Jump to content
Dogomania

DRAMATYCZNA SYTUACJA w schronisku ! Zbieramy pieniądze na słome dla psiaków !~Józefów


Qeeriefire

Recommended Posts

Przepraszam nie było mnie. Mogłabym zrobić, a na pewno pomóc w rozsyłaniu, teraz prowadzę też jeszcze jeden bazarek.
Myślę,że będzie tez łatwiej dla Ciebie, jeżeli Ty będziesz założycielką, bo pieniądze przelewane będą od razu na Twoje konto ;)
Ale mi to nie robi różnicy, więc to kwestia jak będzie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ok, ja akurat nie mam nic na glowie, wiec moge zobic ten bazarek, ale nie ukrywam, ze licze na twoja pomoc bo cegielkowych nigdy nie robilam;
jutro z samego rana sie za to zabiore, bo dzis jestem calkiem wykonczona, a potem dam link tu na watku, zebys mogla zglosic uwagi; mozesie czegos naucze pozytecznego, bo takie zwykle bazarki to juz odruchowo jakos sie robi; z gory dziekuje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kakadu']ok, ja akurat nie mam nic na glowie, wiec moge zobic ten bazarek, ale nie ukrywam, ze licze na twoja pomoc bo cegielkowych nigdy nie robilam;
jutro z samego rana sie za to zabiore, bo dzis jestem calkiem wykonczona, a potem dam link tu na watku, zebys mogla zglosic uwagi; mozesie czegos naucze pozytecznego, bo takie zwykle bazarki to juz odruchowo jakos sie robi; z gory dziekuje :)[/QUOTE]
Pewnie, postaram się pomóc, ale to nic skomplikowanego. Będę czekać ;)

Przy okazji zapraszam do zajrzenia: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/216955-Zapraszamy-wszystkich-posiadaczy-serc-na-psy-umierajace-z-g%C5%82odu-%21-do-14.11"]http://www.dogomania.pl/threads/216955-Zapraszamy-wszystkich-posiadaczy-serc-na-psy-umierajace-z-g%C5%82odu-!-do-14.11[/URL]

Link to comment
Share on other sites

no zrobilam - naprawde skromnie w porownaniu collie do twojego, ale nie umiem inaczej;
roześle link do swoich znajomych - choć głupio mi ich naciagac...

[url]http://www.dogomania.pl/threads/217167-kostki-s%C5%82omy-dla-zagro%C5%BConego-likwidacj%C4%85-j%C3%B3zefowa...-do-25-11?p=17929878#post17929878[/url]

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to mam do oddania paczkę. Nie jakąś super dużą, ale jest w niej kołdra, duży ciepły koc, jakieś ciepłe materiały (na posłania dla psów?), do tego trochę karmy i kilka misek. To w sumie niewiele, ale może akurat się przyda. Rzeczy są do odebrania w Warszawie na Śródmieściu. W razie czego proszę o kontakt meilowy (jestem rzadko na Dogo): [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

Witajcie. Byłem w tym schronisku rok temu, chciałem zaadoptować suczkę średniej wielkości, jakaś Pani zaprowadziła mnie do kilku boksów, położonych koło siebie, przyglądałem się i stwierdziłem że w tych boksach są przecież same psy więc spytałem ponownie o suczki, na co Pani stwierdziła że nie ma suczek, odeszliśmy trochę na bok i zobaczyłem że koło mnie biega suczka (choć podobno ich nie ma!) no to mówię że mógłbym tą adoptować, "ona jest dzika" -usłyszałem, mimo wszystko chciałem ją wziąć ale niestety nie można było bo nie ma jak jej złapać.
Zanim pojechałem do schroniska to jedną suczkę już miałem upatrzoną niestety Pani nie chciała mi jej wydać bo stwierdziła że ona też jest dzika. Suczka rzeczywiście była wystraszona i była nieufna co do ludzi. Mimo usilnych i wielokrotnych próśb aby pomogła mi ją złapać bo chętnie ją przygarnę (tym bardziej że suczka przebywała w budynku) ona dalej podtrzymywała swoje że nie, ona jest dzika, itd. po czym kobieta zaczęła się robić strasznie nie miła, dlatego wkurzony wróciłem do domu a pies dalej tkwi w schronie, tylko nie wiem po co w takim razie jest ogłaszana że jest do adopcji. A i jeszcze jedno jak się później okazało w schronisku były jeszcze inne suczki ale nie wiem czemu nie zostały mi one pokazane.

Edited by mlu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Collie']Niestety wiadomości o rzekomym zamknięciu schroniska i usypianiu psów nadal są rozsyłane.[/QUOTE]

a gdzie się pojawiają?
i w jakim kontekście?
czy po to, żeby jakos poruszyć opinie publiczna i zmobilizować ludzi do działania, czy dla sensacji?
tak, czy owak informacja o usypianiu nie jest prawdziwa;
a schronisko..., no cóż faktycznie ciągle jest zamknięte, przynajmniej ja nie słyszałam, żeby powiatowy wet. je otworzył z powrotem; ale chętni do adopcji są mile widziani (bardzo mile); dla nich bramy schroniska są otwarte zawsze;

[quote name='Blacky87']Jeśli ktoś jest zainteresowany, to mam do oddania paczkę. Nie jakąś super dużą, ale jest w niej kołdra, duży ciepły koc, jakieś ciepłe materiały (na posłania dla psów?), do tego trochę karmy i kilka misek. To w sumie niewiele, ale może akurat się przyda. Rzeczy są do odebrania w Warszawie na Śródmieściu. W razie czego proszę o kontakt meilowy (jestem rzadko na Dogo): [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/QUOTE]
oczywiscie, ze jestesmy zainteresowani; w sobotę jedziemy z tzem zawieźć psa z józefowa do ortopedy na puławską - może uda się wtedy do ciebie zajrzeć
zaraz napisze maila

[quote name='mlu']Witajcie. Byłem w tym schronisku rok temu, chciałem zadoptować suczke średniej wielkośći, jakaś Pani zaprowadziła mnie do kilku boksów, położonych koło siebie, przyglądałem się i stwierdziłem że w tych boksach są przecież same psy więc spytałem ponownie o suczki, na co Pani stwierdziła że nie ma suczek, odeszlismy trochę na bok i zobaczyłem że koło mnie biega suczka (choć podobno ich nie ma) no to mówie że mógłbym tą adoptować, "ona jest dzika" -usłyszałem, mimo wszystko chciałem ją wziąść ale niestety nie można było bo nie ma jak jej złapać.
Zanim pojechałem do schroniska to jedną sunie już miałem upatrzoną na stronie chyba wolontariuszy, jest też ona na fb: [URL]http://pl-pl.facebook.com/media/set/?set=a.245674155487600.69519.113956451992705&type=1[/URL], niestety Pani nie chciała mi jej wydać bo stwierzdziła że ona też jest dzika. Suczka rzeczywiście była wystraszona, inne psy ciągle na nią warczały i była nieufna co do ludzi, ale schronisko jest ostatnim miejscem gdzie nabieże zaufania. Mimo usilnych i wielkokrotnych próśb do tej Pani żeby pomoga mi ją złapać bo chętnie ją przygarnę, tym bardziej że suczka przebywała w budynku, ona dalej podtrzymywała swoje że nie, ona jest dzika, idt. po czym kobieta zaczeła się robić strasznie nie miła, dlatego okropnie zdenerwowany wróciłem do domu bo miełm już dosyć tego miejsca i bezsilności, a biedna psina dalej tkwi w schronie, tylko nie wiem po co w takim razie jest ogłaszana że jest do adopcji. A i jeszcze jedno jak się później okazało w schronisku były jeszcze inne suczki ale nie wiem czamu nie zostały mi one pokazane.[/QUOTE]
faktycznie paskudna sprawa; najlepiej umawiać się z wolontariuszami, wtedy może jest łatwiej; przykro mi, ze tak się stało; czy ta suczka, którą chciałeś adoptować jest cały czas w józefowie? bo jeśli jeszcze chciałbyś ją adoptować (choć pewnie wziąłeś już jakiegoś innego psa) to może moglibyśmy pomóc?

zajrzałam na stronę - profil psa założyła dorota bujwid - można sie z nia kontaktować bez problemu - zawsze chętnie pomoże;

Link to comment
Share on other sites

Dostałam informacje od osób, że na nk ktoś wysyła
[I]"Kochani, sytuacja jest tragiczna. Zapadła decyzja o likwidacji schroniska w Józefowie, [B]600 psów i 30 kotów ma być UŚPIONYCH[/B][/I]![I] Błagam was rozpowszechniajcie te wiadomość. Może ktoś wziąłby na dom tymczasowy jakiegoś zwierzaka. Będziemy tez zbierać karmę, pieniądze na hoteliki, by choć trochę ich uratować Artur Starosz nr tel. 668249268 Ula Kurek 880822051 Błagam Cię rozsyłaj ten link gdzie się da ! Tu chodzi o życie wyobraź sobie jakby to ciebie uśpili! ( Wklej to na śledzika proszę.).!![/I]"

Każdemu kto dostaje taką wiadomość staram się sprostować informację,ale myślę,że jednak nadal wiele osób jest przekonana,że te psiaki są usypiane..
Co do adopcji do której nie doszło, może faktycznie lepiej skontaktować się z wolontariuszami.

Link to comment
Share on other sites

to jakiś stary tekst...
tak to jest z siecią - ciągle coś w niej krąży, a nie każdy patrzy na daty...
niestety, musze sprostować jeszcze jedną informację - nawet na dt psy nie są wydawane; jedna z dziewczyn załatwiła pobyt psa w pewnej fundacji, na zasadzie biorą psa i zajmują sie jego utrzymaniem i szukaniem mu domu - kierowniczka sie nie zgodziła; jedyny sposób to adopcja psa; pod względem formalnym jego status będzie uregulowany, a w papierach będzie porządek;

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kakadu']a gdzie się pojawiają?
i w jakim kontekście?
czy po to, żeby jakos poruszyć opinie publiczna i zmobilizować ludzi do działania, czy dla sensacji?
tak, czy owak informacja o usypianiu nie jest prawdziwa;
a schronisko..., no cóż faktycznie ciągle jest zamknięte, przynajmniej ja nie słyszałam, żeby powiatowy wet. je otworzył z powrotem; ale chętni do adopcji są mile widziani (bardzo mile); dla nich bramy schroniska są otwarte zawsze;


oczywiscie, ze jestesmy zainteresowani; w sobotę jedziemy z tzem zawieźć psa z józefowa do ortopedy na puławską - może uda się wtedy do ciebie zajrzeć
zaraz napisze maila


[B]faktycznie paskudna sprawa; najlepiej umawiać się z wolontariuszami, wtedy może jest łatwiej; przykro mi, ze tak się stało; czy ta suczka, którą chciałeś adoptować jest cały czas w józefowie? bo jeśli jeszcze chciałbyś ją adoptować (choć pewnie wziąłeś już jakiegoś innego psa) to może moglibyśmy pomóc?

zajrzałam na stronę - profil psa założyła dorota bujwid - można sie z nia kontaktować bez problemu - zawsze chętnie pomoże[/B];[/QUOTE]
Może jeszcze nie wszystko stracone dla tej suki?

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Collie']Dostałam informacje od osób, że na nk ktoś wysyła
[I]"Kochani, sytuacja jest tragiczna. Zapadła decyzja o likwidacji schroniska w Józefowie, [B]600 psów i 30 kotów ma być UŚPIONYCH[/B][/I]![I] Błagam was rozpowszechniajcie te wiadomość. Może ktoś wziąłby na dom tymczasowy jakiegoś zwierzaka. Będziemy tez zbierać karmę, pieniądze na hoteliki, by choć trochę ich uratować Artur Starosz nr tel. 668249268 Ula Kurek 880822051 Błagam Cię rozsyłaj ten link gdzie się da ! Tu chodzi o życie wyobraź sobie jakby to ciebie uśpili! ( Wklej to na śledzika proszę.).!![/I]"

Każdemu kto dostaje taką wiadomość staram się sprostować informację,ale myślę,że jednak nadal wiele osób jest przekonana,że te psiaki są usypiane..
Co do adopcji do której nie doszło, może faktycznie lepiej skontaktować się z wolontariuszami.[/QUOTE]
Ale i tu na dogo ktoś to ciagle wkleja od tygodnia!!

Link to comment
Share on other sites

jesli to bedzie mialo jakis korzystny skutek w postaci pomocy materialnej lub finansowej to jeszcze pol biedy;

wczoraj byl w tvp info (chyba) film pod dosc pretensjonalnym tytulem "burki i dobre anioly" o schronisku w jozefowie; trafilam przypadkiem na sama koncowke; oczywiscie tvp wydala wszyskie pieniadze i zaangazowala wszelkie srodki na makabryczny budynek na woronicza i nie stac jej juz na mozliwosc zamieszczenia tego na swojej stronie internetowej (boze co za sredniowiecze...) ale wysledzilam, ze bedzie powtorka w nocy z czwartku na piatek o 5:10 (moge sie mylic co do godziny); mozna ewentualnie nagrac i sobie obejrzec...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Za to dziś w Uwadze o Korabiewicach.......bieda goni biedę...........[/QUOTE]
Oglądałam i aż strach myśleć, gdzie jeszcze są podobne sytuacje :(
"...Czy ten pies jest w dobrym stanie...?"
"Myślę,że tak...jest tylko chudy.."

Wie ktoś czy może na dogo jest wątek schroniska etc. ?

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=red][B][SIZE=4]a my potrzebujemy pomocy w zbieraniu fantow na bazarek bo trzeba zoperowac nogi onka kanisa z jozefowa;[/SIZE][/B][/COLOR]
tu jego watek:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/217371-piekny-4-letni-ON-z-dysplazja-szuka-domu-przed-zima...?p=17955424#post17955424[/URL]

bede bardzo wdzieczna za jakakolwiek pomoc...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...