Jump to content
Dogomania

Kraków chart Ruben ma dom pod Krakowem!!!!


AgaG

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='AgaG']Pies który "kłusował" nadaje się tylko do mieszkania. Z posesji ucieknie i będzie polował. W Warszawie mamy duzo dogomaników. Np. Asiaf1 trzeba wziąc adre tych ludzi i poprosić Asię o kontrolę przedadopcyjną.[/quote]


Jeśli mogę wtrącić swoje 5 groszy: Ruben prawdopodobnie nigdy nie kłusował, był szczeniakiem, kiedy zabierano go od kłusownika. Charty odbierane są ich właścicielom nie za udowodnione kłusownictwo, ale za posiadanie psa tej rasy bez wymaganego zezwolenia.
Po drugie, wielokrotnie bywałam na spacerze z Rubenem w lesie i na polach i biegał tam spuszczony ze smyczy (wiem, że to wykroczenie, ale nie miałam serca go zapinać, po 2 latach w schronisku). Wiele razy widzieliśmy sarny i zające, a Ruben trzymał się przy nodze i nawet powieka mu nie drgnęła - zero zainteresowania!. Przez chwilę się nawet obawiałam, że go jednak złamali w schronisku. Oczywiście pozostaje jeszcze instynkt myśliwski, ale jednak myślę, że nigdy nie polował.

Link to comment
Share on other sites

wiecie co ! ja nie sądziłam że on został zabrany tylko dlatego ze pozwolenia wlaściciel nie miał! a w tragicznych warunkach był czy nie? czy właściciel o niego walczył? czy jak nie ma zezwolenia i mu odbiora psa to moze ubiegac sie o zezwolenie i oddanie psa? ehhh pogubilam się! to się i powtórze!! paranoja z tymi pozwoleniami! agresywne psy, groźne chodza i zyja bez biurokracji a charty maja przekichane....:shake:

Link to comment
Share on other sites

czy ktos moze wyjasnic o co czodzi z tym pozwoleniem?
pes moglby meic dt z bieganiem ale siedzi w hotelu a dlug rosnie bo ja nie wiem czy mam panu dac psa czy pojdzie za to za kratki a pies do schronu
halo niech ktos cos wyjasni
czy on ma rodowod?
jesli nie ma to przeciez zaden z niego chart
tzreba mu szukac domu bo nie mamy z czego hotelu oplacac........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ambra']wiecie co ! ja nie sądziłam że on został zabrany tylko dlatego ze pozwolenia wlaściciel nie miał! a w tragicznych warunkach był czy nie? czy właściciel o niego walczył? czy jak nie ma zezwolenia i mu odbiora psa to moze ubiegac sie o zezwolenie i oddanie psa? ehhh pogubilam się! to się i powtórze!! paranoja z tymi pozwoleniami! agresywne psy, groźne chodza i zyja bez biurokracji a charty maja przekichane....:shake:[/quote]

Ambra - wszystkie charty zostały zabrane kłusownikom - i pozwolenie na posiadania psa tej rasy nie ma w tych wypadkach nic do rzeczy! Swiętokrzyskie to rejon kłusowniczy - psy chowane są np. w komórkach, ziemiankach itp. super warunkach bo są po prostu nielegalne! Kłusownicy nie mają pozwoleń bo oni nie mają psów po to zeby je mieć, tylko po to,żeby kłusowały!!!! A pozwolenia miały "ograniczyc" kłusownictwo i daltego są potrezbne...

Link to comment
Share on other sites

no mnie wlasnie chodzilo o to, że zostaly odebrane ze wzgledu na tragiczne warunki zycia!na wykorzystywanie do polowań! bo to jest straszne!

a jesli chodzi o dom w Zakopanym to moje osobiste zdanie jest takie, że ze wzgledu na to ze tam kreca sie ludzie i jest mozliwosc wyjscia na zewnątrz nie powinno sie go skreslać. Moge jedynie po swoich whippetach powiedzieć, że pilnuja sie domu, same chodzic nie chca, przy otwartej furtce nie ruszają ze swojego terenu (chyba że na horyzoncie jest kot lub inny futerkowiec). To sa wierne psy, wkońcu na polowaniach zawsze wracaja w to samo miejsce gdzie zostawiły wlasciciela chociaz odbiegly od niego na kilk km i nie nalezy sie z tego miejsca ruszac. Tak wiec rozważcie raz jeszcze tą propozycje domku.

Link to comment
Share on other sites

kopiuję ze strony klubu charta w polsce - nie wiem na ile jest to aktualne dla krakowa, ale zwiazek kynologiczny oddział kraków jest dzisiaj nieczynny:
[CENTER][CENTER][B]AKTUALNOŚCI [/B][FONT=Arial]

[URL="http://www.psy.mgt.pl/psy"][/URL][/FONT][COLOR=#cc3300][FONT=Arial][/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial]Przypominamy o obowiązku uzyskania zezwolenia [/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial][/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial]na[/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial] posiadanie i hodowanie chartów[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial][/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial]takie[/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial] pozwolenie załatwia się w Urzędzie Miejskim wydział rolnictwa [/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial][/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][COLOR=#cc3300][FONT=Arial] [/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][COLOR=#cc3300][FONT=Arial]podstawa[/FONT][/COLOR][COLOR=#cc3300][FONT=Arial]: [B][URL="http://www.klubcharta.zkwp.pl/reg/prawo_lowieckie.pdf"][IMG]http://www.klubcharta.zkwp.pl/pliki/acrobatr.gif[/IMG] [/URL][/B]Prawo łowieckie - art. 10 [/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][COLOR=#cc3300][FONT=Arial] [/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][COLOR=#cc3300][FONT=Arial] [/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial] np w Katowicach potrzeba: [/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial]
wypis z księgi rodowodowej,[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial][/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial] jak nie jest się zarejestrowanym w ZKwP i nie ma rodowodu to metryczkę:[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial][/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial] ma być wiek, płeć, nazwa, umaszczenie, tatuaż. [/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial][/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][COLOR=#cc3300][FONT=Arial] [/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial] + świadectwo weterynarza ( informacja o ogólnym stanie zdrowia psa) [/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial]
+ podanie z prośbą o zezwolenie [/FONT][/COLOR][/B][/CENTER]
[LEFT][B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial][/FONT][/COLOR][/B] [/CENTER][/LEFT]
[CENTER][LEFT][B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial][/FONT][/COLOR][/B] [/CENTER][/LEFT]
[CENTER][LEFT][B][COLOR=#cc3300][FONT=Arial][/FONT][/COLOR][/B] [/CENTER][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

nie tragizujcie z tym pozwoleniem :roll: to naprawdę nie jest skomplikowana procedura. Załatwia się to w jednym miejscu, pies jest bez rodowodu - więc tylko oświadczenie i podanie do Urzędu Gminy. Jak człowiek nie miał wcześniej problemów z prawem - to jest to w zasadzie formalność.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Camara']nie tragizujcie z tym pozwoleniem :roll: to naprawdę nie jest skomplikowana procedura. Załatwia się to w jednym miejscu, pies jest bez rodowodu - więc tylko oświadczenie i podanie do Urzędu Gminy. Jak człowiek nie miał wcześniej problemów z prawem - to jest to w zasadzie formalność.[/quote]

nie znam sie na formalnosciach, ale skoro Camara pisze, ze nie jest to skomplikowana procedura, to moze ten pan faktycznie podjąłby sie tego...
zalezy tez pewnie jak długo on tego psiaka chciałby przechować
tylko kiwi, zapytaj go czy on nie chce z tym psem kłusowac:lol: :evil_lol:
bo las, bieganie i mała emerytura..no..:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...