-
Posts
35696 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
92
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Murka
-
Ami-biduś mały spod śmietnika znalazł wreszcie swoją przystań !!!!
Murka replied to enia's topic in Już w nowym domu
Ami na razie jest w boksie. Mieliśmy go umieścić w drewnianym "psim" domku, ale u nas w domu pozostawiony sam na kilkanaście minut wyrywał się do okien i wskakiwał na parapety. W domku psim mamy kiepskie okna i baliśmy się, że po pierwsze może takie okienko wybić i się pokaleczyć, a po drugie mamy w hoteliku amstaffa, z którym wychodzimy całkowicie osobno, bo jest agresywny do psów i gdyby podczas jego spaceru Amiś wyskoczył przez okno to byłaby bieda... Więc umieściliśmy go w boksie, aby bezpiecznie oswoił się z nami i z nową sytuacją. Co oczywiscie nie oznacza, że tam zostanie ;) -
Mama i córka, Musia i Pysia z lasu - ZNALAZŁY DOM
Murka replied to annama's topic in Już w nowym domu
Fajniaste są, chodzą już po ogrodzie bez linek, świetnie dogadują się z innymi psami i sukami. Tak mi się marzy, aby ktoś je wziął razem... Dzisiaj jak zdołam to ich poogłaszam tu i ówdzie dysponując dostępnymi fotkami. Jak mi się uda coś nowego lepszego stworzyć, to wtedy podmienię. -
Ami-biduś mały spod śmietnika znalazł wreszcie swoją przystań !!!!
Murka replied to enia's topic in Już w nowym domu
[B]Aska[/B] :loveu: Ami pochłania wszystko ;) O witaminach Sanal niestety nic nie wiem :roll: My przeważnie stosujemy San-Vit. Zabawki prawie wszystkie ostatnio nam wyszły (mieliśmy niewidomego dobka - dewastatora i pożeracza zabawek) i właśnie rozmyślamy nad tym, aby się zaopatrzeć w nowe ;) W oczekiwaniu na pozbycie się choróbska jeszcze dzisiaj poogłaszam Amisia tu i ówdzie i zrobię mu plakacik do lecznicy. Dziewczyny w Wawce zrobiły mu takie fajniaste fotki :loveu::loveu::loveu: że czego więcej trzeba? :cool3: P. Zosia (sponsorka Amiczka) zaproponowała, aby psiuniowi zrobić ciach-ciach :cool3: Na pewno mu nie zaszkodzi i nie będzie obawy, że zginie komuś podążając za sunią w cieczce :roll: Także ustalę z wetkami jaka ma być kolejność (szczepienie, kastracja) i będziemy działać ;) -
[B]agusiazet[/B], dzięki wielkie! :buzi: [B]Aska[/B], sunia oczywiście może jeść karmę z niższej półki (taką teraz jada), jeśli taką przyślesz, to będziemy jej mieszać z tą lepszą lub podawać jak lepsza się skończy. Ale może lepiej przesłać mniej ale lepszej, czyli Royala :roll: Poza karmą przydałyby się jej witaminki, bo sierść ma w fatalnym stanie i sunia ogólnie jest zabiedzona. My teraz jej dajemy to co mamy (Can-Vit), ale niewiele już tego zostało. Poza tym Klara apetyt ma ogromny i pochłania wszystko (nie ma przynajmniej problemu z podawaniem leków ;) ). Nie dajemy jej na razie żadnych gryzaków żeby nie było kłótni z Magią, z którą mieszka (obie mają hopla na punkcie jedzenia). Magia jedzie w przyszłym tygodniu do domku, więc wtedy Klara będzie już mogła być obdarowywana czymś do zabicia czasu od spaceru do spaceru ;) Umieściłam sunię jeszcze na adopcje.org. Na razie wykorzystałam zdjęcia Romka-Zamość ;) Jak stworzę coś nowego, to podmienię.
-
Mielec - Bunia już w Niemczech, Joyek też pojechał!! Sami popatrzcie!
Murka replied to wachura's topic in Już w nowym domu
Fundacja była wcześniej zainteresowana obiema suniami ;) Teraz widzę że wybierają same mniejsze psiaki, ale może mogliby wziąć i te dwie panienki... Bunia nie jest przecież duża, jest nawet mniejsza od Joyki :cool3: -
Biała urocza sunia Magia-juz w kochającym domu!
Murka replied to sacred PIRANHA's topic in Już w nowym domu
Acha, no to super! -
Biała urocza sunia Magia-juz w kochającym domu!
Murka replied to sacred PIRANHA's topic in Już w nowym domu
Magie trzeba będzie przywiązać do zagłówka, bo ona jest bardzo ruchliwa i wszędzie musi wsadzić nochala :lol: O transporterkach też myślałam, ale musiałyby byc większe niż kocie, no i jeśli nie masz bagażnika to jak się dwa takie transporterki postawi na tylnim siedzeniu, to miejsca na Magię już chyba nie będzie :roll: Majka jedzie w samochodzie tak jakby jej nie było, zwija się w kłębek i psa nie ma, także jej transporterek jest niepotrzebny. Ewentualnie dla Pysi, ale ją zawsze mozna wziąć na kolanka i też jest spokój ;) No i wszystkie panienki są wolne od choroby lokomocyjnej, co znam znacznie ułatwi podróż :cool3: -
Biała urocza sunia Magia-juz w kochającym domu!
Murka replied to sacred PIRANHA's topic in Już w nowym domu
O ile się nic innego nie znajdzie, to sunia pojedzie 27-ego ;) Bedziemy mieć z Ulką18 trzy psy :roll:, ale jakoś damy radę, oprócz Magii jadą dwie malizny, bardzo grzeczne podczas jazdy. -
Dobermany z Mielca. Wszystkie w SWOICH DOMACH!!!
Murka replied to Reno2001's topic in Już w nowym domu
Też jestem ciekawa jak tam Czaruś i Melon :roll: -
BERNI - z DT w Miliczu na własną kanapę w Prudniku. NARESZCIE W DOMU!
Murka replied to Reno2001's topic in Już w nowym domu
Rety, ale super :multi: To ile już jest kaski na Berniego?? -
Malutka Słodzizna Pysia Z Mielca - Ma Dom W Krakowie!!!
Murka replied to Murka's topic in Już w nowym domu
[B]Ulka[/B], tylko nie zaśnij na planie :lol: Ja się tylko o Majcię boję, żeby się ładnie zaprezentowała (ja to tam pal licho, nie jestem już do wzięcia :evil_lol:), żeby się nie bała świateł i ludzi. -
Dobermany z Mielca. Wszystkie w SWOICH DOMACH!!!
Murka replied to Reno2001's topic in Już w nowym domu
[B]aisaK[/B], cieszę się, że Rubisław sie zaklimatyzował :multi: będą jakieś fotki? :modla: -
Mama i córka, Musia i Pysia z lasu - ZNALAZŁY DOM
Murka replied to annama's topic in Już w nowym domu
Dziewczynki już wiedzą do czego służą spacerki i w boksie nie brudzą wcale :cool3: Nawet nie przypuszczałam, że tak szybko załapią ;) -
Malutka Słodzizna Pysia Z Mielca - Ma Dom W Krakowie!!!
Murka replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Hi, hi to chyba lepiej ;) Jest też wersja internetowa chyba? :roll: -
Malutka Słodzizna Pysia Z Mielca - Ma Dom W Krakowie!!!
Murka replied to Murka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ulka18'] Murciu, ogladalas dzisiaj Kundla?[/quote] Ja nie mam krakowskiej tv :shake: -
Biała urocza sunia Magia-juz w kochającym domu!
Murka replied to sacred PIRANHA's topic in Już w nowym domu
Trochę dzisiejszej Magii ;) (fotki made in TZ) [IMG]http://img135.imageshack.us/img135/7376/magiaaws5.jpg[/IMG] [IMG]http://img232.imageshack.us/img232/2917/amiczeksm9.jpg[/IMG] [IMG]http://img90.imageshack.us/img90/7186/magiaa1cj4.jpg[/IMG] Jak widać już nieco zaokrągliła :loveu: -
Malutka Słodzizna Pysia Z Mielca - Ma Dom W Krakowie!!!
Murka replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Słodzizna nadl bez domku :-( [IMG]http://img504.imageshack.us/img504/8841/pysiolindaby3.jpg[/IMG] [B] Ulka[/B], zmierzyłam Pysi szyjkę i jest ok. 27 cm. -
Ami-biduś mały spod śmietnika znalazł wreszcie swoją przystań !!!!
Murka replied to enia's topic in Już w nowym domu
U nas rano powiało ziiiimą :roll: Ami jest super przyjacielski do wszystkiego, ludzi, psów i suczek :loveu: Poza tym pięknie zachowuje czystość :cool3: Nic tylko brać i kochać :loveu: Zdjątka made in TZ. Kompozycja czarno-biała :lol: [IMG]http://img232.imageshack.us/img232/2917/amiczeksm9.jpg[/IMG] Z lotu ptaka :roll: [IMG]http://img527.imageshack.us/img527/7531/amiczek2bo9.jpg[/IMG] :loveu: [IMG]http://img390.imageshack.us/img390/1493/amiczek1pm8.jpg[/IMG] Gonią! [IMG]http://img337.imageshack.us/img337/5398/klara3ya7.jpg[/IMG] Dogonili... [IMG]http://img329.imageshack.us/img329/5828/klara4iv8.jpg[/IMG] -
U nas rano pokazała się zima :crazyeye: Klara ma się bardzo dobrze ;) Znów po nocy było czyściutko, czyli biegunki nie ma :multi: i Klara zachowuje czystość :multi: Kupka co prawda nadal daleka od ideału :roll: ale zobaczymy jak będzie dalej. Poniżej parę fotek, które się udało dziś TZowi pyknąć (ciężko ją uchwycić w bezruchu ;) ). Ja się już czuję nieco lepiej więc jak dobrze pójdzie to lada dzień porobię suni ładne fotki do ogłoszeń :cool3: [IMG]http://img385.imageshack.us/img385/4485/klara2rn0.jpg[/IMG] [IMG]http://img246.imageshack.us/img246/1246/klaralw9.jpg[/IMG] [IMG]http://img155.imageshack.us/img155/8035/klara1ea4.jpg[/IMG] [IMG]http://img337.imageshack.us/img337/5398/klara3ya7.jpg[/IMG] [IMG]http://img329.imageshack.us/img329/5828/klara4iv8.jpg[/IMG]
-
Dzięki doddy ;) Trzymam kciuki!
-
[B]doddy[/B], Foboska wzięliśmy awaryjnie do warunków awaryjnych, w których nie mamy możliwości "prostować" jego zachowań czy przyuczać do np. mieszkania w domu, zresztą ja Frotce pisałam, że możemy go przyjąć, ale możemy mu zapewnić jedynie podstawową opiekę i nie podejmujemy się niczego ponadto, bo nie jesteśmy specjalistami od amstaffów. Dlatego od początku prosiłam, żeby mu szukać innego DT z lepszymi warunkami, bo u nas psów full i nie mamy dla niego lepszego miejsca niż stajnia. Ze względów bezpieczeństwa nie przeprowadzamy z nim jakiejś szeroko pojętej socjalizacji i nie próbujemy go zaprzyjaźniać z psami, bo nie możemy pozwolić aby któremuś zrobił krzywdę, za wszystkie odpowiadamy jednakowo. Wg mnie on nadaje się do adopcji tak samo teraz jak i wcześniej. Tyle, że teraz możemy powiedzieć, że jest spokojny i zrównoważony i nie wykazuje żadnej agresji wobec ludzi (staramy się unikać sytuacji, w których mógłby agresję wykazać). Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że zajmuje się nim głównie TZ i opisane wcześniej zachowania są relacjami Fobos-TZ. Na pewno dłuższy pobyt w stajni mu nie posłuży. Im szybciej trafi do adopcji (oczywiście do odpowiedzialnego domu) tym lepiej dla niego :roll: Aha, teraz po zabiegu Fobosek jest bardziej przyjazny i otwarty, ale nie wiem czy to taka nagła zmiana po zabiegu czy jest taki uchachany, bo wrócił z obcego miejsca do znajomych ludzi ;)
-
[quote name='doddy']Mogę dom sprawdzić. Nie ma problemu. Tylko mam kilka pytań: 1) Czy Fobos może mieszkać w mieszkaniu? 2) Czy załatwia swoje potrzeby na zewnątrz? 3) Czy daje się bez problemu wywracać, grzebać w misce itd.?[/quote] Nie mogę wiele o Fobosie napisać, bo jest cały czas w stajni i nie mam możliwości sprawdzić jak zachowuje się w domu. Powinno być ok, bo jest bardzo spokojny, w stajni nic nie niszczy, nie kopie, nie dobija się do drzwi itp. Z zachowaniem czystości też jest problem by coś powiedzieć, bo on teraz załatwia się i na zewnątrz, i w stajni, ale trzeba brać poprawkę, że w stajnia jest wyścielona sianem i niekoniecznie musi czuć potrzebę, aby tam nie brudzić. W misce można mu grzebać, nie ma żadnej reakcji, tak samo można mu zaglądać do budy i na posłanie. Jedzenia nie wyrywa z ręki ani nie warczy jak się je chowa, jedynie stoi robiąc słodkie oczka (żebrak!) ;) Jeśli chodzi o przewracanie, to raz wywalił koła sam ;) raz mu TZ pomógł ;) nie reagował agresją, ale było widoczne, że się boi. Nie lubi łapania za tylne nogi (odwraca się gwałtownie jakby chciał capnąć, ale tego nie robi, ani nie warczy). Bardzo nie lubi przytrzymywania za pysk i innych gestów dominacji. Nie atakuje, nie warczy, ale robi uniki i się złości (chodzi potem chwilę nabzdyczony ;)). Jest bardzo łakomy i to pomaga w nawiązaniu z nim pozytywnych relacji ;)
-
Biała urocza sunia Magia-juz w kochającym domu!
Murka replied to sacred PIRANHA's topic in Już w nowym domu
Ma zaświadczenie o szczepieniu p.wściekliźnie ze schroniska :roll: Na odwrocie zaznaczyłam daty podania pratelu (odrobaczenie) i advocatu (świerzb, odpchlenie, kleszcze). Książeczki nie zakładaliśmy. Gdyby nie była zaszczepiona to przecież i tak w każdej chwili mogłabym ją zaszczepić ;) -
Malutka Słodzizna Pysia Z Mielca - Ma Dom W Krakowie!!!
Murka replied to Murka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ulka18'] Murciu, jak stoisz z obrózka dla Pysi? Bo ja juz mysle pod katem programu, zeby moze jakąs czerwona miec dla niej? Moze z jakąś malutka bandanką?[/quote] Czerwonej takiej małej chyba nie mam :roll: Ale poszukam, może coś znajdę. Teraz Pysia ma na sobie obróżkę z jasnej skóry. Majcia ma piękną nowiutką błękitną. Jechać pewnie będzie w szeleczkach, ale w programie może wystąpić w tej niebieskiej, bo jej pasuje do oczek ;)