Jump to content
Dogomania

Chcę zakupić drugiego psa??Proszę o pomoc


Patik

Recommended Posts

Wcześniej mi nikt nie odpisał,no prawie nikt:)Więc napiszę jeszcze raz i naprawdę proszę o pomoc. Mam psa kundelka, od szczeniaka mieszka na polu , niestety.W przyszłym roku będzie miał 11 lat w lipcu.NA początku był problematyczny ,ale dzięki temu ,ze się za niego wzięłam niedawno (3 lata temu) pies stał się miły i w miare towarzyski jedynie co nie mogę sobie poradzić z lękiem przed burzą i fajerwerkami . I właśnie za rok na wiosnę chce dokupić sznaucera, on będzie na 100% mieszkał w domu.
Oraz będzie wykastrowany, Kuba nie jest. Czy Kuba nie będzie zazdrosny , OCZYWIŚCIE BĘDĘ MU POŚWIĘCAĆ TYLE SAMO CZASU I TRAKTOWAĆ JE NA RÓWNO !!! Nie mam zamiaru jednego wywyższać ,bo wiem ,ze to może prowadzić do problemów. Kuba względem mnie jest uległy, z pieskami nie ma zbytni problemów,chyba,ze mu się za bardzo narzucają.Dziękuje z góry za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim zadaj sobie pytanie po co Ci drugi pies. Dwa psy to 2x kłopotów, 2x mniej czasu, 2x mniej kasy ;) Nie znamy twojego psa, jego stosunku do innych psów i nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy będzie zazdrosny czy nie, ty to najlepiej ocenisz.

Link to comment
Share on other sites

Przecież Kubę też możecie wszędzie brać, psa trzeba stopniowo przyzwyczajać do nowych miejsc i będzie dobrze.

Ja szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie że jeden pies jest na podwórku a jeden w domu. Że jednego się wszędzie zabiera (jak sama napisałaś powyżej) a drugi zostaje na podwórku.

Link to comment
Share on other sites

Ale on jest zabierany tylko jakby miał jechać na wakacje to mogło by sie to źle skończyć on nie lubi być w domu, wiem to ponieważ może wchodzić kiedy chce przychodzi może na godzinkę i idzie na podwórko ,chciałam go wziąć ale nie chce go do niczego zmuszać, a z resztą jak przychodzi do nas Neya seter szkocki, siedziała tu nieraz całymi dniami codziennie i Kuba bardzo ją polubił jak przychodzi to momentalnie odżywa jest szczęśliwszy.

Link to comment
Share on other sites

Weź się najpierw zajmij tym psem co masz...To jest niedopuszczalne żeby pies spał na polu! Z Kuby nie możesz czerpać radości tak jak z psa który mieszka w domu,w dodatku stary to kupujesz sznaucerka?A jak sznaucerka Twój dzadek będzie kazał przywiązać do budy to wtedy weźniesz kolejnego szczeniaczka?

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze, jak mi jeszcze raz ktoś powie ,ze mój pies mi się znudził,jak nic nie wiecie, dużo osób ma dwa,trzy ,cztery psy i co ich się nie czepiacie , nie chce ię tu z nikim kłócić ,ale nie nawidzę jak ktoś mówi coś o czym nie ma pojęcia Kubą też się zajmuję . A dziadek nie dlatego dał Kubę ,ze go nie chciał tylko nie miał pojęcia o zachowaniu psów i stwierdził ,ze jak wyje to woli być na zewnątrz. A zresztą teraz z dziadkiem, bo się oddzielamy(remont). A Kuba wchodzi do domu kiedy chce ,ale nie będę go zmuszała. Więc prosze mnie nie oceniać jak , nic nie wiece co robię z psę i jak się nim zajmuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patik']Po pierwsze, jak mi jeszcze raz ktoś powie ,ze mój pies mi się znudził,jak nic nie wiecie, dużo osób ma dwa,trzy ,cztery psy i co ich się nie czepiacie , nie chce ię tu z nikim kłócić ,ale nie nawidzę jak ktoś mówi coś o czym nie ma pojęcia Kubą też się zajmuję . A dziadek nie dlatego dał Kubę ,ze go nie chciał tylko nie miał pojęcia o zachowaniu psów i stwierdził ,ze jak wyje to woli być na zewnątrz. A zresztą teraz z dziadkiem, bo się oddzielamy(remont). A Kuba wchodzi do domu kiedy chce ,ale nie będę go zmuszała. Więc prosze mnie nie oceniać jak , nic nie wiece co robię z psę i jak się nim zajmuję.[/QUOTE]

Chodzi oto,że tak to wygląda, być może tak nie jest, ale jak mamy odbierać to ,że bierzesz nowego psa do domu, a Kuba na polu :shake:
Tak ludzie mają po kilka psów, niekiedy dobrze się nimi opiekują ,niekiedy nie.
Dlatego spróbuj najpierw zająć się Kubą, a dopiero pózniej myślcie o nowym psie, bo obecny też może być świetnym kompanem do domu.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, naprawdę dobrze się nim zajmuję . a tak naprawdę sam jest tylko na noc, tak to zawsze ktoś jest polu i siedzi,chciałam go wziąć do domu ,ale ja nie mogę patrzyć jak on siedzi tylko i patrzy an drzwi, drzwi są otwarte więc wchodzi kiedy chce, ale woli siedzieć na polu. Postaram się może spróbuję jeszcze raz ,ale wątpię ,żeby mi się udało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']Weź się najpierw zajmij tym psem co masz...[B]To jest niedopuszczalne żeby pies spał na polu![/B] Z Kuby nie możesz czerpać radości tak jak z psa który mieszka w domu,w dodatku stary to kupujesz sznaucerka?A jak sznaucerka Twój dzadek będzie kazał przywiązać do budy to wtedy weźniesz kolejnego szczeniaczka?[/QUOTE]


No może dopuszczalne jest, niektóre psy są stworzone (np. kaukazy, psy górskie) do mieszkania na zewnątrz.
PS: na południu Polski na zewnątrz = na polu, oczywiście pies na pewno nie śpi na polu uprawnym, tylko jest na zewnątrz np. na podwórku. ;)

Link to comment
Share on other sites

1. Kuba ma strasznie gęstą sierść nie lubi upałów lubi gdy jest zima.może nie jest jak Kaukaz ,ale sierść ma podobną:)
2. A sznaucera miniaturkę, miał być średni ,ale stwierdziłam, ze mini będzie bardziej nam odpowiadał :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patik']Wiem, naprawdę dobrze się nim zajmuję . a tak naprawdę sam jest tylko na noc, tak to zawsze ktoś jest polu i siedzi,chciałam go wziąć do domu ,ale ja nie mogę patrzyć jak on siedzi tylko i patrzy an drzwi, drzwi są otwarte więc wchodzi kiedy chce, ale woli siedzieć na polu. Postaram się może spróbuję jeszcze raz ,ale wątpię ,żeby mi się udało.[/QUOTE]
Rozumiem że w zimę przy -20 też drzwi otwarte i pies ma możliwość wejścia jak mu łapy zmarzną :cool3:.

Rodzina przygotowana już na zasikane dywany/podłogi, pogryzione buty, meble, ściany, na poranne pobudki żeby z psiakiem wyjść, na wspólne uczenie psiaka co wolno a co nie? Niedługo zaczyna się rok szkolny, co wtedy? Rodzice czy dziadek będą psiaka pod Twoją nieobecność wyprowadzać i karmić? Szczeniak je 3-4 razy dziennie, sika co 2 godziny, kupka niewiele rzadziej. Jeśli już całą rodziną zdecydujecie że podołacie wtedy można zacząć się rozglądać za hodowlą, przygotowywać dom na nowego mieszkańca i gromadzić wyprawkę. Szczeniak kosztuje, szczepienia i jedzenie też, w razie choroby- leczenie, więc o pokrywaniu kosztów też musisz z rodzicami porozmawiać. Pamiętaj że Kuba nie młodnieje, jakieś dolegliwości też mu mogą się pojawić i na jego leczenie też będzie kasa potrzebna - 2 psy to podwójny wydatek i musisz z rodzicami ustalić kto to pokryje. Pies to obowiązek, dwa psy to obowiązek podwójny, ale i dwa razy więcej futra do kochania ;)

Link to comment
Share on other sites

W zimie Kubę wpuszczamy, a gdy chce wyjść to po prostu otwieramy mu.
A rodzina jest na to przygotowana wszystko omówiliśmy. Z dziadkiem już nie mieszkamy , ale mama jest cały dzień prawie w domu ,więc nie będzie problemu z karmieniem czy wychodzeniem,a co do spraw pieniężnych dlatego czekamy na wiosnę gdy skończymy remont :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WeraJa']Stary model do kosza, a chcesz rasowego sznaucera? A jak Ci się znudzi, tak jak Kuba i za rok też znajdzie się na polu, a ty zachcesz np yorka? Nie lepiej zająć się Kubą? Zacząć go czegoś uczyć itd. ?[/QUOTE]
Nie wiem na jakiej podstawie stwierdziłaś p "znudzeniu' sie Kuba.

Ładny sportowey fryz i pudel pies idealny, bardzo inteligentny i wytrzymały ;)

Link to comment
Share on other sites

ja uwarzam, że sznaucer (mam olbrzyma) w 3 rozmiarach w skrócie
*olbrzym-najspokojniejszy, ale nie ciapa\
*średniak-stuknięty, pobudliwy, wesoły
*miniatura to pośrednie :)
polecam książke Ireny Krassowskiej i Barbary Szczerbickiej wszystko opisanie :)
na bazarku [url]http://www.dogomania.pl/threads/212356-Ozdobne-zagarki-termometry-kapielowe-DENDASTIXY-kurtki-Diadora-na-sznupy-do-12.08[/url] masz tą pozycje :)

Link to comment
Share on other sites

Ilusion ma mixa(?) pudla wystrzyżonego normalnie, sportowo i to bardzo fajny pies jest;)

Nie sądzę żeby 11-letni pies, mieszkający całe życie na zwenątrz z dnia na dzień przyzwyczaił się do spędzania większości czasu w domu. Jak Kuba lubi być na dworzu, to ja nie widzę powodu żeby zmuszać go do siedzenia w domu dla własnego widzimisię:niewiem:Ma przecież wolny wybór i widocznie woli siedzieć na dworzu. I nie piszcie proszę że niedopuszczalne jest trzymanie psa na dworzu.. Wiele ras ma właśnie takie predyspozycje, wręcz czują się nieszczęśliwe zamknięte w czterech ścianach. Nie traktujmy psów jako odpowiednik ludzi na czterech łapach, szanujmy ich zwierzęcą naturę. Co nie oznacza że z Kubą nie należy pracować, nawet trzeba, ale nic na siłę. Poza tym nie wiem skąd te zarzuty że Patik wyrzuca stary model do kosza, pisała wyraźnie że Kubą się zajmuje. Dużo osób ma po kilka psów..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...