-
Posts
35696 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
92
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Murka
-
Jeśli pies jest mniejszy od niej to przeważnie próbuje go ustawiać i to dosyć drastycznie :roll: Dzisiaj musiałam ją ściągać z Mai :mad: Dużych psów też się nie boi, pierwszego dnia wystartowała z zębami do naszego Borysa, a potem do Soni :-o Ale zobaczymy jak będzie, bo na razie oprócz naszych dużych i Mai Angelka chodzi sobie w całym stadzie i jest ok. Może po prostu potrzebuje się wybiegać, bo energii to ona ma :lol: Wobec ludzi jest baaardzo milusińska, wciąż się chce bawić. Zachowuje czystość w boksie. Zrobiłam troszkę fotek, ale u nas odwilż = chlapa. Angelka się nieco przybrudziła ;) [IMG]http://img184.imageshack.us/img184/9426/angelazi7.jpg[/IMG] [IMG]http://img165.imageshack.us/img165/5149/angela2vk2.jpg[/IMG] 9-letnia sunia z nowotworem ustawia 2-letnią Kolę ;) [IMG]http://img441.imageshack.us/img441/6175/angela1dx7.jpg[/IMG] Ludzi luuuubię [IMG]http://img253.imageshack.us/img253/1826/angela3qv8.jpg[/IMG] [IMG]http://img169.imageshack.us/img169/3107/angela6cl8.jpg[/IMG] [IMG]http://img169.imageshack.us/img169/2722/angela4rq5.jpg[/IMG]
-
Dobermany z Mielca. Wszystkie w SWOICH DOMACH!!!
Murka replied to Reno2001's topic in Już w nowym domu
Rubi ma na sobie sweterek moherowy, bo nie było kubraczka jego rozmiaru :oops: Sweterek jest podwinięty na brzuchu, żeby sobie nie podsikiwał w czasie spaceru, normalnie przykrywa całe plecki ;) -
Dobermany z Mielca. Wszystkie w SWOICH DOMACH!!!
Murka replied to Reno2001's topic in Już w nowym domu
Z Melonem dziś jest dużo lepiej. Świetnie czuje sie w towarzystwie innych psów. Uczy się chodzić za głosem. Już macha ogonkiem i nawet chce się bawić z psami ;) Boi się jeszcze gwałtownych gestów, ale wystarczy spokojnie przemówić, pogłasiać a ogonek i lizanie po rękach sie włącza ;) [IMG]http://img116.imageshack.us/img116/619/33969203eu9.jpg[/IMG] [IMG]http://img132.imageshack.us/img132/8694/m1pb1.jpg[/IMG] [IMG]http://img98.imageshack.us/img98/4492/m2hp1.jpg[/IMG] [IMG]http://img98.imageshack.us/img98/845/m3cm1.jpg[/IMG] Zapoznanie Rubiego i Melona [IMG]http://img261.imageshack.us/img261/808/19406430bz0.jpg[/IMG] Niegdyś nieruchawy, skulony Rubi... teraz bez przytrzymania nie można mu zdjęcia zrobić ;) [IMG]http://img175.imageshack.us/img175/5760/r1ck3.jpg[/IMG] [IMG]http://img117.imageshack.us/img117/1562/r2ex3.jpg[/IMG] [IMG]http://img512.imageshack.us/img512/9978/r3tw4.jpg[/IMG] [IMG]http://img297.imageshack.us/img297/5858/r4ef8.jpg[/IMG] -
Kola jak COLLIE KRÓTKOWŁOSA z Mielca - JUŻ W DOMKU W TORUNIU!!!
Murka replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Ja jej codziennie mówię, że niedługo jedzie do prawdziwego domku :roll: Ale chyba mi nie wierzy :lol: -
Kochani najmocniej Was przepraszam, wróciliśmy dziś z lecznicy później niż myśleliśmy, bo czekaliśmy na kroplówki Melona (zapraszam na wątki dobków z Mielca i niewidomej Mai). Jutro powinnam miec więcej czasu i na pewno porobię fotki Angeli. Jest przesłodka do ludzi, ale do psów i suk zadziora, że hej :cool3: Tempreramencik ma foksia i jak dla mnie to 90% foks ;)
-
Dobermany z Mielca. Wszystkie w SWOICH DOMACH!!!
Murka replied to Reno2001's topic in Już w nowym domu
Kochani... Melon nie widzi :shake: Podejrzewałam, że ma coś z oczami. Niestety to zupełny zanik nerwu wzrokowego, oczy mu zarastają ziarniną (coś w rodzaju blizny). Na pewno nie będzie juz widział :-( Taki już trafił do schroniska (na jednym ze schroniskowych zdjęć widać jedno z jego oczu..) Może to być jeden ze skutków przeszłej nosówki. Może też mieć porażenie innych nerwów. Problemy z chodzeniem również mogą byc z tym związane. No nic, zobaczymy jak będzie gdy podamy mu trochę środków dopingujących. Mały dostał dziś kroplówkę i antybiotyk. Już tak bardzo nie panikuje przy braniu na ręce i chodzi na smyczy (trochę go chyba ta kroplówka rozruszała)... ale tylko z przewodnikiem - malutką również niewidomą suczką Mają ;) Przy niej do razu się ożywia. Sam traci zupełnie orientację i się nie rusza... :-( Tutaj filmiki jak sobie radzi: [URL]http://www.wrzuta.pl/film/w7z0KIAFnw/[/URL] [URL]http://www.wrzuta.pl/film/tUmCC0Xgi4/[/URL] Melon ma 6 miesięcy, będziemy mu dawać witaminy w wapniem, antybiotyk, kroplówkę przez parę dni oraz środek przeciwzapalny. Mamy nadzieję, że dojdzie do siebie i oprócz ślepoty nic więcej mu nie będzie dolegać... Tutaj w drodze do lecznicy [IMG]http://img186.imageshack.us/img186/6849/melonio9.jpg[/IMG] Tu już w lecznicy [IMG]http://img524.imageshack.us/img524/38/melon1bk3.jpg[/IMG] [IMG]http://img227.imageshack.us/img227/795/melon2ti6.jpg[/IMG] [IMG]http://img135.imageshack.us/img135/5223/melon3ah1.jpg[/IMG] Tutaj już po lecznicy [IMG]http://img412.imageshack.us/img412/858/melon4ep1.jpg[/IMG] [IMG]http://img165.imageshack.us/img165/1263/melon5vy7.jpg[/IMG] -
Kola jak COLLIE KRÓTKOWŁOSA z Mielca - JUŻ W DOMKU W TORUNIU!!!
Murka replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Ogłaszam wszem i wobec, że te malutkie szeleczki, które miały być przekazane na bazarek zostały już shandlowane :eviltong: i zamienione na 4 dni hotelowania Angelki ;) Duże pojadą z Kolą i mam nadzieję zakupi je p.Marta ;) [B]Viris[/B], na razie z dodatkowych pasażerów lipa. Ode mnie jedzie tylko Kola. -
Dobermany z Mielca. Wszystkie w SWOICH DOMACH!!!
Murka replied to Reno2001's topic in Już w nowym domu
Jutro jedziemy z Melonkiem do lecznicy, bo niezafajnie wygląda. Niby coś je, koopki normalne, ale generalnie to zdrowy on nie jest :shake: Poza tradycyjnym zapaleniem dróg oddechowych (ropa) to możliwe, że ma jakieś komplikacje po tym odmrożeniu. Chodzenie sprawia mu trudność i możliwe, że ból. Bardzo niechętnie chodzi i praktycznie cały czas leży w jednym miejscu. Boi się smyczy i nie umie na niej chodzić, strasznie się wyrywa. Poza tym boi się dotyku i gryzie - czy ze strachu, czy z bólu - tego nie wiemy :shake: Przeszłości to on chyba fajnej nie miał :roll: -
Niezła z niej staruszka :cool3: Foks z charakteru pod każdym względem! :evil_lol: Chyba nikt jej nie powiedział, że nie jest amstaffem :diabloti: Spacerki uwielbia po prostu! Zabieg sterylizacji i usuwania nowotworu przeprowadzimy chyba 22-23 stycznia :roll: Chyba, że wcześniej będziemy w Stalowej Woli. Jutro co prawda jedziemy z Melonem, ale jak pojedzie Julcia i Kola to będzie więcej czasu, aby zająć się Angelką po operacji (zwłaszcza, że Rubi nam jeszcze do końca nie wyzdrowiał i Melona czeka kuracja).
-
Dobermany z Mielca. Wszystkie w SWOICH DOMACH!!!
Murka replied to Reno2001's topic in Już w nowym domu
Melonik już do nas przyjechał ;) Niestety nie ma szczepień żadnych, bo w schronisku dostawał antybiotyk. Nie wygląda dobrze :shake: Jest osowiały, osłabiony i też ropa w nosie :shake: Nie tak strasznie to wygląda jak u Rubiego, ale widać, początek choroby. W schronisku lepiej wyglądał jak go widziałam - musiał już coś złapać na hali :shake: W dodatku jest bardzo przestraszony i kłapie zębiskami w obronie (taki szczyl!) :cool3: Fotki i więcej info dziś wieczorem lub jutro ;) Z Rubim już suuper, grzeje doopke przy piecyku i śpi na kanapie (uwielbia być przykrywany kocykiem ;) ), szaleje, biega, apetyt ma kosmiczny, zachowuje czystość. Do ludzi jest przełagodny. Ubraliśmy go w sweterek ;) Bo jednak kości dalej mu trochę sterczą i nie chcemy, aby praca dziewczyn poszła na marne. Jednakże już nie chrycha właściwie i bardzo rzadko kicha. Nadal dostaje antybiotyk. Oby tak dalej, to szybko dojdzie do siebie :multi: -
Kola jak COLLIE KRÓTKOWŁOSA z Mielca - JUŻ W DOMKU W TORUNIU!!!
Murka replied to Murka's topic in Już w nowym domu
[quote name='terra']A ten bury kicorek z Mielca, cały czas szuka transportu.[/quote] Maciuś-Kubuś dalej czeka na transport do Warszawy. Ale przyszła właścicielka wzięła sprawy w swoje ręce i może niedługo pojedzie do domku ;) -
Angelka już u nas :loveu: Jakie to żywe :crazyeye: jakie to słodkie :loveu: Ona zdecydowanie ma więcej z foksa niż pudla :cool3: I absolutnie nie zachowuje się na psa 9-letniego :shake: W schronisku ją wykąpali ;) Zrobiła się bielutka. Fotki i więcej info dziś wieczorem lub jutro, bo zaraz jedziemy zawieźć kota Burasa (też przyjechał z Mielca) do domku do Zamościa.
-
[B]kakadu[/B], trzymam kciuki za zbiórkę pieniążków. Wstaw proszę linki do bazarków tutaj jak już będziesz mieć gotowe. Nie martw się, jak wystawisz rzeczy, na pewno chętni się znajdą.
-
[quote name='mandy']:multi: Dziewczyny śledząc wątek Czarusia z Orzechowców natknęłam się na Rafała, który oferuje pomoc w dowozie psiaków. Jest ze Stalowej Woli i chętnie dowiezie mikiego ze stalowej do przemysla. Stalowa jest w polowie trasy wiec potrzebujemy kogos kto przewiezie go przez ta pierwsza polowe. Co wy na to? Pdaje namiary namiary tel 516 689 798 czy tez na gg 5740175[/quote] Ja już wcześniej pisałam, że transport jest z Warszawy do Janowa Lubelskiego, a w Stalowej Woli też moglibyśmy Mikiego zostawić, bo będziemy przejeżdżać. Viris wyjeżdża z Warszawy 20-ego w niedzielę i w Ostrowcu będzie do wtorku-środy (Miki musiałby u kogoś przez ten czas pobyć). My zawozimy do Ostrowca sunię i wtedy moglibyśmy wziąć Mikiego i zostawić go w Stalowej Woli. A może p.Rafał mógłby odebrać Mikiego od razu w niedzielę z Ostrowca?
-
Użytkownik luton przygarnął psa! - Jamniczek nazwany Piniu!
Murka replied to Ola164's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ola164']W imieniu lutona dziękuje za nadsyłanie, jak narazie podoba się piesek z Mielca, choć czekamy na dalsze propozycje ;)[/quote] Cieszę się, w razie czego służę pomocą przy adopcji ;) -
Użytkownik luton przygarnął psa! - Jamniczek nazwany Piniu!
Murka replied to Ola164's topic in Już w nowym domu
W Mielcu jest piesek około 2-letni [IMG]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria/159czarny%20op%20%283%29.JPG[/IMG] [url=http://www.mielec.bezdomne.com/galeria.php?ad=0&p=4&pk=P&str=0&sort=data%20DESC&pid=1264]GALERIA[/url] I suczka też ok. 2 letnia [IMG]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria/czar%20orgok%20(1).JPG[/IMG] [url=http://www.mielec.bezdomne.com/galeria.php?ad=0&p=4&pk=P&str=0&sort=data%20DESC&pid=1411]GALERIA[/url] -
Kola jak COLLIE KRÓTKOWŁOSA z Mielca - JUŻ W DOMKU W TORUNIU!!!
Murka replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Dzięki Viris ;) Jak widzisz Kola ma już pikne szeleczki, także o nic się nie musisz martwić. W przyszłym tygodniu wszystko dogramy, podam Ci namiary na mnie i na p.Martę ;) -
Dobermany z Mielca. Wszystkie w SWOICH DOMACH!!!
Murka replied to Reno2001's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ulka18']No i co zrobisz Mureczko? Bierzesz Melona do siebie? Szkoda, ze nie przeslali pieniedzy jednak z jakims zapasem :shake:[/quote] Melona biorę, jak tylko mi kierownik odpisze, że jest i że go przywiezie. Wtedy szybko podliczam jakie będą potrzeby finansowe i piszę do aisaK ;) -
Dobermany z Mielca. Wszystkie w SWOICH DOMACH!!!
Murka replied to Reno2001's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ulka18']Ale super, ze pieniadze dotarly :multi: czy na Melonka tez wystarczy?[/quote] Po odliczeniu długu, który już wydałam zostanie zaledwie na kilka dni hotelowania Rubiego... Ale aisaK obiecała, że dalsze pieniążki będą ;) Muszę tylko przeliczyc ile mniej więcej będzie jeszcze potrzeba. -
Moje marzenie sie spełniło-Julcia teraz FIGA pojechała do DOMU!!!
Murka replied to Reno2001's topic in Już w nowym domu
Małe zmiany planów nastąpiły. Julcia musi poczekać jeszcze tydzień, aż jej przyszła Pani obroni pracę ;) Wtedy będzie mogła już zupełnie poświęcić Julci swój czas, zwłaszcza w istotnych pierwszych dniach pobytu. Także kciuki zaciskamy i trzymamy do przyszłego czwartku - do 17-tego! -
Oki, to Angelka przyjeżdża w piatek ;) Jadąc z Kolą do Ostrowca w przyszłym tygodniu będziemy mogli od razu Angelkę zostawić w lecznicy w Stalowej na zabieg sterylizacji i usunięcie nowotworu. W drodze powrotnej byśmy ją odebrali. Muszę się tylko z dziewczynami umówić. Julciowe plany się nieco zmieniły: pobędzie jeszcze do przyszłego czwartku u mnie, bo pod naciskiem rodziców p.Kinga stwierdziła, że przed obroną pracy (w środę) będzie mieć dużo zamieszania i nie będzie mogła poświęcić Julci wystarczająco dużo czasu, jaki byłby potrzebny na początku. P.Kinga jednak dodała, że ureguluje pobyt Julci przez ten czas w hoteliku - co Wy na to? Ja nie bardzo wiem co n.t. p.Kindze napisać. Od kiedy do kiedy mam "zawołać"? :roll: Zostałoby troszkę więcej dla Angelki :cool3:
-
No i mam dylemat, bo teraz Kierownik (chyba w piątek) przyjedzie po budy do Janowa i mógłby przywieźć Angelkę. Potem będę musiała raczej specjalnie po nią jechać (70 zł ):roll: Adopcja Julci rozwiąże się na 100% w sobotę (przyjadą chętni z Krakowa, zdecydowani, ale ja zawsze mam stresa do ostatniej chwili ;) ). No i prosić Kierownika, aby przywiózł mi teraz Angelkę? A jak Julcia jakimś cudem nie pojedzie do domku? :roll: Miejsce oczywiście będzie (Angelka w domu dużo miejsca nie zajmie), ale chodzi o finanse. Jak Julcia pojedzie do domku, to z jej hotelowania zostanie jeszcze troszke pieniążków. A jak (tfu tfu) nie pojedzie, to trzeba by się martwić o utrzymanie dwóch suń :roll: Co robić??