Jump to content
Dogomania

ON i wystawy


Gośka

Recommended Posts

[quote name='mi-la']W marcu pójdę na wystawę w Katowicach i pooglądam sobie jak to wygląda od środka.Wtedy pewnie będę miała mnóstwo pytań.
Chciałabym wystawiać moja sunię, ale nie wiem czy dam radę.[/quote]

O fajnie, ja też jade do Katowic jako widz na wystawe :razz: Miałam wystawiać, ale kontuzja przeszkodziła w zgłoszeniu suni. Zapowiada sie wiele fajnych psów, ja bede focić wszystko co onkowate, parę suń z krwią użytków bedzie, a moją faworytką jest XOXI vom Frankengold [I]:loveu:

[/I]A co do hodowli Tensor, to ja mam b. b. b. dobre zdanie o tej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ayshe']dopoki facet nie jest czlonkiem zwiazku i nie ma hodowli w zwiazku mozesz mu nafiukac.chyba ze zwierzeta sa ledwo cieple to wtedy moze do tozu.generalnie-mozesz mu nafiukac.[/quote]
ale on ma hodowle w zwiazku... nawet keidys sie chwialil jak to musi psy rozdzielac.. tj trzymac osobno zeby sie zwiazek nei przyzcepil bo ich wywala czy cos;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']ale on ma hodowle w zwiazku... nawet keidys sie chwialil jak to musi psy rozdzielac.. tj trzymac osobno zeby sie zwiazek nei przyzcepil bo ich wywala czy cos;/[/quote]wiesz ja szczerze mowiac watpie zeby cos mozna bylo zdzialac ale moze dlatego ze okres idealistyczny w moim zyciu juz dawno minal:roll: i gorzko podchodze do takich rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']wiesz ja szczerze mowiac watpie zeby cos mozna bylo zdzialac ale moze dlatego ze okres idealistyczny w moim zyciu juz dawno minal:roll: i gorzko podchodze do takich rzeczy.[/quote]

Masz racje.Tu nie ma co wątpić,bo g....no można zrobić.:angryy: Z rok temu był na TVP1 reportaż o pseudohodowlach i pokazywali hodowle Cane Corso.Para hodowlana zarejesrtowana w ZK,mioty rejesrtowane,metryki,ble,ble,ble.Ale 2 pozostałe suki z rodowodem ale bez zrobionej hodowlanki rodziły na lewo:mad: .I tu szła kasiora.A waruki?Betonowe kojce,budy trzymające sie na słowo honoru,a przecież CC chyba nie maja podszerstka?Poza tym-psychika szczeniaków popaprana,bo popaprani rodzice:shake: .TVP była w oddziale ZK-nic nie zrobią.TV ostrzegała przed kupnem psów w takich hodowlach i na giełdach..I duzo ludzi go obejrzało ,bo to przed "Klanem" było.:razz:

Link to comment
Share on other sites

14ruda-ja wiem ze to niezbyt tenteges,ze powinno sie pietnowac ale stracilam daaawno temu ku takim dzialaniom serce.bo nie zamierzam byc traktowana jak oszolom.mam wlasne doswiadczenia,bolesne ,z mojej poczatkowej drogi kynologicznej,a dokladnie onkarskiej.na tyle bolesne ze od ponad 10 lat unikam jakichkolwiek powiazan z polska kynologia jesli chodzi o moja prace hodowlana[nie pisze tu ze jest jakas super,hiper tylko taka sobie].bardzo rowniez pilnie strzege swojej prywatnosci bo nie chce miec z tym wszystkim nic wspolnego.nie pochwalam swojej postawy-wrecz przeciwnie,uwazam ze jestem tchorzem.ale moj spokoj jest dla mnie najwazniejszy.dlatego przykro mi ale nie wierze rowniez w zadne dzialania przynoszace efekt poniewaz ludzie w duzym procencie traktuja hodowle psow jako sposob na zarabianie/dorabianie kasy do rodzinnego funduszu.nie jest to naganne jesli zwierzeta maja zapewniony komfort,jesli hoduje sie etycznie i dla rozwoju rasy.bo hodujac dla rozwoju rasy przeciez nie ma sie w miotach wylacznie wybitnych osobnikow.ba,taki jak sie zdarzy jeden to juz warto bylo kryc.wiec sa tez psy dla szarego kowalskiego,sa tez i plastiki dla owego kowalskiego i sa niewystawowe pety.wazne zeby nie bylo popapranych psow psychicznie ani osobnikow chorych na przewlekle choroby genetycznie uwarunkowane bo wtedy to porazka..profesjonalne hodowla musi na siebie zarobic.tzn na ludzka obsluge rowniez.bo jesli ludzie beda pracowali zarobkowo poza hodowla to nie bedzie juz tyle czasu dla psow.ani na cwiczak ani na dlugie spacery a na to czas jest potrzebny kazdego dnia.taka hodowla rowniez nie ma 1-2 suk.wiec jeden czlowiek tego nie ogarnie.onek potrzebuje kontaktu psychicznego z czlowiekiem i pracy z nim.to podstawa zdrowego psychicznie ona.
rozmnazanie zwierzat po to zeby je rozmnazac jest dla mnie ywsoce naganne.ale dopoki ludzie nie dorosna do brania odpowiedzialnosci za powolane do istnienia zycie,nie beda mieli szacunku dla owego zycia ,beda je traktowac jak srodek do czegos,przedmiotowo to nic sie nie zmieni.zmiana musi nastapic w nas.wszystkie dzialania trzbea zaczac od siebie i nie rozgladac na boki.bo rozgladajac sie na boki szukamy punktu odniesienia do naszych dzialan i jesli wypadniemy w tym odniesieniu niekorzystnie-szukamy innych przykladow az wypadniemy dobrze.a to usprawiedliwia wszystko.tak mozemy usprawiedliwic wszystko nawet Birkenau.

Link to comment
Share on other sites

A co do hodowli Tensor, to ja mam b. b. b. dobre zdanie o tej hodowli.[/quote]


Ja też nie mam nic złego do powiedzenia na temat tej hodowli. W zasadzie to moja sunia jest u mnie właśnie dlatego, że ojcem jej jest jeden z Tensorów.

Link to comment
Share on other sites

lisico ....nooo dzieeeki:oops: .
tak sobie ostatnio dumam:roll: na temat wystaw wogole.dla mnie to taki przeglad hodowlany,ocena jakosci wizualnej potomstwa ale .....no wlasnie...strasznie mnie frapuje przezywanie zdobyczy wystawowych,wygra-nie wygra...cwc i jakies tam:roll: rozne takie inne....frapuje mnie podejscie niektorych wystawcow do tego zagadnienia-wydaje sie ze jest to baaardzo wazne ze pies stal sie championem:cool: .....duzo przy tym dokolaringowych atrakcji ludzko-ludzkich:-x :scared: :cooldevi: :hmmmm: .absolutnie nie neguje pasji do wystawiania swojego psa-no fajnie i wogole to ze mnie to wogole nie kreci to przeciez tylko moje podejscie...ale czasem,wlasciwie dosc czesto ta otoczka ludzko-ludzka jest ....:crazyeye: :krach: jakas dziwna dosc:ghost_2: .moze mi ktos w przystepny sposob wytlumaczyc po jakie licho zawisc,pomowienia,tuszowanie wad psa[wiem wiem to konkurs piknosci:roll: ]?rozumiem wystawy specjalistyczne, z testami i wogole ale ....no pisze o onach;) :saint1: .....chwalebne zdobycie ch:czytaj: a suczka ipo nawet nie ma a i jak ma to na testach jakos tak nie bardzo i 80% z B w ipo to nie ma za bardzo o czym snic.....to po diabla szczycic sie ze ch?chyba gloopia umre juz bo nadziei dla mnie zadnej:chaos:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='14ruda']To jak u ludzi.wybieraja najpiekniejszą laske na świecie a panna pisze "dzienkujem".[/quote]nooo wlasnie.:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: .jakie to zenujace byc oceniana za wymiary i wyglad:shake: .jeszcze u zwierzat hodowlanych do dopoki ludziom nie zacznei odwalac to ok jakos populacje ocenic trzeba ale kobitki czy faceci?ocena do hodowli?zgodnosc ze wzorcem?ekhem to juz chyba bylo.bardzo nie lubie takich dziwnych imprez.wspolczuje tym dziewczynom ze wyglad jest dla nich tak wazny zeby promowac swoja osobe prze niego.podobnie jak wspolczuje tzw.gwiazdom ....jakie oni maja porabane zycie...wszystko kreci sie wokol kasy i wizerunku az im odwala.nie wszytkim wprawdzie bo niewielki procent potrafi utrzymac kontakt z rzeczywistoscia..ale reszta jest zalosna.tak bardzo sa zajeci promowaniem siebie ze jak beda umierac to tylko z tym co kupili za kase.smutne.

Link to comment
Share on other sites

Jestem kompletnie zielona w temacie wystaw itp. Od jakiegoś czasu jednak frapuje mnie pewna myśl...jak to wszystko działa? Hodowcy od których kupowałam sunię powiedzieli mi, że mam się nie przejmować, gdy na kilku pierwszych wystawach będzie zamykała listę uczestników...choćby była najpiękniejsza i najmądrzejsza bo... sędziowie jej nie znają, więc zawsze wygrywać będą tylko znane hodowle. I chyba nie wiem co ma piernik do wiatraka.Chciałabym, aby moja psica oceniana była za to, co sobą reprezentuje a nie za długość znajomości wystawowej. Poza tym nie rozumiem również jak to jest, że suka i reproduktor zajmują wysokie, jak nie najwyższe lokaty na wystawach a dzielą badziewnymi genami? Czyli, że niby tylko wygląd wystarczy?Czy nikt tego nie kontroluje? Taka np kontrola miotów...wszystko niby ok. a po jakimś czasie okazuje się, ze połowa szczeniąt ma np. wadę zgryzu albo jakieś inne cholerstwo. Szczenięta już maja przechlapane, ale i suka i reproduktor dalej robią swoje i wciąż zajmują wysokie lokaty na wystawach.
Albo z innej beczki. Jeśli dobrze zrozumiałam przepisy ZK to wystarczy by suka lub pies raz wzięły udział w wystawie na której dostaną minimum 3 doskonałe, by dostać uprawnienia hodowlane.Więc bierze się takiego 9 miesięcznego szczeniaka na wystawę i juz? Oczywiście zakładając, że się nie jest tym nieznanym.Coś mi w tym wszystkim nie pasuje, nie potrafię sobie tego poukładać w logiczną całość.
A jak jeszcze widzę na stronie, znanej hodowli zdjęcia szczeniąt do sprzedania to zastanawiam się na co liczą sprzedający. Patrzę na maluchy a one pyszczki przy wąsach łyse, piękne okulary, na noskach też placki ...jakbym patrzyła na moja sunię miesiąc temu.A potem gdzieś na forum czytam, jakie to szczenięta mają ostre ząbki i jak to sobie sierść potrafią wygryźć.I nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mi-la']Jeśli dobrze zrozumiałam przepisy ZK to wystarczy by suka lub pies raz wzięły udział w wystawie na której dostaną minimum 3 doskonałe, by dostać uprawnienia hodowlane.Więc bierze się takiego 9 miesięcznego szczeniaka na wystawę i juz? Oczywiście zakładając, że się nie jest tym nieznanym.Coś mi w tym wszystkim nie pasuje, nie potrafię sobie tego poukładać w logiczną całość.[/quote]

Na jednej wystawie można dostać tylko 1 ocenę, to po pierwsze. Po drugie, te oceny liczone do hodowlanki muszą być uzyskane po ukończeniu przez psa/sukę 15 miesięcy. Muszą to być oceny uzyskane od co najmniej 2 różnych sędziów. Co najmniej 1 z tych ocen musi być uzyskana na wystawie klubowej lub międzynarodowej, pozostałe 2 mogą być uzyskane na wystawach krajowych. W przypadku niektórych ras są jeszcze dodatkowe wymogi do uzyskania uprawnień hodowlanych - testy psychiczne, IPO, próby polowe, prześwietlenie na dysplazję.

Link to comment
Share on other sites

Aga i Eto
Moj pies i tak jest bezkonkurencyjny :evil_lol:

Mam zdjecie z jednej wystawy, jak wystawialam koledze setera szkodzkiego. No...yyyyy, jak by to powiedziec....no nikt sie nie dziwil ze pies dostal BOBa :evil_lol: No ale to byl nieplanowany handling :evil_lol: a pies swoja klase pokazal takze na innej wystawie, wiec mozna powiedziec, ze tylko mu troszke pomoglam. (kolejnym razem tez go wystawialam, ale juz ubior dopasowalam do sytuacji, zreszta sedziowala babka, na les... nie wygladala).

Link to comment
Share on other sites

Dzisia na szkoleniu se pogadałyśmy z panem szkoleniowcem,który jest sędzią kyn.ON i kierownikiem sekcji ON.Powiedział,że mi psisko wyładniało i gdyby nie te popsute nózki to by była wysoko oceniana na wystawach.Do tego bardzo zrównoważona sucz,odważna i bajdzio wsystkich kofa jakby sie z labladolem na mózgi pozamieniała.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Miałam być na wystawie w Katowicach, ale nic z tego nie wyszło...z przyczyn technicznych.
A tak w ogóle to na dzień dzisiejszy to już mi chyba przeszło z wystawami.
Teraz najważniejsze by mała była zdrowa...na tym mi zależy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Nanami']O fajnie, ja też jade do Katowic jako widz na wystawe :razz: Miałam wystawiać, ale kontuzja przeszkodziła w zgłoszeniu suni. Zapowiada sie wiele fajnych psów, ja bede focić wszystko co onkowate, parę suń z krwią użytków bedzie, a moją faworytką jest XOXI vom Frankengold [I]:loveu:[/I]

A co do hodowli Tensor, to ja mam b. b. b. dobre zdanie o tej hodowli.[/quote]
[B]Jak tam po Katowicach?Jak XOXI vom Frankengold wypadła?[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nanami']O fajnie, ja też jade do Katowic jako widz na wystawe :razz: Miałam wystawiać, ale kontuzja przeszkodziła w zgłoszeniu suni. Zapowiada sie wiele fajnych psów, ja bede focić wszystko co onkowate, parę suń z krwią użytków bedzie, a moją faworytką jest XOXI vom Frankengold [I]:loveu:[/I]

A co do hodowli Tensor, to ja mam b. b. b. dobre zdanie o tej hodowli.[/quote]
[B]Jak tam po Katowicach?Jak XOXI vom Frankengold wypadła?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...