Jump to content
Dogomania

CAVANO Dream Team


PATIszon

Recommended Posts

Elka, dzięki za słowa otuchy. Co prawda wiedziałam, że nie będzie łatwo, ale jak się już ma to za sobą, to człowiek ma mnóstwo pomysłów, jak można było pobiec lepiej. Taka już chyba ludzka natura. I chyba dlatego w razie powtarzania biegu, sędzia puszcza zawodnika od razu (była wczoraj taka sytuacja).

Spróbuję uzupełnić wyniki.

W klasie M zwyciężyła Iwona Kalisz ze stafikiem, a druga była ruda kundelka z Płocka.

W klasie S druga była grzywaczka z Wrocławia, a trzeci szelciak (nie pamietam skąd :oops: ).

W L na trzecim miejscu na pewno był maliniak, ale nie pamietam skąd, może to była Legnica.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ale jak się już ma to za sobą, to człowiek ma mnóstwo pomysłów, jak można było pobiec lepiej. Taka już chyba ludzka natura. I chyba dlatego w razie powtarzania biegu, sędzia puszcza zawodnika od razu (była wczoraj taka sytuacja).
Czyli trzeba się zgłaszać z więcej jak jednym psem :wink: :buzi:
Link to comment
Share on other sites

I chyba dlatego w razie powtarzania biegu, sędzia puszcza zawodnika od razu (była wczoraj taka sytuacja)

Nie bardzo rozumiem. Mozesz wyjasnic o co chodzi? :hmmmm:

Ja mogę. :D

Jeżeli z powodów losowych, niezależnych od biegnącej pary, bieg musi zostać powtórzony, to sędzia zazwyczaj pozwala go powtórzyć tylko natychmiast, a nie, powiedzmy, po przebiegu kilku innych psów, czy na końcu. Jest to podobno spowodowane właśnie dbaniem o to, żeby przewodnikowi nie dać czasu na przemyślenie toru i idącej z tym przewagi. (Niestety, skutkiem może być sytuacja odwrotna, tzn. pies startujący natychmiast drugi raz po przerwanym przebiegu może być na tym stratny).

Jakie powody losowe mogą spowodować taką sytuację? Osobiście spotkałam się z dwoma, ale mogę wyobrazić sobie jeszcze kilka innych. Dwa, które widziałam, to gdy podczas przebiegu Misi w Laskach, na tor wybiegł border collie, jak również podczas przebiegu Belli w Pęcicach, wiatr zwiał huśtawkę na drugą stronę.

Link to comment
Share on other sites

Mokka - ogromne gratulacje! Udany debiut, pieknie biegalyscie no i w koncu 3 miejsce to nie byle co! :D

Ja tam z Lana 3 razy zaliczylysmy dissss :lol: i nie uwazam tego za zadna tragedie - dobrze sie bawilysmy i spotkalam wielu fajnych ludzi.

Tory jak dla nas byly dosc trudne i jeszcze wiele musimy sie nauczyc.

Zdobylysmy jednak kolejne doswiadczenie i to jest dla mnie w tym momencie najwazniejsze :D

Pozdrowienia dla wszystkich Cavanowiczow :D

Link to comment
Share on other sites

Flaire

Jak zwykle wyczerpujaca odpowiedz. Dzieki. :lol:

Zdobylysmy jednak kolejne doswiadczenie i to jest dla mnie w tym momencie najwazniejsze :D

O wlasnie! Doswiadczenie to juz polowa sukcesu!

Kiedy nastepne zawody jakies? :lol:

Mokka Teraz beda specjalne gratulacje od Cavanki:

,kj nmlk88

No coz. Nic dodac nic ujac

Link to comment
Share on other sites

Witamy naszego szelciaczka :lol:

Jumping to konkurencja, w której nie ma żadnych przeszkód strefowych, czyli kładki, huśtawki i palisady. Czyli są tylko hopki, tunele, koło i slalom i koniec :D

Open to wszystkie przeszkody.

'Przebieg na kategorię' to przebieg, w którym mozna zebrać punkty niezbędne do przejścia do wyższej klasy. Każdy piesek zaczynając ma A1 (na niektórych zawodach organizowane jest A0- czyli dla piesków zupełnie początkujących) a najwyższa klasa to A3.

Mokka, jestem z Ciebie dumna tak, że chyba Moni uszka ze szczęścia ukręcę 8) Nic sie nie martw, w przyszłym roku mam zamiar do Was dołączyć, i to jeszcze w tej samej klasie startować :lol:

Jakbym ostatnio miała za mało przejść z Barim, od 2 dni nic nie chce znowu jesć poza jabłkami i marchweką, a na ciele zaraz za łopatlą pojawiła się gigantyczna gula, zupełnie nie wiem od czego :-? ech, ale zabawa...

Link to comment
Share on other sites

Flaire- serio możesz zebrac po trochu z różnych krajów :o wow, nie wiedziałam....

Karo, nie, nie byliśmy, bo ja się źle czułam a Dragulec widziałaś jak wygląda, to nie chciało mi się jechać. W Kielcach pokażemy się ostatni raz w szczeniakach, a od przyszłego roku poważniejsze wystawianie :lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam jestem tu nowa i bardzo chciała bym zacząć trenować z moją sunią owczarka niemieckiego. Czy mogła bym do was przyjść dziś o 14? Czy mogł by mi ktoś napisać jak do was dojechać z kabat Bede jachać środkami miejskiego transportu.

Pozdrawiam, Zolka

O Zolka jak miło a jednak zdecydowała się zacząć trenować. To co w sobotę na trening? Teraz będe miała motywacje żeby też pojechać na trening!

Pozdrawiam, Ida :P

Link to comment
Share on other sites

Sajko, my tez bedziemy w Kielcach, z ta roznica, ze my w mlodziezy...

uhh, Dulek za trzy dni konczy 11 miechow, jak ten czas leci! A jeszcze niedawno byl mala biala kuleczka... :lol:

W kazdym razie Kielcami tez konczymy tegoroczny sezon wystawowy.

A co do kondycji Drguska- podobno bullterriery miewaja takie problemy w wieku dojrzewania, wiec to napewno wkrotce minie. Takze drapy dla malucha, a dla ciebie duzo zdrowka!

Link to comment
Share on other sites

Nabił sobie guza na głowie i zrobiły mu się syfki na tym, zdrapał sierść pod okiem i jakiś syfek się przyplątał, w łapę dziabnęło go coś i została czerwona gulka która nie zarasta zbytnio sierścią, itp itd... ale jego humor życiowy jest niewyczerpany :lol:

Link to comment
Share on other sites

he he, no pewnie, bule tak maja z tym humorem, Sajko, szkoda ze Cie nie bylo, jak Dulek "wyrabial norme" w tunelu - wpadal i wypadal w szalonym tempie, zrobil chyba z 10 okrazen i dopiero wtedy mogla byc mowa o dalszym treningu :D Teraz sie z tego smieje, ale wowczas... :oops:

Link to comment
Share on other sites

Pytanko organizacyjne:

Czy ktos wie czy zmianie ulegaja godziny treningow? Obilo mi sie o uszy, ze grupa poczatkujaca bedzie je miala w soboty i niedziele o tej samej porze czyli o 12.00.

Czekam na sprostowania lub potwierdzenia.

PS. Witamy "swieza krew" na dogomanii. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy wszystkim za gratulacje, teraz czuję się jakbyśmy co najmniej wygrały całą imprezę. :D

Najsłodsze wyrazy uznania, to oczywiście

,kj nmlk88

:buzi:

Apropos, Mokka, to Ty teraz masz książeczkę startową?

Nie mam żadnej książeczki :niewiem: , chociaż widziałam, że inni mieli. Mam za to kartę startową, a właściwie to nie mam, bo została u organizatora, gdyż nie udało mi się jej odebrać. Na szczęście organizatorem był ZTP RUSS, więc jest nadzieja, że ją odbiję przed następnymi zawodami (które odbędą się nieprędko :wink: ).

A biegi na kategorię faktycznie odbywają się tylko na zawodach oficjalnych, co w naszych polskich warunkach oznacza zawody pucharowe, bo innych oficjalnych chyba nie ma?

Możesz również za granicą

Od nas jeżdżą głównie do Czech i trochę na Słowację, bo tam organizuje się dużo więcej zawodów niż u nas i jest gdzie pobiegać.

Jeszcze uzupełnię kwestię powtarzania biegu. W Poznaniu powtórkę miał piesek (M lub S, nie pamiętam), który zaplątał się w miękki tunel i nie miał siły przebicia, aby go opuścić.

I do wszystkich ponownie - nie życzę sobie więcej być samotną na zawodach. Gdyby nie życzliwa pomoc zawodników od Russa, to bym się chyba zapłakała (bo nawet Elkę zagonili do pomocy w sekretariacie i tylko jednym okiem mnie doglądała, jak się zapoznawałam z torem). :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...