Jump to content
Dogomania

jedzonko dla szczeniaka husky


Fucha

Recommended Posts

Mojej suni gotuje moja mama :diabloti: Trzeba tylko pamietac zeby dobrze dobierac proporcje i dawac to co psy moga jesc... Czyli: 1/3 miesa 1/3 ryzu i 1/3 np marchwi... Pies nie moze jesc za czesto watrobek i innych rzeczy ale nie powiem ci tego teraz bo sie na tym nie znam-to dzialka mojej mamy :evil_lol: I musisz pamietac ze jak gotujesz to musisz do tego dodawac witaminy z wapnem, ktore kupisz u weta lub lepszych sklepach zoologicznych...Mu uzywamy Beaphar dla szczeniat

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chicken']Mojej suni gotuje moja mama :diabloti: Trzeba tylko pamietac zeby dobrze dobierac proporcje i dawac to co psy moga jesc... Czyli: 1/3 miesa 1/3 ryzu i 1/3 np marchwi...t[/quote]
Teraz tak sobie mysle ze moja mama jak Kesi byla mlodsza (teraz ma 7 miesiecy) dawala jej wiecej miesa... Ale nie wiem jakie wtedy sa proporcje... Oczywiscie marchew i mieso musza byc ugotowane

Link to comment
Share on other sites

Moj na razie dostaje twarożek z chlebem i masłem, gotowaną kaszę z marchewką, ryż z marchwią i wołowiną, lubi jabłko, zwykłe biszkopty.

Teraz nie ma apetytu to strzykawką kasze manna na wodzie i siemię :placz:
Niech tylko nabierze ochoty to spróbuję z surowymi warzywkami :)

Link to comment
Share on other sites

A mnie najbardziej rozwaliło to:
[quote name='Fucha']Moj na razie dostaje twarożek z chlebem i masłem[/QUOTE]
Do chlebka z twarożkiem to ja dżemik lubię :p najlepiej truskawkowy :p

Chleba i ziemniaków się nie daje, bo rozpychają żołądek a nic nie wnoszą.
Chlebek jak już to suchy, dobry na kamień nazębny :p

A jak pies nie ma apetytu, to mu się nie nadskakuje, czy też babra z kaszą manną na mleku po której i tak będzie głodny - tylko chowa mu się michę po 15 minutach. W końcu się złamie. Jeszcze się nie zdarzył pies, który dałby się zagłodzić :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fucha']Moj na razie dostaje twarożek z chlebem i masłem, gotowaną kaszę z marchewką, ryż z marchwią i wołowiną, lubi jabłko, zwykłe biszkopty.

Teraz nie ma apetytu to strzykawką kasze manna na wodzie i siemię :placz:
Niech tylko nabierze ochoty to spróbuję z surowymi warzywkami :)[/quote]
Hmm no coz... Radze zapoznac sie z regulami karmienia psa bo widze ze wiedza kuleje :shake: Jest duzo stron internetowych poswieconych temu tematowi
Wyreczam cie:
np: [URL="http://www.molosy.pl/lk/lkw7.htm"]tu [/URL][URL="http://www.molosy.pl/gotowanie/"]tu lub [/URL][URL="http://www.husky-siberian.com/zywienie.htm"]tu[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']A mnie najbardziej rozwaliło to:

Do chlebka z twarożkiem to ja dżemik lubię :p najlepiej truskawkowy :p[/QUOTE]
Nie rozmawiamy o Tobie tylko o szczeniakach husky wiec swoje bezczelne uwagi zachowaj dla siebie :|

[quote name='Szamanka']Chleba i ziemniaków się nie daje, bo rozpychają żołądek a nic nie wnoszą.
Chlebek jak już to suchy, dobry na kamień nazębny[/QUOTE]
tego chleba jest tyle co kot napłakał, wszystko jest pogniecione a skoro pies to lubi to niech je

[quote name='Szamanka']A jak pies nie ma apetytu, to mu się nie nadskakuje, czy też babra z kaszą manną na mleku po której i tak będzie głodny - tylko chowa mu się michę po 15 minutach. W końcu się złamie. Jeszcze się nie zdarzył pies, który dałby się zagłodzić[/QUOTE]
czytaj uważnie :| kasz manna na wodzie :|

gorzej tylko, gdy jest przeziebiony, dostaje antybiotyki a czyms zoladek trzeba zapelnic

[b]chicken[/b] dziekuje za adresy stron

Link to comment
Share on other sites

Jakim cudem udalo Ci sie psa przyziebić? Przecież 8tyg szczenie jeszcze siedzi w domu ze wzledu na kwarantanne poszczepienna...
Poza tym szamanka ma racje. Jeśli chleb to tylko suchy! A najlepiej to ciemny suchy... Super sprawa na swędzące dziąsła...

Mam od 20.10 nową psine, tez nie ma apetytu... dopoki jej sie michy nie bedzie chcialo zabrać albo starszyzna podejdzie do michy...

Link to comment
Share on other sites

:p [quote name='Fucha']Nie rozmawiamy o Tobie tylko o szczeniakach husky wiec swoje bezczelne uwagi zachowaj dla siebie :|[/QUOTE]
No własnie - też mi się wydawało, że rozmawiamy o szczeniakach :p A chlebek z masełkiem to wg mnie ludzkie jedzonko, a nie psie :p
Moja uwaga nie była bezczelna, tylko szczera.
[quote name='Fucha']tego chleba jest tyle co kot napłakał, wszystko jest pogniecione a skoro pies to lubi to niech je[/QUOTE]
Niektórzy ludzie uważają, że skoro pies czekoladę lubi, to niech je. Tylko czy ona jest dla psa zdrowa? Chlebem psa zapchasz, a nie będzie miał z niego żadnego pożytku, żadnych witamin.
[quote name='Fucha']
czytaj uważnie :| kasz manna na wodzie :|[/QUOTE]
No rzeczywiście na wodzie jest o niebo pożywniejsza :p
[quote name='Fucha']
gorzej tylko, gdy jest przeziebiony, dostaje antybiotyki a czyms zoladek trzeba zapelnic [/QUOTE]
A nie lepszy chociażby rosołek?
Bo jak dajesz psu kaszę mannę na wodzie i do tego siemię? bo nie rozumiem czy to razem czy osobno - w każdym bądź razie siemię działa lekko przeczyszczająco, więc nie wiem czy bym to łączyła..mimo że działa osłonowo na żołądek.. :roll:

No, ale oczywiście ja się pewnie nie znam, mimo że mam 2,5 rocznego huskiego, dorodnego samca, o wadze 25 kg :p

Link to comment
Share on other sites

Szamanka i Anuleq,a nie mozecie napisac tego samego tylko innym tonem? Fucha napisala na forum,zeby sie czegos dowiedziec,a na wstepie zostala zgnojona. Byc moze nie wie,ze to co podaje swojemu szczeniakowi nie jest najlepsze, ale to forum wlasnie od tego jest(przynajmniej teoretycznie) zeby sie dowiedziec.Wcale bym sie nie zdziwila jakby Fucha juz nie miala ochoty tu zagladac. Nie zapomninajcie,ze to szczeniak jeszcze,ktory z racji tego,ze teraz intensywnie rosnie powinien jesc regularnie.
A to,ze ktos ma psa 2.5 roku,wcale nie musi swiadczyc o jego wiedzy;)

Jesli chodzi o samo karmienie to proponuje zdecydowac sie najpierw czy chcesz karmic psa suchym czy gotowanym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalinaM']:-o

:roll: no tak... mnie natomiast mało interesuje co mojemu SH smakuje dla mnie najważniejsze jest to aby było to zdrowe i pożwyne jedzonko:).[/QUOTE]

Podpisuję się pod tym rękami i nogami.

Nikt tu nikogo nie chce zniechęcać, ale do żywienia psa - zwłaszcza szczeniaka trzeba podejść bardzo poważnie. To zupełnie jak z małym dzieckiem - nie daje mu się tego co lubi najbardziej, tylko daje to, co jest dla niego najzdrowsze.
Jeszcze zanim się psiak pojawi w domu, trzeba co nieco poczytać na temat jego wychowania i żywienia. Nie można eksperymentować.

Rzeczywiście najlepiej się zastanowić czy wybierze się gotowane czy suche. Bo jak gotowane, to trzeba dodawać witaminy - ale tylko za wiedzą weta. Przy karmieniu suchą karmą nie ma tego problemu.
Ale przy tej kwestii radzę zajrzeć na dział Żywienie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agacia']Szamanka i Anuleq,a nie mozecie napisac tego samego tylko innym tonem?[/quote]
Napiszemy innym tonem to jej pies nadal będzię jadł biszkopty...
Poza tym nie wydaje mi się abym kogoś zngnoiła, ale cóż. Nie offtopujmy.

Fucha, wybacz że w dość brutalny i zapewne ironiczny sposob zwróciłam uwage, iż psy nie powinny jeść biszkoptow. *pada na kolana i blaga o litość i przebaczenie*

Tak, tak nie kochacie mnie już za moje podejscie do życia/ludzi :roll: Zasada jest taka: podejde do kogoś brutalnie/ironicznie/bezczelnie/dosadnie/szczerze to już mnie całe hermetyczne środowisko forum nienawidzi... Pfi...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o domowe jedzenie to np daje ryż marchew i wątróbka gotowana,:lol: kurak...a jeśli chodzi o karme to narazie royal canin ale planuje zmienić na Acane(podobno lepsza;)).A właśnie tym bardziej dla małego szczeniaczka(okres intensywnego wzrostu) jest potrzebne dobre dla jego wieku i zbilansowane jedzonko aby w przyszłości był pięknym i mocnym husky.Mam nadzieje że nie będziesz karmiła swojego psiaka "lipnymi karmami"ale ja nikogo do niczego nie zmuszam...wole wydać więcej kasy na dobrą karme niż truć tymi tanimi karmami mojego psa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anuleq']Jakim cudem udalo Ci sie psa przyziebić? Przecież 8tyg szczenie jeszcze siedzi w domu ze wzledu na kwarantanne poszczepienna...[/QUOTE]
Takim cudem, ze miał już wirusa za nim do mnie przyszedł. Przyniosła mu zapewne matka, tylko wyszło po 3 dniach. Wirus drzemiący w środku+ stres związany ze zmianą domu doprowadziły do przeziębienia Panno Wszechwiedząca. Takie przypadki też się zdarzają :|

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalinaM']Jeśli chodzi o domowe jedzenie to np daje ryż marchew i wątróbka gotowana,:lol: kurak...a jeśli chodzi o karme to narazie royal canin ale planuje zmienić na Acane(podobno lepsza;)).A właśnie tym bardziej dla małego szczeniaczka(okres intensywnego wzrostu) jest potrzebne dobre dla jego wieku i zbilansowane jedzonko aby w przyszłości był pięknym i mocnym husky.Mam nadzieje że nie będziesz karmiła swojego psiaka "lipnymi karmami"ale ja nikogo do niczego nie zmuszam...wole wydać więcej kasy na dobrą karme niż truć tymi tanimi karmami mojego psa...[/QUOTE]

karmie royal caninem; moim zdaniem lepiej zaplacic wiecej ale daje troszeczke :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalinaM']a jeśli chodzi o karme to narazie royal canin ale planuje zmienić na Acane(podobno lepsza;)).[/quote]
Wlasnie Acana sie teraz popsula. Jakas gorsza jest, tak jak nasze psy b.chętnie ją jadły tak teraz jej w ogole jeść nie chcą i nie tylko my to zauważyliśmy.


[quote name='Fucha']Panno Wszechwiedząca[/quote]
istnieje coś takiego jak edycja postow.
Poza tym to że pies coś lubi i chce jeść nie znaczy że jest to dla niego zdrowe. Zwlaszcza szczeniaki jedza duzo rzeczy przed ktorymi wlasciciel powinien je uchronic. Tak samo ludziom smakuje wiele rzeczy ktore sa dla nich niezdrowe i analogicznie ludzkim szczenietom (dzieciom) tez zdarza sie wziac i zjesc rozne niejadalne rzeczy jezeli rodzice ich nie upilnuja albo wrecz dadza im cos dla nich niezdrowego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...