Jump to content
Dogomania

Zaczerwienienie, wygryzanie określonych miejsc.


aleshua

Recommended Posts

Jestem, aby po długim czasie zdać relację z problemów skórnych :)
Pisałam o nawrocie i rzeczywiście drapała się, gryzła ale się okazało, że załapała pchły! Kupiłam szampon owadobójczy i antyalergiczny w jednym, bardzo dokładnie ją wyszorowałam, dostała obrożę i pchły wyginęły ale między przednimi łapami zostały czerwone strupy i rany od wygryzania się, tak samo jak i w pachwinach, które z czasem przestała drapać. Na trzy tygodnie wyjechaliśmy z domu, totalnie zmieniliśmy jej jadłospis - bardziej z przymusu niż chęci. Jadła to co było u Teściów, czyli Pedigree, kanapki, jakieś resztki mięsa, Frolica, parówki, chrząstki i inne tym podobne i wszystko jak ręką odjął...! Od ponad dwóch tygodni jesteśmy w domu, daję jej zwykłe drobiowe parówy, płucka, wątrobę wieprzową, czasem puszkę Butchers'a z wołowiną i zero warzyw, kasz, ryżu. Nic jej nie jest (odpukać).
Suma sumarum nie mam pojęcia co jej było, obstawiam tę cholerną karmę bo wszystko zaczęło się normować po wyjeździe, który zbiegł się z odstawieniem tej karmy...
W każdym razie jestem szczęśliwa, bo póki co wszystko na dobrej drodze jest z Tajga :) Problemy skórne ujarzmione, strachy Tajgi też mają się dużo lepiej a ona sama jakby szczęśliwsza jest odkąd ma pełen żołądek (bala się misek i nie chciała jeść za abrdzo) i nic ją nie swędzi :P
Jedyny "mankament" mojej psicy jest taki, że nadal nie chce przybrać jakiejś sensownej wagi, a ostatnio nawet zeszła poniżej 22kg. Muszę ją zważyć...

Edit: Tajga zważona :D Przybrała 2kg - mamy 24kg! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...