Jump to content
Dogomania

Bambu ma kochający dom!!!l!


Merys

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam prawo oceniać i oceniam.
Ale jak już wspomniałam na wstępie poprzedniego posta wasza decyzja i wasze pieniądze. A ja, jak każdy z 40 tys użytkowników tego forum mogę sobie napisać moje własne zdanie. A moje zdanie jest takie, że on nigdy nie pójdzie do adopcji. Amen. Dlatego rozważcie raczej dożywotni hotelik/dt oraz opiekę weta. O ile ktoś go przyjmie, jeśli będzie atakował...jestem za eutanazją.

Eutanazja czasem jest aktem najwyższego miłosierdzia. Lepszym od miałkiego bohaterstwa i unoszenia się dumą. Komfort życia psa powinien być ważniejszy niż sama idea utrzymania go przy żcyciu za wszelką cenę i na przekór jego naturze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarodziejka']Mam prawo oceniać i oceniam.
Ale jak już wspomniałam na wstępie poprzedniego posta wasza decyzja i wasze pieniądze. A ja, jak każdy z 40 tys użytkowników tego forum mogę sobie napisać moje własne zdanie. A moje zdanie jest takie, że on nigdy nie pójdzie do adopcji. Amen. Dlatego rozważcie raczej dożywotni hotelik/dt oraz opiekę weta. O ile ktoś go przyjmie, jeśli będzie atakował...jestem za eutanazją.

Eutanazja czasem jest aktem najwyższego miłosierdzia. Lepszym od miałkiego bohaterstwa i unoszenia się dumą. Komfort życia psa powinien być ważniejszy niż sama idea utrzymania go przy żcyciu za wszelką cenę i na przekór jego naturze.[/QUOTE]
Zeby wydawac takie opinie najpierw trzeba poznac danego psa, a nie zakladac cos z gory.
Amen.
Tak masz prawo wydawac wlasne opinie, ale nie oceniac innych ludzi, tym bardziej jesli ich nie znasz.

Moze ktos ma jakies rzeczy, ktore moglby poswiecic na bazarek?

Link to comment
Share on other sites

Skoro ty psa znasz, to na co ci opinie innych osób, które go przecież nie znają? Po co wątek?
Moja ocena innych skupia się na nieracjonalności postępowania w tym konkretnym przypadku, a ty jakoś osobiście to odbierasz.Wątek jest o Bambusie, a nie o twojej urażonej dumie. Ja piszę o psie, a tobie się to nie podoba. Wybacz, to jest forum i po to założyłaś wątek, żeby ktoś się wypowiedział, a ktoś inny pomógł, a nie po to, by wspólnie się nad Bambusem użalać. Zdanie, porady, opinie osób doświadczonych takich, jak Teresa są dla ciebie niewygodne, więc czego szukasz?
Poza tym to jest tylko moja opinia. Nic do sprawy raczej nie wnosząca ;)
Wyraziłam się jasno, chciałabym, by ten pies nie cierpiał dłużej, a z jakiejs przyczyny normalne warunki -dt/hotelik, w których mógłby odejść są dla ciebie nie do przyjęcia i mało tego uwłaczają twojej idei pomocy temu psu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarodziejka']Skoro ty psa znasz, to na co ci opinie innych osób, które go przecież nie znają? Po co wątek?
Moja ocena innych skupia się na nieracjonalności postępowania w tym konkretnym przypadku, a ty jakoś osobiście to odbierasz.Wątek jest o Bambusie, a nie o twojej urażonej dumie. Ja piszę o psie, a tobie się to nie podoba. Wybacz, to jest forum i po to założyłaś wątek, żeby ktoś się wypowiedział, a ktoś inny pomógł, a nie po to, by wspólnie się nad Bambusem użalać. Zdanie, porady, opinie osób doświadczonych takich, jak Teresa są dla ciebie niewygodne, więc czego szukasz?
Poza tym to jest tylko moja opinia. Nic do sprawy raczej nie wnosząca ;)
Wyraziłam się jasno, chciałabym, by ten pies nie cierpiał dłużej, a z jakiejs przyczyny normalne warunki -dt/hotelik, w których mógłby odejść są dla ciebie nie do przyjęcia i mało tego uwłaczają twojej idei pomocy temu psu.[/QUOTE]
Nadinterpretuj sobie "moja idee pomocy" ile chcesz, widze, ze ocenianie innych przychodzi Ci z duza latwoscia. Na pierwszej stronie jest napisane w jakim celu zostal zalozony watek, jesli nadal nie wiesz po co, to trudno.
Piszesz o psie ktorego nie znasz i zakladasz cos z gory, to mi sie nie podoba. Lepiej poczekac na opinie fachowca i wtedy mozna podjac decyzje co dalej.
Rady jak i pomoc sa mile widziane.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, a na jakiej podstawie wydajesz opinie, że "pies jest nieadopcyjny bo: pies jest za stary, zbyt zniedołężniały, wyniszczony, zdziczały i zbyt agresywny, by nadawał sie do pracy z behawiorystą"? Na podstawie zdjęcia i paru zdań wnoszących, że pies ma problemy behawioralne? Żarty! Widać, rzeczywiście działamy nieracjonalnie(!) - z tego co widzę wystarczyło zapytać Ciebie o zdanie, a nie wydawać pieniądze na fachowca, który będzie miał fizyczną możliwość zweryfikowania kondycji psychicznej psa. Tylko skoro sama potrzebowałaś pomocy behawiorysty do Groma, Twoja opinia znowu wydaje się niewiarygodna.
Proszę nie generalizować! Jedyną realną opcją zaopiniowania usposobienia Bambusa jest sprawdzenie jego zachowań w realu (!), a nie na podstawie zdjęć i szczątkowych informacji. Wszystkich wirtualnych (czytaj: korespondencyjnych) specjalistow zapraszamy do Lublina - jest to jedyny sposób, by sprawdzić psa.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

To nie oto chodzi czy zostało napisane cos złego czy nie.Wystarczy sobie przypomnieć to co się działo na wątku Kodiego,a my nie chcemy tu przepychanek prawda?Bambusa musi zobaczyć taki człowiek,który się zna i umie ocenić psa.Nie przekreślajmy psa b.proszę..Uśpienie jest nieodwracalne...
Jest psem mającym wiek,nie jest młodym szczeniakiem-swoje przeszedł..Pisanie,że jest starym psem-to tak jakby napisać,że stary człowiek to na złom.Bardzo mi przykro-jestem ostatnim człowiekiem,który chce dla tego psa żle.Czarodziejka wyraziła swoje zdanie-ja wyrażam swoje.Prosze o szansę dla tego psa.A dlaczego?A dlatego,że to człowiek go skrzywdził,wypaczył,wykoślawił i to człowiek powinien mu pomóc.
Jesli zaduśćuczynieniem dla Bambusa ma być uśpienie-zgoda,ale po ocenie znawcy.
---------
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Macie moze jakies pomysly, jak jeszcze mozna naglosnic sprawe z Bambusem?
Fb - jest [URL]http://www.facebook.com/event.php?eid=257443070937764[/URL]
watek na owczarku - jest [URL]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=18719&PN=1[/URL]
Banerek - jest

Nie wiem moze to umknelo, ale Bambuskowi poprawily sie oczy. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Merys']Macie moze jakies pomysly, jak jeszcze mozna naglosnic sprawe z Bambusem?
Fb - jest [URL]http://www.facebook.com/event.php?eid=257443070937764[/URL]
watek na owczarku - jest [URL]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=18719&PN=1[/URL]
Banerek - jest

Nie wiem moze to umknelo, ale Bambuskowi poprawily sie oczy. :)[/QUOTE]

super, ze oczka sie poprawily! :)

moze ten bazarek, o ktorym pisalas wczesniej, mozna by tez zapytac na fb czy ktos by cos dorzucil, niekiedy ktos nie ma pieniedzy, ale juz niepotrzebne jakies fanty by sie znalazly, ja niestety nie dorzuce fantow bo moje juz gdzies kraza na dogo na inne psiaki, ale chociaz sprobowac i sie popytac, moze akurat ktos cos wyszuka niepotrzebnego u siebie.

Link to comment
Share on other sites

Każdy ma prawo do własnej opinii, ale ja też uważam, że zamiast dyskutować powinniśmy się skupić na pomaganiu Bambusowi :lol: Behawiorysta na pewno nie zaszkodzi, problem w tym, że będzie pewnie sporo kosztował. [B]Ja będę mogła dorzucić cosik, ale dopiero po 1 sierpnia. Może trzeba by zrobić allegro cegiełkowe??? Ja niestety nie umiem :oops: ale można by zapytać cioteczkę fochu[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Allegro cegielkowe na pewno byłoby swietnym rozwiazaniem. Jako Fundacja mozecie to zrobic bez problemu.[/QUOTE]
Nie do końca bo mieliśmy zmiany w KRSie i trzeba nanieść zmiany na które ciągle nie mam czasu.

Link to comment
Share on other sites

Zapytałam cioteczkę fochu, czy umiałaby zrobić allegro cegiełkowe. Czekam na odpowiedź. Jutro napisze jeszcze na PV. Wiem, że cioteczki z Fundacji Niechciane i Zapomniane robiły swoim podopiecznym z dobrym skutkiem. Może zapytać kogoś stamtąd??? To byłaby spora szansa dla Bambusa

Link to comment
Share on other sites

Oh dobrze ze sie uspokoilo.Obie strony maja poniekad racje wiec szkoda waszego czasu.Mysle ze troche niejasno jest ujeta sytuacja Bambusa i moze dlatego malo ludzi przychodzi z pomoca.Bambus przeszedl przez pieklo, musimy mu teraz dac choc troche normalnego zycia, wiec chyba niewazne jaki bedzie zeby tylko swiat dookola niego stal sie normalny.Przypominam ze jestem mu dluzny pierwszy miesiac.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem zbanowany, choc pewnie jak znów mnie admin wkurzy to wkleje sobie baner dupomanii . jak ktos potrzebuje to kontakt do mnie zawsze znajdzie, wystraczy wpisac byle gdzie w neta słowo jamor. staram sie nie korzystac z dogo, mamy forum DT na mojej stronie, jest tam kilka sprawdzonych dt. co do Waszego psa- nie znam go, ale mam wrazenie ze wyolbrzymiacie jego problemy charakteru. jesli naprawde byłby agresywny nie było by tych zdjec, nie było by wąchania ręki.
Pies potrzebuje dostac odrobaczenie, dobrze żryć, antybiotyk i troche spokoju w higienicznych warunkach. Doprowadzic do włascicwego stanu zdrowie i dopiero go socjalizowac. Zadne szkolenie czy tresura - tylko zwyczajna socjalizacja- i nie potrzeba tu zadnego super fachowaca, trzeba człowieka ktory nie da sie psu zastraszyc i bedzie robił swoje- czyli nauczenie psa zycia miedzy ludzmi. taki pies po tygodniu bedzie mu lizał ręke i wlaził w dupsko. Na obecnym etapie ja bym okreslił psa zachowanie jako właściwe- czyli wiazanie psa na łancuch wiaze sie z tym , ze pies ma sie tak zachowywac, a ze własciciel zapomniał go odwiazac przez ostatnie kilka lat to pies wyglada jak wyglada. teraz inna sprawa- kasa. pies nie znajdzie szybko domu jesli w ogóle go znajdzie , i tak jak pisala czarodziejka-pies moze byc co konca swoich dni w DT. Nie jest to oczywiscie zasadą, bo jak ktos pamieta Bronka z mieleckiego schroniska gdzie teroryzował tam wszystkich pracowników, po przyjezdzei do mnie tez chciał mnie zjesc. połtora roku i poszedł do ds jako milusi mlamut. nie miesiec, ale półtora roku szukał ds.
Pies w jego wieku z jego historią- cienko widze zainteresowanie DS
MIeszka u mnie Onek Kuba, młody zdrowy pies, szukamy mu DS
[IMG]http://images8.fotosik.pl/1697/c933d2a3973d922egen.jpg[/IMG]

tu jego album [URL]http://www.fotosik.pl/u/jamor/album/830888[/URL]

zainteresowanie ? tak, jeden tel .pies potrzebny na łańcuch. Wiec przy waszym psiaku bardziej by sie skupił na szukaniu mu sponsora ktory go utrzyma niz ds. z deklaracji po 2 latach 80% sie wyłamie

No i prosze, wyczerpałem swoj miesieczmy limit pisania na dogo. Pozdrawiam ciotki i wujków- jamor

Link to comment
Share on other sites

Jamor tak jak napisałeś Bambus ma na chwilę obecną zapewnione wszystko co wymieniłeś, myślę że największą zmianę zapewni mu spokój. Agresywny...hmm co powiedzieć też atakowałabym takiego właściciela. Potrzeba mu spokojnego miejsca na dożycie, niestety o dobre domy coraz trudniej tym bardziej dla dużego starszego psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...