-
Posts
35693 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
92
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Murka
-
Z tej wiadomości wynika, że tak właśnie jest. A ja odnośnie 4 kotków, to dziś rozmawiałam z wetem o tym, że one nadal robią miękkie, rzadkie koopki (na szczęście tylko w kuwecie). Wet się zdziwił, bo już powinno być ok. Ustaliliśmy, że ponownie wyślemy kał do badania i sprawdzimy czy tam coś nie zostało. Może trzeba będzie podać leki na kokcydia, bo one powodują uporczywą biegunkę i mogą powodować problemy neurologiczne (parę dni temu lekko zataczała się Pianka).
-
Toudie był w poniedziałek na wizycie kontrolnej u dr Balickiego. Już się wszystko pięknie wygoiło i jest ok. Została na tym oku mała jasna plamka i jest to blizna, która może się trochę zmniejszy po sterydzie (dr zapisał kropelki). To była ostatnia wizyta:) Wizyta kosztowała 100 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/fbac9a320f393d98 A tu recepta i rozpiska na ostatnie kropelki: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/bba723f3b6367e98
-
Immunoactiv dla Plamki, koszt 79,70 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/f25fb87121776924
-
W te okropne mrozy Fabio siedział w domu i bardzo mu się podobało, chociaż musiał być w kennelu ze względy na tabuny kotów grasujące po domu. Nie miał ochoty wracać do boksu, ale co zrobić. Mam nadzieję, że ten rok będzie dla niego szczęśliwy i znajdzie domek. Rozliczenie: Stan konta na 20 grudzień wynosił -360,70 zł +45 zł Dora1020 (bazarek) +30 ŚWIAT +80 zł Dora1020 (bazarek) +10 zł Niesiowata +200 zł Ingrid44 +50 zł helli -360 zł hotelowanie 21.12-19.01 Stan na 19 styczeń wynosi -305,70 zł.
-
Czika od paru dni biega swobodnie, tzn. bez smyczy, po ogrodzie. Szarpanina na smyczy męczyła ją i mnie i postanowiłam spróbować. Miałam nadzieję, że skoro nie umie chodzić przy człowieku, to z psami sobie będzie biegać, ale ona zachowuje się podobnie jak na smyczy... Chaotycznie biega truchtem po ogrodzie, nie zwraca uwagi na psy i podbiega nerwowo ciągle pod drzwi domu. Czeka na byle okazję by wpaść do środka. Także krótkie te jej spacerki na razie i pod kontrolą, ale może z czasem trochę się to zmieni.
-
Rozliczenie Argo: Stan konta 17 grudzień wynosił -163,90 zł +20 zł Iwona K. +460 zł Help Animals +20 zł Tianku -360 zł hotelowanie 18.12-16.01 -129 zł Caniviton Stan konta na 16 styczeń wynosi -152,90 zł. Będę musiała po weekendzie kupić Cimalgex dla Argo. Ogólnie dziadek chodzi i to jest najważniejsze. Są gorsze dni i wtedy ten chód jest powolniejszy, zwłaszcza przednia łapka trochę mu jakby sztywnieje. Ale najważniejsze, że chodzi o własnych siłach i oby jak najdłużej!
-
Mufinek już ok, nie zatacza się. Myślę, że kotki mogą już wybywać do domków, ale muszą być na karmie Gastro na razie. Pieszczochy są niemożebne. Pianka (buraska) jest najmniejsza, najdelikatniejsza, najspokojniejsza, ale też się dopomina o głaski, łasi się i lubi się wtulać:) Teraz łazienka stała się swoistą pętlą czasu. Przychodzi się po coś na chwilę, wychodzi po kilkunastu minutach i nie pamięta się po co się przyszło;) Dziś w końcu doszła karma 5 kg Calibra Gastro dla 4 kotków, koszt 130 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/42cf7b6e9f88e2a6 Rozliczenie kotków:ł Stan konta na 15 grudzień wynosił -495 zł +300 zł Dora1020 (bazarek) +100 zł helli +100 zł helli +100 zł Dora1020 (bazarek) -300 zł hotelowanie 16.12-14.01 -53,60 zł Lakcid x 2 opak. -16 zł odrobaczenie Cherry i Berry -36 zł antybiotyk dla 4 kotków -17 zł drugie odrobaczenie 4 kotków -405,30 zł badanie kału, pierwsze dwie wizyty 4 kotków, antybiotyk, pasta -1175,30 zł leczenie 4 kotków, karma, pobyt u weta itd. -112 zł przejazdy z 4 kotkami do weta -26,80 zł Lakcid dla Cherry i Berry -151,20 zł sterylizacja Aurory -32 zł przejazdy do weta (zawiezienie i odbiór) -20,70 zł drugie odrobaczenie Cherry i Berry -130 zł karma 5 kg Calibra Gastro dla 4 kotków Stan konta na 14 styczeń wynosi -2370,90 zł.
-
grześ >>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<
Murka replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
A tu macie trochę machającego ogonka:) https://youtu.be/aBx9-4lYyJ8 -
grześ >>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<
Murka replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
U nas niewiele śniegu, ale psiaki i tak się cieszą:) A Grześ chyba trochę schudł:) Kotki, które są u nas obecnie, nie chcą spać z Grzesiem:( -
Nie wiem jak to się stało, ale w ubiegłym roku umknęło mi szczepienie Samby p. wściekliźnie w lecie. Teraz na początku roku sprawdzałam książeczki i dopiero to zauważyłam, więc jak był wet to doszczepiliśmy Sambę, koszt 26 zł + 6,70 zł dojazd weta (27 na 4). Poniżej rachunek: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/88d820144c53f02c Rozpiska: Kociaki- leczenie łącznie 1175,30zł (Beza, Karmel, Mufinek, Pianka) Milpro 2 tabl 20,72zł (Cherry, Berry) Kotka sterylizacja 151,20zł (Aurora) wizyta: Szczepienie ch.zakazne 4x30zł tj 120,00zł (3 szczeniaki Saby, Popo) szczepienie p.wsciekl 2x 26zł tj 52,00zł (Kaśka, Samba) czipowanie 3x40zł tj 120,00zł (3 szczeniaki Saby) dojazd 27zł (szczeniaki Saby, Popo, Kaśka, Samba)
-
Rozmawiałam z wetam o tym nowotworze, mówił, że po prostu trzeba czekac i obserwować. Udało się tego guza wyciąć z zapasem, stopień złośliwości jest niski, więc jest szansa, że nie będzie przerzutów. A tutaj rachunek za m.in. wizytę i szczepienie Kaśki p. wściekliźnie, koszt 26 zł + 6,70 zł dojazd weta (27 na 4): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/88d820144c53f02c Rozpiska: Kociaki- leczenie łącznie 1175,30zł (Beza, Karmel, Mufinek, Pianka) Milpro 2 tabl 20,72zł (Cherry, Berry) Kotka sterylizacja 151,20zł (Aurora) wizyta: Szczepienie ch.zakazne 4x30zł tj 120,00zł (3 szczeniaki Saby, Popo) szczepienie p.wsciekl 2x 26zł tj 52,00zł (Kaśka, Samba) czipowanie 3x40zł tj 120,00zł (3 szczeniaki Saby) dojazd 27zł (szczeniaki Saby, Popo, Kaśka, Samba)
-
Trochę mniej fajne info: rozliczenie za leczenie kotków... Tutaj faktura łączna: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/88d820144c53f02c Rozpiska: Kociaki- leczenie łącznie 1175,30zł (Beza, Karmel, Mufinek, Pianka) Milpro 2 tabl 20,72zł (Cherry, Berry) Kotka sterylizacja 151,20zł (Aurora) wizyta: Szczepienie ch.zakazne 4x30zł tj 120,00zł (3 szczeniaki Saby, Popo) szczepienie p.wsciekl 2x 26zł tj 52,00zł (Kaśka, Samba) czipowanie 3x40zł tj 120,00zł (3 szczeniaki Saby) dojazd 27zł (szczeniaki Saby, Popo, Kaśka, Samba) Dla kotków jest to co pogrubione. Ta suma 1175,30 zł to za wizyty i leczenie od początku roku (dosłownie od 1 stycznia, bo wtedy też z nimi jechałam), leki, kroplówki, Selehold, karma (2 x 1,5 kg Calibra Gastro), pobyt u weta. Tabletki Milpro dzisiaj podałam jako drugie odrobaczenie 2 kociaków, a sterylizacja to oczywiście Aurora.
-
Aurora dziś miała sterylkę, wszystko ok:) 4 kotki dobrze, już nie kitają, wszystko w kuwecie. Bawią się, są aktywne, uszy Bezy wróciły do normy. Beza i Karmel mają zwyczaj delikatnego podgryzania gołych stóp:) Apetyt mają spory i musiałam dziś wziąć od weta opakowanie 1,5 kg karmy, bo się skończyła, a ta, którą kupiłam (5 kg) jeszcze nie doszła. Nie chciałam im nic innego dawać, żeby biegunka nie wróciła. Mufinek się delikatnie zatacza, ale poza tym wszystko ok (nie ma biegunki, ma apetyt, łasi się i bawi), więc uzgodniliśmy z wetem, że na razie damy mu spokój. Gdyby się pogarszało to wtedy będę się z nim zgłaszać. Reszta kotków ok.
-
Fabio nie bawi się zabawkami. I nie ma skarpetek. To na zdjęciu to mała suczka, która już znalazła dom. O tutaj są jej fotki: https://www.dogomania.com/forum/topic/138782-zajrzyj-a-przekonasz-się-że-warto-pomagaćkarolek-bambo-łatka-plamkapapilonek-i-jeżynka-już-bezpiecznena-pomoc-czekają-kolejne-bezdomniaki/page/155/ To pewnie ten labrador w tytule ich tak przyciąga.