Jump to content
Dogomania

jak ukąpać psa. szampon bez spłukiwania


Mateusz170

Recommended Posts

Czytałem na forum że są szampony bez spłukiwania. Mój pies jest obecnie na polu luzem. Chce go zabrać do domu lecz mama mi nie pozwoli w domu ukąpać bo śmierdzi i ma robaki i żeby w łazience nie było. Kupiłem takie coś co się daje w sierść na robaki niedługo dam ale chce ją umyć najlepiej szamponem na sucho jak są a potem za kilka dni w domu możecie poradzić co zrobić? pies ma około 11miesięcy musiał bym dokładnie sprawdzić. :)

Link to comment
Share on other sites

pewnie chodzi ci o pchły(te robaki)jeśli nie chcesz kąpać psa w wodzie to są szampony psie które "piora "na sucho.jest to preparat podobny do talku.ja nie miałam psiego to wykąpałam w szamponie suchym dla kotów.też jest ok.ale jeśli chcesz potem uzyć spot-on na pchły to odczekaj po kąpieli 5 dni.spot ony stosuje się na skórę,NIE NA SIERŚĆ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie chcesz kąpać w wannie to polecam takie specjalne gąbki nasączone szamponem. W niektórych sklepach zoologicznych można je dostać. Jeśli pies jest duży to przeważnie
trzeba zużyć ze 2. Sama takich używałam i szczerze polecam. Oczywiście wiadomo , że to nie to samo co normalna kąpiel ale pies naprawdę ładnie po tym pachnie przez kilka dni ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='HelloKally']Skoro nie możesz wykąpać psa w domu, to może zrób to na podwórku? Bierzesz węża ogrodowego, szampon, psa na smycz i jedziesz :D[/QUOTE]
Dokładnie, ja mojego czasami myję pod prysznicem, ale często po spacerze spłukuję jeszcze przed domem wężem ogrodowym jeśli jest bardzo ubłocony. Jeśli nie masz węża wystarczą ze dwa wiaderka, poproś kumpla żeby ci pomógł i spróbuj wodę do płukania nosić z domu, ale to będzie bardzo pracochłonne. Wszystko jednak da się zrobić.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

tak, sa takie szampony bez spłukiwania. Chociaż osobiście wydaje mi się, że szampon powinien byc spłukany a nie osiadać na sierści, zwłaszcza z róznego rodzaju 'brudem'. Nie wiem szczerze mówiąc jak to dokładnie działa ale przed użyciem takiego szamponu warto byłoby poradzić się specjalistów. Zobacz sobie na stronie Krakvetu czy mają to w ofercie i zadzwoń i spytaj o zalecenia takiego szamponu, mają tam bardzo dobrą obsługę i mi wielokrotnie doradzali co do karmy i szamponów dla psów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...