Jump to content
Dogomania

KOT i PIES w JEDNYM domu


kasiho

Recommended Posts

[CENTER]czesc.przejde od razu do rzeczy. mam kota 5 letniego i za 8 dni przybedzie do nas piesek:lol: :lol: :cool3: . pies bedzie mial 6 tyg. a kot ma ponad 5 lat.
i pytanie jak dobrze przprowadzic pierwsze spotkanie kota z psem??raczej nie bede musiala chronic kota prezd psem a odwrotnie...prosze o porady. moj kot to urwis ostatnio gdy zacza wyskakiwac przez balkon to lubi poganiac psy, zucac sie do nich...chociaz nie bylo nic powarzne chyba ze pomachanie pazurami i drasniecie po nosie...prosze jeszcze raz o porady:razz: [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Były wątki na ten temat:D Najwyraźniej to bardzo gnębi dogomaniaków. Ja mam kota i dwa psy. Po pierwsze pamiętaj, żeby za bardzo nie ingerować w pierwsze spotkania psio kocie. Kot i pies musza same zakreślić sobie własne reguły. Kot musi mieć gdzie schować się przed nosem szczeniaka np. jakiś wysoki mebel. Pies będzie na początku ciekawy kotka, ale szybko się przekona że bliskie kontakty nie popłacają, pozwól wręcz swojemu kotu machnąć łapą- niech pies wie kto tu rządzi. W poźniejszym czasie pies załapie, że może się bliżej poznać z kotem kiedy będzie robił spokojne ruchy, bez szczekania. Moje zwierzęta żyją w zgodzie, nie dawno(sierpień) doszedł do nas nowy piesek i 5 letnia kotka nie tolerująca przybyszów unikała go, a teraz żyją w pokojowych stosunkach.;) Życzę powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Kasiho-w pasku narzędzi, tam gdzie masz po kolei panel użytkownika, FAQ,kalendarz, nowe posty- masz opcję SZUKAJ. Jeżeli zakładasz nowy wątek, staraj się zawsze przeszukać forum, tzn. sprawdzić, czy nie ma takiego samego/zbliżonego/podobnego wątku.

Link to comment
Share on other sites

Mysle że tak ale czeka was sporo pracy najpierw [B]nauka posłuszeństawa[/B] - podejrzewam że wczęsniej była szczuta na koty :shake: ciezka praca to zmienic bo bądź co bądź jako terier pies ma naturalny instynk mysliwski ...
za każde poztytwne zachowanie trzeba psa nagradzać i niestety na razie w sytuacjach gdzie wiesz ze może coś złego sie wydarzyć proponuje lekki kaganiec najlepiej skórzany co by kotu krzywdy nie zrobiła .. ale obstawaim ze kota do domu nie będziesz mógł nigdy wprowadzic :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiara']Mam 3 koty w wieku 10 lat 6 lat i 1,5 roku w najblizszym czasie przybedzie 5 miesieczna suczka,mam nadzieje ze z mojego domu nie zrobi sie sajgon?[/quote]spokojnie , potrwa to trochę , ale się dotrą , dobrze by bylo na poczatek trzymać psa na smyczy , bo jak koty zaczną uciekać , to nie ma psa , co nie zacznie gonic a wtedy moze byc SAJGON!!!

Link to comment
Share on other sites

U mnie w domu zawsze były dwa psy- jakoś tak wychodziło- a to sie coś przybłąkało... i miało taaaaaaakie oczka...
Ostatnia "parka" psów totalnie się nie lubiła- to znaczy starszy kundelek Taty (malutki) nie pokochał mojej Soni (taki owczarek niem. z domieszką dużego kundla) - gryżli sie przez kupę czasu (zazwyczaj on był prowodyrem tych niesnasek, bo ona go "kochała", tęskniła jak gdzieś wyjeżdzał... choć pewnie jako szczeniak męczyła go), potem ledwo tolerował ją... Sonia nam zagineła...

Zostało jakoś puste miejsce w domu i znajoma Pani weterynarz powiedziała nam o małym kotku...
Z dużym wachaniem - zdecydowaliśmy się na adopcję kociaka- i... przeżyliśmy szok!
Ten niedobry Filip - pokochał kotka od pierwszego niuchnięcia!
Kot oczywiście na początku bał się go... i Filip zarwał kilka razy po nosie...

Teraz już jest spokój- nasz stary (13 lat), poczciwy psiul chodzi za kotem krok w krok... pilnuje go... itd :) i nawet nie ma zbyt dużych pretęsji jak Kociak wyjada mu z jego miski :loveu:
Rada? jak już zostało powiedziane wyżej- nie ingerować w ich prywatne małe porachunki
I... jeszcze jedno: nie zajmować się cały czas zwierzakiem nowoprzybyłym. Przy naszym stałym "domowniku" głaskać i jednego i drugiego- żeby ten "stary" nie poczuł się niepotrzebny ...

Link to comment
Share on other sites

Ja mam w domu 2 swoje koty i ciągle jakieś na tymczasie , plus 2 swoje psy i ciągle jakieś na tymczasie , nigdy nie było kłopotu z pogodzeniem się towarzystwa , zawsze staram się pilnie obserwować pierwszy kontakt i w razie czego delikatnie interweniować. Jeżeli koty mają już psa w domu , przejdą nad nowym do porządku dziennego!!!

Link to comment
Share on other sites

moj jeden kocur kastrat Mruczek jest wychodzący , Kluska , kotka juz nie , ze względu na sąsiedztwo gołebiarza , Mruczek ze stoickim spokojem wraca do domu , obok biegających co raz to nowych psów , i nie zauważyłam ,żeby zbierał się do wyprowadzki . To jego rewir i on tu rządzi!! przynajmniej tak mu sie wydaje , ale drogę ustępuje mu nawet mój olbrzymi onej Hektor i ciągle nowi przybysze!!!

Link to comment
Share on other sites

Kotek z charakterem:)Ja mam 10 letnia kotke ktora zyje z psem 10 lat,kocurka ktory ma 6 lat zyje z psem 6 lat i kotke najmlodsza ktora ma 1,5 roku jest bardzo bojowa ,ajk ja przynioslam wojowala strasznie,jamnik musila sie podporzadkowac ale teraz sie uspokoila i zyja wszytskie w zgodzie:)Jestem ciekawa jak przyjdzie maluch(psiak)kto kogo ustawi?Wszystkie moje koty sa kastrowane i wychodzace,ale tylko na swoj ogrodek:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty_Asya']Wedlug mnie to kot ustawi psa!!!
U mnie ta najbardziej wazna to ta kotka co ma 9 lat.............jak sobie siedzi pomiedzy drzwiami to Ty siedzi i placze ale nie przejdzie! :evil_lol:[/QUOTE]

U mnie jest podobnie ;)
Mam 2 koty: 9 letnią kotkę i 7 letniego kota. 2 lata temu przybył do nas haszczak. Nie powiem, że nie miałam obaw: najpierw, że kocica przywali szczeniakowi w nochala, a potem, że gdy haszczak podrośnie i zechce zapolować na kota. Tak się jednak złożyło, że kochać się może nie kochają, ale tolerują ;) Aczkolwiek kocicy zdarza się zagonić psa gdzieś w kozi róg. Siedzi tam wtedy niepocieszony powarkując ;) Od czasu do czasu przemknie cała trójka po mieszkaniu :p Ale generalnie jest spokój ;)

Link to comment
Share on other sites

U nas sa dwa koty i siedem psów. Pierwszy kot trafił do nas w wieku ok 4 miesięcy i musiał się zaaklimatyzować w mieszkaniu gdzie były już 4 psiaki. Potem przywieźliśmy naszego owczarka ze schroniska a w miesiąc po nim porzybył powieszony na sznurku przez dzieci maleńki kociak. Owczarek chodził z kociakiem w pysku broniąc go przed innymi psami, zanosił na posłanie i wylizywał... Teraz kociak ma już prawie rok i wszystkie żyją szczęśliwie i bez konfliktów a 2 miesiące temu przyjechał nasz, 6-cio wówczas miesieczny, amstaff który śpi z kotem w jednym łóżku. Często tez goszczą u nas psy "hotelowe" i tez nie mamy problemów. Myśle że dużo zależy od naszego podejścia i tak jak już tu ktoś zauważył, nie ingerowania w "układy" pomiędzy zwierzakami (o ile nie chcą sie pozabijać) a one same się zgrają.

Link to comment
Share on other sites

witajcie!

Ja mam szczeniaka od dni kilku i dwa koty od lat kilku. Pierwsze ich spotkania byly takie, ze koty baly sie psa a pies bal sie kotow, teraz chyba jest podobnie, jeden kot unika psa i chodzi tylko po szafach, stolach i po podlodze, gdy pies w kojcu spi, natomiast drugi podchodzi do niego, wacha. Pies niestety jak nie jest czyms bardzo zaabsorbowany biega za kotem i czasami nawet da sie zauwazyc ze ma ochote przygryzc, a moze to tylko moje wrazenie. Zdarza sie tez, ze gdy kot siedzi na stole pies go obszczekuje!
Odciagamy uwage psa, gdy kot biegnie, gdy pies szczeka na kota, tak jak zalecane jest we wszystkich poradnikach, mam nadzieje, ze to oduczy psa zlych nawykow!
Mam tez nadzieje, ze ulozy sie miedzy nimi!
Ale to penie potrwa dluzsza chwile.

Link to comment
Share on other sites

Gosiara - jak słodko!:loveu:

Będzie dobrze, bo to szczeniak. A kot się przystosuje. Z czasem może nawet się polubią:)

Albo kot będzie wyżerał psu i bawił sie jego zabawkami...
[IMG]http://upload.miau.pl/2/6680.jpg[/IMG]
[IMG]http://upload.miau.pl/2/6681.jpg[/IMG]
Wypijał jego wodę....
[IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/meindober/2leza.jpg[/IMG]
Jak wiadomo, z cudzej miski smakuje lepiej. Nawet jeśli się można w tej misce utopić...
[IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/meindober/aBoyz.jpg[/IMG]

"To ja też się napiję".
"Tylko nie wypij wszystkiego!"
[IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/meindober/a2pija.jpg[/IMG]
:D:D:D
Będzie dobrze, trzymamy kciuki - Lachs, Kacper, Corgi i ja:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...