Jump to content
Dogomania

co na sfilcowaną sierść?


Nor(a)

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Czasowa']Łatwo można psa tez rosfilcować tzw. filcakiem, niestety, sierść po paru dnich będzie stawać się szorstka, dlatego takowymi filcakami lepiej czesać psy które we wzorcu mają szorstką sierść.[/quote]
Tylko, ze filcak scina wlos:( i w rezultacie wlos zostaje znacznie skrocony, ale bez ficow:) Cos za cos, niestety...

Link to comment
Share on other sites

A mnie sie osobiście wydaje że nie da sie bez bólu wyczesać tej sierści. MOja kolezanka kiedys przyszla do mnie z Yorkiem... filc jak 150. Probowalam tego psa wyczesac ale on skamlał... no wiec złapałam maszynke i go ostrzygłam na zero, tylko zostawiłam mu sierść na nogach i głowie... wyglądał jak sznałcerek. Pozniej siersc odrosła była puszysta a koleżanka zaczeła czesać swojego psa w koncu...

Link to comment
Share on other sites

mój psiaku CTR ostatnio się strasznie na szczotke obraził bo w domu pojawił się szczeniak i nabawił się troche kołtunów,nie wiem jak wy ale ja mu je porozcinałam i wyczesałam co się dało potem go wykompałam i jak wyschnoł to znów go wyczesałam,ja nie męcze psa rozplątywaniem kołtunów,wole je ponacinać tak pionowo,wtedy nie ma krótkich łat na futerku ;)

Link to comment
Share on other sites

Też stosuję filcak ale w ostateczności (np. po powrocie z wakacji mój pies okazuje się wielkim filcem bo tylko mi daje się czesać :evil_lol:) aczkolwiek wolę użyć filcaka niż golić psa (tu kwestia mojego psa, bo ją mogę robić na raty) ale czasami spotykam się z psami którym już filcak nie pomoże i maszynka idzie w ruch.

Ja mam filcak tego typu [URL]http://obywatelpies.pl/images/zdjecia/1923/4a535b0f70410.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

a ja filcaka nie stosuję, bo bardzo rwie i niszczy włos (shih tzu), ale rozcinam. jednak nie kąpię nie wyczesanych włosów, bo później kołtuny są nie do ruszenia... najwięcej działam pudlówką i sprayem all system [url]http://apruittperfectedge.com/1AS%20pet%20products/C275MoistSprayCoatPro8-5ozLg.jpg[/url] i oczywiście nigdy nie czeszę na sucho, tylko albo woda z odżywką albo z jedwabiem :) ja jest jakiś mega straszliwy kołtun to obcinam ;) żeby się i psiaków nie męczyc, ale to rzadko - na szczęście nie wystawiam psiaków, więc nie muszę aż tak dbac o długość włosa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...