Jump to content
Dogomania

Niedługo pies


Kubab

Recommended Posts

A więc tak niedługo będę mieć psa szczeniaka i nie wiem jakie wybrać zabawki
!!!POMÓŻCIE!!!
Wiem że kong jest dobry bo troszkę czytałem
Rasa staffordshire bull terier
Zabawki nie mogą przekraczać 50 zł
Niestety nie wiem czy mój pies będzie miał ostre zęby,wiem tylko że zacisk szczęk to 3,5 tony
Psa będę mieć gdzieś tak no nie wiem może w połowie wakacji albo na koniec na razie zbieram kasę na akcesoria dla psa miski,legowisko,obroże i smycze itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Każdy szczeniak ma ostre ząbki :-D Dla szczeniaka na początek najlepiej wybrać zabawki z lateksu ponieważ nawet jak psiak połknie przez przypadek jakiś jej fragment to go bez problemu wydali. Kong jest wg mnie strasznie drogi, nigdy konga nie miałam, więc się nie wypowiem na jego temat ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kubab']
Niestety nie wiem czy mój pies będzie miał ostre zęby,wiem tylko że zacisk szczęk to 3,5 tony
[/QUOTE]

Ludzie, nie rozpowszechniajcie takich bzdetów... 3 i pół tony?! KROKODYL ma zacisk szczęk około 1,5 czy 2,5 tony, TYGRYS raptem ok. 300 kilogramów, hiena która łamie gnaty największych zwierząt sawanny ma 400-500 kg. Niedługo się dowiemy, że staffiki czy amstaffy są 10 razy silniejsze w szczękach od tyranozaura i stuletnie dęby wyrywają z korzeniami jednym chwytem :roll:
Ale czego ludzie nie wymyślą dla szpanu ;)

Ale co fakt to fakt, staffiki psują zabawki bardzo szybko. Lateksowe odradzam, idą w strzępy w 10 minut :p Najlepsze są grube sznury do targania i piłki kauczukowe. Zabawa tylko pod kontrolą - żeby pies nie odgryzł kawałka i nie połknął.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem powinieneś kupić kong, jakieś piłeczki, zabawki do przeciągania (ale nie za twarde, bo nie będzie chciał się bawić, albo możesz kupić twarde, a potem ich używać jak pies będzie miał z 6 mies-c) i możesz dołożyć własnoręczne zabawki.Ja polecam aby z materiału ( najlepiej z polaru) naciąć takich paseczków może z 50 i kłaść na kupkę potem związać ich w połowie( bardzo mocno) i powstanie taki pompon mój pies mimo że ma 4 lata to lubi się tym bawić.Myślę że pomogłam?Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ostrzegam przed zabawkami dla psa a zwłaszcza dla szczeniaka z materiałów które nie ulegają rozkładowi w przewodzie pokarmowym a co gorsze moga zmieniać pod wpływem soków trawiennych i perystaltyki strukturę i tworzyc zbite masy czopujące jelita lub przyklejać się do ścian śluzówki.
Tak więc ze "szmacianych" zabawek bezpieczne są wyłącznie te z włókien naturalny ( bawełna, len , konopie, wełna, sizal...) i pozbawione takich elementów jak guziczki, metalowe czy plastikowe łączniki i wszelkie "drobiazgi" które pies w pierwszej kolejności "namierzy" i z pewnością zdemontuje:eviltong:
Natomiast wszelkie szmatki typu polar ( czyli ten sam plastik co np, butelki na wodę- nie biodegradowalny) , pluszaki wypchane syntetyczną watą itd to potencjalne spore niebezpieczeństwo że psiak ( a szczeniaki z reguły "pochłaniają" zabawki) może mieć poważne w skutkach "korki" z czegoś takiego w przewodzie pokarmowym . Pół biedy jak to zwymiotuje - gorzej jak taki kłąb utknie w jelitach.
Podobnie jest niestety z zabawkami z gumy. Pod wpływem soków trawiennych guma robi sie lepka i jest spore prawdopodobienstwo że taki kawałek przyklei sie do śluzówki potężnie ją drażniąc .
Pod tym względem bezpieczny jest latex bo on tych "kleistych" własciwości nie ma i po prostu "przechodzi" przez jelita .
Oczywiscie pod warunkiem że nie jest to monstrualnie duzy kawałek- i prosze pamietac że to absolutnie nie jest prawdą że " co zmieściło się w przełyku to i wyjdzie drugą stroną". Pies jest w stanie połknąć przedmiot i takiej wielkości że fizycznie nie ma on szans byc naturalnie wydalony poprzez odbyt.
Dla szczeniaka polecam więc rzeczy i bezpieczne i tanie a równie dla niego atrakcyjne jak drogie zabawki:
duży [U]surowy[/U] cielęcy gnat do obgryzania , ciamkania, noszenia i maltretowania przez dłuuugo- nawet jak juz tylko zostaje goła i wysuszona kość to nadal jest to dla psa super atrakcyjne:evil_lol:
stary bawełniany ręcznik czy inna szmatka powiązana po prostu w supły- doskonale się tym rzuca ćwicząc "aporty";)

"piłki" zrobione ze starych bawełnianych lub wełnianych skarpet

"szarpak" z paru metrów powiązanego i zamotanego zwykłego , bawełnianego sznura do wieszania bielizny ( do kupienia w kazdym sklepie gospodarczym)

gryzak ze starego skórzanego paska do spodni ( oczywiście po usunięciu wszelkich metalowych elementów typu klamra czy okucia)

solidnej wielkości surowa marchewka , jabłko, kalarepka

"gazeta do poczytania" czyli arkusz papieru do pakowania albo cieńkiej tektury złożony ładnie w kostkę z ukrytym w srodku pachnacym smakołykiem

i cała masa innych super atrakcyjnych i bezpiecznych dla psa zabawek - na prawdę można zrobic psu wielka frajdę wcale nie wydając góry pieniędzy a tylko uruchamiając wyobraźnię.

No chyba że ktoś kupuje zabawki dla psa na zasadzie "elektrycznej kolejki dla syna" :evil_lol:-
tata sie chce pobawić i nacieszyc oko a że to jakoby ma byc zabawka dla potomka to tylko pretekst bo głupio sie przyznać do tak "niepowaznych" upodobań;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Ludzie, nie rozpowszechniajcie takich bzdetów... 3 i pół tony?! KROKODYL ma zacisk szczęk około 1,5 czy 2,5 tony, TYGRYS raptem ok. 300 kilogramów, hiena która łamie gnaty największych zwierząt sawanny ma 400-500 kg. Niedługo się dowiemy, że staffiki czy amstaffy są 10 razy silniejsze w szczękach od tyranozaura i stuletnie dęby wyrywają z korzeniami jednym chwytem :roll:
Ale czego ludzie nie wymyślą dla szpanu ;)

Ale co fakt to fakt, staffiki psują zabawki bardzo szybko. Lateksowe odradzam, idą w strzępy w 10 minut :p Najlepsze są grube sznury do targania i piłki kauczukowe. Zabawa tylko pod kontrolą - żeby pies nie odgryzł kawałka i nie połknął.[/QUOTE]
tak grube sznury dziękuje mój kolega ma psa to wiem po tym są kolorowe kupy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Michał1987']Zabawki najlepsze to kong i jakieś piłki twarde kauczukowe...i jakieś gryzaki do przeciągania:)nie są to drogie rzeczy można znalesc w necie za nie duże pieniądze.gratulacje w wyborze rasy:D[/QUOTE]
A dziękuje bardzo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kubab']tak grube sznury dziękuje mój kolega ma psa to wiem po tym są kolorowe kupy[/QUOTE]

Ja mam dwa psy, sznur miały z pół roku i żaden kup kolorowych nie miał - bo zabawki kupuje się dobrej jakości, a nie farbowane chińskie gówno ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Ja mam dwa psy, sznur miały z pół roku i żaden kup kolorowych nie miał - bo zabawki kupuje się dobrej jakości, a nie farbowane chińskie gówno ;)[/QUOTE] Ajakiej masz firmy bo ja chciałbym kupić z trixie są???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnKa009']Moim zdaniem powinieneś kupić kong, jakieś piłeczki, zabawki do przeciągania (ale nie za twarde, bo nie będzie chciał się bawić, albo możesz kupić twarde, a potem ich używać jak pies będzie miał z 6 mies-c) i możesz dołożyć własnoręczne zabawki.Ja polecam aby z materiału ( najlepiej z polaru) naciąć takich paseczków może z 50 i kłaść na kupkę potem związać ich w połowie( bardzo mocno) i powstanie taki pompon mój pies mimo że ma 4 lata to lubi się tym bawić.Myślę że pomogłam?Pozdrawiam[/QUOTE] a możesz dać zdjęcia jak to zrobić??? i jak to wygląda po zrobieniu?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Kubab']Ajakiej masz firmy bo ja chciałbym kupić z trixie są???[/QUOTE]

Ja miałam chyba z Trixie; kupowałam na krakvet.pl

[quote name='ozierek']Może piłka od tenisa ?;>, sznurek[/QUOTE]

Piłki tenisowe to tak średnio, bo jak pies mocno je żuje, to zdziera sobie szkliwo z zębów, no i może się najeść tego żółtego meszku. Lepsze zwykłe twarde, gumowe. Z cienkiej gumy czy lateksowych nie ma co brać, bo staffik popruje to na strzępy w 10 minut.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...