Jump to content
Dogomania

Darmowe chipowanie??Gdzie


blaira

Recommended Posts

[quote name='$modliszka$']Tak moja sunia ma adresowke ale wiesz jak pies ucieknie albo z innego powodu zaginie to co ci po adresowce?niemasz gwarancji ze ktos uczciwi odda psine albo cos sie jej niestanie .....adresowka jest dobra ale jak zerwie sie ze smyczy juz nieraz w zabawie na spacerze mialam taka sytuacje..........no niewiem:shake:[/quote]
Masz rację,ale w tej chwili (mała ilość czytników)też nie będziesz miała 100% gwarancji że odnajdziesz pieska:roll:zresztą może w twoim mieście jest ich więcej.U nas niestety nie,policja i straż miejska ich nieposiadają,niewiem czy w schronisku mają.Ja też chętnie bym zaczipowała moją sucz,może kiedyś doczekamy się ustawy o obowiązkowym czipowaniu psów i czytniki będą miały wszystkie odpowiednie służby w tym lecznice :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kendo-lee']Masz rację,ale w tej chwili (mała ilość czytników)też nie będziesz miała 100% gwarancji że odnajdziesz pieska:roll:zresztą może w twoim mieście jest ich więcej.U nas niestety nie,policja i straż miejska ich nieposiadają,niewiem czy w schronisku mają.Ja też chętnie bym zaczipowała moją sucz,może kiedyś doczekamy się ustawy o obowiązkowym czipowaniu psów i czytniki będą miały wszystkie odpowiednie służby w tym lecznice :multi:[/quote]
Wierz no ja sama niewiem jak teraz ta sytuacja z tym czipowaniem wyglada ale mysle ze dodatkowe zabezpieczenie bedzie dobre nic jej tym niezaszkodze a w razie co szybciej ja odnajde.niewyobrazam sobie jej teraz poscic tak jak wiele osob umnie na osiedlu i patrzec jak lata i tym sie cieszyc boje sie ze gdzies poleci i sie zgubi a wtedy:placz:umre...z tesknoty za nia:( niewiem czy oprocz cipowania jest jakis inny sposob by niemartwic sie ze sobie dalej poleci i przyjdzie zaraz....a sile ma wierz mi i to wielka:):cool3:

Link to comment
Share on other sites

Jestem ciekawa gdzie i za ile teraz w wawie jest czipowanie musze to zrobic by dac mojej psinie troche swobody a ciagnie juz bardzo mocno mieszaniec z polaczeniem labcia ciagnie naprawde mocno a jak zobaczy inna psine to juz koniec:plece razem z nia !!!! a tak dalabym jej troche swobody i niepolamalabym nog przy zatrzymywaniu jej hehehheheheh prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Pewnie,czipem nie skrzywdzisz psa,a do tego jeszcze adresówka.I przydałoby się szkolenie z zakresu posłuszeństwa.pies powinien zawsze na komendę pana wrócić,jeżeli ma z tym kłopot to niestety powinien być na smyczy.Ja mam 19 miesięczną amstaffkę,na osiedlu jej nie spuszczam ze smyczy chodzę do dużego parku poza osiedlem i gdybym miała problem z jej posłuszeństwem nieodważyłabym się puszczać jej luzem;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kendo-lee']Pewnie,czipem nie skrzywdzisz psa,a do tego jeszcze adresówka.I przydałoby się szkolenie z zakresu posłuszeństwa.pies powinien zawsze na komendę pana wrócić,jeżeli ma z tym kłopot to niestety powinien być na smyczy.Ja mam 19 miesięczną amstaffkę,na osiedlu jej nie spuszczam ze smyczy chodzę do dużego parku poza osiedlem i gdybym miała problem z jej posłuszeństwem nieodważyłabym się puszczać jej luzem;)[/quote]

Milka chodzila do psiego przedszkola gdzie nauczylysmy sie obie wiele przydatnych rzeczy....ale mimo wszystko jest tak zywym psiakiem potrzebujacym duzej ilosci wyladowania swojej energi ze moze sama sie nawet boje ja puscic od czasu do czasu probuje ale jak jestesmy same wtedy chodzi nieoddalajac sie odemnie ale jak zobaczy gdzies w oddali psiaka MILKI niema leci hehehhehe.ma 11 miesiecy :):loveu:moje male malenstwo :)

Link to comment
Share on other sites

Chcialabym bez strachu puszczac ja nawet jak sa psy a niekoniecznie isc do parku na odludzie hehhehe a z tego co slyszalam to jak niezacznie sie w mlodosci dawac swobode psu to jak pozniej sie go posci moze uciec:placz:ale boje sie ten strach mnie paralizuje dlatego myslalam o czipie :pniewyobrazam sobie chyba jej znikniecia:-(...i to przez moja nieuwage:(ale wiem ze musze ja zaczac puszczac dac jej szanse niewiem czy oprocz czipowania jej jakis inny sposob wymozenia na niej by trzymala sie blisko........szkolenie mamy za soba ale tak jak mowie moze to ja sie boje za nas dwie hehehhehehe

Link to comment
Share on other sites

Moja Kendo wtym wieku tak samo robiła,bigała do każdego psiaka,ale że to amstaff to wiadomo jaka była reakcja ludzi:diabloti: Teraz już na inne psy niezwraca uwagi,interesuje się tylko swoimi patykami do aportowania,piłką i oponą,którą uwielbia:loveu:A z psami,które zna chętnie się bawi,nieznajome olewa.Gorzej z tymi,które na nią szczekają albo usiłują atakować:mad:wtedy zamienia się w diabła:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kendo-lee']Moja Kendo wtym wieku tak samo robiła,bigała do każdego psiaka,ale że to amstaff to wiadomo jaka była reakcja ludzi:diabloti: Teraz już na inne psy niezwraca uwagi,interesuje się tylko swoimi patykami do aportowania,piłką i oponą,którą uwielbia:loveu:A z psami,które zna chętnie się bawi,nieznajome olewa.Gorzej z tymi,które na nią szczekają albo usiłują atakować:mad:wtedy zamienia się w diabła:)[/quote]
tAK WIEM COS O AMSTAFFACH MAJA SPECYFICZNY SPOSOB ZABAWY I NIETYLKO ,chodzilam z moja sunia 2 miesiace temu prawie do psiego przedszkola gdzie byla taka sunia rozbojniak wlasnie i razem tylko we 2 sie bawily:pale czy mozna to na zwac zabawa ?:-(gryzienie pod zyje itp?MILKA sie dzielnie bronila i podcinala ja hehehe:mad:ale ile bylo w tym klopotow niewidzialy nic poza soba zero wspolpracy :roll: no chyba ze sisi(amstafki)niebylo to Milka bawila sie z innymi i wszystko robila co trzeba...teraz jej to troche brakuje wiec naprawde potrzebuje tego chipa!!!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Nie orientujecie się może czy w Malborku jest chipowanie darmowe? A jeżeli nie to ile taki chip kosztuje? Czytałam, że ok 100zł a może drożej? Chciałam moją niezrównoważoną zaczipować ;) Tylko nie wiem ile mogłoby mnie to wynieść jeżeli nie byłoby w Malborku darmowego chipowania. :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pinesk@']Nie orientujecie się może czy w Malborku jest chipowanie darmowe? A jeżeli nie to ile taki chip kosztuje? Czytałam, że ok 100zł a może drożej? Chciałam moją niezrównoważoną zaczipować ;) Tylko nie wiem ile mogłoby mnie to wynieść jeżeli nie byłoby w Malborku darmowego chipowania. :p[/quote]
Nie mam pojęcia ile może kosztować czip,co miasto to inna cena.Niektóre miasta za darmo czipują "swoje"psy.U mnie w poznaniu mieli wprowadzić obowiązkowe czipowanie za kilkanaście złotych,ale na razie cisza w temacie.Zapytaj się swojego weta,może on coś będzie wiedział:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kendo-lee']Gdyby [B]we wszystkich schroniskach były[/B] [B]czytniki czipów[/B],[B]gdyby te czytniki miała policja i straż miejska[/B]
[/quote]

W Olsztynie tak jak pisałam wcześniej z końcem roku zakończyła się akcja darmowego czipowania. Przeczytałam w lokalnej prasie, że akcja nie wypadła najlepiej. Szacuje się, że w Olsztynie jest 12 tyś psów . Zaczipowano około 6 tyś. Ludzie obawiają się ,że powróci podatek za psa
(zniesiony w 2008roku) i ma wynosić około 70 zł , łatwo będzie ustalic (po zaczipowaniu )kto płaci, kto nie więc nie wszyscy skorzystali z okazji. Straż miejska ma być [B]wyposażona w czytniki[/B] i sprawdzać psy na spacerach. Brak czipa to mandat nawet do 500 zł.Mają być też kontrole czy właściciele sprzątają po swoich psach bo jak napisała "wyborcza" po ostatnich opadach śniegu wszystko widać " czarno na białym".W klatkach schodowych mają być rozkładane dla zachęty worki plastikowe dla właścicieli psów na psie odchody . Na osiedlach pojawiły sie dodatkowe kosze na zapełnione worki. Wszystko to fajnie ale boję się czy to nie przyczyni się do zwiekszenia się liczby wyrzuconych z domów psów .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']W Olsztynie tak jak pisałam wcześniej z końcem roku zakończyła się akcja darmowego czipowania. Przeczytałam w lokalnej prasie, że akcja nie wypadła najlepiej. Szacuje się, że w Olsztynie jest 12 tyś psów . Zaczipowano około 6 tyś. Ludzie obawiają się ,że powróci podatek za psa
(zniesiony w 2008roku) i ma wynosić około 70 zł , łatwo będzie ustalic (po zaczipowaniu )kto płaci, kto nie więc nie wszyscy skorzystali z okazji. Straż miejska ma być [B]wyposażona w czytniki[/B] i sprawdzać psy na spacerach. Brak czipa to mandat nawet do 500 zł.Mają być też kontrole czy właściciele sprzątają po swoich psach bo jak napisała "wyborcza" po ostatnich opadach śniegu wszystko widać " czarno na białym".W klatkach schodowych mają być rozkładane dla zachęty worki plastikowe dla właścicieli psów na psie odchody . Na osiedlach pojawiły sie dodatkowe kosze na zapełnione worki. Wszystko to fajnie ale boję się czy to nie przyczyni się do zwiekszenia się liczby wyrzuconych z domów psów .[/quote]
U nas podatek za psa cały czas jest i właśnie dlatego wymyślili sobie akcję czipowania(narazie nie doszła do skutku)aby mogli ściągać podatek z tych co nie płacą.A to czy czip mógłby się przyczynić do odnalezienia właściciela zagubionemu psu wcale ich nie interesuje.Ważna jest tylko kasa dla miasta i pewnie mandaciki za brak czipa i kupy na trawnikach:angryy:

Link to comment
Share on other sites

W Szczecinie nie tylko w TOZ jest darmowe zakładanie chipa ale w każdym gabinecie który ma podpisaną umowę ze schroniskiem. Nie prawda że tylko dla psów do roku dla wszystkich jeżeli właściciel jest mieszkańcem Szczecina. Nie ma znaczenia czy wet lub policja mają czytnik. Co komu po sczytaniu nr chipa jeżeli nie ma bazy danych ogólnopolskiej ani nawet regionalnych. Lepszym wyjściem są lizetki piest dostaje taką przy szczepieniu na niej jest adres lecznicy a tam mają wszystkie dane właściciela

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Martali']Gdzieś czytałam o darmowych chipach w [B]Poznaniu[/B] i w [B]Suchym Lesie (k. Poznania)[/B]. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś kontaktu czy coś.[/quote]
Właśnie się dowiedziałam,byłam w administracji zapłacić podatek i powiedzieli mi,że od czerwca rusza chipowanie psów w Poznaniu.Od nowego roku już nie ma numerków tylko będą chipy.W tej chwili trwa przetarg w których gabinetach weterynaryjnych będzie można zachipować psa.Adresy będzie wywieszała administracja na klatkach schodowych.Osoby,które zapłaciły podatek na ten rok chipowanie mają za darmo.Więcej wiadomości w biurze na ul Fredry 7 pokój 51 w Poznaniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Właśnie pomagam osobie która zgubiła psa z chipem - to porażka... gdyby pies miał adresówkę, jakąś sensowną byłoby po sprawie - uważam że metalowa adresówka z wybitym nr. tel + cudowny napis: za znalezienie psa nagroda - to jedynie ma sens. Ewentualnie obroża adresowa,której jeszcze nikt nie wynalazł -oprócz mojej znajomej która tymczasom na obroży smaruje niezmywalnym flamastrem nr tel. --- coś co pies ma zawsze nawet we śnie. Przedstawię sytuację: pies gubi się podczas spaceru po okolicy , w której panstwo sa na spacerze w poszukiwaniu ciszy i spokoju, daleko od miejsca zamieszkania... pola i wieś sielska anielska. Szukając psa chodzimy od domu do domu jak nawiedzeni i opowiadamy jak w" Konopielce", babciom itp ze pies ma czipa. Pukają się w głowę...
Kazdy ma telefon , kazdy umie czytac - i ta informacja dotrze do każdego, a czipowanie można potraktować jak metkę na psie - jak ktoś ci go ukradnie to masz szansę go odzyskać bo udowodnisz ze jest twój ale czipa też można usunąć i wstawić ponownie innego - uważam że tatuaż w niewidocznym miejscu to jeszcze może coś dać.
A zamiast wielkiej akcji czipowania przydałaby się mała akcja dla właścicieli pt. adresówka - czyli OBOWIĄZKOWA adresówka , i druga mała akcja 1 baza danych - sensowna i rozpowszechniona wśród schronisk,wetów i ludu miast i wsi. +bezpłatny telefon do tej bazy, aby każdy mógł zgłosić zagubienie lub znalezienie psa do tej 1 bazy. O ile pies nie miałby obowiązkowej adresówki - nieprawdaż?
I każdy kto zgubił psa to już teraz wie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='canis-2']W Szczecinie nie tylko w TOZ jest darmowe zakładanie chipa ale w każdym gabinecie który ma podpisaną umowę ze schroniskiem. Nie prawda że tylko dla psów do roku dla wszystkich jeżeli właściciel jest mieszkańcem Szczecina. Nie ma znaczenia czy wet lub policja mają czytnik. Co komu po sczytaniu nr chipa jeżeli nie ma bazy danych ogólnopolskiej ani nawet regionalnych. Lepszym wyjściem są lizetki piest dostaje taką przy szczepieniu na niej jest adres lecznicy a tam mają wszystkie dane właściciela[/quote]

Ale jeśli złodziejowi spodoba się pies, to lissetkę odczepi z obroży. Nie pokusi się jednak, aby dłubać ostrym narzędziem w karku psa i szukać chipa do wyjęcia.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie - są 2 niezależne powody do znakowania psów : zaginięcie i kradzież... uważam że na zaginięcie najskuteczniejsza jest adresówka, a na kradzież tatuaż a nie czip. czip można usunąć bez trudu, a tatuaż jeżeli jest ukryty pod sierścią jest trudny do znalezienia - i usunięcia.

Teraz dla odmiany jestem w kontakcie z osobą która znalazła psa rasowego, i nie wiedziała ze pies może być oznaczony odpowiedziałam na ogłoszenie o sprzedaży psa i podpowiedziałam...- lokalny weterynarz nie ma czytnika, a następny jest w miasteczku 22 km od miejsca znalezienia i ma czytnik - do przejechania 44 km i zawracanie głowy. Osoba nie ma środka transportu ani ochoty na wojaże . Tylko ja namawiam ją aby pojechała jednak i sprawdziła bo może pies ma chip a właściciel się znajdzie i ucieszy i da większą nagrodę niż cena za sprzedaż.
Powiadomiłam też schronisko, ale ci z kolei mają mnóstwo kilometrów do przejechania, i nie pojadą sprawdzić z czytnikiem czy pies ma czip...

tak więc jeżeli ten pies ma chip - to jest on mu naprawdę zbędny...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...