Jump to content
Dogomania

Chcę zakupić drugiego psa??Proszę o pomoc


Patik

Recommended Posts

O pudlu myślałam ,ale tata powiedział ,ze nie am mowy :P no ale trudno, sznaucer też myślę , że się nada do frisbee i agillity..
A i mam pytanie ,bo chcę wykastrować szczeniaka i czy wtedy nie stanie się ociezały czy strachliwy, słyszałam,że podobno nie ale wolę się upewnić :)

Link to comment
Share on other sites

Kastracja jak każda operacja ma swoje plusy i minusy, ale na pewno pies nie staje się leniwą kluską ;) Ważne, żeby przeprowadzić zabieg u dojrzałego fizycznie psa, u dobrego, sprawdzonego "w temacie" weterynarza. Po zabiegu należy zwracać uwagę, żeby pies za bardzo nie przytył, bo bywa, że apetyt u kastratów wzrasta. Więcej informacji na pewno znajdziesz w dziale weterynaria -> rozród -> kastracja i sterylizacja.

Link to comment
Share on other sites

Chesz wykastrować szczeniaka? Czy chcesz wykastrować jak dorośnie? Bo nie jestem pewna, co masz na myśli.

Mam dwa wykastrowane psy - są NORMALNE, całkowicie wszystko ok, nie są strachliwe, nie zapasły się (trzeba jednak pilnować diety, niektóre psy mogą mieć skłonność do tycia), ale nie wyją za sukami, nie tropią suk itd. Ma to swoje plusy :)

Link to comment
Share on other sites

ja mam wykastrowanego "młodzieńca"(molos wykastrowany w 15-stym m-cu życia)charakter,ani sposób bycia się nie zmienił.do osób,które uważają,że wszystkie psy powinny być w domach trzymane-jak koleżanki wyżej zauważyły-sa pasy które kochają przebywac na zewn.m.in.mój pit bull

Link to comment
Share on other sites

co do rodowodu to rodzice nie są przekonani, wiem ,ze tego nie popieracie, ale jeszcze po prostu pewna nie jestem. :oops:
A co do Kubu, on naprawdę uwielbia być na podwórku, a budę ma cieplusieńką, masa poduch i kocy w środku i ocieploną oczywiście styropianem

Link to comment
Share on other sites

szukam adopcyjnych ale mam jeszcze czas, a jak nie znajdę no to zobaczymy. Jest tylko warunek chce psa energicznego , a i musi być pies któremu nie wypada tona sierści (brat ma uczulenia ,a zresztą mama nie lubi sierści w domu :) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patik']szukam adopcyjnych ale mam jeszcze czas, a jak nie znajdę no to zobaczymy. Jest tylko warunek chce psa energicznego , a i musi być pies któremu nie wypada tona sierści (brat ma uczulenia ,a zresztą mama nie lubi sierści w domu :) )[/QUOTE]

no to adopcyjny sznup :D

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego bez rodowodu? Jeśli chodzi o cenę, to lepiej zapłacić trochę więcej za zdrowego psa (tzn. takiego u którego wystąpienie chorób genetycznych jest zminimalizowane) z rodowodem niż wspomagać pseudohodowców i płacić potem bajońskie sumy za leczenie schorowanego psa, tylko przypominającego sznaucera, w dodatku bardzo często ze skrzywioną psychiką. Rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem chyba będzie adopcja;)

Link to comment
Share on other sites

Nie ma najmniejszej gwarancji, że sznaucer bez papierów, któremu może daleko być do wzorca rasy, nie będzie liniał albo uczulał. Trzeba być naprawdę bogatym, żeby pozwolić sobie na taką loterię za kilkaset złotych, tym bardziej, że sznaucery miniaturowe nie są szczególnie drogą rasą i psa rodowodowego, ale nie nadającego się na wystawy spokojnie kupicie w cenie psa bez papierów.

I szczerze, gdyby rodzice proponowali mi zakup psa z pseudo, to zrezygnowałabym z niego w ogóle, albo poczekała aż dozbieram brakującą sumę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...