Jump to content
Dogomania

staruszek Fin odszedł za TM


esperanza

Recommended Posts

  • Replies 983
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gdgt'] Ja szukam, ale wszystkie są w cenie 450-600zł. No i czy ktoś mógłby dołożyć się do takiego tymczasu? ja chyba nie mogę wyłożyć całych 400zł miesięcznie.[/quote]
Dużo nie mogę ale "ziarnko do ziarnka" - deklaruję comiesięczną wpłatę dla Finka (na konto stowarzyszenia) na hotel w wysokości 25 zeta :loveu: .
Miałam nadzieję na (przynajmniej :evil_lol: ) tymczas ale trwająca budowa domu uniemożliwia przytulenia teraz - może na wiosnę. Napewno ten domek przytuli jakąś sierotę (jak nie Finka to inną/innego) i już obiecał że będzie to psiak z Ostrowii :razz:

Link to comment
Share on other sites

Wszystkim bardzo dziękuję. Znalazłam hotel za 230-250 zł miesięcznie, ale miejsce się zwolni za kilka dni. Chciałabym teraz przeniesc Fina na chwile na SGGW, żeby Fin został jeszcze raz zbadany i żeby mi wytłumaczono, co się z nim dzieje, dlaczego nie tyje i jak go dalej leczyć/tuczyć.

Link to comment
Share on other sites

Mnie od dawna mówili (i takoż Beatce przekazałam), żeby zamaist drogiej karmy dawać kurczaczego mięcha mało, dużo ryżu i marchewę...Tak też i zawiozłam w sobotę. I dzisiaj też zamiaruję... I pogadam jeszcze na temat tego jego braku tycia.Może czasu wciąż za mało? No bo co niby jeszzce badać na tym SGGW? Może w ramach oszzcędności tylko same wyniki Fina pokazać jakiejś sławie nefrologicznej?

Link to comment
Share on other sites

Fin przytył w ciągu pierwszych 10 dni 3kg, a potem nic. Tak więc nie jest to kwestia, że trzeba czekać, że nie można od razu tuczyć psa po zagłodzeniu. Coś z tym trzeba zrobić.
Powiem szczerze: nie mogę się z tymi wetami dogadać. Może weci z ssgw coś mi wytłumaczą. Poza tym trzeba koniecznie zrobić kolejne badanie moczu, żeby zobaczyć jak działa dieta. Tam, gdzie Fin jest, to żadne oszczędzanie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gdgt']Fin przytył w ciągu pierwszych 10 dni 3kg, a potem nic. Tak więc nie jest to kwestia, że trzeba czekać, że nie można od razu tuczyć psa po zagłodzeniu. Coś z tym trzeba zrobić.
Powiem szczerze: nie mogę się z tymi wetami dogadać. Może weci z ssgw coś mi wytłumaczą. Poza tym trzeba koniecznie zrobić kolejne badanie moczu, żeby zobaczyć jak działa dieta. Tam, gdzie Fin jest, to żadne oszczędzanie...[/quote]

Mówiłam od początku: tam większość wetów jest nowa.Rozmawiaj albo z p. Maćkiem Bekierem (wtorki, czwartki i soboty), albo z p. Piotrem (zapomniałam nazwiska) - starszy szczupły z wąsem (pon., śr., pt.)... Z innymi w ogóle rozmowy nie zaczynaj.Z SGGW mamy też fatalne doświadczenia (przy okazji leczenia psów nosókowych) - tam to dopiero nie ma z kim gadać. A i kasę biorą zdrową. I nie rozumiem Twojego ostatniego zdania... Że niby za badanie moczu tak dużo biorą? I niby co? Na SGGW wezmą mniej? Na SGGW za samą dobę hotelową zapłacimy ze 2-3 razy więcej. Na Tatarku liczą za Fina 15 zł za dobę.

Link to comment
Share on other sites

Finek będzie miał na Tatarku powtórzone wszystkie badania (krew i mocz) i zrobione badanie kału...Zamiast ryżu można mu dawać kluchy (z marchewą i małą ilością mięsa kurczaczego) to powinien zacząć szybciej przybierać na wadze... Takie psie kluchy (przed gotowaniem sine, po ugotowaniu ładne bielutkie się robią) kiedyś kupiłam Brave'owi i utył na nich straszliwie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gdgt']Wszystkim bardzo dziękuję. Znalazłam hotel za 230-250 zł miesięcznie, ale miejsce się zwolni za kilka dni. Chciałabym teraz przeniesc Fina na chwile na SGGW, żeby Fin został jeszcze raz zbadany i żeby mi wytłumaczono, co się z nim dzieje, dlaczego nie tyje i jak go dalej leczyć/tuczyć.[/quote]

Gdzie znalazłaś takie tanie miejsce ???
Dobrze, że jeszcze psiaka przebadają.

Zróbcie jakieś podsumowanie potrzeb i deklaracji jakie już macie.
Będzie wyraźnie widać, ile brakuje by Fin był bezpieczny.
Trzeba mu pomóc.

Link to comment
Share on other sites

kochani,
to mój pierwszy post na forum:)
świetne wyniki w szybkim poddtuczaniu psa daje Portagen - odżywka dla dzieci do kupienia w aptece na recepte, do stosowania w stanach wychudzenia, wyniszczenia organizmu, czesto przy złym przyswajaniu pokarmu, przy źle działajacej trzustce (najczęstszy powód nie przybierania na wadze)
polecił mi weterynarz, kiedy mielismy problem z sukczka, która nie chciała przybierac na wadze.
koszt Portagenu ok.42 zł
pozdrawiam Justyna Szopa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KingaW']No cze! A dlaczego Whippety Tylko Ty?Przecież masz podhalankę? (dla niewtajemniczonych - Justyna to ta 'Pani' z 'Twojego Psa', która była na naszej imprezce w 'Jadłodajni'...., koleżanka Moni J.)..:-)[/quote]

witaj Kinga i inni forumowicze
"Tylko Ty" [URL="http://www.tylkoty.cruxnet.pl"]www.tylkoty.cruxnet.pl[/URL] to nazwa hodowli mojej w której urodziły sie whippety własnie. Mamy je 3 w domu. A podhalanka tez jest i ma sie super.
A oprócz pasji - psów pracuje w miesięczniku "Mój Pies" i staram sie wspierać wszelkie imprezy charytatywne dla psiaków, edukować ludzi, i poprzez reklame zachecać do adopcji.

W "Jadłodajni" było fantastycznie dzieki Wam i ciesze sie bardzo że 2 psiaki znalazły nowe domy!

Link to comment
Share on other sites

Witaj Whippet, właśnie wpadłaś jak śliwka w kompot do grona wariatek i maniaczek :evil_lol: Może pomożesz Finowi w znalezieniu własnego domu? Czasem wystarczy wypuścić wici wśród znajomych...
Pogadam z wetami o Portagenie. KingaW, wiesz kiedy mam się dowiadywać o wyniki badań Fina?
Oczywiście żadnego telefonu w jego sprawie. Jestem załamana.

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki ZBIÓRKA :evil_lol:
Potrzebujemy dobrych myśli i mooocnego trzymania kciuków jutro przed południem. Pani, która zainteresowała się Finkiem nie zraziła się koniecznością leczenia i "gabarytami" Finka i chce Go jutro obejrzeć :lol: (ok. 11.00).
Może dobra passa w temacie adopcje trwa ? Oby !
Trzymajcie kciuki :bigok:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...