Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='Vectra']czasami strasznie żałuje że pitbullą nie obcina się ogonów :diabloti: :diabloti: :diabloti:
kilka razy podbite oko , pręgi na nogach , plecach , notorycznie zwalane wszystko z szafek , stołów ... ale piesek się cieszy , przecież mu tego nie zabronię ;)[/quote]
:evil_lol:
ostatnio gadalam z napotkana dziewczyna ktora ma boxerke z ogonem ... powiedziala ze jak by wiedziala co ja czeka to by skopiowala(jej mama stracila 2 przednie jedynki:evil_lol: )

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='evaxon']:evil_lol:
ostatnio gadalam z napotkana dziewczyna ktora ma boxerke z ogonem ... powiedziala ze jak by wiedziala co ja czeka to by skopiowala(jej mama stracila 2 przednie jedynki:evil_lol: )[/quote]
ooo widzisz , to powinno się dobermaną głowy obcinać :evil_lol: mojej mamie Kano wybił dwie jedynki swoją maleńką główeczką :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']ooo widzisz , to powinno się dobermaną głowy obcinać :evil_lol: mojej mamie Kano wybił dwie jedynki swoją maleńką główeczką :loveu: :loveu:[/quote]
:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :lol: to ja nie zazdroszcze jak Ajda urosnie:evil_lol: ta to dopiero mała głowe bedzie miec:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evaxon']:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :lol: to ja nie zazdroszcze jak Ajda urosnie:evil_lol: ta to dopiero mała głowe bedzie miec:evil_lol:[/quote]

nie strasz :diabloti:

no ,ale gdyby mój Kano miał obcięte uszy :razz: to by jej najpierw oczy wydłubał ,a potem zęby wybil :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']vECTRA[B] piszesz takimi skrótami, ze wogole nie wiadomo o co Ci chodzi/ Albo pisz jaśniej, albo nie zabieraj glosu, bo szkoda serwera na forum[/B][/quote]
wskaż mi te skróty , bo jak do tej pory widzę same pełne zdania .......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']ooo widzisz , to powinno się dobermaną głowy obcinać :evil_lol: mojej mamie Kano wybił dwie jedynki swoją maleńką główeczką :loveu: :loveu:[/quote]

[quote name='Vectra']nie strasz :diabloti:

no ,ale gdyby mój Kano miał obcięte uszy :razz: to by jej najpierw oczy wydłubał ,a potem zęby wybil :diabloti:[/quote]

[quote name='Draczyn']Komu by oczy wydlubal??????? i komu zęby wybil??????[/quote]
wystarczy czytać wszystkie posty uważnie :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Bo pytam o różnice
dlaczego kastracja dla naszej wygody jest cacy , a kopiowanie jest be ?[/quote]

Kastracja jeszcze dlugo, dlugo będzie na topie i choć akurat ja uznaję takie rozwiązanie tylko ze względów zdrowotnych, to uważam jej propagowanie w naszym kraju za konieczność. Przy okazji gawęd o sterylizacji są obalane mity typu "suka raz w życiu...", itp. Im więcej się będzie o tym mówić, tym większe szanse, że ileś-tam osób zastanowi się 1000x czy jego stary wet nie gada bzdur i czy warto sprowadzać na świat przez nikogo niechciane szczenięta. Gdyby wprowadzono przymusową kastrację psów niehodowlanych padlby proceder rozmnażaczy zbijających kabzę na psim nieszczęściu, nie topiono by szczeniąt na wsiach, zaczęlyby pustoszeć schroniska, a o niechciane terez "burki" ustawilyby się kolejki.

Za kopiowaniem - urazy wśród przedstawicieli ras pracujących (nie "pracujących", ale naprawdę użytków).
Przeciw - wykonywanie zabiegu tylko ze względów estetycznych.

Tyle wylowilam i tylko z tymi argumentami się zgadzam.
W problemy z komunikacją średnio wierzę, bo znam psy kopiowane. W zapalenie uszu u niekopiowanych... nawet tego mi się nie chce komentować.

A teraz proponuję się wziąźć za tych, którzy kupują psy dlugowlose i tną je na lyso... dla wlasnego kaprysu :evil_lol: Lenie :mad: ;)

Link to comment
Share on other sites

Nabyłam pitbulla i planowałam skopiować uszy z bliżej niewyjaśnionych powodów. Chyba dlatego, że podobają mi się pity / asty kopiowane.

Następnie mój pitbull okazał się bardzo chorowitą jednostką, która już prawie umierała w dzieciństwie. W związku z tym stwierdziłam, że dam sobie spokój - dość miała narkoz, wizyt u weterynarza itd.

Dziś mój pitbull ma 23 miesiące. Zmasakrowane uszy. Inne psy po prostu BAWIĄ SIĘ jej uszami. A ona nie czuje bólu, tylko później jest "ała". Każde ucho z osobna miała już szyte. Na każdym są gratisowe blizny. Gdy jakiś pies w zabawie chce ją zgnębić, to ciśnie ucho i dopiero wtedy widzę, że mój pies jednak czuje ból... :roll:

Gdybym miała decydować po raz drugi - uszy zostałyby skopiowane przy okazji którejś z licznych narkoz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Kastracja jeszcze dlugo, dlugo będzie na topie i choć akurat ja uznaję takie rozwiązanie tylko ze względów zdrowotnych, to uważam jej propagowanie w naszym kraju za konieczność. Przy okazji gawęd o sterylizacji są obalane mity typu "suka raz w życiu...", itp. Im więcej się będzie o tym mówić, tym większe szanse, że ileś-tam osób zastanowi się 1000x czy jego stary wet nie gada bzdur i czy warto sprowadzać na świat przez nikogo niechciane szczenięta. Gdyby wprowadzono przymusową kastrację psów niehodowlanych padlby proceder rozmnażaczy zbijających kabzę na psim nieszczęściu, nie topiono by szczeniąt na wsiach, zaczęlyby pustoszeć schroniska, a o niechciane terez "burki" ustawilyby się kolejki.

Za kopiowaniem - urazy wśród przedstawicieli ras pracujących (nie "pracujących", ale naprawdę użytków).
Przeciw - wykonywanie zabiegu tylko ze względów estetycznych.

Tyle wylowilam i tylko z tymi argumentami się zgadzam.
W problemy z komunikacją średnio wierzę, bo znam psy kopiowane. W zapalenie uszu u niekopiowanych... nawet tego mi się nie chce komentować.

A teraz proponuję się wziąźć za tych, którzy kupują psy dlugowlose i tną je na lyso... dla wlasnego kaprysu :evil_lol: Lenie :mad: ;)[/quote]
Gosiu ja swoje zdanie na temat sterylki mam , jestem za , jestem za tym by unicestwić ten paskudny proceder który w naszym kraju panuje - znęcanie się nad psami , zarabianie na szczeniakach , trzymania ich w obrzydliwych warunkach , to samo się dotyczy rozmnażalni psów bez papierów jak i niestety legalnych hodowli ...........
rozumiem idee rasowy=rodowodowy , tylko jedno jest ALE czy aby napewno tak ma być to propagowane ? czy nie obawiacie się , że tym sposobem owszem pozbędziemy się psów w typie ras , kundelków znaczy ogrniczymy ich liczebność .... a legalne psy będą wtedy też narażone na podobne cierpienia ?

Pamiętajmy o jednym - mieszkamy w Polsce ,a polak jest zdolny do wszystkiego ...... by zarobić to zdobędzie te wymagane uprawnienia hodowlane ........

moim skromnym zdaniem :diabloti: należy sprawić tak by pies był luxusem na który nie każdy może sobie pozwolić , oczywiście chodzi mi nie o względy materialne ... a wprowadzenie zakazu posiadania psów tym co kiedykolwiek wyrządzili jakiemuś psu krzywdę etc ......


jak opustoszeją schroniska , na każdym bazarze nie będzie kącika z psimi szczeniakami - bidami , pod wystawami nie będzie odbywał się handel psami ...... hodowlą zajmą się tylko miłośnicy , znawcy , pasjonaci ...
a pseudo dorobkiewicze na psim nieszczęściu będą surowo karani

to wtedy zacznę myśleć czy moralne jest kopiowanie uszu i ogonów .....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Ha! System kontroli podatkowej i kontroli nad warunkami panującymi w hodowlach powinien wyglądać nieco inaczej, niż teraz :diabloti:[/quote]
no czyli jakie to proste :diabloti: a nasze państwo takie biedne przecież szuka kasy ... to czemu się nie weźmie za tyłki tych co to biznes na psach robią ? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

No cóż, pytanie niby nie do mnie, ale ze swojej strony mogę na pewno 2 donosiki napisać :cool3: Teraz jak się ZUS-owi chce zwolnienia lekarskie sprawdzać, może się i za rozmnażalnie wezmą - takie same koszta "wywiadu". Telefon: są szczeniaki? - są? - a po ile? - po "trzysta". - to ja proszę. - to masz pan. - a podateczek zaplacony???? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']No cóż, pytanie niby nie do mnie, ale ze swojej strony mogę na pewno 2 donosiki napisać :cool3: Teraz jak się ZUS-owi chce zwolnienia lekarskie sprawdzać, może się i za rozmnażalnie wezmą - takie same koszta "wywiadu". Telefon: są szczeniaki? - są? - a po ile? - po "trzysta". - to ja proszę. - to masz pan. - a podateczek zaplacony???? :diabloti:[/quote]

no US i ZUS mają wiele możliwości .. a ile kasy im przez palce przelatuje że tego nie kontrolują :razz:
a tak
podateczek za pieska
podateczek za krycie
podateczek za miocik
podateczek za sprzedaż piesków

dodatkowy podateczek za kopiowane psy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']no US i ZUS mają wiele możliwości .. a ile kasy im przez palce przelatuje że tego nie kontrolują :razz:
a tak
podateczek za pieska
podateczek za krycie
podateczek za miocik
podateczek za sprzedaż piesków

dodatkowy podateczek za kopiowane psy ;)[/quote]posty o wybitych jedynkach tez sa piekne i te o walacych w czasie radosci ogonach-moj syn juz nie raz i nie dwa-mial krechy na buzi od ogonow niecietych olbrzymow........
sterylke-skomentowaliscie rownie fantastycznie
rzeczywiscie-mam 8 samcow-we wszystkich kombinacjach,roznych rasach i w roznym wieku-mam w domu klatki i ich nie uzywam-bo i po co-jak sie ktorys nie dogada-bo ma ogon za krotki ,lub uszy-to sie najwyzej -zagryza......:diabloti: :diabloti: :diabloti:
a jak sie pozagryzaja-to bede miala miejsce na nastepne-kopiowane zwierzeta......:crazyeye: :diabloti: :diabloti: :diabloti:
mam rowniez w domu 3 koty-kastrowane samce(smrod -jaki towarzyszyl im przed zabiegiem byl masakryczny-jeden z kotow-po zabiegu cierpi na syndrom urologiczny kotow-poki co-jeszcze nie ma wyszytej cewki moczowej-ale grozi mu to wczesniej ,czy pozniej(o ja -barbarzynca-moglam przeca-cale zycie wdychac te nieziemskie smrody i byc w zgodzie z wlasnym sumieniem)
mam tez-13 koni........w tym-5 walachow,dwa ogiery i reszta-baby-powiem wam ,ze jezdzac owe ogiery dzien w dzien od prawie 10 lat-wiem -ze sie chlopkai mecza ze swoimi jajkami bardzo-patrzac jak leca przez wioske grzejace sie kobyly(punkt rozplodowy-jakies 200 metrow od mojego czworoboku)-nie kastruje ich -bo jestem dobra pancia i wole-zeby sie chlopcy pomeczyli jeszcze kilka lat.........( jak tylko dostane zgode wspolwlasciciela-dostana po jajkach)
co zas sie tyczy kopiwoania-chyba nic juz nie musze pisac poza tym-ze w rosji zakaz ow cofnieto- i mam nadzieje-ze i w naszym popieprzonym kraju-jest to mozliwe........:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
coz-skoro poslowie przychodza z wlasnymi psami do roboty-bo im sie nudzi-to i my byc moze bedziemy kopiowac nasze psy-bo tak nam sie podoba......(tak bez argumentow-ktore dla przeciwnikow kopiowania sa zbyt rzadkie-aby mogli to zaakceptowac)
jak juz wczesniej mowilam-mam w nosie -czy ktos lubi kopiowanie -czy nie,czy ma argumenty przeciw -czy nie.......
ja wiem-ze w przyszlym roku swiatowka i w tym -europejska-odbeda sie z udzialem psow kopiowanych.wiem-ze sznaucer to rasa pracujaca-i nieistotne jest dla niej-czy gryzac pozoranta-macha dlugim,czy krotkim ogonem-czlowiek placacy za ipo swojego psa,musi miec egzamin minimum pt i stad wie-jakie koszty ponosi szkolac ipo-wiec mysle ze jest czlekiem odpowiedzialnym

wiem rowniez-ze sterylizacja ze wzgledow wygody-ma miejsce i ze dla wielu wlasciclei -jest jedynym wyjsciem.....wiem,ze po takim zabiegu zwierzeta tyja,czesto nietrzymaja moczu-ale wiem tez-ze je wszystkie laluna i niceravik-obronia!:evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']
wiem rowniez-ze sterylizacja ze wzgledow wygody-ma miejsce i ze dla wielu wlasciclei -jest jedynym wyjsciem.....wiem,ze po takim zabiegu zwierzeta tyja,czesto nietrzymaja moczu-ale wiem tez-ze je wszystkie laluna i niceravik-obronia!:evil_lol: :evil_lol:[/quote]

Lutomskak, kastracja jest z pewnością zabiegiem bardziej inwazyjnym i ryzykownym, niż skopiowanie uszu czy ogona u szczeniora, ale:
- często bywa jedynym rozwiązaniem ze względów zdrowotnych;
- ma na względzie ograniczenie populacji tych niechcianych bid,
a dopiero na trzecim miejscu jest wygoda wlaściciela. Przynajmniej moim zdaniem ;).

Kopiowanie, to zabieg kosmetyczny. Kastracja operacyjny. Ich cele są też zupelnie inne - nie ma co tego porównywać.

P.S. O rzeczach typu "może wytlumić agresję" w przypadku kastracji celowo nie wspominam, bo jest to "MOŻE" ;)

Link to comment
Share on other sites

Och [B]Lutomskak[/B],czytam te Twoje posty i oczom własnym nie wierzę co za głupoty wypisujesz,masz takie wieloletnie doświadczenie kynologiczne,to zacznij się nim w końcu mądrze dzielić,chyba,że nie ma czym.
Twoja przyjaciółka Draczyn pisała coś w tym temacie o komorach gazowych,są takie stare wersje kuchenek z piekarnikiem na gaz,a może by głowę tam wsadzić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']sterylke-skomentowaliscie rownie fantastycznie
rzeczywiscie-mam 8 samcow-we wszystkich kombinacjach,roznych rasach i w roznym wieku-mam w domu klatki i ich nie uzywam-bo i po co-[B]jak sie ktorys nie dogada-bo ma ogon za krotki ,lub uszy-to sie najwyzej -zagryza......:diabloti: :diabloti: :diabloti: [/B]
[B]a jak sie pozagryzaja-to bede miala miejsce na nastepne-kopiowane zwierzeta......:crazyeye:[/B] :diabloti: :diabloti: :diabloti:

wiem rowniez-ze sterylizacja ze wzgledow wygody-ma miejsce i ze dla wielu wlasciclei -jest jedynym wyjsciem.....wiem,ze po takim zabiegu zwierzeta tyja,czesto nietrzymaja moczu-ale wiem tez-ze je wszystkie laluna i niceravik-obronia!:evil_lol: :evil_lol:[/quote]
hahahaha
rewelka!!!
poprawilas mi humor z rana;-))))))))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...