Jump to content
Dogomania

Samba = pies idealny! Samba wróciła z adopcji ... :((((


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No pewnie, fajna ta nasza kruszyna :)

Zerknęłam właśnie na tablicę, wyróżnienie ogłoszenia jest do 21 stycznia. Przez 5 dni wyróżnienia, numer telefonu podejrzały tylko dwie osoby na 150 wyświetleń. Ciężko jest z tymi adopcjami...

Na styczeń kasa będzie, policzyłam na szybko, że z bazarków się uzbiera, będzie około 65zł z jednego i ok.195zł z drugiego, więc ok, damy radę. Ale myślę już o lutym... Trochę chodzę dzisiaj po domu i patrzę co by jeszcze spieniężyć poprzez bazarki i już nic nie mam. Doszłam do wniosku, że kilkuletnie bazarkowanie na dogo skutecznie leczy zapędy w kierunku zbieractwa rzeczy, które "jeszcze się mogą przydać" :evil_lol:

A w ogóle to nie wiem jak niektóre ciotki na dogo to robią, że udaje im się zebrać 100% deklaracji i mają kupę ludzi na wątkach. Pewnie najłatwiej jest jak wątek powstaje, potem się ludzie wykruszają. No i pewnie łatwiej jest prowadzić wątek jak ktoś ma na tyle dużo czasu, żeby często pisać, wklejać foty... Dobrze, że mamy tu chociaż kilka wiernie zaglądających i pomagających, dzięki dziewczyny! :loveu:

edit:
Samba miała jakiś banerek do sygnaturki robiony? Ktoś kojarzy?

edit:
Znalazłam, miała baner, ale nawiązujący do szczeniaków, nieaktualny teraz.

edit kolejny:
Teraz wątek jest na ogólnym dziale psów do adopcji, a może przenieść ją na mazowieckie?

Edited by bric-a-brac
Link to comment
Share on other sites

Witam,

trafiłam na tą stronę szukając informacji o Sambie.. Soni.. Bubie po przeczytaniu jednego z ogłoszeń i mam taką małą sugestię aby pilnować wieku pieska, który się podaje. W kilku ogłoszeniach dodanych wciągu kilku dni podawany wiek suni waha się od 3 do 4 lat. Oczywiście wiadomo, że nie sposób określić wieku dokładnie i czas leci więc i wiek się zmienia, ale podawanie różnego wieku w dodanych po sobie ogłoszeniach nie wygląda wiarygodnie i może zniechęcić ewentualnego przyszłego opiekuna. Dodatkowo w każdym ogłoszeniu jest inne imię co dodatkowo potęguje efekt braku wiarygodności. Proszę wybaczyć zwracanie uwagi, ale mówię z punktu widzenia osoby zainteresowanej adopcją i szukającej informacji jakie wrażenie może robić niedokładna informacja.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich poszukujących domu dla suni :) Cudowna jest...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ollga']Witam,

trafiłam na tą stronę szukając informacji o Sambie.. Soni.. Bubie po przeczytaniu jednego z ogłoszeń i mam taką małą sugestię aby pilnować wieku pieska, który się podaje. W kilku ogłoszeniach dodanych wciągu kilku dni podawany wiek suni waha się od 3 do 4 lat. Oczywiście wiadomo, że nie sposób określić wieku dokładnie i czas leci więc i wiek się zmienia, ale podawanie różnego wieku w dodanych po sobie ogłoszeniach nie wygląda wiarygodnie i może zniechęcić ewentualnego przyszłego opiekuna. Dodatkowo w każdym ogłoszeniu jest inne imię co dodatkowo potęguje efekt braku wiarygodności. Proszę wybaczyć zwracanie uwagi, ale mówię z punktu widzenia osoby zainteresowanej adopcją i szukającej informacji jakie wrażenie może robić niedokładna informacja.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich poszukujących domu dla suni :smile: Cudowna jest...[/QUOTE]



Witamy, Ollgo.
Rzeczywiście w ogłoszeniach wiek może być z niewielkimi wahaniami. Niektóre teksty były pisane niedawno, inne wcześniej. Różne osoby ogłaszają Sambę, stąd też nie zawsze jesteśmy w porozumieniu. Myślę, że w przypadku różnicy jednego roku to nie jest wielkie przewinienie, zwłaszcza, że istotnie nie znamy dokładnej daty urodzenia Samby.
Co do różnych imion, główną przyczyną tego stanu rzeczy jest polityka administratorów serwisów ogłoszeniowych, którzy kasują więcej niż jedno ogłoszenie tego samego psa... My chcemy by ogłoszeń było możliwie dużo, by dać psu większą szansę na dom... Im więcej ogłoszeń, tym większa szansa, że ktoś ją dostrzeże i pokocha :) A swoją drogą, Samba zdaje się reaguje na te trzy sposoby zwracania się do niej. Paula, dobrze myślę? Bo mi się wydaje, że Ty się do niej różnie zwracasz ;)
Pozdrawiamy serdecznie! Taki post to chociaż sygnał, że ktoś dostrzegł Sambę i że nasz czas poświęcony na ogłaszanie nie idzie na darmo...

Link to comment
Share on other sites

Witaj Ollgo, czy dobrze rozumiem, że szukasz psa do adopcji? a może już JĄ znalazłaś? :cool3:
Co do imienia to jest tak jak pisze Bric. Kiedy Samba (jeszcze bezimienna) do mnie przyjechała, wołaliśmy na nią po prostu sunia. Szybko zaczęła na to wołanie reagować, więc nie chcąc jej mieszać w główce jeszcze bardziej zmieniłam na Sonia, jednak osoba, która prowadzi stronę www Znajdek bez porozumienia ze mną wpisała Samba, co powiem szczerze nie podobało mi się bo w tym samym czasie miałam na tymczasie Ritę, której siostra miała na imię właśnie Samba. Jako, że sunia jest i była u mnie fizycznie postanowiłam, że nie będę się do niej tak zwracać, tym bardziej, że już bardzo dobrze reagowała na imię Sonia. Trochę to zagmatwane, ale mam nadzieję, że zrozumiecie o co chozzi ;) ...a Buba? Wystarczy na nią popatrzeć :lol!: takie duuże, a takie malutkie zarazem, "kruszynka" kochająca przytulanie,ładowanie się na kolana, gdzie doopka się nie mieści, ale to nic, jakoś damy radę, aby tylko być bliżej człowieka.
Tak jak w domu mając dziecko czasem wołamy "skarbie", słoneczko", "myszko", tak Sonia to nasza Bubusia kochana. :loveu:
edit: co do wieku Sońki to myślę, że kiedy została znaleziona była po pierwszej cieczce, tak więc, szacowałabym, że jest z lata/jesieni 2010r.

Link to comment
Share on other sites

Szukam to być może zbyt wcześnie powiedziane, ale tak- przeglądam, zastanawiam się... Rozważamy z mężem opiekę nad psiakiem i adopcję, decyzja jednak jest poważna, a że zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności to musi być przemyślana więc rozmawiamy, rozważamy za i przeciw, dyskutujemy... i na razie decyzja nie zapadła. Chcemy, potrzebujemy kontaktu ze zwierzęciem, ale się 'boimy' :) Ja mam doświadczenie w 'posiadaniu' psa, mąż nie, ale bardzo się do piesków garnie, one do niego zresztą też. Jesteśmy jednak odpowiedzialnymi ludźmi i jak decyzja zapadnie i jakiś zwierz do nas trafi to na zawsze :) Tylko może zbyt rozważni, bo potrzebujemy sporo czasu na jej podjęcie :)

Co do imienia to już wszystko wiem, przeczytałam wątek o suni od początku i sporo się o niej dowiedziałam :)

Czy udało się może porozmawiać w końcu z poprzednim domem co było powodem porzucenia suni poza brakiem odpowiedzialności opiekunów? Z wątku wynika, że na początku byli sunią zachwyceni... Kolejna zmiana miejsca będzie dla suni dramatem.. ehh... ludzie, brak słów.

Pozdrowienia serdeczne :)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem bardzo dobrze, że podchodzicie do decyzji adopcji rozważnie, ostrożnie. Jest tyle nieprzemyślanych adopcji, powrotów, a to przykre nie tylko dla nas wolontariuszy, ale przede wszystkim dla psa. Niektórzy ludzie kierują się odruchem, emocjami i szybko podejmują taką decyzję. Nie zawsze oczywiście kończy się to źle, ale... bywa i tak. Już samo to, że wyłapałaś te rozbieżności w ogłoszeniach świadczy o tym, że rozgryzłaś temat Sambowych ogłoszeń dokładnie. Ogłaszałam wiele zwierząt na kilka imion i muszę powiedzieć, że jesteś pierwszą osobą, która zwróciła na to uwagę i zauważyła rozbieżności! To także świadczy o wnikliwości w temat potencjalnego przyszłego towarzysza.

Dla mnie osoba, która oddała Sambę... być może miała jakieś powody, może nawet poważne. Ale postąpiła skrajnie nieodpowiedzialnie, bo jeśli pojawiły się jakieś wątpliwości co do adopcji, powinna była w pierwszej kolejności powiadomić Fundację i Paulę. Wówczas Buba nie trafiłaby na Paluch... Dobrze, że nasza Samba umie się byle czym cieszyć i szybko zapomniała o tym miejscu. Nie wymaga komentarza to, że ta kobieta udawała przez telefon/mail, że po Sambę przyjedzie i że tęskni, po czy przestała odbierać telefony...

Fajnie, że przebrnęłaś przez wątek, trochę tej lektury było po drodze. Widać kruszyna wpadła Ci trochę w serducho :loveu:

Allu, Fifcio brzmi przesłodko :lol:

Link to comment
Share on other sites

po dłuższym czasie udało mi się skontaktować z p. Klarą (dawną właścicielką). nie wiem na ile to prawdziwe, ale mówiła, że jej bardzo przykro, że tak się stało. Chodziło (tak jak się domyślałyśmy), że chodzi o skomplikowane sprawy rodzinne. Nie zmienia to faktu, że zwrot psa nie powinien tak wyglądać. Nawet nie chcę myśleć co by było gdyby nikt czipa nie sprawdził, albo był on nieczytelny. :( Na szczęście Sonia jest zaczipowana na mnie i szybko udało się ją odnaleźć i zabrać do domu, który już znała. Choć początkowo też miałam nieprzyjemności ze strony TZ i trochę słuszne, bo po prostu nie byłam na powrót Sonii przygotowana, miałam inne tymczasy, a dom niestety malutki, no ale co mogłam zrobić? Wywalić ją z domu? Jak zawsze daliśmy radę i Sonii chyba dość szybko udało się zapomnieć o przygodzie schroniskowej. Teraz jest wesołą Bubusią, brykającą na spacerach jak konik, uwielbiającą zabawy z psami, oraz dziećmi. Sonia to wspaniały pies dla rodziny. Jest cierpliwa, posłuszna, w domu bez problemu zostaje sama, nie broi. Uwielbia przytulanki. Jeśli jesteś miałabyś ochotę poznać Sońkę osobiście możemy się umówić.

Link to comment
Share on other sites

Kasiu, dzięki :)

Dwa banerki można mieć, tylko w sumie grafiki sygnatury nie powinny przekraczać 500x100 pixeli. Sambowy ma 200x100, świnkowy 290x150, czyli razem 490x250, za dużo.

Ale zmniejszyłam Ci obrazek na taki, żeby nie przekraczało. Tu podlinkowany masz:
[URL="http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/viewtopic.php?f=11&t=1619"]
[IMG]http://i1059.photobucket.com/albums/t436/bric777/swinkowy_zps93d67c4f.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...