Jump to content
Dogomania

Szkolenie w Trójmieście


717Magda

Recommended Posts

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale zabawy miedzy szczeniakami sa niezbędne i to moim zdanie w większym wymiarze czasowym jak z dorosłym psem. Dorosly pies szybko udzieli "lekcji" młodemu, a moze nie miec nastroju na bieganie itp. natomiast 2 szczeniaki to raczej nastrój na bieganie maja zawsze :), a zabawa oprócz nauki psich zachowań jest najlepszym treningiem młodego ciałka.

Tak jak napisalam na początku każdy ma swoje zdanie.

Ja nadal uważam, że kontakt szczeniaka z psami jest niezbędny, ale nie z innymi szczeniakami. Jak sam napisałeś zabawa jest nauką psich zachowań i ja wolę by mój piesek uczył się od kogoś kto jest w tej dziedzinie ekspertem, a nie tak jak on się dopiero uczy. Kiedy zaś nauczy się już poprawnej psiej mowy to pewnie niech się bawi w najlepsze, wszak dobra zabawa z psimi kumplami to fajna sprawa :D

Co zaś do treningów to tutaj też się nie zgadzam... Mi generalnie nie zależy na treningu ciałka malucha, ale.. gdyby mi zależało to na pewno bym uważała, że najlepszy trening to nie ten chaotyczny polegający na niekontrolowanych zrywach, biegach, zapasach lecz na systematycznych, zaplanowanych ćwiczeniach. Jednak jak już wspomniałam mi na treningu mięśni kilkutygodniowego, kilkumiesięcznego szczeniaka nie zależy

:)

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisalam na początku każdy ma swoje zdanie.

Ja nadal uważam, że kontakt szczeniaka z psami jest niezbędny, ale nie z innymi szczeniakami. Jak sam napisałeś zabawa jest nauką psich zachowań i ja wolę by mój piesek uczył się od kogoś kto jest w tej dziedzinie ekspertem, a nie tak jak on się dopiero uczy. Kiedy zaś nauczy się już poprawnej psiej mowy to pewnie niech się bawi w najlepsze, wszak dobra zabawa z psimi kumplami to fajna sprawa

Moim zdaniem szczeniak jest juz wystarczającym ekspertem od psich zachowań po 7-10 tygodniach spędzonych z matką, bo to ona jest pierwszą i najważniejsza nauczycielką. I tutaj moim zdaniem jest najważniejsza sprawa ile dokłądnie z ta matka ma przebywac itp.

A ponieważ nauka wymaga powtarzania to powtarzanie poszczególnych psich zachowań jest podczas zabawy z innymi szczeniakami, ilość powtórek poszczególnych zachowań np. ugryziesz kogoś za mocno on pisnie ale za chwile odda ma miejsce podczas zabaw szczniak-szczniak wiele razy, podczas zabawy szczniak-dorosly po pierwsze moze byc tak ze doroslego wcale to nie zaboli i szczeniak uczy sie gryźć coraz mocniej, az wkońcu doroslego tez zaboli i raczej bardziej stanowczo o tym poinformuje szczeniaka. Uważam, ze podczas zabawy szczeniaków ze soba znaczneij częsciej sa powtarzane pewne zachowania i nauka rekacji na nie.

Po drugie te przedszkola juz są to zastanówmy sie jak naszym zdaniem powinny zajęcia w nich wyglądać ??

Co zaś do treningów to tutaj też się nie zgadzam... Mi generalnie nie zależy na treningu ciałka malucha, ale.. gdyby mi zależało to na pewno bym uważała, że najlepszy trening to nie ten chaotyczny polegający na niekontrolowanych zrywach, biegach, zapasach lecz na systematycznych, zaplanowanych ćwiczeniach. Jednak jak już wspomniałam mi na treningu mięśni kilkutygodniowego, kilkumiesięcznego szczeniaka nie zależy

Szczeniak robią te niekontrolowane zrywy itp. jesli jest zdrowy nic sobie nie zrobi ponieważ nie ma mieśni, które pozwolą na wykonanywanie tego z taką dynamiką, ze cos mógł by sobie uszkodzić. Uważam, ze dla szczeniaka nie ma nic lepszego dla rozwoju jego ciałą jak zabawa z innymi szczeniakami o podobnych warunkach fizycznych. Kiedy uzna, ze jest zmęczony sam odpocznie itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

no coz ja nie zgadzam sie do konca z opinia ze: szczeniaki nie powinny bawic sie ze soba bo nie znaja " psiej mowy" . one ucza sie tego od urodzenia w stadzie od matki i rodzenstwa jasne jest ze suka, ktora nie ma dobrch predyspozycji do bycia matka moze nie nauczyc szczeniakow wszystkiego jak trzeba ale to zyupelnie cos innego .

nie wiem czy dobrze to rozumiem ale dla mnie przedszkole dla szczeniat to raczej zabawa psa z wlascicielem , a zabawa z rowiesnikami to jakies spotkania gdzie psy zwyczajnie moga sie bawic .

majac szczeniaka ktory jest bardzo lekliwy lub agresywny unikalabym rzeczywiscie takich spotkan ale biorac pod uwage ze szczeniaki sa psychicznie ok to nie widze powodow aby nie dawac sie im razem bawic .
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam starałam sie przeczytać większośc postów w tym temacie ale troch etego sporo. Chciałą bym się czegoś dowiedzieć o szkoleniu, które odbywa się przy zoo moze ktoś prześle mi informacje na PW. Czytajac wasze wypowiedzi na temat szkolenia zastanawiam sie czy moze sprobowac z Wiki tylko nie wiem czy znajde tyle kasy i czasu niestety :cry: A Wiki jest trudnym psem.Moze uda się coś wymyślić z góry dziękuje za informacje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No tak tylko zastanów się co chcesz osiągnać czy przedszkole ma być tylko zabawą psa z psami i kółkiem wokół placu a na końcu " do mnie"? Czy też juz wstępnym szkoleniem z wychowaniem przez zabawę z pańciem - czyli wyrabianiem więzi i pokazaniem-zorientowaniem psa na przewodnika w momencie gdy brykają fajni koledzy? To takie trudne porównanie tego co chcemy mieć , osiągnąć np. fiata czy skodę?

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś słyszał może o szkole dla psów Arko lub szkolił w niej psa :question: Szukam dobrej szkoły (narazie przedszkola, bo mój psiak ma dopiero 4,5 miesiąca) dla psów w trójmieście lub jego okolicach.Z tego co wyczytałam to Hauu-Ward to raczej nie najlepsza szkoła :flop: , więc błagam polećcie mi jakieś dobre szkolenie!!!!!!!!!! :cry:[/code]

Link to comment
Share on other sites

Ja również szukam szkoły dla mojego psa. Rozmawiałam z Hauuwardem, z Kamą w Przyjaźni i z panią Anią z Dogshow. I wybrałam panią Anię. Po pierwsze najsympatyczniejsza - na nikogo i na żadną szkołę i na żadną rasę nie powiedziała nic złego a po drugie najtaniej. 500 złotych za 36-godzinne szkolenie na PT. A jeśli pies w ciagu tego okresu nie da rady, to szkoli dalej na własny koszt. Można brać psa w każdym wieku, wcale nie musi mieć 6-ciu miesięcy. Ponadto wystarczy wysłać sms-a, jeśli nie możemy przyjść i lekcja nie przepada.
A w Kamie płaci sie 400 za miesiąc, okres szkolenia zależy od tego co powie szkolący - to może być 3,4,... miesiecy a może dłużej i szkolący nie bierze za to żadnej odpowiedzialności. Jeśli na lekcję nie przyjdziemy, to przepada.
Na stronie Zwiazku, szkolącego w Oliwie jest info, że nie szkolą do odwołania ze względu na remont Spacerowej. Ale może strona jest nie uaktualniana :-?
W środę idę na pierwsze szkolenie do pani Ani i potem chętnie podzielę sie z Wami wrażeniami
:D

Link to comment
Share on other sites

W niedzielę byłam w Hauuu-Wardzie i szkolenie zbytnio mnie niezachwyca :-? Zapisałm się do p.Ani i w sobotę idę na pierwszą lekcje.
Narazie zapisałm się na miesiąc, bo niemam kasy, ale jeśłi będzie dobrze to skądś się ją weźmie :wink: .Mam nadzieję, że wybrałam dobrąszkołe, ale myśle, że raczej tak :multi:

Link to comment
Share on other sites

Byłam tydzien temu w Hauu-Wardzie, ale chciałam zobaczyć jak się uczy gdzieś indziej:)
Postanowiłam pojechać do Orłowa do DogShow.
I tam zostanę.
Czemu taka decyzja?
Na różnicach szkoleniowych się zupełnie nie znam.
To ja się uczę chodzić na smyczy a nie Łatka, bo mi się wszędzie plącze ta piekielna linka.
Wybrałam szkolenie DogShow, bo pani Ania jest osobą młodą z ktorą łatwiej mi się dogadać. Jest sympatyczna.
Nie chcę dyskryminować starszych odemnie osób, ale ja jestem zbyt mało poważna na szkolenie w Hau-Wardzie.
Jestem spontaniczna, zakrecona jak słoik na zimę. Dziwnie w Hauu-Wardzie na mnie patrzyli:)

Link to comment
Share on other sites

Cavalierka to będziemy chodzić razem do Dog-Show. W sobotę o 11 :) Ja nie pamiętam Ciebie, wybacz, pamiętam za to Twojego puppy bo się do mnie bardzo mocno przytulał/a i takie mięciunie miał futerko. Z miłą chęcią go pomientole jeszcze, a Łata już się nie boi innych psów , napewno z chęcią będzie się bawić:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

to i ja sie wypowiem.. Hauuward z panią Kępką na czele- zdecydowane NIE!!!!
Dlaczego? Postaram sie to wyjasnic jak najbardziej jasno- metody p.Kępki pozostawiaja WIELE do zyczenia, sa jak najbardziej tradycyjne. przywiazanie psa do plotu, trzesienie nim- sorry, ale ja chce zeby moj pies uwazal mnie za przyjaciela, a nie bezwzglednego przewodnika! zeby nie bylo ze gadam chociaz nie wiem- owszem, wiem- bylam tam, pojechalam specjalnie zeby na wlasne oczy zobaczyc co tam sie naprawde dzieje, zeby nie bylo, ze oczerniam, a nie znam sprawy. pojechalam tam z kolezanka, ktora swoja psice szkoli wlasnie w Hauwardzie. powiem tak- suczka jest bardzo ladnie wyszkolona, widac ze slucha polecen Kasi nie dlatego ze boi sie ze dostanie kolczatka po pysku, a dlatego ze CHCE ich sluchac. bardzo podoba mi sie więź dziewczyn. jednak jestem wrecz pewna, ze jesli Kasia, biorac Matylde, mialaby wiecej doswiadczenia z psami, to moglaby zrobic dokladnie to samo co w hauwardzie, tyle ze w krotszym czasie i sama! Kasia ma do swojej psicy podejscie pelne milosci i to widac w kazdym kroku. Nie bede wiec tutaj mowic 'wlasciciele szkolacy swoje psy w hauwardzie - wlasciciele beznadziejni', wlasnie dzieki niej. Wracajac jednak do sedna sprawy- pojechalam na szkolenie 'gimnazjum'. I bylam serio zgaszona, widzac co tam sie dzieje. Pani instruktor wydajaca polecenia niczym porucznik w wojsku 'w prawo maaaaarsz!!!!', podchodzaca do psow zupelnie jednolicie, widac bylo golym okiem ze nie zna kazdego psa z osobna na tyle, zeby w razie czego moc poradzic cos sensownego- ot, taka masówka. w grupie 15 osob, chodzacych w kolko, robiacych te same cwiczenia wciaz i wciaz.. malo ktory pies sprawial wrazenie jakby rozumial o co wlasciwie chodzi, i to nie wina braku ich inteligencji.. wlasciciele skarzacy sie, ze po wyjsciu z terenu szkolenia psy maja ich gleboko i w ogole nie reaguja na ich polecenia.. :shock: :? poza tym wszystkie psy na kolczatkach.. no i sama pani Kępka- ktora wpakowala kundelka ze schroniska w typie mixa czegos z amstaffem na obroze elektryczna, kazala psu z wlascicielem chodzic w kolko miedzy psami ktore cwiczyly- chyba nie musze mowic, co sie dzialo kiedy pies wyrwal sie do psow albo zaczynal na nie szczekac? ZADNEGO pozytywnego wzmocnienia, ZADNYCH pochwal, kiedy zachowywal sie ok. ot takie podejscie, jak do zaladowanej broni, na ktora trzeba uwazac na kazdym kroku. a pies nie wydawal sie wcale taki tragiczny. tragiczne wydawalo sie to co mowila p.Kępka- 'ze to jedyny sposob zeby tego psa uratowac', ze 'amstaffy to najgorsze psy tego swiata' itp itd..
co do prowadzenia imprez kynologicznych przez pania Kepke, mam podobne zdanie, niestety. bardzo czesto zdarza jej sie mylic rasy psow i ich podstawowe cechy charakteru, ostatnio na pokazie w Madisonie powalila mnie stwierdzeniem ze 'border collie sa najinteligetniejszymi psami na swiecie, ale do szczescia potrzebuja stada owiec i zeby bron Boze nie kupowac sobie takiego psa do bloku!!!!' :roll: doswiadczenie p.Kepka jakiestam na pewno ma, ma papiery instruktorskie, ale.. ja bym do niej nie poszla, i nie pojde. nie chce zeby moj pies sie mnie bal, chce zeby byl posluszny (w niektorych przypadkach chociazby bezmyslnie) z dobrych checi, chce z moim psem wytworzyc WIĘŹ-a nie relacje pies:jego wszechmocny przewodnik.

Link to comment
Share on other sites

Witam i przepraszam,że troszkę nie w temacie.
Poszukuję potencjalnych opiekunów w Trójmieście/ okolicach dla pieska na czas wyjazdów nowych opiekunów, którzy chcą wziąć go do adopcji .
Wiecej na [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=45207[/URL] Z góry dziękuję i pozdrawiam:))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...