Jump to content
Dogomania

Niosąca Radość !!


_ChiQuiTa_

Recommended Posts

  • Replies 5.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czeeeść dziewczyny :)

U nas wszystko spoko. Sucze mają się dobrze, robią postępy. A właściwie Tina, dzisiaj bawiła się z Zibi jednym misiem :bigcool:

Ale ojca niestety chyba nie da się przekonać. Zibi może zostać u nas jedynie do końca wakacji...
Ale wciąż wierze, że zdarzy się cud...

u mnie też wszystko ok. Pracuje....trochę się obijam i łażę z psami nad Wisłę :)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny pisałam to na forum o Gryzoniach, ale nikt mi nie odpisał.
Przekopiuje to tutaj... może Wy mi pomożecie...

[QUOTE]Witam wszystkich.
Pisze tutaj, ponieważ dzisiaj mój pies złapał myszkę. Trochę ją potarmosiła, a ja ją odstraszyłam, żeby owej myszki nie zjadła.
Myszka żyje, ale w efekcie ma chyba złamaną łapkę. Na pewno, bo wcale nią nie porusza, a jedynie "włóczy" za sobą.
Miałam ją tam zostawić, ale kiedy leżała tak na wale i dyszała, nie mogłam pozwolić jej na taką śmierć. Znajomy który ze mną był, kazał mi ją dobić co by się nie męczyła, bo zapewne ma obrażenia wewnętrzne.
Ale coś kazało mi zabrać ją ze sobą do domu i nie zawahałam się ani chwili.
Nie jestem pewna czy ma jakieś obrażenia wewnętrzne czy nie. Ale sądząc po jej zachowaniu to raczej nie. Choć nie znam się na gryzoniach, to chyba pd razu widać jak zwierze ma się dobrze. Na początku była przerażona i siedziała w bez ruchu na rękach, myślałam ze nim dojdę do domu ona będzie martwa, ale ma wielkiego ducha walki [IMG]http://gryzonie.info.pl/forum/images/smiles/smile.gif[/IMG]
Mimo wszystko wzięłam ją, bo jeśli miała by umrzeć, umarła by na moich rękach a nie w trawie.
Bardzo często się czyści i zajada się marchewką.

Właściwie to jest trochę mało ruchliwa jak na mysz przystało ale sadzę, ze to właśnie przez tą łapkę. Siedzi sobie w pudełeczku po flaczkach [IMG]http://gryzonie.info.pl/forum/images/smiles/thumbup.gif[/IMG] i jeszcze nie wyszła.
Powiedzcie mi, czy taka mysz dzika, ma szansę żyć w niewoli? Właściwie ona jest jeszcze mała, ale to jej pierwszy kontakt z człowiekiem. Myślałam, też żeby zabrać ją do weterynarza... ale kiedyś znajoma poszła z chomikiem to weterynarz nic nie mógł zrobić... właściwie jak założyć np. gips takiemu maleństwu.
Najlepszym rozwiązaniem było by ją wypuścić jak dojdzie do siebie... Ale jak ona da sobie radę z chorą nóżka??

Proszę pomóżcie... [/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Najlepszym rozwiązaniem było by ją wypuścić jak dojdzie do siebie... Ale jak ona da sobie radę z chorą nóżka?? [/QUOTE]
Chyba przeczysz sama sobie. Skoro dojdzie do siebie to jak może jej noga przeszkadzać?

Według mnie powinnaś ją wypuścić jak wyzdrowieje.
A i jednak radziłabym iść do weta. Mój chomik kiedyś spadł z klatki i oko mu prawie odleciało, miał zawieszone na małym koniuszku. Poszłam do weta i mi chomiczka uratował:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']Chyba przeczysz sama sobie. Skoro dojdzie do siebie to jak może jej noga przeszkadzać?

Według mnie powinnaś ją wypuścić jak wyzdrowieje.
A i jednak radziłabym iść do weta. Mój chomik kiedyś spadł z klatki i oko mu prawie odleciało, miał zawieszone na małym koniuszku. Poszłam do weta i mi chomiczka uratował:razz:[/quote]

Myślałam, ze zacznie poruszać tą nogą, ale jednak nie zaczęła.
Choć dzisiaj jak wyszła z pudełka i zapierniczała po pokoju to jej noga nie przeszkadzała heh.

Link to comment
Share on other sites

uratowana myszka :loveu:
pamiętam jak kiedyś z koleżanką wracając ze szkoły zobaczyłyśmy kota łapiącego mysz.. odgoniłyśmy go i wzięłyśmy mychę, zrobiłyśmy jej domek i zostawiłyśmy w bezpiecznym miejscu na podwórku koleżanki. Ale niestety umarła, pewnie była chora...
a kiedy nowe fotki ? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odkąd dowiedział się o małej to ciągle pytał kiedy ją oddam.

Ale ja i tak mimo wszystko wierzyłam, tak samo jak Wy.
Nie chcę nawet o tym mówić... zwątpiłam w tego człowieka...
Napisałam emaila... żeby powiedzieć wszystko i niczego nie pominąć, zresztą wolałam do niego napisać...
Napisałam meila płynącego prosto z serca....

A on w zamian zrobił mi awanturę :(

Link to comment
Share on other sites

:-(:-( strasznie mi przykro.. widać że Zibi do was pasowała.. ale nie będę może pisać na ten temat.. a mama też nic nie wskóra?
szkoda że się nie udało, tym bardziej że ona przywiązała się do was, a wy do niej.. a co się stanie z malutką jak do końca sierpnia nie znajdziesz domu ?
trzymajcie się :calus::glaszcze:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...