Jump to content
Dogomania

Indeks ksiąg nakazanych


Bogna

Recommended Posts

Chciałabym żeby zrobić tu przeciwieństwo "Indeksu ksiąg zakazanych", ponieważ na forum pisze sie o tylu książkach należałoby to jakoś uporzadkowac żeby w razie czego dało sie łatwo znależc co kupic a co nie;).Ja polecam książki Corena " "Tajemnice psiego umysłu" i "Jak rozmawiać z psem".Fajnie sie je czyta i dostarczają dużo informacji o psiej psychcie.Podobno Coren napisał jeszcze inne ale nie czytałam.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie ja polecam [B]"Encyklopedie psów rasowych" Hansa Rabera[/B] (dwa wielkie tomiszcza :lol:) - można w niej znaleźć opisy naprawdę wielu ras, sporo historii, dużo zdjęć - kolorowych i czarno - białych, a także rysunki.
Polecam także książeczkę [B]"Młody pies w domu" Claudii Ludwig[/B]. Zawiera podstawowe informacje na temat wychowania, szkolenia, żywienia itp.
No i oczywiście moją ulubioną "ogólną" książkę - [B]"Ty i twój pies" Davida Taylora[/B]. Podstawy, a nawet trochę więcej, na temat żywienia, szkolenia, wychowania, opieki zdrowotnej, hodowli, genetyki, rozmnażania + krótkie opisy najpopularniejszych ras + kilka przydatnych kart diagnostycznych. Świetna książka, niemal o wszystkim ;)
Polecam też [B]"Tajemnice psiego umysłu" Stanleya Corena[/B]. Jak dla mnie baardzo ciekawa książka. Można się z niej dowiedzieć wielu rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

generalnie wszystkie książki Zofii Mrzewińskiej są rewelacyjne, napisane baaardzo przystępnym językiem oraz zawierają istotne informacje.

poza tym:
"Sygnały Uspokajające" Turid Rugaas
"Najpierw wytresuj kurczaka" Karen Prior
"Nasz wierny przyjaciel pies" Pat Miller
"Pies, który kochał zbyt mocno" Nicolas Dodman
"Pozytywne szkolenie" Barbara Waldoch
"Posłuszeństwo na codzień" Inki Sjosten
"Szczęśliwy pies" Dorota Sumińska

to takie vademecum jak dla mnie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja oprócz wyżej wymienionych polecam:
- "PSY" seria kolekcjoner wyd wiedza i życie D. Aldetron - moja pierwsza ksiazka :lol: bardziej orientacyjna o rasach, troche niedokladna, ale i tak ja lubie (50zł)

- "Kynologia" Wajdzik i Monkiewicz to juz tak specjalistycznie, kupilam do zrobienia asystentury :cool3: (60 przez allegro)


możecie podawac orientacyjną cenę? np. psiego umysły corena... taką empikową ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dodałabym jeszcze Corena "Inteligencja psów" oraz, zwłaszcza dla początkujących psiarzy "Mój pies świadczy o mnie" Kilcommonsa.

Na marginesie - "Inteligencją psów" tak zainteresowała się moja Kajtusia, że jest to jedyna książka, której okładkę pożarła ;)

Link to comment
Share on other sites

mogę jeszcze dopisać do tej listy " pozytywne szkolenie psów" barbara waldoch. Książkę można kupić ok 30pln, ale też można sobie poczytać w necie na stronce [url]http://members.westnet.com.au/b-m/index.html[/url]
ja juz praktykuję na swoim JRT i jak narazie metoda to sie sprawdz :lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]możecie podawac orientacyjną cenę? np. psiego umysły corena... taką empikową[/QUOTE]
Ja kupiłam na wystawie za 42 zł.
Warta swojej ceny :p zreszta jak wszystkie ksiazki Corena.
I polecam jeszcze "Pies, który kochał zbyt mocno". Moze za wiele nowosci sie z niej dowiedziec nie mozna, ale milo sie czyta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Dla mnie Mikołaj to chyba zrobił napad na księgarnie :lol: :cool1: :lol:
Moja biblioteczka wzbogaciła się o książki:
[FONT=Arial Black]~[/FONT] "Poradnik dla hodowców psów - genetyka w praktyce" Malcolm B. Willis
[FONT=Arial Black]~[/FONT] "Pies, który kochał zbyt mocno - opowieści i porady z dziedziny psychologii psa" Nicholas Dodman
[FONT=Arial Black]~[/FONT] "Tajemnice wystaw psów" Adam Janowski
[FONT=Arial Black]~[/FONT] "Szkoła dla psów - tresura, którą psy lubią" Katharina Schlegl-Kofler
[FONT=Arial Black]~[/FONT] "Pies poradnik dla miłośników" tytuł orginału - "Dog Lover's Companion"
[FONT=Arial Black]~ [/FONT][FONT=Verdana]"Każdy pies to potrafi" Joel Herreros[/FONT]
No to teraz moje pytanie ... czy są to księgi nakazane czy zakazane :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psokot']Dodałabym jeszcze Corena "Inteligencja psów" oraz, zwłaszcza dla początkujących psiarzy "Mój pies świadczy o mnie" Kilcommonsa.

Na marginesie - "Inteligencją psów" tak zainteresowała się moja Kajtusia, że jest to jedyna książka, której okładkę pożarła ;)[/quote]
Ja bym nie poleciła książki "Mój pies świadczy o mnie" - nie gustuje w książkach, których autor karze przekłuwać balon przy uchu psa żeby go czegoś oduczyć.
Poleciłabym za to:
"Pies który kochał zby mocno"
"Najpierw wytresuj kurczaka" - w empiku w dziale "matka i dziecko":lol: - tylko mało porywająca w czytaniu (przynajmniej jak na razie...)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wczoraj wybrałam się do sklepu (empik), żeby zobaczyć czy jest jakaś nowa książka ciekawa i nagle patrze na półce z psimi książkami "FOKSTERIER SZORSTKOWŁOSY" wyciągam szybko i sie okazuje, że słynna kolekcja HOBBY ma jakąs reaktywacje i wypuściła nowości :multi: od razu zakupilam teriera i jestem z zakupu bardzo zadowolona:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

"Najpierw wytresuj kurczaka"!!!!!!!!!!!! Wczoraj dostałam i jestm już w połowie! Książka świetna, napisana prostym językiem, pełna przykładów z życia wziętych. Opisuje metody pozytywnego szkolenia. Naprawdę przybliża zasady treningo i rozwiewa wątpliwości. Gorąco polecam!!!!

Link to comment
Share on other sites

Polecam książki
J. Fishera (obie),
"Pies, który kochał zbyt mocno" Dodmana
"Jak być najlepszym przyjacielem psa" Mnisi z New Skate
oczywiście wszystkie książki Corena

A dla tych, którzy troszkę więcej wiedzą na temat genetyki i chcą jeszcze wzbogacić swoją wiedzę, poecam:
"Wybrane zagadnienia z genetyki i zachowania się psów" T. Kaleta i K. Fiszdon (T. Kaleta jest profesorem, chyba najlepszym znawcą krajowym w zagadnieniu zachowań zwierząt)
"Umysł zwierząt" Donald R. Griffin

Link to comment
Share on other sites

o 'Tajemnicach Psiego Umyslu':
[quote name='gabryska']Ja kupiłam na wystawie za 42 zł.
Warta swojej ceny :p zreszta jak wszystkie ksiazki Corena.
I polecam jeszcze "Pies, który kochał zbyt mocno". Moze za wiele nowosci sie z niej dowiedziec nie mozna, ale milo sie czyta.[/quote]

ja to widzialam w internecie za ok 27 zl, w miekkiej okladce, nowa.

Link to comment
Share on other sites

Jestem w trakcie czytania książki Jak byc najlepszym przyjacielem psa - Mnisi z New Skete. Cóż są fragmenty pod którymi podpisuje się dwoma rękami ale część rzeczy nie bardzo mi się podoba np. rozdział o karach np. uderzenie psa ręką w kufe:mad: albo pochwalanie stosowania obroży elektrycznych ja osobiście jestem temu przeciwna. To oczywiście moje osobiste zdanie na ten temat.
Ogólnie książka nie zła ale jest zdecydowanie wiele lepszych. Ale ze względu na mój zawód czytam wiele rzeczy z którymi sie nie zgadzam bo uważam, że trzeba na dany problem spojrzeć z perspektywy innych ludzi aby potem dopiero wyrobić sobie własne zdanie. Nie polecam tego oczywiście młodzieży bo może zrobić im sie mętlik w głowie ale osoby powyżej 18 roku życia zachęcam do tej metody:lol: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...