-
Posts
35697 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
92
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Murka
-
Z Gackiem niestety niewesoło. Jest coraz gorzej. Siada ma wszystko: układ oddechowo-krążeniowy, motoryka i wątroba. Leki nie działają, z dnia na dzień Gacuś coraz mniej chodzi i coraz mniej je. Dzisiaj dostał sterydy jako ostatni ratunek, jak się po tym nie podniesie to nie będzie sensu utrzymywać go przy życiu w takim stanie:(
-
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
Murka replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Otrzymałam 70 zł od IlonyS, więc Pozostałość po hotelowaniu Czesi wynosi -492,90 zł -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
Murka replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Otrzymałam 50 zł od sharki, więc: Pozostałość po hotelowaniu Czesi wynosi -562,90 zł -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
Murka replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Końcowe rozliczenie z hotelu: Stan konta na 30 listopad wynosił -140,90 zł +600 zł Bożena L. +10 zł malti +700 zł Monika S. (wpłata z fb od Małgorzaty J.) -24 zł hotelowanie 7-8.12 -90 zł transport z Lublina -1668 zł koszty pobytu w klinice Pozostałość po hotelowaniu Czesi wynosi -612,90 zł -
-
-
NIEŚMIAŁY KUDŁACZEK JAREK - w najwspanialszym domku na świecie :-)
Murka replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Właśnie miałam pytać jak tam suńka:) -
Dysia odeszła[*] na zawsze:( Zegnaj dobra suniu:(
Murka replied to DORA1020's topic in Już w nowym domu
VIVA! opłaciła rachunek, także nie ma już długu po Dysi! sharka prosiła, aby jej wpłatę (50 zł) przeznaczyć dla Apsika, więc tak się stanie. Wpłatę z bazarku Nadziejki (55,30 zł), proponuję przeznaczyć na kolejną suczkę z ulicy ze Szczebrzeszyna, Carmen: http://www.dogomania.com/forum/topic/348664-suczka-z-cieczką-w-potrzebiejuz-jest-w-hotelikubardzo-prosze-o-finansowe-wsparcie-suczki/ -
Na karmie jest tej co wcześniej - własnie chciałam zapytać co z karmą, bo się kończy. Nada daję Maxowi niewielką dawkę sterydu, wygryzanie ustąpiło od razu, ale wet mówił, żeby go ok. 10-14 dni potrzymać na tym leku. Niestety mimo sterydu drapie się nadal po brzuchu, na szczęście bezinwazyjnie. Krew pobierzemy w tym tygodniu, jeszcze się upewnię czy podawanie sterydu może mieć wpływ na wyniki, czy nie trzeba będzie odczekać dłużej po odstawieniu.
-
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
Murka replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Ja jeszcze takie zdjęcia na odjezdne zrobiłam:) rozliczenie końcowe zrobię później. Myślę, że będzie dobrze:) -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
Murka replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Tutaj faktura za pobyt suni w klinice (1668 zł): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/630a2f8df852e718 Wrzucam też opis pobytu suni w klinice oraz zalecenia: -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
Murka replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Problem w tym, że DT w Krakowie NIE MA. Zgłosił się w Katowicach oraz we Wrocławiu. Czesia wymaga obecnie codziennej rehabilitacji, masowania łapki i ćwiczenia jej, aby pracować nad jej podwijaniem się. My nie jesteśmy w stanie się tym zająć. Nie jesteśmy w stanie chronić jej łapki przed okaleczaniem, bo mimo kołnierza potrafi zdjąć buta. Nie mamy miejsca dla niej w domu. Teraz ma specjalny opatrunek na łapce + but + kołnierz. Bardzo, bardzo się cieszę, że zgłosił się ktoś kto zdecydował się zająć sunią w takim stanie. Inaczej cała dotychczasowa praca nad łapką mogłaby zostać zaprzepaszczona. Cieszę się też ogromnie, że nasza dotychczasowa walka o łapkę nie poszła na marne i jest szansa, że łapka będzie sprawna. Czesia jest już u nas, nocujemy ją w domu. Potem wrzucę fakturę od weta oraz opis wizyty i zalecenia. Co do dyskusji n.t. sterylizacji/kastracji - to wszystko zostało już napisane... cieczka skończona, co potwierdzili w klinice w Lublinie, ze sterylizacją trzeba się na razie wstrzymać po zabiegach, które miała. Szybka kastracja psa rezydenta nie ma sensu - pies po zabiegu jest jeszcze długo aktywny, a dwa psy w kołnierzach po zabiegach w jednym mieszkaniu to chyba kiepski pomysł, zwłaszcza na początek znajomości. Umowa zostanie podpisana, wystarczy dopilnować sterylizacji Czesi (jest na to czas), czego podjęła się Zagrodowy Pies Polski i nie będzie problemu, a Czesia będzie miała fachową, indywidualną opiekę i szansę na odzyskanie sprawności. Jeśli chodzi o ochronę Czesi przed ew. zabawami z psem rezydentem - nie ma w tym momencie zaleceń co do ograniczenia ruchu dla Czesi, w razie wystąpienia takiej potrzeby jest proste wyjście: klatka kennelowa. Pani nie jest laikiem, od lat opiekuje się psami z odzysku (jednego psa od nas adoptowała wiele lat temu), ma doświadczenie i wiedzę, jest zootechnikiem. Sama podjęła się sterylizacji Czesi oraz osobiście po nią przyjedzie z Katowic (350 km w jedną stronę). Wobec tego wszystkiego popieram decyzję ali123 i mam nadzieję, że przynajmniej część z Was się do tej decyzji przekona. -
Rozliczenie Dżekiego nie napawa optymizmem... Stan konta na 6 listopad wynosił -937,30 zł +30 zł Marta P. +100 zł Barbara K. +50 zł Marzanna K. +30 zł Diana K. +60 zł Iwona K. +100 zł jess -360 zł hotelowanie 7.11-6.12 -7,50 zł odrobaczenie -6 zł Fiprex Stan konta na 6 grudzień wynosi -940,80 zł.
-
Wszystko ok. Bardzo fajnie się zaklimatyzował, ożywił, zaczyna się z innymi psami bawić. Już powoli się przyzwyczaja do tego, że karma codziennie jest i nie zjada wszystkiego od razu:)
-
DOY już bezpieczny w hoteliku u Murki. BRAKUJE FUNDUSZY NA HOTELIK!
Murka replied to Stevie Rae's topic in Już w nowym domu
Rozliczenie: Stan konta na 5 listopad wynosił -461,90 zł +20 zł Barbarela +40 zł Mazowszanka +20 zł malti +20 zł Aga76 +50 zł grazia60 +400 zł jess -360 zł hotelowanie 06.11-05.12 -7,50 zł odrobaczenie -6 zł Fiprex Stan konta na 5 grudzień wynosi -285,40 zł. U Doyka wszystko ok. Ostatnio zauważyłam, że nie ściera sobie pazurów tak jak wcześniej i urosły mu trochę. Wzięłam się za obcinanie i byłam przygotowana na podchody i że mi to zajmie dłuższy czas, ale Doyek był bardzo grzeczny i pozwolił sobie bez żadnego protestu skrócić pazurki:) Bardzo się z tego ucieszyłam, bo wygląda na to, że będę musiała mu tych pazurków teraz pilnować. Na łapkę nie utyka, ale musi ją oszczędzać, bo tam miał najdłuższe pazurki. -
Forest, pies kochający całym sobą - znalazł własny dom!
Murka replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Niestety nie dzwonił:( -
Carmen będzie miała zniżkę w hotelowaniu (zamiast 12zł to 10zł/doba), bo dostała karmę od p.Joanny ze Szczebrzeszyna:) Suczka jest bardzo kontaktowa, wpatrzona w człowieka. Chce się bawić, szybko się uczy. Jest bardzo ciekawska:) Bardzo ładnie zachowuje czystość. W boksie trochę rozrzuca rzeczy, zrzuca z parapetu sprzęty (pewnie próbuje się do okna dostać), ale nic nie niszczy, nie rozgryza, nie wyciąga też koca z legowiska. W tym lub w przyszłym tygodniu będzie u nas wet to ją zaszczepimy i potem pod dwóch tygodniach będzie można sterylizować.
-
Dzisiaj przyszła karma dla Apsika od p.Joanny. Prosili, żeby się Apsik podzielił z Carmen - powinno wystarczyć dla obojga na cały miesiąc, zwłaszcze, że zostało też karmy Apsikowej z ubiegłego miesiąca:)
-
Dysia odeszła[*] na zawsze:( Zegnaj dobra suniu:(
Murka replied to DORA1020's topic in Już w nowym domu
Dziękuję wszystkim za pamięć o długu Dysi. Viva! obiecała, że ureguluje ten dług, rachunek już wysłałam. Jak otrzymam przelew to dam znać i wówczas nadpłatę przekażemy na innego psiaka, najlepiej na innego szczebrzeszyniaka - na Apsika albo na Carmen. -
Gacuś zaliczył dzisiaj wizytę u weta, bo tył coraz bardziej mu siada i nie może się już wgramolić na schodki pod domem (trzeba go podsadzać), apetyt mu osłabł bardzo, ma biegunkę i dodatkowo często dyszy. Została pobrana krew, a na USG okazało się, że ma wodę w jamie brzusznej:( Jest podejrzenie nowotworu, który pękł... może to też być niewydolność krążeniowa. Póki co Gacuś dostał leki, zobaczymy czy będzie po nich poprawa i co wyjdzie w krwi. W środę kolejna wizyta i może uda się zrobić RTG (dzisiaj było za duże ryzyko, bo przy kładzeniu na płasko Gacek się zaczynał dusić).