Jump to content
Dogomania

Saba i Nero - czyli dwa podpalane poczwarki :)


Falkaa

Recommended Posts

[quote name='kalyna']dlatego wydaje mi się, ze obiektyw 18-105 jest najlepszym rozwiązaniem :)
a potem można dokupywać :) tym bardziej, że ten obiektyw jest w zestawie więc aż taki drogi nie jest w porównaniu choćby z 70-300 :)[/QUOTE]

Pytanie tylko co będzie w zestawie, bo ja miałam w komplecie 18-55mm ;)

[quote name='deer_1987']Sigma 70-300 nie jest az taka droga? przynajmniej nie do canona, mialam juz w domu c 70-300 a chcialam cos tanszego dla mnie gdyby Tz tele bylo z nim, kupilam ta sigme i jestem zadowolona :loveu:[/QUOTE]

Pytanie tylko czy ktoś chce zamienniki jakim jest Sigma. Ja wolałabym jednak oryginał ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 621
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sigma wcale nie jest taka zla :) Jakos mialam w swoim zyciu i Tamrona i Sigme, jezeli kgoos nie stac na Canon a chce miec dluzszy niz kitowy to sigma wcale nie jest zlym wyjsciem. mialas kiedys jakis ich obiektyw? bo taka ocena bez focenia sigma to troche bez sensu :roll:

np. [url]http://www.fotopolis.pl/drukuj.php?n=8134&p=3[/url] (odnosnie nikkor czy sigma)

Edited by deer_1987
Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Sigma wcale nie jest taka zla :) Jakos mialam w swoim zyciu i Tamrona i Sigme, jezeli kgoos nie stac na Canon a chce miec dluzszy niz kitowy to sigma wcale nie jest zlym wyjsciem. mialas kiedys jakis ich obiektyw? bo taka ocena bez focenia sigma to troche bez sensu :roll:[/QUOTE]

Jak szukałam drugiego obiektywu, to o radę poprosiłam brata. Zajmuje się fotografią profesjonalnie i wiedziałam, że dobrze mi doradzi ;) I szczerze zawiódł się właśnie na Sigmie. Ja zamiennika nie kupiłam, posłuchałam osoby, która zna się na rzeczy ;) Ale jak ktoś chce, to niech kupuje, nikomu nie będę odradzać, bo wszystko zależy od funduszy jakie ma się do wydania. Ja wolałam posłuchać jego rady, poczekać miesiąc dłużej i kupić oryginał. Ale to jestem ja i nikt nie musi mnie słuchać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Jak szukałam drugiego obiektywu, to o radę poprosiłam brata. Zajmuje się fotografią profesjonalnie i wiedziałam, że dobrze mi doradzi ;) I szczerze zawiódł się właśnie na Sigmie. Ja zamiennika nie kupiłam, posłuchałam osoby, która zna się na rzeczy ;) Ale jak ktoś chce, to niech kupuje, nikomu nie będę odradzać, bo wszystko zależy od funduszy jakie ma się do wydania. Ja wolałam posłuchać jego rady, poczekać miesiąc dłużej i kupić oryginał. Ale to jestem ja i nikt nie musi mnie słuchać ;)[/QUOTE]
np. [URL]http://www.fotopolis.pl/drukuj.php?n=8134&p=3[/URL] (odnosnie nikkor czy sigma gdzie sigma wygrywa)

Tak jak Nikonowe tak i Sigmy sa calkiem rozne obiektywy, raz lepiej wypada jeden razx drugi, zalezy do czego komus potrzebny dany obiektyw. Ja mam porownanie bo mam w domu i canon i sigme 70-300 :) Tak wiec mam o tyle wieksza wiedze od Ciebie ze praktyczna a nie tylko teoretyczna. Tak jak juz wspomnialam ta sigma ma ten plus ze ma pseudo makro np do motylkow :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Pytanie tylko co będzie w zestawie, bo ja miałam w komplecie 18-55mm ;)
[/QUOTE]
bo to zależy jak się będzie już szukać.
Nikon d3100 był w zestawie i 18-55 i 18-105 i szukałam w promocji jak był z tym drugim obiektywem i się doczekałam :) bo zestawy są 2 rodzaje :)
jak oglądałam oferty na allegro to i D5100 o D9 chodzą do wyboru z tymi obiektywami..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']
Mi wystarczy wiedza mojego brata ;) Sorrki deer, ale w tym wypadku bardziej ufam jemu niż Tobie ;)[/QUOTE]
Ty sobie mozesz ufac komu tam chcesz ale pamietaj ze opinie sa rozne i nie ma co mowic ze ZAWSZE nikon jest lepszy od sigmy i ze tylko jego nalezy kupowac - a tak odebralam Twoj post.

Jak to mowia ile ludzi tyle opini :) Ja jakos nie narzekam na moja sigme a mam zdjecia w ruchu z szybkim jamnikiem np [url]https://lh4.googleusercontent.com/-1k7wPsAMpsA/TTwMMbWWFvI/AAAAAAAAF1c/omlY7Lf_r4o/s800/IMG_9178.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Ty sobie mozesz ufac komu tam chcesz ale pamietaj ze opinie sa rozne i nie ma co mowic ze ZAWSZE nikon jest lepszy od sigmy i ze tylko jego nalezy kupowac - a tak odebralam Twoj post.
[/QUOTE]

Nigdzie nie napisałam, że Nikkor jest lepszy od Sigmy ;) I, że ma kupić właśnie tej firmy obiektyw. Wyraziłam swoją opinię i co ja bym wybrała, a to różnica między napisaniem komuś "[I]kup oryginał i już[/I]" ;) Wielkorotnie napisałam, że Falka musi sama wybrać czego oczekuje i na co ją stać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Nigdzie nie napisałam, że Nikkor jest lepszy od Sigmy ;) I, że ma kupić właśnie tej firmy obiektyw. Wyraziłam swoją opinię i co ja bym wybrała, a to różnica między napisaniem komuś "[I]kup oryginał i już[/I]" ;) Wielkorotnie napisałam, że Falka musi sama wybrać czego oczekuje i na co ją stać ;)[/QUOTE]
Ten post pokazuje ze Sigma ma do niczego obiektywy, duzo gorsze niz Nikon
[quote name='magdabroy']
Pytanie tylko czy ktoś chce zamienniki[B] jakim jest Sigma[/B]. Ja wolałabym jednak oryginał ;-)[/QUOTE]
Ja uwazam ze Sigma jest dobrym wyborem jesli kogos nie stac na Nikkora a chce miec cos wiecej niz do 55 :)

Najlepiej to poczytac opinie o kazdym z obiektywow jaki sie planuje :) mi np czasami brakuje czegos pomiedzy 55 a 70 :evil_lol: A najbardziej uwielbiam swoja stalke :loveu: Nie wiem jakim obiektywem focisz ale z tego co pamietam nie zawsze masz ostre zdjecia w ruchu, widac AF jest za wolny :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Ten post pokazuje ze Sigma ma do niczego obiektywy, duzo gorsze niz Nikon[/QUOTE]

[quote name='magdabroy']
Pytanie tylko czy ktoś chce zamienniki [B]jakim jest Sigma[/B]. Ja wolałabym jednak oryginał ;)[/QUOTE]


A gdzie w moim poście, który przytoczyłaś jest napisane, że Sigma jest gorsza od Nikkora?? Tam jest tylko wspomniane, że jest to zamiennik i nic więcej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']A gdzie w moim poście, który przytoczyłaś jest napisane, że Sigma jest gorsza od Nikkora?? Tam jest tylko wspomniane, że jest to zamiennik i nic więcej.[/QUOTE]
Przeciez pogrubilam gdzie :) Zaniennikki JAKIM jest Sigma, jakim czyli wg mnie chcialas napisac ze gorszym :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Wiem co chciałam napisać, a to, że Ty to rozmumiesz po swojemu, to nie mój problem :eviltong:[/QUOTE]
Koniec na ten temat, Ty uwazasz swoje ja uwazam ze Sigma wcale nie jest takim zlym wyborem co w poscie wyzej napisalam. Mam porownanie do Tamrona tez, super sie sprawowal ale po 3 latach juz tak dobrze nie ostrzyl wiec zostal zamieniony na canon bo najpierw Tz dostal ode mnie a ja potem sigme dokupilam dla siebie.

Link to comment
Share on other sites

[B]Bett, wybacz. Wczesniej nie zauwazylam twojego posta.. Tak mam FB :eviltong:[/B]

Dziewczyny nie kłóćcie się, nie o to nam przecież chodzi.. Chodzi o doradzenie młodszej, ciemnej w sprawie obiektywów koleżance, która powoli sie nastawia na nowy sprzet :D
Na 100% mój dylemat tkwi w wyborze tylko i wyłącznie pomiędzy [B]Nikonami d90 i d5100[/B]. Inne modele i marki nie wchodzą w grę :) Nie twierdze tez ze Sigma jest zla, bron boze. Po prostu wiem juz tez napewno ze obiektyw bedzie Nikkor. Mam tylko problem z tą skalą mm, która będzie najodpowiedniejsza do focenia zdjęć w ruchu, bliskich (motylki, kwiatki) i zwykłych? Jeśli to coś zmienia to z góry mówię, że nie skupiam się w ogóle na krajobrazach :)
I fajnie, gdybym zmiescila sie w kupnie jednego obiektywu :D (dodam, ze jesli bedzie sam aparat, to statyw oczywiscie tez :) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Falkaa'][B]Bett, wybacz. Wczesniej nie zauwazylam twojego posta.. Tak mam FB :eviltong:[/B]

[/QUOTE]

wypaczam :D myslałam ze olałas właśnie :D a jak można Cie odnaleźć?

odnosnie wybaczania-wczoraj byl kawał w serialu na wspolnej. Przychodzi pracownica do szefa i mówi-pan wybaczy ale mija połowa miesiąca a ja nie dostałam pensji. Na co szef mówi: dobrze, wybaczam.
:D suche co nie?

[quote name='Aleksandra95']Witamy się i my.:) potem poczytam..:)[/QUOTE]

o i TY tutaj Olu? :D poczytasz i pooglądasz :D

Link to comment
Share on other sites

Nie mam laptopa, pisze z telefonu tak wiec nie bardzo chce mi sie dodawac kazde zdjecia po kolei.. Daje album ze zdjeciami z wczoraj i dzisiaj. Dzisiaj wyszlo piekne sloneczko :loveu: wiec poszlismy na male rozlewisko :) Roztopy straszne! Bez kaloszy ani rusz :)
Tu link do albumu: [url]https://picasaweb.google.com/110895914823905912539/SabaNeroPsotka?authkey=Gv1sRgCIKfh_X658vrrgE[/url]
Milego ogladania, ok. 70 zdjec :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...