Jump to content
Dogomania

Saba i Nero - czyli dwa podpalane poczwarki :)


Falkaa

Recommended Posts

[quote name='magdabroy']Ja mam d3000 i jestem zadowolona ;) Myślę, że będziesz zadowolona z Nikona :) Jedyne co mogę poradzić, to kup sobie odrazu drugi obiektyw, żeby mieć większe możliwości ;) Ja mam 18-55mm i 55-200mm. Teraz muszę poprosić męża o 70-300mm :)[/QUOTE]

Dzieki za odpowiedz :) obiektyw tez chcialabym zakupic.. bodaj nikkor 18-55mm :) tylko mam dylemat miedzy samymi aparatami..d90 a d5100.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 621
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Falkaa']Szukalam, oblecialam mnostwo for, ale w sumie za wiele sie nie dowiedzialam :( najwyzej jeszcze spytam sie w sklepie :) Magdo, a powiedz mi czym sie rozni obiektyw np. 18-55mm ood 17-300mm ? Bo ja ciemna w tych sprawach :D[/QUOTE]

Ja ekspertem też nie jestem :shake: Ale wytłumaczę Ci to tak na chłopski rozum ;) Ten objektyw 18-55mm to taki standard robienia zdjęć. 55-200mm (tan który mam), to mogę ładnie przybliżyć obiekt, który jest w dość znacznej odległości ode mnie. Obiekty, które są blisko Ciebie będzie ciężko nim fotografować :( Wtedy lepszy jest ten 18-55. Natomiast ten o którym marzę (czyli do 300mm), to ponoć trzeba mieć wprawną rękę, bo ciężko jest ustawić ostrość na całkowitym przybliżeniu obiektu :) W takim wypadku najlepszy byłby statyw ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Falkaa']Fajnie wytłumaczyłaś bo zrozumiałam :D (dawaj mi korepetycje z fizyki :o) :D
czyli w sumie taki najbardziej odpowiedni do zwykłych (bliskich) zdjęć byłby ten który masz Ty :)[/QUOTE]

Jezu ja już nic z fizyki nie pamiętam :crazyeye: Do tego musisz poszukać kogoś innego ;)
No w zasadzie tak ;) Ja praktycznie korzystam w większości właśnie z 55-200mm ;) Ale jak będziesz chciała zrobić zdjęcie np. kwiatka, którego masz pod nosem, to już będzie ciężko tym obiektywem. Ale do focenia psów jak najbardziej ten 55-200 będzie idealny :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']To wtedy 18-55mm ;) Ale poszukaj może będzie taki 18-200mm. Wtedy miałabyś i na kwiatki i na psy ;)[/QUOTE]
Dzięki za info :) bo ja to ciemna w tych sprawach :D a jeśli jest autofokus to ostrość sie ustawia automatycznie?
[quote name='betty_labrador']czesc :smile: czyli planujesz zakup aparatu i obiektywu :smile: fajnie. ja tez za niedlugo do focenia w pomieszczeniach :smile:[/QUOTE]
Witaj, milo że wpadłaś :) Tak jakby planuję choć jeszcze nic nie wiadomo.. :) a moze ty doradzisz? d5100 czy d90? (tak gdyby coś :D)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Falkaa']Dzięki za info :) bo ja to ciemna w tych sprawach :D a jeśli jest autofokus to ostrość sie ustawia automatycznie?
[/QUOTE]

Niby tak ;) Ale przy maksymalnym przybliżeniu obiektu (na obiektywie tym 70-300mm np.), minimalne drżenie ręki i klops :roll: Zdjęcie jest rozmazane. Wtedy właśnie dobry jest statyw ;) No ale kto będzie biegał ze statywem za psem, ptakiem, itp.:roll: Ja ze statywu korzystam tylko jak chce być na zdjęciu i nie ma kto go zrobić :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

ale z drugiej strony taki obiektyw jak podałaś 17-200 ma duża rozbieżność i może nie być dobry. Wystarczy poczytać opinie....

Modele, które podałaś są bardziej profesjonalne a co za tym idzie mają więcej opcji i czy aby je wykorzystasz? no chyba, że planujesz przyszłość związaną z fotografią. No i dzięki temu cena też w górę idzie..

ja mam Nikona D3100 i jako 100% amator jest z niego bardzo zadowolona. Słyszałam właśnie, że puszki tzn, sam aparat nie trzeba kupować mega drogi ale potem inwestować w obiektywy.
Jedyne co moge polecić to jak będziesz kupować aparat wraz z obiektywem to kup 18-105. praktycznie wszystkie fotki robię nim, a efekty u mnie w galerii są. Aparat mam pół roku, więc kuleję jeszcze jeśli o focenie chodzi.... Ja mam ten w zestawie i mam dużą rozbieżność. Kolejnym obiektywem to chciałabym 70-300 lub 70-200 tylko ta wersja jest strasznie droga więc zostanę przy pierwszej. A portrety czy domowe to marzy mi sie stałka coś jak 35 lub 50mm. Niestety mój budżet nie przeżyłby takiego wydatku, dlatego ja nadal czekam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Niby tak ;) Ale przy maksymalnym przybliżeniu obiektu (na obiektywie tym 70-300mm np.), minimalne drżenie ręki i klops :roll: Zdjęcie jest rozmazane. Wtedy właśnie dobry jest statyw ;) No ale kto będzie biegał ze statywem za psem, ptakiem, itp.:roll: Ja ze statywu korzystam tylko jak chce być na zdjęciu i nie ma kto go zrobić :eviltong:[/QUOTE]
A jeśli zakupimy 70-300mm VR? to powinno troszke zminimalizowac rozmazanie?

[quote name='kalyna']ale z drugiej strony taki obiektyw jak podałaś 17-200 ma duża rozbieżność i może nie być dobry. Wystarczy poczytać opinie....

Modele, które podałaś są bardziej profesjonalne a co za tym idzie mają więcej opcji i czy aby je wykorzystasz? no chyba, że planujesz przyszłość związaną z fotografią. No i dzięki temu cena też w górę idzie..

ja mam Nikona D3100 i jako 100% amator jest z niego bardzo zadowolona. Słyszałam właśnie, że puszki tzn, sam aparat nie trzeba kupować mega drogi ale potem inwestować w obiektywy.
Jedyne co moge polecić to jak będziesz kupować aparat wraz z obiektywem to kup 18-105. praktycznie wszystkie fotki robię nim, a efekty u mnie w galerii są. Aparat mam pół roku, więc kuleję jeszcze jeśli o focenie chodzi.... Ja mam ten w zestawie i mam dużą rozbieżność. Kolejnym obiektywem to chciałabym 70-300 lub 70-200 tylko ta wersja jest strasznie droga więc zostanę przy pierwszej. A portrety czy domowe to marzy mi sie stałka coś jak 35 lub 50mm. Niestety mój budżet nie przeżyłby takiego wydatku, dlatego ja nadal czekam :smile:[/QUOTE]
Mam zamiar je wykorzystywać.. Człowiek wszystkiego się uczy z czasem :D Chciałabym kiedyś robić profesjonalne zdjęcia.. co do ceny to mam zakres tak do 3500zł.
18-105mm? muszę go ogarnąć :)


[quote name='deer_1987']

[URL]http://www.fotografia.kopernet.org/obiektywy.html[/URL]

[/QUOTE]
[B]Dzięki :) Trochę mi się to wszystko przybliżyło :)
[/B]

Link to comment
Share on other sites

tam masz jeszcze inne artykuly :)

[url]http://fotografia.wordpress.com/porady/jak-wybrac-obiektyw/[/url]

[url]http://www.poradniki.zgora.pl/wybor-obiektywu-do-aparatu-lustrzanki/[/url]

[url]http://fotograf.tumblr.com/post/73064913/porada-wybor-obiektywu[/url]

[url]http://fotograf.tumblr.com/post/67970422/porada-wybor-aparatu-cyfrowego[/url]

Link to comment
Share on other sites

No to mam lektury na caały dzień :D Dziękuję :)

Mam krótki filmik z rannego wyjścia.. nabawiłam się strasznego bólu gardła i chrypy :/ przez co mam nieco dziwny głos :D
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=2GboCht8pdw&feature=youtu.be[/URL]
(saba ma lwi ogonek :evil_lol::diabloti:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Falkaa']A jeśli zakupimy 70-300mm VR? to powinno troszke zminimalizowac rozmazanie?


Mam zamiar je wykorzystywać.. Człowiek wszystkiego się uczy z czasem :D Chciałabym kiedyś robić profesjonalne zdjęcia.. co do ceny to mam zakres tak do 3500zł.
18-105mm? muszę go ogarnąć :)
[/QUOTE]
jak kupię ten obiektyw 70-300 to Ci napiszę :D tylko "trochę" czasu minie :)
jedyne co to na pewno będzie ciężki, ale z rozmazaniami nie powinno być tragicznie.
No i weź pod uwagę że sam aparat też będzie coś ważył. Mnie na początku ręce bolały od aparatu... ale już się przyzwyczaiłam :loveu:

Sonia zachowuje się baaaardzo podobnie do Nera :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']To wtedy 18-55mm ;) Ale poszukaj może będzie taki 18-200mm. Wtedy miałabyś i na kwiatki i na psy ;)[/QUOTE]
Tylko ze takie 18-200 NIE sa polecane bo na zadnym zakresie nie sa tak naprawde dobre. To tak jak cos jest dobre do wszystkiego to znaczy ze nie nadaje sie do niczego :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Tylko ze takie 18-200 NIE sa polecane bo na zadnym zakresie nie sa tak naprawde dobre. To tak jak cos jest dobre do wszystkiego to znaczy ze nie nadaje sie do niczego :razz:[/QUOTE]

Owszem, co jest do wszystkiego to jest do niczego ;) Ale nie każdego stać na to, żeby kupić 3 różne obiektywy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Owszem, co jest do wszystkiego to jest do niczego ;) Ale nie każdego stać na to, żeby kupić 3 różne obiektywy.[/QUOTE]
dlatego wydaje mi się, ze obiektyw 18-105 jest najlepszym rozwiązaniem :)
a potem można dokupywać :) tym bardziej, że ten obiektyw jest w zestawie więc aż taki drogi nie jest w porównaniu choćby z 70-300 :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalyna']dlatego wydaje mi się, ze obiektyw 18-105 jest najlepszym rozwiązaniem :)
a potem można dokupywać :) tym bardziej, że ten obiektyw jest w zestawie więc aż taki drogi nie jest w porównaniu choćby z 70-300 :)[/QUOTE]
Sigma 70-300 nie jest az taka droga? przynajmniej nie do canona, mialam juz w domu c 70-300 a chcialam cos tanszego dla mnie gdyby Tz tele bylo z nim, kupilam ta sigme i jestem zadowolona :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...