Jump to content
Dogomania

13- letnia Kropka po śmierci właściciela grozi jej śmierć - już w DT w Krakowie


Jenny19

Recommended Posts

Kilka dni temu zadzwoniła do mnie kobieta mieszkająca niedaleko mnie, również w Czeladzi.
Zmarł nagle, we śnie jej sąsiad, mieszkający kilka bloków dalej.
Osierocił 13- letnią niedużą sunie.
Kobieta obdzwoniła wszelkie możliwe lokalne instytucje, łącznie z TOZ-em w Sosnowcu, czeladzką Strażą Miejską i Urzędem Miasta.
Nasze kochane miasto jak zwykle stanęło na wysokości zadania i kompletnie zbagatelizowało sprawę. W teorii mamy podpisaną umowę z hyclem z Zawiercia i schroniskiem w Mysłowicach, w praktyce miasto wszelkimi sposobami miasto nie dopuszcza do zabierania psów do schroniska, "bo to kosztuje 800 zł proszę pani":angryy:
Suczka obecnie mieszka w domu swojego byłego właściciela, "opiekuje" się nią syn właściciela, opieka polega na tym, że wypuszcza ja na podwórko i od czasu do czasu poczestuje kopniakiem. Jedzenie i wodę donosi jej ta kobieta. Syn psa do siebie zabrac nie chce, twierdzi że córka ma alergię. Ale po tym co usłyszałam na jego temat to może to i lepiej.
Kropce grozi niebezpieczeństwo, bo zarówno obecny właściciel jak i sąsiedzi chcą się jej pozbyć. Suczka zostawiona sama w domu wyje i wszyscy mają jej dosyć.
Znalazła się już kilka chętnych do rozwiązania problemu- w pobliżu jest ruchliwa droga, samochody zrobią swoje... jeden z panów podobno zaproponował że zabierze sukę do siebie na wieś i wypuści w lesie. Uprosiłam o kilka dni zwłoki ale jeżeli sunia nie zostania zabrana obawiam się, że jej historia może się źle skończyć.
Sunia jest łagodna w stosunku do dzieci i innych zwierząt. Domowa, potrafi zachowywać czystość. Jest troszkę szczupła, ale poza tym wygląda dobrze.
Błagam o DT i pomoc dla niej.:placz: Nie mam pojęcia co z nią zrobić, a czasu mało...

[IMG]http://i171.photobucket.com/albums/u305/Liath19/Zdjcie0486.jpg[/IMG]

[IMG]http://i171.photobucket.com/albums/u305/Liath19/Zdjcie0487.jpg[/IMG]


[IMG]http://i171.photobucket.com/albums/u305/Liath19/Zdjcie0485.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

7 zł/dzień + karma i wet.
Karmę kupuję w hurcie, więc taniej.
Mam głównie przypadki szpitalne i nowotworowe, więc nie mogę przyjąć pieska z grzybica, świerzbem lub czymś w tym rodzaju - zakaźnym.
Poza tym mam 5 kotów - tez ciężkie przypadki, więc do kotów piesek musi byc przyjazny.
Poza tym, mieszkam w bloku, w którym wet jest na parterze, obok osiedla mamy miejski sralnik dla psów (duży pas zieleni). Z dogo była u mnie Awa i Smoli. Koty są spoza forów.
Dwa psy są wyadoptowane przeze mnie, żeby miały dom.
Zakładam wątek mojego kociego przytuliska, tylko nie mam czasu go napisać, bo albo bazarki, albo inne psy w potrzebie

Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki. Czyli średnio, za miesiąc wychodzi koło 200 zł plus wet i karma. Jeżeli dałoby radę zebrać jakieś stałe deklaracje można by się o DT u Ciebie pokusić, sama nie podejmę się utrzymywania suni, szczególnie że trzeba się liczyć z tym, że może długo szukać domu.
Na koty mogę ją sprawdzić, co do chorób zakaźnych to nic podejrzanego u niej nie zauważyłam. Dopóki właściciel żył to dbał o nią..

Link to comment
Share on other sites

Nie miał, żona zmarła kilka lat temu. Syn zabierał mu emeryturę czy rentę i pensję bo facet jeszcze gdzieś dorabiał i wszystko przepijał z kolegami.

Podobno dopiero po 3 dniach ktoś do niego zajrzał i zorientowali się że nie żyje.
To niezbyt ciekawa okolica. Ta kobieta która do mnie dzwoniła też ma 2 psy i dwa koty, także suni do siebie zabrać nie może.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inga.mm']proponowałam dt, ale nie dostałam odpowiedzi[/QUOTE]

Jak to nie ?

"Ok, dzięki. Czyli średnio, za miesiąc wychodzi koło 200 zł plus wet i karma. Jeżeli dałoby radę zebrać jakieś stałe deklaracje można by się o DT u Ciebie pokusić, sama nie podejmę się utrzymywania suni, szczególnie że trzeba się liczyć z tym, że może długo szukać domu. "

No a póki co nie ma żadnej kasy :(

Link to comment
Share on other sites

Jestem wdzięczna za propozycję ale DT jest płatne, ja własnie skończyłam studia, nie mam pracy, nie podejmę się sama utrzymywania psa w płatnym DT, bo tego nie udźwignę

może zmienię tytuł że potrzebne są deklaracje, gdyby udało się uzbierać stałe deklaracje to co innego...

ja mogłabym zadeklarować miesięcznie 30 zł

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jenny19']Jestem wdzięczna za propozycję ale DT jest płatne, ja własnie skończyłam studia, nie mam pracy, nie podejmę się sama utrzymywania psa w płatnym DT, bo tego nie udźwignę

może zmienię tytuł że potrzebne są deklaracje, gdyby udało się uzbierać stałe deklaracje to co innego...

ja mogłabym zadeklarować miesięcznie 30 zł[/QUOTE]

Tym bardziej, że jeszcze w dt są Dunia, Lesterek, Bary i Staruszka ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jenny19']Ok, dzięki. Czyli średnio, za miesiąc wychodzi koło 200 zł plus wet i karma. Jeżeli dałoby radę zebrać jakieś stałe deklaracje można by się o DT u Ciebie pokusić, sama nie podejmę się utrzymywania suni, szczególnie że trzeba się liczyć z tym, że może długo szukać domu.
Na koty mogę ją sprawdzić, co do chorób zakaźnych to nic podejrzanego u niej nie zauważyłam. Dopóki właściciel żył to dbał o nią..[/QUOTE]

Nie no, odpowiedź była... tylko, że autorka wątku nie jest w stanie samodzielnie jej utrzymać, tzn. płacić 200zł./m-c + vet + karma
o ile będą jakieś stałe deklaracje to ewentualnie DT u Ciebie wchodziłby w grę...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...