Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35697
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. [quote name='Ulka18'] Murciu, jak stoisz z obrózka dla Pysi? Bo ja juz mysle pod katem programu, zeby moze jakąs czerwona miec dla niej? Moze z jakąś malutka bandanką?[/quote] Czerwonej takiej małej chyba nie mam :roll: Ale poszukam, może coś znajdę. Teraz Pysia ma na sobie obróżkę z jasnej skóry. Majcia ma piękną nowiutką błękitną. Jechać pewnie będzie w szeleczkach, ale w programie może wystąpić w tej niebieskiej, bo jej pasuje do oczek ;)
  2. Dzisiaj mija 30 dni pobytu Magii u mnie, więc robię rozliczenie całościowe. [B]Wpłaty:[/B] 100 zł - agusiazet 100 zł - Romek-Zamość (60 zł na sterylizację) 50 zł - martaa2 100 zł - agusiazet (60 zł na sterylizację) 30 zł - MarzenKa 50 zł - wuzetka86 [B]RAZEM: 430 zł[/B] [B]Koszty:[/B] 300 zł - 30 dni hotelowania 30 zł - przejazd do Zamościa 5 zł - odrobaczenie 120 zł - sterylizacja 30 zł - przejazd do Stalowej Woli 12 zł - odpchlenie, zabezpiecznie przed świerzbem, kleszczami itp.[B] RAZEM: 497 zł[/B] [B] [COLOR=Red]Wpłaty 430 zł - koszty 497 zł = - 67 zł[/COLOR][/B] Czyli jesteśmy na niewielkim minusie :-( Jeśli się wcześniej transport nie znajdzie niż 27-my, to dojdzie jeszcze 80 zł :roll:
  3. A tu profiliki: Musia [IMG]http://img171.imageshack.us/img171/689/sunie10kg4.jpg[/IMG] Pysia [IMG]http://img378.imageshack.us/img378/4355/sunie11rh8.jpg[/IMG]
  4. Pozostałości po klombie - ukochanym miejscu buszowania psów :lol: [IMG]http://img142.imageshack.us/img142/9900/sunie5bo6.jpg[/IMG] [IMG]http://img144.imageshack.us/img144/117/sunie6bi5.jpg[/IMG] Czy one razem nie wyglądają fantastycznie?? [IMG]http://img144.imageshack.us/img144/7686/sunie7qv7.jpg[/IMG] Próba sportretowania Pysi ;) [IMG]http://img171.imageshack.us/img171/1569/sunie8om9.jpg[/IMG] Czyż nie jest śliczna? [IMG]http://img171.imageshack.us/img171/9246/sunie9mq3.jpg[/IMG] cdn. ;)
  5. Dziewczynki już się chyba zaklimatyzowały, bo są weselsze, chcą się bawić i baaaardzo podobają im się spacerki! Co ciekawe, błyskawicznie uczą się czystości :cool3: Dzisiaj po nocy w boksie było czysto, a koopki zrobione na porannym spacerku ;) Oby tak dalej! TZ porobił trochę fotek na porannym spacerze. Na fotki reprezentacyjne do ogłoszeń muszę suńki poczekać aż się wykuruję... Na razie panienki wychodzą na linkach, żeby poznały teren i poznały nas. Tą przydługą obróżkę u Pysi (czyli córci - ja jednak uparłam się pozostać przy imionach nadanych przez annamę ;) ) już TZ zmienił na wygodniejszą. [IMG]http://img155.imageshack.us/img155/4595/suniezi2.jpg[/IMG] [IMG]http://img155.imageshack.us/img155/3977/sunie1bw8.jpg[/IMG] [IMG]http://img369.imageshack.us/img369/7632/sunie2ar7.jpg[/IMG] [IMG]http://img504.imageshack.us/img504/836/sunie3hh7.jpg[/IMG] [IMG]http://img142.imageshack.us/img142/998/sunie4pu9.jpg[/IMG] cdn.
  6. [B]AZ-IWONA[/B], pieniązki doszły (100zł) - dzięki! ;) Klara czuje się chyba lepiej, bo po nocy było czysto, żadnych rzadkich kupków w domu. Może to pogorszenie było faktycznie związane ze zmianą miejsca. Mam nadzieję, że to oznacza zmianę na lepsze ;) Fotek niestety nie mam nowych :-( TZ się nie wyrobił (teraz ma wszystkie psy pozadomowe na głowie), mam nadzieję, że jutro się uda :cool3: [B]agusiazet[/B], dzięki wielkie, już wysyłam PW.
  7. [B]DIF[/B] ;) Śnieżyca dotarła i do nas, dzisiaj. Ale i tak śnieg sobie pada, a słońce świeci :lol: Ami jest bardzo grzecznym i fajnym psiakiem, ładnie załatwia się na spacerkach i zachowuje czystość :cool3: Jak na razie bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami. Chodzi już po ogrodzie bez smyczy. Ja się już nieco lepiej czuję (odpukać!), więc jak dobrze pójdzie to niedługo będziecie mieli profesjonalną fotorelację ;)
  8. [quote name='emilia2280']A bédá zdjécia od tylu tez? :evil_lol: Ja chce dowodu na wydmuchane zwarte bimbalki.[/quote] Na wydmuchane to trzeba będzie chyba poczekać, bo to nie tak od razu :cool3: A jeśli chodzi o zainteresowaną dziewczynę to ja jestem za! Tylko ta Praga... :roll:
  9. Fobosek pozabiegowy ;) [IMG]http://img240.imageshack.us/img240/486/fobosek1qk8.jpg[/IMG] [IMG]http://img136.imageshack.us/img136/6425/fobosek2cv7.jpg[/IMG] [IMG]http://img136.imageshack.us/img136/678/fobosek4xb0.jpg[/IMG] A tu zaszło słońce ;) [IMG]http://img136.imageshack.us/img136/9032/fobosek3ht1.jpg[/IMG] Psisko czuje się bardzo dobrze, jest nawet jakby weselszy po zabiegu :cool3:
  10. emilia, ja się martwię tylko tym, że szkoda Twoich pieniążków, które idą na te głupie prowizje :-( A teraz... Dzisiejszy Krówełek made in TZ :lol: Krówek na pastwisku :evil_lol:
  11. Na tej fotce wygląda jak miniaturowy rottek :loveu:
  12. [quote name='Niki-lidka']oj niedobrze to wyglada...swierzbowiec?[/quote] Prawdopodobnie był. Możliwe że coś tam jeszcze zostało, ale jeśli zeskrobina w Zamościu nie wykazała pasożytów, to chyba jednak już go nie ma. Teraz jest to zastarzała infekcja bekteryjna, która przerodziła się w grzybicę, na szczęście nie jest tak zaawansowana, aby była zagrożeniem dla innych psów.
  13. [quote name='ARKA']:roll: no taki ok!- nie jest bo: - jest pies jeszcze u rodzicow - i Fobos bylby u rodzicow, "zakwaterowany" ,na stałe. [/quote] O tym nie wiedziałam :roll:
  14. Czyli przyjmijmy, że ma 1,5 roku :lol: Fotek jest tylko kilka, bo TZowi padły baterie w aparacie. Uszka w strupkach... [IMG]http://img210.imageshack.us/img210/4453/klaragy6.jpg[/IMG] Łokcie... [IMG]http://img337.imageshack.us/img337/7118/klara3vf3.jpg[/IMG] Zadek :oops: widać ranki [IMG]http://img220.imageshack.us/img220/9281/klara1pt6.jpg[/IMG] Brzuszek prawie goły pokryty małymi rankami [IMG]http://img291.imageshack.us/img291/274/klara2gf9.jpg[/IMG] Jutro postaramy się o zdjęcia całościowe ;) Klara super bawi się z Magią i wzajemnie. Magia u nas z żadnym psem się tak nie bawiła :roll: [B]agusiazet[/B], byłoby super z karmą! [B] Romek[/B], dzięki za info o lekach, przekażę dziewczynom ze Stalowej Woli. Jeśli chodzi o koszty: Doba suni u nas to 15 zł (duży pies), jeśli będzie karma to 10 zł. Dzisiaj wydaliśmy 61 zł na leki (advocate, antybiotyk i lek przeciwzapalny), przejazd do Zamościa (30 zł) i przejazd do lecznicy do Stalowej Woli (30 zł). Obawiam się że na tych wydatkach się nie skończy :( Gwoli wyjaśnienia dlaczego pojechaliśmy do Stalowej Woli do lecznicy: dziewczyny zajmują się tam bezdomnymi zwierzakami i mają duże doświadczenie z różnym przypadkami, jest w razie czego USG, RTG. Przyjmują nas zawsze, bez umawiania się, a koszty przejazdu są porównywalne do tego ile wet tutejszy policzyłby sobie za wizytę :roll:
  15. Ten Pan z Płońska pisał, że ma kojec i jakby dziecko u niego było, to pies mógłby być w kojcu. Takie rozwiązanie jest chyba ok :roll: Jeśli chodzi o inne psy, to Fobosek jest odizolowany m.in. dlatego, że jak tylko widzi psa, to pozycja bojowa, warkot i stawanie "dęba" na smyczy... Nie będziemy w takiej sytuacji ryzykować zapoznawania Foboska z innymi psami czy sukami :shake: Próbowaliśmy na początku kontaktowania, bo jak pisałam wcześniej nie wyglądało to tak źle, ale z czasem było coraz gorzej i teraz od boksów trzeba go dosłownie odciągać. Wczoraj jak jechał do lecznicy na kastrację to przelazł z bagażnika na siedzenie i zaczął warczeć i szarpać koc, na którym jechała dzień wcześniej sunia :roll: Możliwe, że ta agresja do innych psów jest do oduczenia, ale my się nie podejmujemy :shake: [B] emilia[/B], bank TZa jak się okazało pobiera 20 zł opłaty za przelewy zagraniczne :-( Także z Twoich 50 euro pozostało 152.68 zł. W każdym razie dzięki wielkie! :loveu: Koszty odnośnie kastracji: 97.70 zł zabieg wraz z kołnierzem + 18 zł antybiotyki + 5 zł przejazd do lecznicy we Frampolu = 120.7 zł (czyli wszystkie pieniądze przesłane przez Frotkę - 20.7 zł). Odliczając pieniązki wpłacone przez emilię wciąż jesteśmy 100 zł na minusie za hotelowanie + 50 zł za transport do Lublina + 5 zł odrobaczenie...
  16. emilia, zdaje się, że bank TZa jeszcze bardziej zdziera od mojego :-( Przyszło dokładnie 65.86 zł. Podobno oni za każdy zagraniczy przelew pobierają opłatę 20 zł :crazyeye::mad:
  17. Niedzielny transport nie wypalił, bo nie spojrzało się na kalendarz, że to Wielkanoc... Także 27-ego jedziemy z Ulką18 do Krakowa i dopiero wtedy będziemy mogli wziąć Magię (no i pytanie czy wuzetka będzie miała możliwość odebrać ją z Krakowa) . No chyba, że cosik się wcześniej nawinie, ale u mnie na razie cisza :shake:
  18. Na pewno bez zwierzaków. Niestety teraz Fobosek traktuje już ogród jak swój teren i jest wrogo nastawiony do wszystkiego co ma 4 łapy, za płotem i bez płotu :-( Raczej bez dzieci, bo mimo, że jest zrównoważony to jednak swój charakterek ma i nie mogę dać gwarancji, że nie będzie próbował "ustawiać" dziecka... Zwłaszcza, że np. nie lubi łapania od tyłu i za tylnie nogi :roll:; Poza tym bawi się kłapiąc paszczęką i mógłby krzywdę dziecku zrobić. Najlepszy byłby oczywiście dom z ogrodem, bo w bloku, mieście psów wszędzie pełno i spacery będą utrapieniem :roll:
  19. Nie mam doświadczenia w chorobach skóry, więc czuję się pewniej, gdy ktoś potwierdził bezpieczność tych "placków" :cool3: No i trzeba było się dowiedzieć co z tym robić, bo tam są ranki i sierść jej wychodzi. Mam nadzieję, że Advocate załatwi sprawę :roll: Jak TZ wróci to zapytam czy coś jeszcze dziewczyny mówiły na temat trzustki. W każdym razie będziemy robić wszystko, aby sunię postawić na nogi. Sunia jest młoda, ładna, ma fajny charakter. Domek na pewno szybko się znajdzie jak sie ją doprowadzi do stanu używalności ;) [B]Romek[/B], dzięki za wszelką pomoc! :buzi:
  20. TZ właśnie jest z sunią w lecznicy w Stalowej Woli u jogi. Na skórze sunia ma grzybka (sierść jej wychodzi :( ), to pozostałość pewnie po nużycy lub świerzbie. W każdym razie obecny stan nie jest zaraźliwy dla innych psów (uff). Dostała Advocate i ma jej to pomóc. Ze wszystkiego najgorsza jest biegunka. jogi podejrzewa, że sunia ma chorą trzustkę (niekoniecznie niewydolność), ale to się okaże. Na razie będzie dostawać antybiotyk i lek przeciwzapalny. Sunia ma ok. 10 miesięcy, rok najwyżej. To jeszcze dziecko. Czy to pewne, że ona w schronisku była 1,5 roku? Na leczeniu będzie można zaoszczędzić i przyspieszyć efekty dając karmę z wyższej półki dla suni, Royal Intesinal zdaje się. Nas niestety na taką karmę nie stać :shake: Gdyby ktoś mógł taką karmę nam zasponsorować, to oczywiście spuścilibyśmy z kosztów utrzymania. TZ porobił w lecznicy trochę fotek suni, jak wrócą to je umieszczę.
  21. Nie wiemy jeszcze, w każdym razie coś wstydliwego, bo przy USG zacisnęło nóżki i tyle było widać :eviltong:
  22. Selenga, jeśli chodzi o moje konto, to bez zmian ;) Krówek nadal czeka :(
  23. [B]annama[/B], nie ma za co ;) Suczki są grzeczne. TZ nazywa je Flora i Fauna :lol: Ale nie wiem czy się przyjmie, bo mi już się myli która jest która :roll: W każdym razie mamcia wie do czego służy spacer, ładnie chodzi na smyczy, załatwia się po wyjściu z boksu. Z córcią gorzej, ale mam nadzieję, że się nauczy :cool3: Poproszę jutro TZa, żeby jakieś fotki porobił, bo ja nadal chora :(
  24. Ja go wyślę dzisiaj do GW lubelskiej. Ale ostatnio w ogóle stamtąd odzewu nie ma... mam nadzieję, że choć umieszczają te moje psiny :roll:
×
×
  • Create New...