Jump to content
Dogomania

suczydełka XD


angineuuka

Recommended Posts

[quote name='Rinuś'][I][B]a to Ty nie wiesz, że trzeba adoptować tylko stare, chore ewentualnie agresywne psy? wtedy jesteś cool i w ogóle zajebista :loveu:[/B][/I][/QUOTE]
odpowiedź lekko sarkastyczna;) i chyba trochę "dziecinna"
proszę przeczytać ze zrozumieniem
[QUOTE]Dziwię się ludziom, że biorą młodego psa...bo jest młody...[B]a te staruszki mają naprawdę fantastyczne charaktery. [/B][/QUOTE]
nie wiem jak to można prościej ująć. Pisałam że lepiej jest adoptować psa z fajnym charakterem niż brać go[U] tylko[/U] ze względu na wiek. A tak składa się że staruszki ,a przynajmniej znaczna ich większość ma "fajne" charaktery.

A czy gratulacje adopcji staruszka to komentowanie wyboru? Nie pisałam to z taką interpretacją, a przynajmniej nie negowałam nikogo za wybór innego psa. Nie wiem dlaczego Naklejka tak to zinterpretowała i dlaczego wszystkie tak naskoczyły na moją wypowiedź. Czytam swoje posty kilkakrotnie i nie widzę żadnych zarzutów.

Angi, jeśli chodzi o dewastację ogrodu to ostatnio rozmawiałam z behawiorystą na ten temat. Dziewczyna na jednym ze szkoleń miała taki temat. Pies powinien mieć wyznaczone miejsce (odgrodzone czymś)do dewastacji-kopania, wyrywania, zakopywania itd. Można nawet zakopywać psu jakieś "skarby" żeby zmusić go do zajęcia w danym miejscu. Z czasem pies sam będzie zajmował się wyznaczonym skrawkiem zieleni bo będzie wiedział że tylko tam można coś znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rotek_']odpowiedź lekko sarkastyczna;) i chyba trochę "dziecinna"
proszę przeczytać ze zrozumieniem

nie wiem jak to można prościej ująć. Pisałam że lepiej jest adoptować psa z fajnym charakterem niż brać go[U] tylko[/U] ze względu na wie[B]k. A tak składa się że staruszki ,a przynajmniej znaczna ich większość ma "fajne" charaktery.[/B]

A czy gratulacje adopcji staruszka to komentowanie wyboru? Nie pisałam to z taką interpretacją, a przynajmniej nie negowałam nikogo za wybór innego psa. Nie wiem dlaczego Naklejka tak to zinterpretowała i dlaczego wszystkie tak naskoczyły na moją wypowiedź. Czytam swoje posty kilkakrotnie i nie widzę żadnych zarzutów.

[B]Angi, jeśli chodzi o dewastację ogrodu to ostatnio rozmawiałam z behawiorystą na ten temat. Dziewczyna na jednym ze szkoleń miała taki temat. Pies powinien mieć wyznaczone miejsce (odgrodzone czymś)do dewastacji-kopania, wyrywania, zakopywania itd. Można nawet zakopywać psu jakieś "skarby" żeby zmusić go do zajęcia w danym miejscu. Z czasem pies sam będzie zajmował się wyznaczonym skrawkiem zieleni bo będzie wiedział że tylko tam można coś znaleźć.[/B][/QUOTE]

Ona ma na prawdę fajny charakter. Wypuściłam ją samą na ogródek - co chwilę podgląda do okna czy my dalej jesteśmy w domu :)
Co do kopania. Ona to chyba robi w trakcie zabawy. Rzuci zabawkę i kopie/drapie przed nią. Nie wiem czy to z nerwów, czy chce ją zakopać... :P

Link to comment
Share on other sites

Przez ostatnie dwa lata poznałam mnóstwo psów w schronisku i to właśnie staruszki źle mi się kojarzą, to one najczęściej próbowały zostawiać po sobie pamiątki w postaci śladów po ich zębach na moim ciele ;)
A rinusiowa ma rację ;) Oh... ja zgarnęłam psa z ulicy, chorego, z silnym lękiem separacyjnym, ale przecież był młodziutki! Miał trafić do schroniska, ciekawa jestem ile razy wracałby z adopcji :cool3:
Cieszę się, że ona trafiła do Angi, bo bardzo lubię tego psa i fajnie będzie dalej chodzić z nią na spacery :D


Angi, Alpina zawsze tak robiła, no i rozwalała w mig wszystkie zabawki :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

mnie młode psy podziabały :evil_lol:
Biorąc starszego psa, trzeba brać pod uwagę fakt że nie wiadomo ile on pożyje. Że jego leczenie może kosztować. Niektórych nie stać na leczenie psa, albo nie mają zamiaru żegnać się zbyt szybko z psem. Ja decydując się na Alpinę, wzięłam to wszystko pod uwagę i jestem świadoma tego wszystkiego. Sorki że tak bez ładu i składu ale padam.. :P

Link to comment
Share on other sites

titititititiitititiititititiitititititiitititiititititititititiititititititititiititititit
ititititiitititiititititiitititititiitititiititititititititiititititititititiititititititititi
tiitititiititititiitititititiitititiititititititititiititititititititiitititititititititiitititii
titititiitititititiitititiititititititititiititititititititiitititititititititiitititiititititiit
titititiitititiititititititititiititititititititiitititititititititiitititiititititiitititititiititi
tiititititititititiititititititititiitititititititititiitititiititititiitititititiitititiititititititi
titiititititititititiitititititititititiitititiititititiitititititiitititiititititititititiitititititititi
tiitititititititititiitititiititititiitititititiitititiititititititititiititititititititiititititititititi
tiitititiititititiitititititiitititiititititititititiititititititititiitititititititititiitititiititititiititi
ititiitititiititititititititiititititititititiitititititititititiitititiititititiitititititiitititiititititititit,
itiititititititititiitititititititititiitititiititititiitititititiitititiititititititititiititititititititiititit
ititititititiitititiititititiitititititiitititiititititititititiititititititititiitititi
:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']titititititiitititiititititiitititititiitititiititititititititiititititititititiititititit
ititititiitititiititititiitititititiitititiititititititititiititititititititiititititititititi
tiitititiititititiitititititiitititiititititititititiititititititititiitititititititititiitititii
titititiitititititiitititiititititititititiititititititititiitititititititititiitititiititititiit
titititiitititiititititititititiititititititititiitititititititititiitititiititititiitititititiititi
tiititititititititiititititititititiitititititititititiitititiititititiitititititiitititiititititititi
titiititititititititiitititititititititiitititiititititiitititititiitititiititititititititiitititititititi
tiitititititititititiitititiititititiitititititiitititiititititititititiititititititititiititititititititi
tiitititiititititiitititititiitititiititititititititiititititititititiitititititititititiitititiititititiititi
ititiitititiititititititititiititititititititiitititititititititiitititiititititiitititititiitititiititititititit,
itiititititititititiitititititititititiitititiititititiitititititiitititiititititititititiititititititititiititit
ititititititiitititiititititiitititititiitititiititititititititiititititititititiitititi
:loveu:[/QUOTE]

Pobiłaś mnie :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angi']aż taka stara to ona nie jest. Jednak jak ja kilku osobom powiedziałam, że mamy adoptowanego psa, na dodatek starszego, mającego problemy z okiem to sie gapili na mnie jak nie wiem co :evil_lol:[/QUOTE]

Moja matka się zdziwiła, że wzięłaś wybrakowanego psa (to są jej słowa :evil_lol:).

Moja matka to snobka, tylko rasowe szczyle uznaje :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Na szczęście Alpina lubi wodę. Ciekawe czy lubi prysznic....

Ja to kocham staruszki, ale już bym teraz nie wzięła do moich rodziców (lat 77) starego psa. Bo pamiętam ile ich kosztowało odchodzenie Heksy. Coś w tym jest, że starzy ludzie i stare psy to nie jest najlepsze połączenie. Ale sama bym brała takie "wraki" chętnie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...