Jump to content
Dogomania

Maszynka Andis AGR+


ghanda

Recommended Posts

Witam
Planuję kupić maszynkę do strzyżenia, czy ktoś miał już do czynienia z maszynką Andis AGR+? Czy faktycznie jest warta swojej ceny? I czy ktoś się orientuje ile ostrzy będę do niej potrzebować aby wykożystać w pełni jej możliwości? Proszę o odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź, chodzi o cudze psiaki, wybieram się na kurs do pani Ewy Grabowskiej i chciałabym już zrobić sobie listę sprzętu jaki będę potem potrzebiwać, a czy ostrza 0,2, 0,25 i 0,5 są w groomingu wykorzystywane?
Czy tylko do wygalania pola operacyjnego przez weterynarzy?

Link to comment
Share on other sites

raczej operacyjne

nie ma potrzeby golić psiaka do łysa

ja najczęściej używam tego 1,6 mm i 3,2

standardowo do sznaucerów

a na kursie dowiesz się szczegółów

zależy jakie potem się w domu psy strzyże

dużo robi się nożyczkami,

żeby być dobrym groomerem musisz się zaopatrzyć w doskonałe trymery, środki do pielęgnacji

szczotki, grzebienie

maszynka to pikuś ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, właściwie to największy problem mam z nożyczkami, kompletnie nie wiem jakie gdzie i za ile, no i ile par :???:napewno proste, zgięte i zaokrąglone i pewnie jakieś degażówki by się przydały, ponoć lepiej jest pytać w sklepach dla fryzjerów, bo taniej, ale pewnie wszystkich rodzajów mieć nie będą:roll:. Co do trymerów to chyba się pokuszę na Jack strippery, ale pewnie jakiś coat king też by się przydał, a kosmetyki to prawie zupełny kosmos i nie wiem czy napewno na wszystko mi pieniędzy starczy:placz:
Na początku planuję tylko wizyty domowe, więc nie wiem co właściwie będę mogła wykożystać, bo na wszystko pewnie nie będzie warunków

Link to comment
Share on other sites

ghanda nie kupuj za dużo, większość dopiero po jakimś czasie Ci się przyda, nie zawsze od razu będziesz umieć się tym sprzętem posługiwać

nożyczki ja kupuję w fryzjerskim sklepie ( teraz mam włoskie za 80 zł)

degażówki też

wcześniej miałam solingeny ( uff nie wiem jak to się pisze) ale samoostrzące były ;) a to przy brudnej sierści odpada

ja mam nr. 6 ale potrzebne są też krótsze np. do uszu

z kosmetyków najlepiej miej na pierwszy rzut- rozkudłacz, pianki objętościowe dla pudli ( ładnie wyglądają łapki i głowa)

i zależy co się strzyże lakiery wykańczające

jeśli będziesz kąpać to też dobre szampony i odżywki do każdego rodzaju włosa inne

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za cenne wskazówki, zwłaszcza o tych nożyczkach samoostrzących, nie miałam o tym zielonego pojęcia, że przy psiakach raczej odpadają.
Ja mam dość specyficzną sytuację, bo jeśli wszystko dopnę na ostatni guzik to dostanę dotację na rozpoczęcie działalności i będę musiała wydać wszystkie pieniądze w ciągu miesiąca, albo jeszcze wcześniej i przedstawić na to wszystko faktury. To raczej mało czasu i chciałabym jak najlepiej rozdysponować środki, nie będę miała niestety dużo czasu, żeby się dokładnie zorientować co dokładnie będzie mi potrzebne w pracy. Muszę poniekąd zacząć wszystko od tyłu, czyli od zebrania sprzętu, stąd moja prośba o dobre rady, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='ghanda']Witam
Planuję kupić maszynkę do strzyżenia, czy ktoś miał już do czynienia z maszynką Andis AGR+? Czy faktycznie jest warta swojej ceny? I czy ktoś się orientuje ile ostrzy będę do niej potrzebować aby wykożystać w pełni jej możliwości? Proszę o odpowiedź.[/QUOTE]
Witam!!! Skończyłam kurs u Ewy w Lodzi strzygę Andisem AGC dwu biegowym polecam !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

miło z polecacie, bo własnie zamówiłam. Do tej pory strzygłam osterem, ale niestety pierwszy bez zarzutu działał 5 lat a 2 następne padały po pół roku :(
ZAstanawiałam sięnad andisem, ale widzę, że jsteście zadowolone :)

macie może jakis dobry namiar na degażówki jednostronne?

Link to comment
Share on other sites

Iza i CTR!
BARDZO Ci dziekuję za wczorajszą wielką pomoc i zaufanie na wystawie w Lesznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:loveu: :loveu: :loveu: :loveu:

Bardzo miło było Cię spotkać na żywo i piękną masz sunię!!!!!!!!!!!!!!!!!:loveu:

Mam nadzieję, ze dziś już "nasze" sprawy się wyjaśnią! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ghanda']Dzięki za cenne wskazówki, zwłaszcza o tych nożyczkach samoostrzących, nie miałam o tym zielonego pojęcia, że przy psiakach raczej odpadają.
Ja mam dość specyficzną sytuację, bo jeśli wszystko dopnę na ostatni guzik to dostanę dotację na rozpoczęcie działalności i będę musiała wydać wszystkie pieniądze w ciągu miesiąca, albo jeszcze wcześniej i przedstawić na to wszystko faktury. To raczej mało czasu i chciałabym jak najlepiej rozdysponować środki, nie będę miała niestety dużo czasu, żeby się dokładnie zorientować co dokładnie będzie mi potrzebne w pracy. Muszę poniekąd zacząć wszystko od tyłu, czyli od zebrania sprzętu, stąd moja prośba o dobre rady, pozdrawiam.[/quote]


to przy zakupach odpuść sobie od razu środki nietrwałe, czyli kosmetyki, bo przy rozliczaniu tego w biznesplanie prawdopodobnie Ci tego nie uznają...kupuj tylko to, co trwałe:nozyczki, degażówki, ostrza (OSTRZA!), szczotki, itd...na kosmetyki musisz znaleźć inne źródło finansowania (patrz:rodzina:))

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Odświerzę temat.
W maju lub czerwcu będę kupowała maszynkę.
Właśnie myślę nad Andis'em AGR+

[IMG]http://ecx.images-amazon.com/images/I/21SNMznu5bL._SL500_.jpg[/IMG]

Jak myślicie, warto w nią zainwestować ponad 1000zł?
Czy jest warta swojej ceny? W przyszłości chciałabym założyć salon, więc zależy mi by była dobrej jakości i starczyła na min. 5 lat... Czy jest cicha? Nagrzewa się szybko?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...