Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='Jasiek']Matko święta kto Ci takich głupot naopowiadał.Na jakiego żywca.Szczenięta są miejscowo znieczulane i to nie byle jakim środkiem znieczulajacym.Wet ktory to robi bez znieczulenia to nie wet to najzwyklejszy konował.[/quote]
Jasiek, teraz poważnie zapytam:
kpisz z nas, czy rzeczywiście masz takie braki ...??????????
:shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vectra ale ja jestem za kara i za te mnniejsze i za te wieksze rzeczy.
Ale kara za złamanie ustawy to nie wszystko. Potrzebne są jeszcze inne działania aby ludzie przestrzegali prawo.
Przeciez nie powiesz mi że ludzie nie krzywdza zwierzat jedynie z powodu groźby kary. Ci ludzie dziela się na takich co nie krzywdza bo sie boją kary, inni potępienia środowsika, inni bo są uświadomieni inni bo maja takie zasady. A reszta to tacy co łamia w nieswiadomosci bo nie wiedza ze to podlega karze, bo nikt ich nie nauczył, bo wiedzą ze mogą uniknąć kary.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']A ten Misio z TATR?
Niemowlak niedźwiedzi. Komu przeszkadzał :shake:?
Zarąbany kamieniami przez sześciu młodzieńców!

Wystarczy przymknąć oko na "drobiazgi", np. na pozornie zwyczajne kopiowanie.
Za chwilę następuje eskalacja![/quote]
No ja mam nadzieje że za maleńkiego misia to spotka ich surowa kara , bo jak to usłyszałam w radio , akurat jechałam samochodem , to uczciwie mówie że zjechałam na pobocze by jeszcze raz przeanalizować i wysłuchać całość ..

Jeżeli za takie brutalne morderstwo , nie zostaną należycie ukarani , to chyba się spakuje i wyprowadzę do bardziej cywilizowanego kraju.

Laluna , nie odpowiedziałaś mi przede wszystkim na pytanie , my ustawy , paragrafy mamy i to całkiem niezłe , tyle że dalej tkwi przekonanie że to tylko PIES.I jeśli za zagłodzenie , skatowanie psa jest umarzane postępowanie , to wybacz ,ale nie wierzę że nagle za kopiowanie , pod narkozą , w sterylnych warunkach ktoś kogoś ukarze.Jedynie co ZK może wprowadzić zakaz wystawiania kopiowanych psów - tylko co to zmieni w realnym świecie ? Tylko proszę nie pisz , że inni wezmą przykład , bo w to też nie uwierzę , no jednostki może tak ,a co z resztą ?
Jedynie co mi chodzi po głowie , to SM się będzie wykazywać i może ew wnikać gdzie pies ma uszy lub ogon ... ale u mnie np nie ma SM i co wtedy ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']..a sprytny wet by sie wytlumaczyl,ze szczeniaki mialy uszkodzone ogonki w nastepstwie porodu,co nie tak rzadk sie zdarza..[/quote]

Wiec ja sie zglaszam na ochotnika, z ukryta kamera ....i raz na zawsze zobaczymy co z tego wyniknie. Albo wygraja przeciwnicy kopiowania i wet starci licencje albo wygraja zwolennicy i skonczymy raz na zawsze te dyskusje.... Teraz tylko musze znalesc "jelenia" wydzwaniajc do vetow i umowic sie na zabieg.

Dyskutujecie o tym ktore zlo jest lepsze od drugiego...to tak jak by dyskutowac przewage Bozego Narodzenia nad Wielkanoca....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aisia']Wiec ja sie zglaszam na ochotnika, z ukryta kamera ....i raz na zawsze zobaczymy co z tego wyniknie. Albo wygraja przeciwnicy kopiowania i wet starci licencje albo wygraja zwolennicy i skonczymy raz na zawsze te dyskusje.... Teraz tylko musze znalesc "jelenia" wydzwaniajc do vetow i umowic sie na zabieg.

Dyskutujecie o tym ktore zlo jest lepsze od drugiego...to tak jak by dyskutowac przewage Bozego Narodzenia nad Wielkanoca....[/quote]

Ta cala mobilizacja przeciwko kopiowaniu trwa juz jakis czas ,a rezultaty wciaz mizerne.Jak znam zycie moj skopiowany pies sie postarzeje a wynik bedzie ten sam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moderna']Jakie szanse są na wygraną, mając nagranie zgody na wykonanie tego zabiegu przez weterynarza, wzięcia "łapówki", przygotowania do zabiegu?[/quote]
Weterynarz ma olbrzymie szanse na wygraną i to zarówno w sprawie przeciwko sobie, jak i przeciwko takiemu prowokatorowi.

[I]Kodeks karny[/I]

[I]ROZDZIAŁ XXX[/I]

[I]Przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości[/I]

[I]Art. 235. Kto, przez tworzenie fałszywych dowodów lub inne podstępne zabiegi, kieruje przeciwko określonej osobie ściganie o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne albo w toku postępowania zabiegi takie przedsiębierze,[/I]
[I]podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Weterynarz ma olbrzymie szanse na wygraną i to zarówno w sprawie przeciwko sobie, jak i przeciwko takiemu prowokatorowi.

[I]Kodeks karny[/I]

[I]ROZDZIAŁ XXX[/I]

[I]Przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości[/I]

[I]Art. 235. Kto, przez tworzenie fałszywych dowodów lub inne podstępne zabiegi, kieruje przeciwko określonej osobie ściganie o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne albo w toku postępowania zabiegi takie przedsiębierze,[/I]
[I]podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.[/I][/quote]

Wcale nie trzeba robic zadnych podstepnych zabiegow :diabloti: od tego sa profesjonalni ludzie :p
A jak dowie sie o tym cala Polska i caly swiat to rzad bedzie zmuszony sie tym zajc. Ups...juz i tak powiedzialam za duzo....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Weterynarz ma olbrzymie szanse na wygraną i to zarówno w sprawie przeciwko sobie, jak i przeciwko takiemu prowokatorowi.

[I]Kodeks karny[/I]

[I]ROZDZIAŁ XXX[/I]

[I]Przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości[/I]

[I]Art. 235. Kto, przez tworzenie fałszywych dowodów lub inne podstępne zabiegi, kieruje przeciwko określonej osobie ściganie o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne albo w toku postępowania zabiegi takie przedsiębierze,[/I]
[I]podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.[/I][/quote]

Hmm.. a skąd sie biorą różne sprawy prowokatorskie itp., które często później trafiają do prokuratury (może głupi przykład, ale są programy w telewizji jak Uwaga, Sprawa dla reportera).. Czy jest to w takim razie niezgodne z prawem? Nagrali ostatnio jedną z posłanek, która chętna była na łapówkę.. nagrali ją bezprawnie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Matko święta kto Ci takich głupot naopowiadał.Na jakiego żywca.Szczenięta są miejscowo znieczulane i to nie byle jakim środkiem znieczulajacym.Wet ktory to robi bez znieczulenia to nie wet to najzwyklejszy konował.[/quote]
Jasiu a wiesz na czym polega narkoza a miejscowe znieczulenie?


A przy okazji post KAski
[QUOTE]Kal, obcięcie ogona jest bolesne. Trzymałeś maluchy podczas zabiegu? To nieprawdopodobne, ile siły jest w takim maluszku podczas obcinania ogonka, jak bardzo się wyrywa. A po obcięciu widać przez kilka godzin, że są niespokojne, popiskują i się trzęsą. Chyba że Ty nie przyglądałeś się za bardzo. To jest dla nich wielka trauma, zdecydowanie większa niż dla właściciela.
Twierdzisz, że obcięcie uszu to barbarzyński zabieg. Dla mnie jest to mniej barbarzyńskie niż obcięcie ogona. Pamiętam czasy, kiedy cięto uszy na żywca (zdarzały się takie przypadki) lub tylko w "głupim jasiu". No, to rzeczywiście było koszmarem. [/QUOTE]

Ale pewnie wolałbyś kogoś innego posłuchac. Moze Lutomskak?
[QUOTE]Przykro mi Moje Drogie-ale nawet nie macie pojecia-ilu ludzi (mam na mysli i Hodowcow I pseudohodowcow)-tnie ogony w domach we wlasnym zakresie-bo tak szybciej i taniej....oszczedze Wam detali[/QUOTE]

Ale wiesz ktoś tez tu pisał ze wprawdzie daje znieczulenie miejscowe ale widział i bez znieczulenia jak sie szczeniaki zachowuja.
JAk znajde kto to napisał, to sie spytasz gdzie widział takich weterynarzy.
A póki co spytaj sie Kaski

Link to comment
Share on other sites

LALUNA
Proponuje nazwac ten post -patalogiczne przypadki;
W odpowiedzi moge Ci tu przedstawic setke przykladow barbarzynstwa zwiazanego z samym faktem posiadania psa czy kota..
Pozatym ktos kto pisze o cieciu ucha na zywca ma ograniczona zdolnosc postrzegania.Czy ta osoba zdaje sobie jak wyglada caly ten zabieg??
Albo rozmawiamy o kopiowaniu ograniczajacym sie do gabinetu wet.albo karmimy sie historiami z koszmaru.Nie wiem gdzie tacy bajkoklepi sie wychowywali ,ja nigdy z czyms podobnym sie nie spotkalem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']No ja mam nadzieje że za maleńkiego misia to spotka ich surowa kara , bo jak to usłyszałam w radio , akurat jechałam samochodem , to uczciwie mówie że zjechałam na pobocze by jeszcze raz przeanalizować i wysłuchać całość ..

Jeżeli za takie brutalne morderstwo , nie zostaną należycie ukarani , to chyba się spakuje i wyprowadzę do bardziej cywilizowanego kraju.
[/QUOTE]
Pakuj się
[url]http://wiadomosci.onet.pl/1629931,11,zabojcy_niedzwiadka_moga_uniknac_kary,item.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eve-linka']Pakuj się
[URL]http://wiadomosci.onet.pl/1629931,11,zabojcy_niedzwiadka_moga_uniknac_kary,item.html[/URL][/quote]
amen :shake: :shake: :shake:

to teraz czekam na rzeczową odpowiedź , jak chcecie skazywać ludzi za kopiowanie , skoro zamordowanie misia w naszym kraju nie jest przestępstwem ??? No jak ??? wytłumaczcie mi jak ???


maxxel , pamiętaj że są weterynarze i rzeźnicy - moją suke kopiowano nie pod narkozą , podanego miała tylko głupiego jasia - bo taniej !!! i nie ja byłam sprawcą tego cięcia , taką ją zabrałam od tego kogoś , uszy ma spartolone , ale to najmniejsze zło - pies reaguje agresywnie jak ktoś w białym fartuchu zbliża się do jej głowy ... ex właściciel sie chwalił , że tylko lekko dwa razy zapiszczała podczas "zabiegu" taki silny z niej pies :cool1:
Ja osobiście nie jestem przeciwnikiem kopiowania ,ale taki zabieg przeprowadza się w pełnej narkozie .... wtedy psa nie boli.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]to teraz czekam na rzeczową odpowiedź , jak chcecie skazywać ludzi za kopiowanie , skoro zamordowanie misia w naszym kraju nie jest przestępstwem ??? No jak ??? wytłumaczcie mi jak ??? [/QUOTE]

Spróbuje Ci to jasniej wytłumaczyc.
[QUOTE]Ja osobiście nie jestem przeciwnikiem kopiowania ,ale taki zabieg przeprowadza się w pełnej narkozie .... wtedy psa nie boli[/QUOTE]

A ja jestem bo to nie kwestia tej jednej narkozy.

[QUOTE]maxxel , pamiętaj że są weterynarze i rzeźnicy - moją suke kopiowano nie pod narkozą , podanego miała tylko głupiego jasia - bo taniej !!! i nie ja byłam sprawcą tego cięcia , taką ją zabrałam od tego kogoś , uszy ma spartolone , ale to najmniejsze zło - pies reaguje agresywnie jak ktoś w białym fartuchu zbliża się do jej głowy ... ex właściciel sie chwalił , że tylko lekko dwa razy zapiszczała podczas "zabiegu" taki silny z niej pies[/QUOTE]

I gdybys to wzieła pod rozwagę tez bys była przeciwna.
Takich weterynarzy jest wielu, nie ma jednego pieska do zrobienia, ale kilka - dziesiat - set w ciagu całej praktyki. Gdyby sie nie podjał zabiegu to własciciel tego psa nie uciałby mu uszu. O ile łatwo obciac ogonek, jak ktoś ciac nie lubi, moze gumka i sam odpadnie o tyle uszy nikt by sie ni epodjał. Co najwyzej patologia jak pisze Maxxel, czyli naprawde jednostkowe przypadki na skale kraju.

Pytanie dlaczego akurat weterynarz miałby przestrzegac skoro zwykły obywatel moze dostac jedynie jakas symboliczna kare grzywny.
Bedzie przestrzegac, bo ma wiecej do stracenia, to nie tyklo 1000 zł ale w drastycznych przypadkach utrata zawody i źródła dochodu. Stawka dosc duza, znacznie wiecej niz warte to nedzne 1000 zł.
Zwykłego obywatela trudniej przypilnowac, ale wetyerynarza który ma GIW nad soba, kontrole, presje srodowiska weteryjnego i konkurencje która chetnie go wykluczy za takie nielegalne zabiegi.
Jesli nie bedzie weterynarzy który sie podejma kopiowania nie bedzie to tak masowe.

Ale jeszcze dodajmy drugą grupe która łatwo kontrolowac Organizacje Kynologiczne. Wystarczy ze nikt nie obierze kopiowanego miotu.

No i mamy druga grupe która nie moze miec gdzies ustawe, ale nie bedzie kopiowac bo szczeniaki nie dostana metryk.

Po 15 latach znikaja psy kopiowane rodowodowe.

Ale mamy jeszcze kolejna grupe psy rasowce z lewych hodowli.
Skad sie te psy biora? Duży procent to psy po rodowodowych rodzicach.
Ale przeciez oni kupia już psy niekopiowane i co pokaza mamusie z ogonem i beda wpierac laikom ze rasowy bo ma ogon obciety, skoro mamusia z ogonem?
I tak powoli i ta grupa straci motywacje i mozliwosci aby psy kopiowac.

Wystarczy ze dzieki tym zabiegom 3/6 nie bedzie kopiowac a 2/6 nie bedzie kopiowac z własnych przekonan to zobacz ile bedzie mniej reszta to juz faktycznie bedzie patologią, która bedzie i tak scigana z innego paragrafu.

A co do misia, czesto własnie takie przestepstwa ida z poparcia ogółu.
Gdyby tam była jedna osoba, która by sie przeciwstawiła to by mis żył. Zabrakło swiadomosci. Bo bez wzgledu jakieby prawo nie było, to nigdy nie bedzie tak ze ochroni Cie od przestepców. Tylko wspólne działanie i zrozumienie całego społeczeństwa moze sie przeciwstawic złu i nawet patologiom. I czesto jest tak ze nawet jedna osoba która w krytycznym momencie przeciwstawi sie złu moze uchronic Ciebie. Im wiecej bedzie tych ludzi tym mniej zła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Weterynarz [B]ma olbrzymie szanse[/B] na wygraną i to zarówno w sprawie przeciwko sobie, jak i przeciwko takiemu prowokatorowi.
[I]Kodeks karny[/I]
[I]ROZDZIAŁ XXX[/I]
[I]Przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości[/I]
[I]Art. 235. Kto, przez tworzenie [B]fałszywych dowodów[/B] lub inne podstępne zabiegi, kieruje przeciwko określonej osobie ściganie o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne albo w toku postępowania zabiegi takie przedsiębierze,[/I]
[I]podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.[/I][/quote]
Nie ma szans.
Jezeli tnie rutynowo, to nie ma prowokacji.
Jest DOWÓD!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']Nie ma szans.
Jezeli tnie rutynowo, to nie ma prowokacji.
Jest DOWÓD![/quote]
Czyżby? Jeszcze jeden artykuł:

[I][B]Art. 234. [/B]Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego,[/I]
[I]podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Matko święta kto Ci takich głupot naopowiadał.Na jakiego żywca.Szczenięta są miejscowo znieczulane i to nie byle jakim środkiem znieczulajacym.Wet ktory to robi bez znieczulenia to nie wet to najzwyklejszy konował.[/quote]

O Jasku znalazłam. Elitesse to opowiadała. Myslisz ze głupoty gadała?:cool3:



[quote name='Elitesse']przy tym zabiegu niektorzy weci daja znieczulenie miejscowe,
z wlasnych obserwacji wiem ze szczenieta przy kopiowaniu zarowno ze znieczuleniem jak i bez zachowuja sie identycznie[/quote]

Wiesz ja tam nie kopiuje, wiec musisz Elitesse spytac jakich konowałów do tego zatrudnia. :shake:

Maxxel dobrze to ujał

[QUOTE]patalogiczne przypadki;[/QUOTE]
Ale jak widac dosc częste

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...