Jump to content
Dogomania

wahl, doradźcie proszę


Agaaa-a

Recommended Posts

[url]http://www.elfidarek.bazarek.pl/opis.php/tid,90677/[/url]
Czy ktoś posiada taką maszynkę do strzyżenia?
Chciałabym kupić tą maszynkę i ostrzyc kota rasowego. Kot półdługowłosy , brak podszerstka, włos raczej jedwabisty niż szorsktki . Jak myślicie czy taka maszynka wystarczy czy będzie za słaba?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Ja mam tę maszynkę. Ale kota to nią raczej nie ostrzyżesz.:evil_lol: Jest malutka i słuzy głównie do małych poprawek.

W opisie podane są jej wymiary i wymiary ostrza - poszukaj linijki i zobacz jaka jest mała. Napisz do Jostry (to jej sklep) - może poleci Ci inną maszynkę.

Pozdrawiam,[/QUOTE]

Agnieszka , ale dlaczego nią nie ostrzygę ? Jest za słaba i będzie wyrywała włosy zamiast ścinać ?.
A jest cicha? ( bo na tym głównie mi zależy).
Wiem , że jest wąska ale to mi nie przeszkadza.
Oglądałam już inne maszynki , ale te ciche są koszmarnie drogie 500-800zł a te tańsze 200zł są głośne .
A ta byłaby cichutka bo jest na baterie .
Tylko musze wiedzieć , czy poradziłaby sobie z włosem kota birmańskiego.:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agaaa-a']Agnieszka , ale dlaczego nią nie ostrzygę ? Jest za słaba i będzie wyrywała włosy zamiast ścinać ?[/quote]

[quote name='Agaaa-a']Wiem , że jest wąska ale to mi nie przeszkadza. ).[/quote]

Nie chodzi tylko o ostrze, ale o całą maszynkę. Ona jest wielkości dłoni - bez palców.

[quote name='Agaaa-a']A jest cicha? ( bo na tym głównie mi zależy).[/quote]
[quote name='Agaaa-a']A ta byłaby cichutka bo jest na baterie . [/quote]

Nie jest.

[quote name='Agaaa-a'], Oglądałam już inne maszynki ale te ciche są koszmarnie drogie 500-800zł a te tańsze 200zł są głośne . [/quote]

Nie wiem jakie maszynki oglądałaś. Ja kupiłam maszynkę firmy Thrive (nie pamietam modelu - jeden z najnowszych) i jest cicha. Używam jej jedynie do podgalania psa: szyja, uszy + tyłek. Kosztowała ok. 380 zł w komplecie z ostrzem. Jest to moja pierwsza maszynka, więc nie mam porównania z innym maszynkami. Natomiast od tej małej jest naprawdę duuuuużo chichsza.
Małą kupiłam m.i. do strzyżenia uszu, ale pies za nic nie da sobie jej przystawić do ucha. Jest natomiast bardzo fajna do strzyżenia w miejscach trudnodostępnych, wymagających wąskiego ostrza i to się zgadza z opisem na stronie:

"Idealna maszynka do strzyżenia psom obszaru pyszczka, łapek, uszu, prac wykończeniowych oraz poprawek, np. na wystawach."

[quote name='Agaaa-a']
Tylko musze wiedzieć , czy poradziłaby sobie z włosem kota birmańskiego.:razz:[/quote]

Tego to nie wiem, bo nie wiem nawet jak wygląda kot birmański:razz: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia']nie jest najcichsza,ja golę nią grzywaczowi mordkę i szyjkę oraz jak tz zapuści[podczas mojej nieobecności] k[B]ołtuny mojej sybiraczce ,to super się nią je wycina[/B][/QUOTE]
Jak poszło na syberyjskim , to birmana tym bardziej dopadnie :mad: :razz:
Zaryzykuje , jak się nie sprawdzi to oddam jakiemuś schronisku lub azylowi , tam z pewnością się przyda .
Wkleję fotkę przed i po :razz:

Link to comment
Share on other sites

Agaaa-a - 1400 moze nie poradzic sobie z kocim wlosem. To maszynka cewkowa o mocy 10 W, dobra dla psow o raczej nie za miekkim wlosie. Podobny model sprzedalam raz do strzyzenia kota i sprawdza sie, ale cudow nie oczekuj. Ta maszynka sprawdza sie np. na yorkach.

Polecalabym raczej ten model, sprawdzona na wlosach ludzkich, psich i specjalnym futrze do testowania.
[URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,26939078,36529550080105,03,,pl-pln,293399,0.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iza i CTR']Agaaa-a - 1400 moze nie poradzic sobie z kocim wlosem. To maszynka cewkowa o mocy 10 W, dobra dla psow o raczej nie za miekkim wlosie. Podobny model sprzedalam raz do strzyzenia kota i sprawdza sie, ale cudow nie oczekuj. Ta maszynka sprawdza sie np. na yorkach.

Polecalabym raczej ten model, sprawdzona na wlosach ludzkich, psich i specjalnym futrze do testowania.
[URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,26939078,36529550080105,03,,pl-pln,293399,0.html[/URL][/QUOTE]
To dla miękkiej sierści ( delikatnej ) , potrzeba jest więcej W?
dobrze rozumuje?
Iza a czy ona jest w miarę cicha?

Link to comment
Share on other sites

Problem z sierscia jest taki, ze gorzej sie tnie miekka i welnista niz sztywna (no chyba, ze strzyze sie naprawde twarda szczecine :)). Miekki wlos zapycha slaba maszynke i trzeba robic czeste przerwy po to, aby wyczyscic noz. Przy maszynkach silniejszych ostrze lepiej radzi sobie z wlosem z racji mocy.

Link to comment
Share on other sites

Ashley - moim zdaniem Pro Series nadaje sie dla sznaucera. Warto go przed strzyzeniem "potraktowac" trymerem Coat King, aby zdjac troche podszerstka. Robilam tym modelem pare prob i maszynka tnie dobrze. Innym modelem dobrym dla sznaucerow jest maszynka Moser Rex, sprawdza sie na nich calkiem niezle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iza i CTR']Problem z sierscia jest taki, ze gorzej sie tnie miekka i welnista niz sztywna (no chyba, ze strzyze sie naprawde twarda szczecine :)). Miekki wlos zapycha slaba maszynke i trzeba robic czeste przerwy po to, aby wyczyscic noz. Przy maszynkach silniejszych ostrze lepiej radzi sobie z wlosem z racji mocy.[/QUOTE]
Iza po Twoich wypowiedziach ustaliłam z Mężem , że kupimy tą maszynkę polecaną przez Ciebie. Bo moja kocina ma bardzo miękki włos(brak podszerstka) i bardzo gęsty . I tak jak mówisz , pewnie byłby problem . Ja bym się tylko umordowała i kota . A chcę to zrobić szybko , żeby jej nie stresować .
Bardzo dziękuję Ci za pomoc.
A moglabyś zasugerować , gdzie najlepiej kupić tą maszynkę?, myślałam o firmie germapol.
I jeszcze takie małe pytanko , czy można uszkodzić kota taką maszynką? zakładając , że nałożę nakładkę?
Pozdrawiam
Aga

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iza i CTR']Aga - nie uszkodzisz zwierzaka maszynka z nasadka. Owszem mozna czasem zwierze zaciac, ale nie sa to jakies ciezkie rany. A co do sklepu, to coz mam powiedziec, germapol to ja :happy1: wiec sie polecam :).[/QUOTE]
Jaki ten świat mały :lol: . Iza jeszcze raz bardzo Ci dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

[quote name='Iza i CTR']Aga - nie uszkodzisz zwierzaka maszynka z nasadka. Owszem mozna czasem zwierze zaciac, ale nie sa to jakies ciezkie rany. A co do sklepu, to coz mam powiedziec, germapol to ja :happy1: wiec sie polecam :).[/quote]

Witaj skoro jesteś z germapolu to poradź mi jaką kupić maszynkę do domowego użytku dla 3 - 4 yorków w cenie do 250 zł.
Czy firma będzie mieć stoisko na międzynarodowej wystawie w Warszawie 7 i 8 lipca?

Byłoby super pomacać maszynkę przed kupnem, bo wybór macie naprawdę duży

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...