Jump to content
Dogomania

Zootechnika


Rafola

Recommended Posts

[quote name='Paulina_mickey']Będę miała temat prawdopodobnie :Mowa ciała psów, a błędy wychowawcze. Moja promotorka zaakceptowała moją wstępną koncepcję !:D

A ja mam pytanie jeszcze jaki jest przedmiot hodowla zwierząt laboratoryjnych?Ja to właśnie jutro mam.[/QUOTE]

O temat naprawdę genialny! Gratuluję pomysłu!
Ja ciągle myślę i kombinuję nad czymś sensownym...:roll:

A co do tego przedmiotu to nie mam pojęcia, ja takowego nie miałam i raczej nie mam w planie... I dobrze, bo obawiam się, że raczej nie przypadłby mi do gustu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gabryska']Ja właśnie zaczęłam najnudniejszy ( chyba ) semestr :P Mam ekonomie, zarządzanie i marketing, ustawodawstwo... ;/ Nic ciekawego jednym słowem[/QUOTE]
Ustawodawstwo?Ja takiego nie mam w ogóle przedmiotu. Marketing , zarządzanie i ekonomie też.

Ja też mam najcięższy teraz semestr. Łącznie zaliczenia+egzaminy=11

Link to comment
Share on other sites

Hehhe, to u nas "zaszaleli" i łączna ilość wynosi 14 lub nawet 15:-o:eviltong:
Ale postanowili nam teraz tak dowalić, żeby następny semestr był luźniejszy, bo łaskawie pozwolili nam odbyć "końską" część praktyk w marcu (żebyśmy mieli szansę zobaczyć coś przydatnego w hodowli, tj. stanówki i wyźrebienia), więc przepadnie nam cały miesiąc kolejnego semestru... Cóż, teraz musimy pocierpieć, ale później będzie już tylko lepiej;)

Link to comment
Share on other sites

Na hodowlach amatorskich ja właśnie jestem. Hodowle amatroskie to:
koty, psy, zwierzęta dzikie, króliki, inne małe gryzonie, gołębie, ptaki egzotyczne i jeszcze pewnie inne których zapomniałam dopisać


Ja dziś miałam prawo w hodowlach amatroskich i prowadzący zadał nam referaty do przygotowania, z którch potem będziemy mieli zaliczenia. Mam na temat: regulacje prawne dotyczące sterylizacji :D Będę musiała coś pogrzebać nad tym

Link to comment
Share on other sites

Oooo Czyli bardzo ciekawie... Ja się zastanawiam nad specjalizacją : prewencja weterynaryjna i ochrona zdrowia zwierząt bo później chciałabym pracować właśnie w policji dla zwierząt czy czymś podobnym :)
Ale już chyba o tym pisałam....


Czyli nikt się nie orientuje jak z punktami ?
Generalnie słyszałam że nie ma problemu żeby się dostać... Ale chciałabym mniej więcej wiedzieć, żeby mieć pewne że się dostane, bo o innych studiach nawet nie myślę ;)

Z tego co widzę i słyszę, większość jest zadowolona ze studiów jakimi jest zootechnika, a Wy jak ? Jesteście zadowoleni z tego wyboru ??? ;P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina_mickey']Chemia nie jest zła, biochemia jest trudniejsza.
[/QUOTE]

Może zależy gdzie, ale dla mnie guzik prawda :p
Chemia to mnóstwo reakcji, zmieniania wzorów, obliczeń, i jak trafi się mało zaangażowany prowadzący plus osoba mająca kiepskie podstawy, to jest bardzo niefajnie. Polecam chodzenie na bieżąco na korki, bo nadrobienie później całości jest nie do ogarnięcia.
Biochemia luz :) Zero zadań czy innego cudowania, konkretne cykle i reakcje do opanowania, zero problemów na egzaminie, bo babka u nas wyraźnie podała czego będzie wymagała i wystarczyło to wkuć ładnie. Z chemii ledwo wyskrobałam się na 3, z biochemii bez problemu miałam 4.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Może zależy gdzie, ale dla mnie guzik prawda :p
Chemia to mnóstwo reakcji, zmieniania wzorów, obliczeń, i jak trafi się mało zaangażowany prowadzący plus osoba mająca kiepskie podstawy, to jest bardzo niefajnie. Polecam chodzenie na bieżąco na korki, bo nadrobienie później całości jest nie do ogarnięcia.
Biochemia luz :) Zero zadań czy innego cudowania, konkretne cykle i reakcje do opanowania, zero problemów na egzaminie, bo babka u nas wyraźnie podała czego będzie wymagała i wystarczyło to wkuć ładnie. Z chemii ledwo wyskrobałam się na 3, z biochemii bez problemu miałam 4.[/QUOTE]

Nam tez pan z biochemii podawał gotowe pytania, było ich ponad 200 i żeby zdać egzamin w pierwszym terminie trzeba by znać je wszystkie.

Drugi i trzeci termin nie był już aż taki zły, bo pytania się powtarzały.

Link to comment
Share on other sites

Ooo to jest jakieś pocieszenie czyli biochemią się nie przejmuje z tego co pisze Martens zkumam :D a korki z chemi -> brak podstaw, chemiczkę w gimnazjum i lo miałam tą samą..... MASAKRA ! nic tylko alkohole.... przez 5 lat alkohole i alkohole, nawet pytania na kart czy spr były takie same...

A z resztą przedmiotów jak jest ?
Bo ja słyszałam że z zootechniką to jest tak że na pierwszym roku jest ok 180 osób w większości są to osoby które tylko się na zootechnikę dostały, albo na rybactwo lub tez leśnictwo... a na drugim już tylko 90... bo odpadają te osoby które poszły "by było że jest się na studiach ". Jest tak ?

Kto jest z AR/UR Kraków ?
[URL="http://www.dogomania.../members/20029-Martens"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='loczki']MASAKRA ! nic tylko alkohole.... przez 5 lat alkohole i alkohole
[/QUOTE]

No ładnie :lol: :lol: :lol:
Ja z chemią miałam podobny poziom nauczania więc od razu znajdź sobie kogoś na korki i chodź na bieżąco z każdym tematem, bo potem się nie wygrzebiesz... Biochemia jest bardziej pamieciowa, więc poradzisz sobie sama, tylko będzie dużo kucia.
Reszta przedmiotów dla mnie luz - traumatyczne są jedynie metody pracy hodowlanej. Jak nie przepadasz za matematyką i genetyką na wyższym poziomie niż AA, Aa i aa to współczucie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...