Jump to content
Dogomania

sterylizacja za darmo - gdzie???


Ewa_

Recommended Posts

Witam

Mam takie pytanie. Od pewnego czasu pracuję w jednostce zajmującej się pomocą społeczną. Wczoraj byłam na wywiadzie u podopiecznej mieszkającej tymczasowo w mieszkaniu chronionym. Zaniepokoiła mnie jedna sprawa. Pani ta mieszka razem z 8letnią córką w jednym pokoju (blok socjalny). Mieszka z nimi jej suka. jest to suka rasy AST (oczywiście bez rodowodu), suka ma dość nietypowo kopiowane uszy (przy samej małżowinie i krzywo). Ta suka w sierpniu urodziła szczenięta - 9 sztuk. Ojcem był pitbull. Jedno ze szczeniąt nie sprzedało się, pozostało z matką. Inne szczenięta zostały sprzedane lub rozdane przypadkowym osobom, 4 poszły do osób z tych bloków socjalnych. Nie ukrywamy, że jest tam bardzo wysoki poziom przestępczości, nie jesteśmy więc zainteresowani aby nasza klientka mnożyła psy raz agresywnych i dawała je takim osobom. Suka oraz szczeniak, które mieszkają z naszą klientką sa nieszczepione i nieodrobaczone, śpią razem z dzieckiem, w jednym łóżku.
Zaproponowałam tej pani sterylizację, myślę, że się zgodzi. Początkowo chciała rozmnażać co cieczkę bo twierdziła, że za każdego szczeniaka takich ras dostanie po 300 zł ale chyba zgodzi sie na sterylkę. My jako jednostka państwowa nie mamy żadnych pieniędzy. ta pani także nie da pieniędzy na sterylkę skoro nie szczepi, nie odrobacza.
Gdzie mogę szukać weterynarza albo fundacji, która jest na Śląsku i ma możliwość wysterylizować sukę? Myślę, że jest to jedyna rzecz, która uchroni przed rozmnażaniem i dawaniem tych psow w złe ręce
Jestem w stanie dowieźć tę sukę własnym autem do lecznicy, nie mogę zapłacić (nie wolno nam kupować rzeczy podopiecznym i płacić za ich sprawy) ale mogę odwdzięczyć się fundacji - np datkiem, karmą
Będę wdzięczna za wskazówki
I druga sprawa. Docelowo chciałabym wyadoptować to szczenię. Ono jest jeszcze młode, zabiedzone, chude i neiszczepione, nieodrobaczone ale czy to dobry pomysł? Oczywiście pzredtem miałoby zrobione to, co konieczne
Ewa

Link to comment
Share on other sites

ze strony:

[URL]http://www.sterylizacje.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=1[/URL]

w najblizszej okolicy jest tylko podany kontakt do [B]Zabrza[/B], nie wiem jakie mają ceny i czy w ogóle trzeba płacic, możesz zadzwonić albo puścic mejla i zapytać.

[QUOTE]

[B][SIZE=2]Zabrze, Lipowa 10 [/SIZE][/B]

[B][SIZE=2]Wcześniejszy kontakt za powołaniem się na Program Regulacji Narodzin Zwierząt[/SIZE][/B]

[B][SIZE=2](032) 274-21-23 [/SIZE][/B]

[B][EMAIL="[email protected]"][SIZE=2][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/SIZE][/EMAIL][/B]

[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Co do szczeniaka - to faktycznie lepiej zabrać i to jak najszybciej... współczuję całej sytuacji... 300 zł za szczeniaka - wrrr...

PS szczepienie na wściekliznę jest obowiązkowe, jak suka nieszczepiona to panią mogą czekać przykre konsekwencje....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...