Jump to content
Dogomania

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/21/12 in all areas

  1. Jeśli ktoś tego nie oprobuje to niech idzie pomagać na inny wątek, a nie tych maleńkich szczeniaków... Nie w celu kłótni został założony ten wątek. Kłócące mogą sobie iść gdzie indziej... Ja swoje zdanie mam, ale szanuje też zdanie innych, to Misia ma te szczeniaki i mamę pod opieką i to ona jest za ich los odpowiedzialna, a nie Wy! więc Wasze najeżdżanie teraz na Nią niewiele zmieni, a na pewno nie spowoduje, że uśpi te psy...
    2 points
  2. [quote name='Rewelacja']a czym się różni wczesna ciąża od późnej? wczesna mozna zabic, pozna juz nie, tak? (typowe podejscie niezbyt dobrego weterynarza, zmien go bo źle Cie edukuje).... Zacznij zbawiać świat począwszy od tych, którym domy zabierasz. nie dam CI zlamanego grosza, bo wolę wspierać te, których już uśpić nie mozna.[/QUOTE] nie edukuje mnie żaden weterynarz. Mam swoje sumienie. Na prawdę są dla Ciebie takie których uśpić nie można? A te można uśpić, a z jakiej racji? Bo jeszcze nie widzą? A mnie się wydaje, że gotowa byś była uśpić każdego psa. Pies to pies .... roczny, pięcioletni czy jednodniowy. Zabijanie przychodzi Ci z łatwością? OK! Mnie nie! Więc proszę skończmy tą dyskusję, bo mam prawo do własnego zdania. Mogę być dla Ciebie głupią babą, bo nie potrafię ich uśpić. Nie obchodzi mnie to. Pojawiły się na tym świecie i ŻYJĄ! tak jak wszystkie inne zwierzęta skoro już są to mają takie samo prawo do życia....
    2 points
  3. Zagladam do cudnego Kulaczka:buzi::iloveyou:na zaproszenie cioci barb:loveu:sciskam mocno za zdrowenko malutenka cudownego:thumbs:
    1 point
  4. [quote name='majku33krakow']A ja oglądam Animal Planet bo mam cyfrowy polsat i ludzie,organizacje pro zwierzęce nawet ciąży wysokiej u kotki nie usunęli(nie zrobili aborcji),to jak to wytłumaczycie ,co żle działają?[/QUOTE] Ja też ogladam .Tam ,bardzo chore ,nie adopcyjne ,poprostu sie usypia. Moze my tez powinniśmy robic miejsce w schroniskach i usypiać wszystkie chore ,staruszki ,które latami siedzą ,bo nikt ich nie adoptuje.Po co zbieramy na kosztowne leczenia ,na hoteliki itd.itp. Szczeniaki szybciej domy znajda. Przecież Missiaa sama tej suki nie zapłodniła. Ludzie opamietajcie sie. Ja też nie potrafiłabym uśpić .Do końca życia ,miałabym obraz matki ,która szuka swoich dzieci.Zwierzęce matki mają silniejszy instynkt macierzyński ,niż niejedna kobieta. Mysle ,że dyskusja sie juz tu skończy.Wiem,że narobie sobie wrogów ,ale trudno.
    1 point
  5. [quote name='salibinka']Czy Wy się możecie opamiętać? Przy pełnej zgodzie co do tragicznej konieczności sterylizacji aborcyjnych i usypianiu ślepych miotów, przy pełnej zgodzie co do potrzeby dyskusji i tłumaczenia - i na tym wątku również a może właśnie przede wszystkim tu - to, co robicie z misiaa jest bez sensu. Depczecie po niej jak po błocie, bo nie potrafiła uśpić. Jeśli nie potrafiła - to nie mogła. Łatwo napisać - "oby żadna suka nie trafiła więcej w twoje łapska". Pewnie lepiej, żeby Sterka zdechła gdzieś na ulicy z tym miotem i problem z zajmowaniem miejsca innym psom z głowy. Trafiła na misiaa i stało się. Tłumaczcie i rozmawiajcie, negujcie i jeszcze raz tłumaczcie, ale nie depczcie człowieka, który pomaga, stara się, bo to, o czym mowa, jest cholernie trudne. I jeszcze jedno, nie bądźmy hipokrytami, wytykając sobie zabawy w boga. Wszyscy jak tu jesteśmy, pomagając psom, tak się bawimy, codziennie w bardziej lub mniej świadomy sposób. I nie ma na to rady.[/QUOTE] Wreszcie rozsądny post :klacz: i może zakończy się to żenujące "polowanie na czarownice" i "palenie na stosie" .
    1 point
  6. Czy Wy się możecie opamiętać? Przy pełnej zgodzie co do tragicznej konieczności sterylizacji aborcyjnych i usypianiu ślepych miotów, przy pełnej zgodzie co do potrzeby dyskusji i tłumaczenia - i na tym wątku również a może właśnie przede wszystkim tu - to, co robicie z misiaa jest bez sensu. Depczecie po niej jak po błocie, bo nie potrafiła uśpić. Jeśli nie potrafiła - to nie mogła. Łatwo napisać - "oby żadna suka nie trafiła więcej w twoje łapska". Pewnie lepiej, żeby Sterka zdechła gdzieś na ulicy z tym miotem i problem z zajmowaniem miejsca innym psom z głowy. Trafiła na misiaa i stało się. Tłumaczcie i rozmawiajcie, negujcie i jeszcze raz tłumaczcie, ale nie depczcie człowieka, który pomaga, stara się, bo to, o czym mowa, jest cholernie trudne. I jeszcze jedno, nie bądźmy hipokrytami, wytykając sobie zabawy w boga. Wszyscy jak tu jesteśmy, pomagając psom, tak się bawimy, codziennie w bardziej lub mniej świadomy sposób. I nie ma na to rady.
    1 point
  7. Czy możemy wrócić do meritum, czyli do pomocy Sterce i jej szczeniakom? Co do kwestii etycznych dotyczących usypiania ślepych miotów - proponuję założyć osobny wątek i tam dywagować. Na tym wątku chodzi o DOBROWOLNĄ pomoc dla Sterki i jej małych i takie jest tegoż wątku zadanie
    1 point
  8. Domki murowane ! Dzieci przepiękne, a mamusia urocza
    1 point
  9. Psy sa, suka byla znaleziona w ciazy zaraz przed porodem Missiaa ja uratowala, bo nikt jej nie chcial wziac, na aboryjna sterylke (pierwsze tyg ciazy, kiedy plody nie sa jeszcze wyksztalcone) bylo juz za pozno. Ja tez raczej bym szczeniat juz urodzonych nie zabila, mysle ze nalezy raczej zapobiegac ciazom sterylizujac psy (i edukujac ludzi) niz zabijac juz urodzone psiaki, chyba ze nie ma innego wyjscia, zagraza to zyciu suki itp Zreszta sa, nie teraz w tym sek, aby sie o to klocic kto ma jakie podejscie, missiaa szczerze napisala jak sytuacja wyglada, ja pomoge oglaszac male jak juz beda adopcyjne, a poki co jest dla nich bazarek na odrobaczenie, szczepienie, jedzenie i pozniejsza sterylizcje ich mamy.
    1 point
  10. Trzymam mocno kciuki za zdrowie maluszka.
    1 point
  11. [quote name='wojtuś']Kochani tu dyskusja już nic nie zmieni, podobnie jak missiaa i ja uważam - narodzony maluch ma prawo żyć i ..już:)[/QUOTE] A to świetnie. Uśmiechnijmy się zatem wszyscy razem! Można było sunie wysterylizować, ale misssiaa postanowiła chronić życie poczęte. I teraz ten maluch ma prawo żyć, a ten który ma już dajmy na to 2 miesiące, nie. Nadal się uśmiechasz? A może bardziej obrazowo? Wiesz, że takie podejście to kilkanaście tysięcy (co najmniej) dodatkowych, bezdomnych psów rocznie. To rzesze szczeniąt przegrywajacych w meczarniach z wirusówkami i glodem. Mamy sie cieszyć z Waszego działania, które bezwzglednie promuje bezdomnośc i głupotę? Jakos tak mi nie do śmiechu. I tak, wiem, ze zaraz zacznie sie najazd , że jestem morderczynią bez serca. Nie jestem. Mam szerszy horyzont myslowy. Mimo tego za każdym razem kiedy wioze sunie na sterylizacje aborcyjna jest mi źle. Tylko biore pełna odpowiedzialnosc za to co robie. Nie tak jak misssiaa. Która najpierw powołała na swiat kilka bezdomniaków, a teraz żebrze o kase dla nich. Ciekawe jakie domy im znajdzie i ile z nich za jakis czas skończy na ulicy lub zostanie rodzicami kolejnych, uchronionych przed aborcyjna smiercią, słodkich szczeniaczków. Wy serio nie kumacie jak wielka krzywde robicie tym wszystkim bezpańskim, skrzywdzonym zwierzakom?
    -1 points
  12. Gromadka dzieci (w różnym wieku) beztrosko bawi się pieskami w Olkuszu i okolicach, zamiast się uczyć. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/223045-Pieski-wyciągnięte-z-olkuskiej-mordowni-pod-moją-opieką-pilnie-szukają-domów/page338[/URL] Te dyskusje nie mają sensu, ktoś dorosły powinien to po prostu ukrócić.
    -1 points
×
×
  • Create New...