Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[COLOR=black][FONT=Verdana][B]Czytam wywiad z Panem PREZESEM A.Mania z nr 2/2006 „MOJEGO PSA”[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]I znajduje:[/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Redaktor pyta[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT=Verdana]: Psy rasowe są elitą, może warto więc wprowadzić modę na długie uszy i ogony?[/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Andrzej Mania[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT=Verdana]: Jesteśmy gotowi rozmawiać. [/FONT][/COLOR]

[CENTER][SIZE=3][B][I][COLOR=red][FONT=Verdana]Ale[/FONT][/COLOR][/I][/B][I][COLOR=red][FONT=Verdana] [B]proszę pamiętać, że w Polsce jest nadmiar lekarzy weterynarii i oni sobie [/B][/FONT][/COLOR][/I][/SIZE][SIZE=3][B][I][COLOR=red][FONT=Verdana]wyrywają klientów.[/FONT][/COLOR][/I][/B][/SIZE][/CENTER]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Jeżeli weterynarze będą przestrzegać prawa, to nie będzie problemu, bo nie będzie miał kto obcinać.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ale czy pan w to wierzy?” koniec cytatu.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]W tym miejscu przypomnę tylko, że za post: „za pieniądze ksiądz się modli, a za grosze wet się podli” – na wniosek MARSA dostałam bana. Teraz widać wyraźnie o co chodziło MARSOWI ...[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][/COLOR]

[CENTER][SIZE=3][B][I][COLOR=red][FONT=Verdana]„wet się podli”[/FONT][/COLOR][/I][/B][B][I][FONT=Verdana]- [/FONT][/I][/B][/SIZE][B][I][FONT=Verdana]należało zastąpić swojskim[/FONT][/I][/B][B][I][COLOR=red][FONT=Verdana][SIZE=3] - „oni sobie [/SIZE][/FONT][/COLOR][/I][/B][B][I][COLOR=red][FONT=Verdana][SIZE=3]wyrywają klientów”[/SIZE][/FONT][/COLOR][/I][/B][/CENTER]

[CENTER][B][I][COLOR=red][FONT=Verdana][SIZE=3]łamiąc przy okazji prawo...[/SIZE][/FONT][/COLOR][/I][/B][/CENTER]

[CENTER][B][I][COLOR=red][FONT=Verdana][SIZE=3]:mad: [/SIZE][/FONT][/COLOR][/I][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='TuathaDea'][CENTER][I][SIZE=4][COLOR=seagreen]łamiąc przy okazji regulamin...[/COLOR][/SIZE][/I][/CENTER]


[CENTER]:mad: [/CENTER]
[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jeżeli coś łamię to na pewno nie regulamin dogo. Zaś [/FONT][/COLOR]

[CENTER][B][I][COLOR=red][FONT=Verdana][SIZE=3]o Regulamin Domniemanologii Stosowanej, [/SIZE][/FONT][/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=red][FONT=Verdana][SIZE=3]którego Wy używacie - nie dbam.[/SIZE][/FONT][/COLOR][/I][/B][/CENTER]

[CENTER][COLOR=black][FONT=Verdana]Bana dostałam na czas określony. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ten czas upłynął kilka tygodni temu. Dlatego pisze. Proste prawda?[/FONT][/COLOR][/CENTER]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Słoneczka moje! Widzę, że pozostała wam tylko „jazda po bandzie”. Merytorycznych spostrzeżeń brak. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]To już tak jest od dawna. Zwłaszcza od strony 215, od „genialnych” postów Elitesse i orsini.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]No cóż, rozumiem was. Powoli niebyt zagląda wam w te piękne oczęta, w tym temacie.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Zwłaszcza po REWELACYJNYCH postach w nowym topiku LALUNY.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Warto poczytać. Naprawdę polecam.:multi: [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Nikador"'][B]Iwonka[/B],i nie bądz taką pesymistką:dobre chęci,czas,konsekwencja.
Ja wierzę,że się uda.[/quote]

Ja tez wierze , tymbardziej jak znalazlam statystyke z roku [B]2004[/B]
o kopiowaniu uszu u Briardow.
"53 % glosujacych uznalo, zepreferuje kopiowane uszy.
Komentarzy udzielali w wiekszosci zwolennicy naturalnych uszek.
Przebieg ankiety wskazuje na to, ze nasz stosunek do tego zmienia sie w ostatnich latach.
Do niedawna zwolennicy kopiowania byli w zdecydowanej wiekszosci
[B]DZISIAJ CORAZ WIECEJ OSOB DOPYTUJE SIE ZA NATURALNYM WYGLADEM SWOICH PSOW ."[/B]

[B][SIZE=4]To dzisiaj to jest 2004 rok !!!!!!!!!!!!!!![/SIZE][/B]

:D :D :D :D :D :D :D :D

Pozdrawiam Iwona .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']
[COLOR=black][FONT=Verdana]W tym miejscu przypomnę tylko, że za post: „za pieniądze ksiądz się modli, a za grosze wet się podli” – na wniosek MARSA dostałam bana. Teraz widać wyraźnie o co chodziło MARSOWI ...[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][/COLOR][/quote]


Na mój wniosek dostałaś bana pod nikiem [COLOR=green][B]ravik[/B][/COLOR][COLOR=black]. Jeszcze tego samego dnia pojawiłaś się pod nickiem [B]niceravik[/B], a po jego zbanowaniu jako [B]ravik is nice.[/B][/COLOR]

[QUOTE]Jeżeli coś łamię to na pewno nie regulamin dogo.[/QUOTE]

A regulamin mówi wyraźnie:
1. Każdy użytkownik ma prawo do jednego konta (nicka) na Forum. Używanie jednocześnie dwóch nicków jest zabronione i grozi usunięciem obydwu. Założenie nowego konta (nicka) jest dozwolone tylko w przypadku rezygnacji z poprzedniego i za zgodą Admina

Wychodzi mi tylko że mając trzy nicki, masz niezłe chody u Admina lub moderatora skoro żaden nie został usunięty...
I tyle w tym temacie...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Mars, jako wet. odebrales wypowiedz Ravik jako postponowanie swego zawodu, nie dziwie sie, choc w kazdym zawodzie jak z pewnoscia wiesz - ludzie sa rozni.

Ale mnie interesuje co innego - czy Twoim zdaniem polskie przepisy wyraznie zabraniaja wetom kopiowania uszu i ogonow?

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Na mój wniosek dostałaś bana pod nikiem [COLOR=green][B]ravik[/B][/COLOR][COLOR=black]. Jeszcze tego samego dnia pojawiłaś się pod nickiem [B]niceravik[/B], a po jego zbanowaniu jako [B]ravik is nice.[/B][/COLOR]



A regulamin mówi wyraźnie:
1. Każdy użytkownik ma prawo do jednego konta (nicka) na Forum. Używanie [B]jednocześnie[/B] dwóch nicków jest zabronione i grozi usunięciem obydwu. Założenie nowego konta (nicka) jest dozwolone tylko w przypadku rezygnacji z poprzedniego i za zgodą Admina

Wychodzi mi tylko że [B]mając trzy nicki[/B], masz niezłe chody u Admina lub moderatora skoro żaden nie został usunięty...
I tyle w tym temacie...[/quote]

A Ty [B]Mars[/B] widziałeś na dogo trzy takie nicki jednocześnie?Piłeś wtedy?:shake:
Mała ravik to Twoim zdaniem niceravik???:crazyeye:Wszystko Ci się chyba pomieszało.:roll:

Link to comment
Share on other sites

KRAJE W KTORYCH KOPIOWANIE JEST NIELEGALNE.

Australia: Banned
Austria: Banned since 1 January 2005
Belgium: Banned since 1 January 2006
Cyprus: Banned as of 1991
Czech Republic: Banned
Denmark: Banned as of 1 June 1996
Estonia: Banned as of 2001
Finland: Banned as of 1 July 1996
France: Banned as of 4 August 2003
Germany: Banned as of 1 June 1998
Hungary: Banned
Iceland: Banned as of 2001
Israel: Banned
Luxembourg: Banned as of 1991
Netherlands: Banned as of 1 September 2001
Norway: Banned as of 1 January 2000
Slovakia: Banned as of 1 January 2003
South Africa: Currently unrestricted, but ban will go into effect June 2007
Sweden: Banned as of 1 January 1989
Switzerland: Banned
Turin and Rome, Italy: Banned
United Kingdom: Banned
Virgin Islands: Banned as of 2005

KTORY KRAJ NASTEPNY ? :-)

Ps . moga byc pomylki, jezeli - prosze poprawic.

Pozdrawiam Iwona.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Jakby chodziło o kasę to jeden drugiego by kablował, nie sądzicie? :evil_lol:[/quote]

Ja tak sadze i tak jest.
Tak sie dzieje ze kablowanie,zapodawanie jest bez odzwieku.
Malo tego wszyscy widza i wiedza ,rowniez bez reakcji .
Nie kryja sie, czuja sie bezkarni.
Tylko dlatego; czesto robienie kasy jest przywilejem dla niektorych.(sa "nietykalni")

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Jakby chodziło o kasę to jeden drugiego by kablował, nie sądzicie? :evil_lol:
Obcina zwierzakom części ciała, to znaczy, ze bezduszny, wiec doniść też żaden problem.

Wy na prawdę sądzicie, że kopiowanie to biznes?[/quote]
I kabluje:diabloti: .
Kopiowanie to biznes.Biznes dla kopiującego weta, jako,że
-wykonując zabieg nielegalny życzy sobie za niego więcej kasy
-coraz mniej wetów kopiuje,wiec Ci,co kopiują mają procentowo więcej klientów (na szczęście część ludzi odeszła od kopiowania) ,a jak wiadomo niektóre "kwiatki" wciąż bedą kopiować i polecać kupującym u nich szczenię właśnie kopiowanie u tego a nie u innego weta.
Kopiowanie to biznes dla hodowcy -ot wypuści ([B][U]teoretycznie!!![/U][/B]) taki słabszy hodowca amstaffów ,powiedzmy 3 mioty w roku - ciachnie uszy i sprzeda "dresom" niemalże od ręki.
Spotkałam się również z takim tekstem ([B][U]przypadek pojedynczy[/U][/B]):
Moje pytanie:
-czemu kupiłaś kopiowanego psa? (był ciachnięty u hodowcy)
Odpowiedź:
-bo takie podobno odnoszą większe sukcesy i są według mnie ładniejsze
Ja:
-zdradzisz,ile zapłaciłaś?
osoba:
-.....PLN
Ja:
-skąd taka wysoka suma?
Osoba:
-bo hodowca musiał doliczyć za kopiowanie uszu i ryzyko z tym związane.

Całe szczęście,że to sporadyczny przypadek

Czarne Gwiazdy -odpowiedz mi na pytanie, jakie zdałam w innym wątku i nie doczekałam się odpowiedzi:
skoro uważasz,ze kopiowanie nie jest w Polsce zakazane to czy jak będziesz kopiował jakiemukolwiek swojemu psy uszy lub ogon mogę liczyć,że podasz mi (moze być na pw:diabloti: ) -datę,miejsce i nazwisko weta, który będzie to robił??
[B]Czy ktokolwiek z osób twierdzących,ze w Polsce nie ma zakazu i tnie swoim psom uszy lub ogon poda mi datę (z dokładną godziną:diabloti: ),miejsce (dokładny adres), gdzie bedzie ten zabieg przeprowadzany i nazwisko weta, który ciachnie??[/B]
Założę się o dwie rzeczy -nikt mi tych danych nie poda (pierwsza rzecz), druga : nikt mi nie wytłumaczy, dlaczego nie poda:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']A regulamin mówi wyraźnie:
1. Każdy użytkownik ma prawo do jednego konta (nicka) na Forum. Używanie jednocześnie dwóch nicków jest zabronione i grozi usunięciem obydwu. Założenie nowego konta (nicka) jest dozwolone tylko w przypadku rezygnacji z poprzedniego i za zgodą Admina

Wychodzi mi tylko że mając trzy nicki, masz niezłe chody u Admina lub moderatora skoro żaden nie został usunięty...
I tyle w tym temacie...[/quote]
Mars.Regulamin mówi również:
2. Zabrania się umieszczania na forum postów o treści:
- obraźliwej
- niecenzuralnej
Ile Twoich postów w innym wątku o kopiowaniu łamało regulamin?Wiele...

I teraz przychodzisz na ten wątek, zeby zrobić z niego taki śmietnik, jak tam zrobiliście?? Niezbyt dobrze to świadczy...

Link to comment
Share on other sites

Napisał [B]onek[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=5909821#post5909821"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]

[I]Taki zakaz wprowadzono przepisami ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. [B]o ochronie zwierząt [/B](Dz. U. z dnia 23 września 1997 r. z późniejszymi zmianami).[/I]
[I][B]Art. 27. [/B]tejże ustawy stanowi: [COLOR=navy]1. Zabiegi lekarsko-weterynaryjne na zwierzętach są dopuszczalne dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji i mogą być przeprowadzane wyłącznie przez osoby uprawnione.[/COLOR][/I]

[LEFT][I]Zabiegi kopiowania uszu i ogonów u psów przez lekarzy weterynarii są zatem zakazane i stanowią wykroczenie. Zgodnie z [B]Art. 37.[/B] tej ustawy:[/I][/LEFT]

Dziekuje [B]nikador[/B] za przytoczenie mi tej ustawy.:)
Podalas tu tylko art.27 i jeden jego punkt.
Mozna na sile doczytac sie o zakazie kopiowania uszu i ogonow u psow.
Jednak czytajac nastepny punkt, i nastepny , mozna sie doszukac niejasnosci, niescislosci i zaprzeczeniu sobie tych punktow nawzajem.
Czytam i nijak nie moge sie doczytac o zabronieniu tego zabiegu.
Moze nie umiem , moze mi ktos prosze wytlumaczyc ?
Nie jestem prawnikiem , ale jak czytam to uwazam ze opierajac sie tylko na ta ustawe, adwokat latwo moze wybronic Hodowce,Weterynarza,czy Zootechnika.

Szukajac po necie ktore kraje sa banned nigdzie nie znalazlam ze Poland .
Chyba tez o tym cos swiadczy,bo to ze wolno wystawiac czy robia zabiegi nielegalnie to chyba nie ma wplywu.
Owszem znajduje na polskich stronach i to rozne opinie - czyli gdzies sa jakies niescislosci, kto ma racje - chcialabym o tym byc przekonana.

Chce dodac ze to co pisze to nie znaczy ze jestem za kopiowaniem:angryy:
Chyba tu nie ma osoby ktora by takim przeciwnikiem byla jak ja :angryy:
Mna az telepie jak patrze na psy gdzie ich potrzebne czesci ciala sa amputowane ,juz nie wspomne o cierpieniu ,tylko dla czyjegos widzimisia:angryy:
BIEDNE PSY :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Chcialam dodac ze moze
weterynarze maja jakies wewnetrzne przepisy o ktorych nie wiem.
Co nie zmienii faktu ze w moim pojeciu na ten moment w Polsce kopiowanie jest legalne ,
oczywiscie jezeli opieramy sie o ta ustawe- innej nie znalazlam.

Pozdrawiam Iwona.

Link to comment
Share on other sites

[quote]A regulamin mówi wyraźnie:
1. Każdy użytkownik ma prawo do jednego konta (nicka) na Forum. Używanie jednocześnie dwóch nicków jest zabronione i grozi usunięciem obydwu. Założenie nowego konta (nicka) jest dozwolone tylko w przypadku rezygnacji z poprzedniego i za zgodą Admina

Wychodzi mi tylko że mając trzy nicki, masz niezłe chody u Admina lub moderatora skoro żaden nie został usunięty...
I tyle w tym temacie...[/quote]

Mars mimo różnych poglądów ja Cie lubię. Ale nie powinienieś tak pisać i doskonale wiesz dlaczego.
I to tyle w tym temacie ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Chcialam dodac ze moze
weterynarze maja jakies wewnetrzne przepisy o ktorych nie wiem.
Pozdrawiam Iwona.[/quote]
I znów cytuję za [B]onkiem[/B]:cool3::
Cytat:
"Kampanie na rzecz [SIZE=2]zakończenia procederu okaleczania psów, tzw. kopiowania uszu i ogonów prowadzi od kilku lat stowarzyszenie Empatia.[/SIZE]
[B][SIZE=2]W związku z listem Empatii do Głównego Lekarza Weterynarii, ten ostatni skierował do Wojewódzkich lekarzy weterynarii pismo , w którym wskazywał na obowiązki , nakazy i zakazy nałożone na lekarzy przepisami ustawy o ochronie zwierząt.[/SIZE]
[SIZE=2]Poniżej treść tego pisma:[/SIZE]

[/B]
[I] Warszawa, dn. 27 stycznia 2005 r.

Inspekcja Weterynaryjna
Główny Lekarz Weterynarii

GIWz.III.401/AW – 16/2005

Wojewódzcy Lekarze Weterynarii
- wszyscy -

W związku z pismem Stowarzyszenia „Empatia” z dnia. 24 stycznia 2005 r.,[B] w sprawie kopiowania ogonów i uszu u psów, ponownie proszę o podjęcie kroków mających na celu wykonywanie przez organy Inspekcji Weterynaryjnej stopnia powiatowego obowiązku zadań związanych z nadzorowaniem przestrzegania przepisów ustawy z dnia 23 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003 Nr 106, poz. 1002 z poźn. zm.). Treść ww. pisma wskazuje, że nie wszyscy powiatowi lekarze weterynarii świadomi są obowiązków ciążących na nich na podstawie art. 34a ww. ustawy.[/B]

Jednocześnie przypominam, iż zgodnie z art. 27 ust. 1 ww. ustawy [B]dopuszczalne jest dokonywanie na zwierzętach zabiegów lekarsko-weterynaryjnych wyłącznie dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji.[/B] Naruszenie powyższego przepisu, stosownie do art. 37 ust. 1 ww. ustawy, podlega karze aresztu lub grzywny, a w razie ukarania jedną z tych kar można ponadto, w myśl ust. 3 tego artykułu, orzec przepadek narzędzi lub przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia oraz przedmiotów z niego pochodzących , jak również można orzec przepadek zwierzęcia. Zgodnie z ust. 4 tego artykułu można również orzec nawiązkę w wysokości 1000 PLN na cel związany z ochroną zwierząt.

Ponadto należy podkreślić, iż na organach Inspekcji Weterynaryjnej ciąży obowiązek określony w art. 304 par. 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego (Dz. U. Nr 89, poz. 555 z późn. zm.), zgodnie z którym instytucje państwowe, w przypadku, gdy w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, obowiązane są niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, tak aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.

Główny Lekarz Weterynarii
z up.
dr Andrzej Rudy
Z-ca Głównego Lekarza Weterynarii"[/I]

Link to comment
Share on other sites

[B]nikador:[/B]
[quote]A Ty [B]Mars[/B] widziałeś na dogo trzy takie nicki jednocześnie?Piłeś wtedy?:shake:
Mała ravik to Twoim zdaniem niceravik???:crazyeye:Wszystko Ci się chyba pomieszało[/quote]

nikador, nie udowadniaj że białe jest czarne a czarne jest białe. [B]niceravik[/B] się pokazał w momencie kiedy był również [B][COLOR=darkgreen]ravik[/COLOR][/B] tylko że zbanowany. A czy moim zdaniem niceravik to ravik? Toc sama napisała niedawno pod nickiem niceravik że dostała bana na mój wniosek, a ja składałem wniosek o zbanowanie nicka [COLOR=darkgreen][B]ravik[/B][COLOR=black]!!![/COLOR][/COLOR]


[B]mrzewińska:[/B]
[quote]Ale mnie interesuje co innego - czy Twoim zdaniem polskie przepisy wyraznie zabraniaja wetom kopiowania uszu i ogonow?
[/quote]

IMHO polska ustawa nie zabrania [B]wyraźnie[/B] kopiowania uszu i ogonów.


[B]Quelthalas:[/B]
[quote]Mars.Regulamin mówi również:
2. Zabrania się umieszczania na forum postów o treści:
- obraźliwej
- niecenzuralnej
Ile Twoich postów w innym wątku o kopiowaniu łamało regulamin?Wiele...

I teraz przychodzisz na ten wątek, zeby zrobić z niego taki śmietnik, jak tam zrobiliście?? Niezbyt dobrze to świadczy...[/quote]

Wskaż proszę mi moje niecenzuralne i obraźliwe posty...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS'][B]nikador:[/B]


nikador, nie udowadniaj że białe jest czarne a czarne jest białe. [B]niceravik[/B] się pokazał w momencie kiedy był również [B][COLOR=darkgreen]ravik[/COLOR][/B] tylko że zbanowany. A czy moim zdaniem niceravik to ravik? Toc sama napisała niedawno pod nickiem niceravik że dostała bana na mój wniosek, a ja składałem wniosek o zbanowanie nicka [COLOR=darkgreen][B]ravik[/B][COLOR=black]!!![/COLOR][/COLOR]
[/quote]
Dobra [B]Mars[/B],może ja coś pomieszałam,przepraszam,jeśli sie mylę.
Jak tam Twoje stanowisko w sprawie kopiowania?:razz:
Może zmieniłeś zdanie i moge Cię juz uznać za całkiem fajnego faceta?

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Mars, to w takim razie Twoim zdaniem pismo Glownego Lekarza Weterynarii nie okresla wyraznie, jakie zabiegi mozna robic?
Bo chyba nikt nie okresli kopiowania uszu u szczeniaka jako zabiegu ratujacego zycie czy zdrowie.
Wiec prosze, napisz, czy Twoim zdaniem w mysl ustawy oraz cytowanego pisma kopiowanie uszu i ogonow jest dopuszczalne.
Konkretnie - tak czy nie.
Pytam o Twoje zdanie.
Acha, jakby ktos przyprowadzil do Twojego gabinetu mlodego doga - skopiujesz mu uszy?

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...