabsza... [/quote]To niewątpliwe. Warto się więc zastanowić, jak to możliwe, że osoba słaba może prowadzić dużego, silnego psa, który niekoniecznie chce z nią iść... [quote name='Marta i Wika']Na pewno w bardziej humanitarny sposób niż kolczatka, dławik czy OE.[/quote]Więc właśnie dla mnie to wcale nie jest pewne... :roll:
  20. [quote name='Folka']jak bedziecie dalej robic takie fajne zawody , to ciekawe ile par bedzie w 2008 ;)[/quote] Czy będą fajne - to się okaże... Co poniektórzy z nas już się trzęsą w portkach, czy to się uda... Póki co, Was, zawodników, bardzo prosimy o pomoc w tym, żeby przebiegi szły sprawnie - żeby każdy kolejny zawodnik był gotowy do startu, gdy będzie jego kolejka, żeby nie trzeba było nikogo szukać czy nawoływać. Tylko w ten sposób uda się skończyć zawody z taka ilością uczestników tego samego dnia, którego je zaczniemy ;-).
  21. [quote name='Minio']A czy moga byc hodowle , które działaja krótko , maja dwa mioty ale za to wartościowe ??[/quote] Tak, ale to nie są hodowle "[B]jednorazowe[/B]" - jak to z nazwy wynika, hodowle jednorazowe maja miot [B]jeden raz[/B], najczęściej "dla zdrowia" suki. :angryy:
  22. [quote name='gonpak']Ja mam suczkę z hodowli gdzie były tylko dwa mioty i [SIZE=4]jest po prostu piękna [/SIZE][SIZE=2]poza tym mam nadzieje że niedługo bedzie INTER :razz: [/SIZE][/quote]gonpak, chodzi o Twojego szczeniaka, czy o jakąś inną suczkę?
  23. [quote name='umok']No i sie znowu wydalo ;) a tak na powaznie to dla kogo to jedzenie ;) [B]i ile tego ma byc[/B] :)? [/quote] No to masz juz odpowiedź: [quote name='OlaAB']109 par ludzko-psich zgłoszonych na zawody[/quote] :crazyeye::crazyeye::crazyeye:
  24. [quote name='Melisa']Misia pojechałaby, ale nie ma ogonka....[/quote]Melisa, za wiarę, że to jest jej główną przeszkodą w uzuskaniu miejsca w reprezentacji, Misia przesyła gorące polizy! ;-) Ale jednocześnie zauważa, że ogonek ma, jeno nieco krótszy, niż ten, z którym się urodziła. To i tak więcej, niż te biedaki, przedstawiciele ras, które zostały wyhodowane, aby się rodzić bez ogona. :-) (Sorry za offa :oops: ).
  25. zach, zamiast się zastanawiać, to podsuń ten pomysł lekarzom i niech Cię zbadają.
×
×
  • Create New...