-
Posts
35696 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
92
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Murka
-
Biała urocza sunia Magia-juz w kochającym domu!
Murka replied to sacred PIRANHA's topic in Już w nowym domu
Na spotkaniu byli najaktywniejsi wolontariusze z okolic Mielca (np.Rzeszowa, Dębicy) była też Reno2001 z Łodzi ;) Była okazja, żeby się poznać, porozmawiać o psiakach i schroniskowych sprawach, porobić fotki itp. Psów w Mielcu jest ok. 600 więc było co oglądać... Niestety mnie zawsze chodzenie po tym labiryncie boksów strasznie męczy... z każdej strony wyziera nieszczęście, któremu nie można pomóc: psie starowinki, psy ślepe, agresywne, zdziczałe... :-( Magia czuje się wyśmienicie, dostała dziś towarzystwo do domku, co wpłynęło baardzo pozytywnie na jej apetyt :cool3: Może w końcu nabierze masy, wybredota jedna. Dowiedziałam się też, że Magia się spodobała baaardzo jednej pani, tylko mąż "woli" psy i w końcu zdecydowali się na psa, którego oboje wybrali w galerii mieleckiego schroniska. W każdym razie pocieszające jest, że ktoś o Magię pytał (w lecznicy, gdzie wywiesiłam ogłoszenie) i że nawet przymierzał się do jej adopcji ;) Finanse są obecnie na niewielkim plusie, także jest OK ;) Na 4lapy ja zawsze dawałam ogłoszenia, ale nigdy nie było odzewu, więc stwierdziłam, że szkoda czasu... :roll: Może jednak faktycznie trzeba dawać dalej, zawsze to jakaś szansa... -
Fotki nie wyszły za dobre, bo Tobi bardzo się wiercił i wciąż chciał się schować... jest bardzo wystraszony :-( Nic dziwnego, nowe obce miejsce, z ludźmi pewnie dobrych doświadczeń nie ma, w dodatku praktycznie nie widzi :-( Jak Reno dorwie sie do kompa jutro/pojutrze to na pewno umieści to co jej sie udało zrobić. Tutaj widać to wybite oko... Tobi jest "na hali", tzn. w boksie w budynku. Jest tam cieplej niż na zewnątrz i mniejszy harmider. Z tego co pamiętam (nie zwracałam na to szczególnej uwagi), to ma towarzystwo w boksie. Generalnie psinek jest uroczy, nie wykazuje cienia agresji, ale wystraszony jest bardzo :-(
-
Fobosek miał dziś spotkanie z dziećmi ;) Baaardzo grzecznie przyjął od nich smakołyki, ale wyglądało na to, że był bardziej przestraszony niż dzieci :lol:
-
Dobermany z Mielca. Wszystkie w SWOICH DOMACH!!!
Murka replied to Reno2001's topic in Już w nowym domu
Podobno Rubi jest bardzo grzeczny i grzecznie sobie leży na swoim posłaniu ;) Mam nadzieję, że pozwoli się wyspać Reno i jej TZowi, bo trudna droga przed nimi... Kudłaczek z Pabianic dojechał szczęsliwie do domku, był najgrzeczniejszy z całego towarzystwa, które z nami jechało :cool3: -
Mielec - Bunia już w Niemczech, Joyek też pojechał!! Sami popatrzcie!
Murka replied to wachura's topic in Już w nowym domu
Bunia wciąż czeka... [IMG]http://img404.imageshack.us/img404/23/buniaod8.jpg[/IMG] Joyka niestety również... :-( -
Niestety psów z chorymi oczami jest w schronisku dużo :-( A tutaj ten chartowaty (psina raczej starsza): [IMG]http://img411.imageshack.us/img411/5527/chartfj4.jpg[/IMG]
-
BeZłApkI Mielec-Czarus pojechal do Niemiec, Bezlapcia za TM
Murka replied to Ulka18's topic in Już w nowym domu
Czaruś już dojechał, cały i zdrowy ;) Tutaj jeszcze pod schroniskiem, ale już u nas w samochodzie: [IMG]http://img187.imageshack.us/img187/1927/czarusnu8.jpg[/IMG] Wygląda na to, że w schronisku stracił kawałek ucha :roll: Jest bardzo grzecznym psiakiem i mimo tylu lat przebywanie w boksie nie zdziczał, nie boi się człowieka itp. Natomiast straszliwie interesuje go wszystko, wszystko chce obwąchać. Oprócz Czarusia i Przytulaka mieliśmy jeszcze jednego psiego pasażera, którego zotawiliśmy po drodze. Na szczęście podróż przebiegła spokojnie i bez awantur. TZ zapanował nad chłopcami skutecznie :p Jutro postaram się o więcej fotek Czarusia ;) -
[B]kakadu[/B], ja zawsze wchodzę na [URL="http://www.wrzuta.pl"]www.wrzuta.pl[/URL] i tam po prawej stronie jest "przeglądaj" (wybiera się plik z dysku) i "wrzuć" (po wybraniu klika się, aby umieścić na serwerze). Ładowanie na serwer trochę trwa, w zalezności od wielkości filmiku, ale jak się załaduje trzeba tylko skopiować link do filmu i umieścić na forum ;)
-
Ambo trzy lata w schronie - Ambo za TM.
Murka replied to ab-agnieszka's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Ambuś nie ma szczęścia... Może dlatego, że łapka nie w pełni niesprawna, to już się tak ładnie na spacerkach nie będzie prezentował jak to AST powinien... :-( -
Mielec-pręgowana HIENKA po 5 latach opuscila schronisko
Murka replied to bonika's topic in Już w nowym domu
Przypomnę o Hience... -
[B]ewatr[/B], to Czaruś jest u Ciebie :crazyeye::multi: Jakby Ci jakiś wolny domek po nim został to daj znac, bo na dniach mam mieć bardzo podobnego kudłacza ;) A za jutro trzymam kciuki. Jakby co to z Mielca do Rzeszowa niedaleko - będziesz na miejscu szybciej niż ludzie z Chorzowa :cool3:
-
Biała urocza sunia Magia-juz w kochającym domu!
Murka replied to sacred PIRANHA's topic in Już w nowym domu
Niestety to nic związanego z Magią... Jutro mamy mamy mały zlocik wolontariuszy w schronisku w Mielcu i agusia się wprosiła :diabloti: -
Biała urocza sunia Magia-juz w kochającym domu!
Murka replied to sacred PIRANHA's topic in Już w nowym domu
Magia z powodu kołnierza specjalnie zadowolona nie jest, ale wolę jej kwaśną minę niż szycie drugi raz ranki pooperacyjnej :cool3: [B]agusiazet[/B], do zobaczenia jutro ;) -
Biała urocza sunia Magia-juz w kochającym domu!
Murka replied to sacred PIRANHA's topic in Już w nowym domu
[quote name='agusiazet']Ona zupełnie nic sobie z tego kołnierza nie robi.[/quote] Nie bardzo ma wyjście :evil_lol: A z jakim upodobaniem pluje lekiem przeciwzapalnym :cool3: Na szczęście dzisiaj już ostatni raz, uff. -
Malutka Słodzizna Pysia Z Mielca - Ma Dom W Krakowie!!!
Murka replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Przelew doszedł ;) 14-tego zrobię dokładne rozliczenie, wtedy minie 30 dni :crazyeye: pobytu Pysi u nas. A może ktoś ją do tego czasu przygarnie ;) Super by było, bo 14-ego znów będziemy w Mielcu i moglibyśmy wziąć Rudaska na jej miejsce... :cool3: -
Kola jak COLLIE KRÓTKOWŁOSA z Mielca - JUŻ W DOMKU W TORUNIU!!!
Murka replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Widzę, że dziewczynki się dobrze dogadują :lol: Trafił zdaje się swój na swego :evil_lol: Piękny widok :loveu: -
Trzymam kciuki za sprawdzenie domku w Płońsku :cool3: Jeśli chodzi o dzieci, to Fobos do tej pory nie miał kontaktu z dziećmi. Jest u nas zaledwie tydzień więc naprawdę trudno nam powiedzieć na ile jest "bezpieczny". Na razie nie wykazuje żadnej agresji, coś tam czasem chrząknie, łapie delikatnie zębiskami za ręce przy zabawie, warknie kiedy TZ w zabawie łapie go za pysk, ale nie wygląda to na nic groźnego. Bez "zaczepiania" nigdy nie okazuje zniecierpliwienia czy śladu agresji. Wygląda na bardzo zrównoważonego i spokojnego. Mimo wszystko na obecnym etapie poznania psa nie ryzykowalibyśmy oddać go do domu z dziećmi. Z psami jest generalnie tak, że sam nie szuka zaczepki, nawet jak jakiegoś psa widzi. Generalnie nie należy się z nim zbliżać do innego psa na odległość 2-3 metrów. Jeśli obcy pies go obszczeka to może wystartować do niego z większej odległości. Odciągnięty na 4-5 metrów od szczekającego "przeciwnika" i poczęstowany smakołykiem zapomina o sprawie i idzie grzecznie za człowiekiem ;)
-
Biała urocza sunia Magia-juz w kochającym domu!
Murka replied to sacred PIRANHA's topic in Już w nowym domu
Magia w kaftanie bezpieczeństwa ;) [IMG]http://img128.imageshack.us/img128/7139/mmmkb9.jpg[/IMG] [IMG]http://img71.imageshack.us/img71/1056/mmm1wi7.jpg[/IMG] Grzanie doopki na słoneczku [IMG]http://img71.imageshack.us/img71/2419/mmm2io9.jpg[/IMG] -
Dobermany z Mielca. Wszystkie w SWOICH DOMACH!!!
Murka replied to Reno2001's topic in Już w nowym domu
[B]Justynna[/B], to może być dowolne miejsce którego się na co dzień używa. Chodzi tylko o to, aby zwierzaki się nie kontaktowały ze sobą bezpośrednio i żeby sunia tam przez ten czas nie zaglądała. Jeśli rodzice mieliby mimo wszystko z tym problem, to pewnie w schronisku jakaś izolatka się znajdzie :roll: On jest zaszczepiony na wszystko także przez jedną noc na pewno nic nie złapie. -
BeZłApkI Mielec-Czarus pojechal do Niemiec, Bezlapcia za TM
Murka replied to Ulka18's topic in Już w nowym domu
Czaruś jutro opuszcza schronisko i jedzie do mnie ;) -
Przeprowadziliśmy Fobosa przed boksami. Nie bardzo się tym przejął :roll: Melon (niewidomy doberman) rozdarł japę, Fobos się zainteresował, ale szybko dał się odwołać, żarcie go bardziej interesuje niż psy :eviltong:
-
Biała urocza sunia Magia-juz w kochającym domu!
Murka replied to sacred PIRANHA's topic in Już w nowym domu
Trzymam kciuki! Magia nie ma problemu w kontaktach z innymi psami, z suczkami też. No chyba, że coś jest bardzo nachalne, to zwarczy żeby się odczepiło ;) -
Koniecznie wizyta przedadopcyjna :roll: Jest na dogo ktoś z Płońska?? I może by ewentulnie zaprosić Pana na dogo?